Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marirea echipei de designeri

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se mareasca echipei de designeri ?

Marirea echipei de designeri - Pagina 2 Left1189%Marirea echipei de designeri - Pagina 2 Right11 89% 
[ 24 ]
Marirea echipei de designeri - Pagina 2 Left1111%Marirea echipei de designeri - Pagina 2 Right11 11% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 27
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Joi Sept 24, 2009 11:59 pm

Rezumarea primului mesaj :

Ati prins ideea presupun
V-ati axat mai mult pe partea de moderare pe acest forum, avand mai multi moderatori si administratori decat designeri, defapt, daca nu ma insel, grupa de designeri are un singur membru, ezlidor..
Stiu ca aici nu-i ca la forumul englez sau francez care au un catralion de useri, dar totusi poate daca faceti o mica vizita in aceasta sectiune, v-ati da seama de ce unde sunt mai multi puterea creste:
https://help.forumgratuit.ro/cereri-de-imagini-si-teme-f35/
(fara supraveghere, regulamentul din aceea sectiune, nu isi are rostul..)
Da, stiu, designerii nu sunt roboti, defapt aici intervine expresia, nu sunt roboti, au unii viata lor sociala, si nu se pot ocupa singurei de toata sectiunea, avand pe de o parte si alte lucruri de facut in lista lor de facut lucruri (to do list).

Eu propun, sa se axeze acuma mai mult pe gasirea a mai multor designeri (bineinteles, designeri calificati, nu la intamplare A face cu ochiul), deoarece nu cred ca ar mai fi nevoie de mai multi moderatori, avand un numar acceptabil (pe moment).
__________
Pareri/Critici

PS: Sa nu lu-ati asta ca o cerere de a intra in staff, nici de cum.. e doar o sugestie!!
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Vin Sept 25, 2009 8:19 pm

sLg - Ajuta oamenii de acolo si cu siguranta o sa primesti mesaj privat din partea lui Luky s-au lexa pentru intrare in staff.
Daca un topic incalca regulamentul, il raportezi si gata.

Cu stima, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Vin Sept 25, 2009 8:26 pm

.. eu nu vreau in staff ! Am cerut eu asta ? Nu.
Spun doar ca nu ar strica un mic plus pentru singuraticul grup de designeri, daca e sa raportez si topicuri, cu-i sa le raportez daca designerul nu este de gasit? Moderatorilor? Ti-am zis deja cum sta treaba la ei..


Ultima editare efectuata de catre sLg in Dum Oct 11, 2009 12:30 am, editata de 1 ori
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de RunY Vin Sept 25, 2009 9:10 pm

Total de acord!
Ezlidor cred că merită un pic de ajutor din partea celor ce întradevăr se pricep la această meserie.
Aşa de corect au fost aleşi moderatorii...sper ca la fel de corect să fie aleşi şi designerii sau doar unu (1) !
Dau şi eu în sondaj , un mare DA !
RunY

RunY
Membru Forumgratuit

Mesaje : 234
Varsta : 38
Localizare : For extremelybright minds.
Data înscrierii : 25/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

RunY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de MaNkY™ Vin Sept 25, 2009 9:27 pm

si eu sunt de acord cu aceasta idee .... sunt multe cereri si vad ca ezlidor nu a intrat de ceva timp asa ca ar fi util inca un mic ajutor prin zona !
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Louk Dum Oct 11, 2009 12:06 am

De 1-2 designeri în plus ar fi nevoie. Se simte asta. Numărul cererilor depăşeşte cu mult puterea unui singur designer, mai ales ca unele creaţii necesită mai mult timp. În concluzie, votez da, însă, nu prea văd cine ar putea ocupa acest loc, de designer. Nu prea sunt utilizatori devotaţi acelei secţiuni. Supărat
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 10:45 am

Kegan a scris:
De 1-2 designeri în plus ar fi nevoie. Se simte asta. Numărul cererilor depăşeşte cu mult puterea unui singur designer, mai ales ca unele creaţii necesită mai mult timp. În concluzie, votez da, însă, nu prea văd cine ar putea ocupa acest loc, de designer. Nu prea sunt utilizatori devotaţi acelei secţiuni. Supărat
Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii? Nu o puteti face fara sa aveti acel RANG? Eu cred ca o puteti face in caz ca doriti, daca nu doriti, e si normal sa nu ajutati.
Trebuie neaparat RANG pentru a oferi o poza unui utilizator, o mare prostie.

Cu prietenie, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 10:49 am

Nu e acelasi lucru.. trebuie o persoana responsabila si buna in materie de design
Nu membri la alegere pe forum...
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 11:00 am

sLg a scris:Nu e acelasi lucru.. trebuie o persoana responsabila si buna in materie de design
Nu membri la alegere pe forum...
Domnul ezlidor nu este bun sa inteleg? Mai pe fata, spui ca, domnul ezlidor nu are treaba cu designul si sa fie altcineva in locul lui...
Dragilor, nu va inteleg, ganditi problema in felul urmator.
Ganditi ca domnul ezlidor este profesorul vostru, voi faceti poze, puneti aceste poze utilizatorilor si domnul ezlidor va spune, vezi ca nu ai facut bine acolo, ca acolo ai pus prea multa culoare etc.
Nu cred ca nu se poate sa faceti asa ceva, pana la urma, RANGUL nu e prea nimic, e o culoare si un mic acces.
Bine, pentru unii aceasta problema e in felul urmator, am rang de designer, sunt tare, cine mai e ca mine...
Off: Si eu doresc sa am mai multi presedintii care sunt capabilii! (Dar cu siguranta nu se poate).

Cu prietenie, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 11:25 am

Ok acum chiar ca devii absurd ...

Domnul ezlidor nu este bun sa inteleg? Mai pe fata, spui ca, domnul ezlidor nu are treaba cu designul si sa fie altcineva in locul lui...

Am zis eu asta undeva vreodata ? Nu prea cred..
Spun doar ca nu i-ar strica niste ajutor in plus !
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Louk Dum Oct 11, 2009 11:29 am

RomTimisoara a scris:Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii?
Nu am exprimat nici măcar printr-un cuvânt ceea ce afirmaţi. Gândiţi-vă că pentru a fi sub control secţiunea de design, pentru a fi destul de ordonată şi bine pusă la punct, e nevoie şi de acele mici funcţii care te ajută să închizi un topic (pentru a evita comentariile inutile), să trimiţi un topic la coş (pentru a nu încărca secţiunea cu subiecte inutile) etc. Vi se pare "un moft" acest lucru? Personal, nu am nicio treabă cu acea secţiune, din punct de vedere al implicării, însă observ că are totuşi nevoie de mai mulţi voluntari (moderatori) care sa se ocupe de ea.

P.S.: Sper că am fost înţeles şi s-au clarificat ideile după acest mesaj. A face cu ochiul
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 11:58 am

Kegan a scris:
RomTimisoara a scris:Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii?
Nu am exprimat nici măcar printr-un cuvânt ceea ce afirmaţi. Gândiţi-vă că pentru a fi sub control secţiunea de design, pentru a fi destul de ordonată şi bine pusă la punct, e nevoie şi de acele mici funcţii care te ajută să închizi un topic (pentru a evita comentariile inutile), să trimiţi un topic la coş (pentru a nu încărca secţiunea cu subiecte inutile) etc. Vi se pare "un moft" acest lucru? Personal, nu am nicio treabă cu acea secţiune, din punct de vedere al implicării, însă observ că are totuşi nevoie de mai mulţi voluntari (moderatori) care sa se ocupe de ea.

P.S.: Sper că am fost înţeles şi s-au clarificat ideile după acest mesaj. A face cu ochiul
Mie personal nu imi este niciun MOFT. Daca era ceva important, tine cont ca domnul Luky stie ce face la forum gratuit, cauta designeri mai multi daca trebuia, dar pana la urma face bine ce face!
Tot odata vreu sa spun, eu vad ca e forum de suport (pentru forumurile gratuite) nu e forum de suport pentru design (sa isi faca domnul ezlidor s-au altcineva cine doreste forum de suport pentru design si cine doreste poze sa mearga pe acel forum).
Eu de pe acest forum mai intreb cateodata ceva si sa aflu anunturile, chiar daca se poate si din PANOU de la forum, e mai bine sa am cont si sa stiu ce se intampla. Daca vrei o poza, dute la o firma de DESIGN si iti fac cei de acolo.
Pana la urma, nu cred ca nu poti tu s-au altcineva sa faceti o poza, o postati in topicul utilizatorului ce a cerut si cand intra domnul ezlidor inchide topicul si tot odata inchide topicurile ce nu sunt facute bine.

Cu prietenie, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Louk Dum Oct 11, 2009 12:13 pm

RomTimisoara a scris:Tot odata vreu sa spun, eu vad ca e forum de suport (pentru forumurile gratuite) nu e forum de suport pentru design.
Aici sunt de acord cu dvs.. Sunt multe cereri în secţiunea de desing care există deja pe internet. Ar trebui într-un fel stimulată voinţa de a găsi singur ceea ce cauţi. Mai mult, sunt unele cereri făcute din lene de a deschide personal un program şi de a o modifica după bunul plac. Foarte trist Un voluntar, fie un simplu utilizator sau chiar moderator, nu este în niciun caz obligat să "rezolve" o cerere de acest gen, după părerea mea.
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum