Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marirea echipei de designeri

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se mareasca echipei de designeri ?

Marirea echipei de designeri - Pagina 3 Left1189%Marirea echipei de designeri - Pagina 3 Right11 89% 
[ 24 ]
Marirea echipei de designeri - Pagina 3 Left1111%Marirea echipei de designeri - Pagina 3 Right11 11% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 27
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Joi Sept 24, 2009 11:59 pm

Rezumarea primului mesaj :

Ati prins ideea presupun
V-ati axat mai mult pe partea de moderare pe acest forum, avand mai multi moderatori si administratori decat designeri, defapt, daca nu ma insel, grupa de designeri are un singur membru, ezlidor..
Stiu ca aici nu-i ca la forumul englez sau francez care au un catralion de useri, dar totusi poate daca faceti o mica vizita in aceasta sectiune, v-ati da seama de ce unde sunt mai multi puterea creste:
https://help.forumgratuit.ro/cereri-de-imagini-si-teme-f35/
(fara supraveghere, regulamentul din aceea sectiune, nu isi are rostul..)
Da, stiu, designerii nu sunt roboti, defapt aici intervine expresia, nu sunt roboti, au unii viata lor sociala, si nu se pot ocupa singurei de toata sectiunea, avand pe de o parte si alte lucruri de facut in lista lor de facut lucruri (to do list).

Eu propun, sa se axeze acuma mai mult pe gasirea a mai multor designeri (bineinteles, designeri calificati, nu la intamplare A face cu ochiul), deoarece nu cred ca ar mai fi nevoie de mai multi moderatori, avand un numar acceptabil (pe moment).
__________
Pareri/Critici

PS: Sa nu lu-ati asta ca o cerere de a intra in staff, nici de cum.. e doar o sugestie!!
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de ezlidor Sam Oct 17, 2009 5:34 pm

In staff se va adauga un designer nou atunci cand:
* va fi unu capabil sa faca o imagine cat de cat reusita si sa-l multumeasca pe utilizator
* sa aiba o prezenta in aceasta dectiune si sa dovedeasca ca are aptitudini in acest domeniu

Cum a spus-o si RomTimisoara, nu trebuie sa fi designer ca sa creezi o imagine. Poate face oricine sa rezolve o cerere, ulterior, daca doreste el la cererea stafului, va fi adaugat in echipa!
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 3:50 pm

Cum a spus-o si RomTimisoara, nu trebuie sa fi designer ca sa creezi o imagine. Poate face oricine sa rezolve o cerere, ulterior, daca doreste el la cererea stafului, va fi adaugat in echipa!

Pai.. din cate am vazut, exista un topic unic la sectiunea de cereri in care de acum inainte se fac cererile acolo cu aprobarea designerului. Daca designerul este absent, cine mai aprobeaza cererile?? Moderatorii??
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 7:15 pm

ezlidor a scris:In staff se va adauga un designer nou atunci cand:
* va fi unu capabil sa faca o imagine cat de cat reusita si sa-l multumeasca pe utilizator
* sa aiba o prezenta in aceasta dectiune si sa dovedeasca ca are aptitudini in acest domeniu

Cum a spus-o si RomTimisoara, nu trebuie sa fi designer ca sa creezi o imagine. Poate face oricine sa rezolve o cerere, ulterior, daca doreste el la cererea stafului, va fi adaugat in echipa!


As adauga niste mici intrebari :
Cit de capabil ar trebui sa fie? Mai capabil decit prezentul ( mai repede absentul dizainar?)
Ce este aceea o dectiune?
Spoiler:
Ce aptitudini trebuie sa indeplineasca? Sa se lamenteze ca face eforturi "mărete" ca a cumparat nu stiu ce softuri de sute de euro, special pentru a face aici munca de dizainar, voluntar?
Sa fie prezent odata cu cometa Halley, pe aici, sa nu faca nimic, si sa se vaite , mai rau ca o femeie?
Avem deja unul foarte capabil, de ce ne-ar mai trebui si altul / altii ?
Odata ce deja aici este cam "verde" situatia, un alt mare dizainar, fiti siguri ca ar avea acelasi comportament perfect, ca ar avea de unde sa se inspire.


Da, nu-i nevoie sa fii vreun mare dizainar, ( cum zice CSIosefin ), dar trebuie sa ai educatie, si bun simt, pentru a ocupa un loc in staff.
Ceea ce acum lipseste.

sLg a scris:Pai.. din cate am vazut, exista un topic unic la sectiunea de cereri in care de acum inainte se fac cererile acolo cu aprobarea designerului. Daca designerul este absent, cine mai aprobeaza cererile?? Moderatorii??

Cea mai buna solutie, ar fi urmatoarea:
Fara "dizainari", care dovedesc ca sunt incapabili de a tine o asemenea sectiune, suportul ar fi mult mai curat si ordonat.
Cereri sa faca oricine, si oricine sa dea rezolvarea, creind imaginile.
Si ar merge mai bine ca acum, cind avem un asa mare responsabil de sectiune.

Le-as recomanda sa faca ce am facut eu , de rusine ca stau in acelasi loc cu asa mari personalitati incompetente :
Mi-am dat "demisia", de rusine, ma faceau de ris, cu modul jalnic in care prestau.
Sa iasa usurel din staff, lasind locul liber pentru persoane capabile, care nu au probleme asa de grave, incit intra doar o data la 20 de zile.

Cind votati, ginditi-va bine, situatia aici, nu se va schimba nici cu inca 10 mari dizainari.
Asa ca mai bine, puneti fiecare mina si faceti imagini, pentru altii, fara sa comentati imaginile altora, spunind de ele ca sunt proaste, sau foarte proaste.
Doar faceti imagini pentru cei ce cer.
Bafta!
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 7:26 pm

0691 a scris:Cereri sa faca oricine, si oricine sa dea rezolvarea, creind imaginile.

Ca pe forumul englez ? Foarte fericit
Acolo nu exista model de cerere sau topic de aprobare a cererilor.. (sau cel putin cred ca nu este, acolo userii isi fac cereri dupa modelul lor din cate vad eu, fara sa fie avertizati/sanctionati in vre-un fel)
De ce e asa mare diferenta intre romi' si engleji' oare..?


Ultima editare efectuata de catre sLg in Lun Oct 19, 2009 7:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : error)
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 10:00 pm

sLg, cred ca si tu, ca si restul celor de aici, observati ca forumul de suport se transforma intr-un loc ciudat, ce seamana mai repede cu un salon de pictura, (mult spus, pictura), de prost gust, si, de asemenea, suportul se transforma , usor, usor, intr-un loc unde oricine cere n imagini, ce li se nazare lor, iar suportul, ramine asa de umplutura, intre doua "creatii proprii", luate de pe net, sau din nu stiu ce aplicatie, si careia i s-au adaugat trei litere.
Ati vazut cit gunoi produce acea sectiune ?
Cit tot restul suportului , la un loc.
Si veti vedea ca situatia va scapa de sub control, mai rau, si toate astea, prin bunavointa unor mari figuri, care au scapat de sub control acea sectiune.
Nu stiu cum este la "engleji", de obicei, nu ma uit decit pentru notele informative ce tin de modificarile ce se aduc in forumuri, in rest, nu imi place sa fiu sluga lor, sau sa stau cu capul plecat, ca prostul, si sa ascult fara cricnire ce imi impun "englejii".
Sunt român, am alt mod de a gindi, nu am tata sau bunic lord, sir, sau mai stiu si eu ce duce, educatia noastra este alta, in general proasta, insa asta, nu ma va pune in inferioritate, fata de "engleji". poe mine, cel putin.
Chiar nu stiam cum sta treaba acolo, nefiind interesat de a cere imagini, acolo, aici, sau aiurea pe net.
As fi de parere, asa cum regulamentul suportului forumotion, a fost impus si aici, fara a tine cont de diferentele culturale si de educatie, la fel, si cel ce s-a inspirat de acolo, ar trebui sa ia si modul designerilor de acolo, si pentru "dizainării" nostrii, trecuti sau viitori.

Poate , cind se va face o restructurare in staff ( zi-i excludere, ori demisie), noi staff-eri alesi de Luky, vor avea sub plete si ceva minte, si, de asemenea, vor acorda ceva mai mult de 5 minute la 24 de ore, ori la 20 de zile, acestui suport, fara a ne "aburi" cu multiplele treburi personale.
Cei ce sunt asa de ocupati, nu ar trebui sa isi piarda din pretiosul lor timp , pe aici, ne simtim vinovati ca, din cauza noastra, nu isi pot realiza visele si destinele.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de MNiko Lun Oct 19, 2009 10:41 pm

Pe mine sincer va sppunca a inceput sa ma deranjeze mult acea sectiune. De cate ori intru pe forumul de suport si ma uit la nmesajele noi, peste jumatate din ele sunt cereri pentru diferite imagini. In plus au inceput sa tot apara topicuri de genul " vreau si eu o tema cu...." si sunt destui care se grabesc sa tot caute pe hitskin teme care sa-l satisfaca ce cel care sincer, i-a fost prea lene sa-si caute singur.
MNiko

MNiko
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2226
Data înscrierii : 03/07/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://mamicreativ.com
MNiko a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 11:18 pm

Da, ai mare dreptate, MNiko, e un adevarat calvar, sa gasesti si altceva, in afara de acele stupizenii.
Eu folosesc pentru a vedea ce este nou , widgetul "Ultimele subiecte", cind intru aici, in suport.
Si crede-ma ca imi smulg parul din cap, cind vad un "cârnat" de mesaje, ce tin toate de aceeasi sectiune stupida, si care ingreuneaza accesul la mesajele ce sunt de interes.
Cred ca sunt multi carora li s-a acrit cu aceste topicuri ce incurca cu adevarat suportul.
Nu inteleg de ce nu se duc dumnealor, cu totii, cu dizainar, cu dizainarel, pe un forum dedicat doar imaginilor, si sa faca acolo, un talmes-balmes general, asa cum le place.
Cine i-a invatat asa ? Un iresponsabil, as zice eu.
Sunt multe probleme create artificial de unii, pe aici, indaratnici, si ce tin cu dintii de ce au apucat.
Cum e si in politica.


Si totusi, desi sunt si citeva voci contra, numarul celor ce au votat contra este in continuare, tot doi.
Sigur, toti copilasi au votat pozitiv, deoarece sunt invatati ca lingura cu "ciorbica", sa le fie dusa la "gurita" de slugi.
Decadenta totala.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 20, 2009 12:26 am

Si totusi, desi sunt si citeva voci contra, numarul celor ce au votat contra este in continuare, tot doi.
Sigur, toti copilasi au votat pozitiv, deoarece sunt invatati ca lingura cu "ciorbica", sa le fie dusa la "gurita" de slugi.
Decadenta totala.

A te mira sau a nu te mira? aceasta este intrebarea!

Exista si o sugestie ca sa nu mai persiste aceasta problema..
https://help.forumgratuit.ro/sugestii-pentru-forumurile-voastre-f14/sondaj-optiune-la-sondaje-de-a-interzice-voturile-fara-reply-uri-raspunsuri-t10211.htm
Cand va fi aprobata si aceasta sugestie?.. O da.. aceasta este defapt intrebarea..
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de gabytsu Mar Oct 20, 2009 9:18 am

Am votat da pentru ca multe cereri nu pot fi rezolvate..
gabytsu

gabytsu
Membru Forumgratuit

Mesaje : 149
Varsta : 30
Localizare : In fatza pc'ului
Data înscrierii : 21/06/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://just-cs.forumz.ro
gabytsu a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 20, 2009 10:14 am

gabytsu a scris:Am votat da pentru ca multe cereri nu pot fi rezolvate..
Bravo. Felicitari, imi place cum gindesti.


============

Nu uitati ca dizainăru' are mai multe sectiuni infiintate la cererea sa expresa, pe care nu este capabil sa le gestioneze:

https://help.forumgratuit.ro/servicii-active-c4/

De asemenea, nu uitati ca scopul acestui suport este acela de a va da raspunsuri la nelamuririle voastre legate de forumurile ce le aveti aici, de problemele ce se ivesc la aceste forumuri, nicidecum nu suntem un "salon de pictura" de proasta calitate si prost gust.
Dar, cu ajutorul vostru, curind va deveni un asemenea "salon", ce nu va avea nimic in comun cu help.forumgratuit.ro/ , si ar trebui sa fie redenumit in cereimagini.forumgratuit.ro/ .
Ar fi pacat , totusi, ca, cu ajutorul nemijlocit al unui staffer, acest suport sa se transforme intr-o mocirla, unde nu exista decit stupizenii de cereri de imagini, care incurca foarte mult in suport.
Tinereţe, duceţi-va in largul internetului, si faceti-va imagini pe miile ( poate milioanele) de sit-uri care au ca obiect de lucru, crearea de imagini, tutoriale photoshop ( ca vad ca nebunia mare este pe el ), etc.
Credeti-ma, daca lasati lenea in urma, si invatati sa mergeti biped, veti avea satisfactia ca faceti ceva singuri, prin puterile voastre proprii.
Nu sunt dizainar, nu am cunostinte de asa ceva, nici nu pretind cit de destept sunt eu in acest domeniu, insa, cu toate astea, nu ma veti vedea cerind sa imi creeze vreun expert , pe aici, vreun avatar, sau nu stiu ce alte bazaconii.
Intru aici, sa intreb ceva , cind nu stiu, ori pentru a ajuta cu informatiile pe care le pot da, in legatura cu problemele legate de P.A. si de ce se iveste prin forumuri, in neregula, atunci cind stiu, si credeti-ma, am o scîrbă in continua crestere, cind intru aici si vad cum acest loc se transforma intr-un loc ce nu are nimic in comun cu suportul pe care il stiam, si care imi placea, deoarece era ordonat, curat, aranjat, fara mizeria ce a aparut , odata cu acea sectiune de "pseudografica" si "pseudo-dizainări".
Mai mare rusinea.
Dar se vede ca cei carora ar trebui sa le fie rusine, nu cunosc acest sentiment, din cauza grosimii obrazului.

Ma intreb de multe ori, chiar nu vede nimeni modul deplorabil de activitate al unora de pe aici, si sa ia masuri, chiar daca sunt voluntari?
Si am ajuns la voluntariat :
Acest lucru - voluntariatul - nu leaga pe nimeni cu vreun contract de suport, nu primeste niciun avantaj din asta ( unii poate au totusi avantajul tupeului si nesimtirii ), insa, cum am mai scris si cu alte ocazii, in clipa cind te angajezi ca voluntar, intr-o actiune ( salvarea ciinilor, spatiul verde, actiuni sportive, antifumat, antidrog, si multe altele ), asta inseamna ca trebui sa fii activ si sa faci totul ca treaba in care te-ai angajat, sa mearga struna.
Aici, vad tocmai opusul, tupeistii, prin voluntariat inteleg sa ne onoreze cu prezenta doar cind se plictisesc prin alte parti, si sa nu presteze pentru sarcina cu care au fost de acord sa o aiba.
Dimpotriva, cu cit sunt mai "fantomatici", cu atit le merge mai bine, nimeni nu ii trage de "urechi", e o tacere mormântala.
Unii se intind mai mult decit "tine plapuma", fiind incapabili sa faca fata unor probleme complexe, iar totul cade in paragina.
Marea voastra majoritate nu intelegeti aceste lucruri, cred ca din cauza virstei fragede si a modului in care ati fost tinuti in puf, nu cunoasteti viata, si nu o veti cunoaste nici la 30 de ani.
Daca nu as trai in aceasta tara, credeti-ma ca nici nu m-ar interesa comportamentul deviat al tinerei generatii, as sta retras, si m-as uita cum in inaintarea lor prin ani, distrug totul ca un roi de lacuste, sau un stol de grauri.
Doar ca, in plus , fata de aceste vietuitoare, pe care le mina instinctul, noi, se presupune ca si ginditm.
Sau asa ar trebui sa se intimple.
Cu modul vostru de a percepe viata, veti reusi sa distrugeti, in timp, tot ce a mai ramas frumos in aceasta tara - locuri istorice, lacase de cult, tot, absolut tot, tara asta, in miinile voastre, va deveni un morman de gunoi, "cladit" pe ruina a ceea ce a fost odata frumos aici.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de rAdOO Mar Oct 20, 2009 11:14 pm

conteaza mai putin cu cn am votat de obicei prefer sa imi fac singur imaginile eventual sa modific temele nu ca sunt ca ezlidor dar macar ma pricep sa-mi fac singur imaginile si pt cei care nu stiu photoshop pt ce beeeeeeeeeeeeeeeep exista youtube? avesti sute de tutoriale acolo
rAdOO

rAdOO
Membru Forumgratuit

Mesaje : 67
Data înscrierii : 04/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.psmasters.forumz.ro/
rAdOO a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 21, 2009 12:33 am

rAdOO a scris:conteaza mai putin cu cn am votat de obicei prefer sa imi fac singur imaginile eventual sa modific temele nu ca sunt ca ezlidor dar macar ma pricep sa-mi fac singur imaginile si pt cei care nu stiu photoshop pt ce beeeeeeeeeeeeeeeep exista youtube? avesti sute de tutoriale acolo

Off: Ceai vrut sa arati prin acest cuvant? Un sound deffect des intalnit in filme care nu sunt de familie presupun?? :-"

On: Pai radoo, treaba e ca unii pur si simplu nu au timp sa se uite tutorial dupa tutorial pe youtube..
Nu toti ce detin un forumgratuit sunt tineretu' (daca ma intelegi), sunt unii cu lucruri mai bune de facut (familie, slujba etc.), pe de alta parte, omul nu sa nascut invatat sa lucreze cu PC-ul cu fiecare soft, tu chiar pentru orice soft cu care nu te descurci cauti pe youtube?? Suspect
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum