Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ati dori ca tagul "CODE" sa aibe langa el un link de copierea continutului din cod ?

La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod Left1167%La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod Right11 67% 
[ 24 ]
La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod Left1133%La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod Right11 33% 
[ 12 ]
 
Total voturi : 36
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de sLg Sam Iun 06, 2009 1:44 pm

Am vazut asa ceva pe forumul phpBB RO Foarte fericit
La fiecare utlizare a tagului "CODE", se afisa langa cod un link de copierea continutului
La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod Codj
Acesta ar fi foarte util sa nu selectam aiurea sau gresit acel un cod dintr-un post, pur si simplu sal copiem printr-un click, asta ar fi util si pentru forumurile care au interzis selectarea unei portiuni cu cursorul A face cu ochiul

Stiu ca multi vor fi impotriva acestui lucru, dar ganditiva va rog o secunda... ca de ce exista pe forumul phpBB RO, de ce a fost creat aceasta optiune? Sa ne fie mai usor ! Nu sa se deie lumea deacolo mare si tare...

Votati cu cap! A face cu ochiul
Anonymous

sLg
Vizitator


sLg a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Kiduletz Sam Iun 06, 2009 1:47 pm

ar fi o idee minunata deoarece daca in continutul "COD" se afla un script/cod foarte lung, in loc sa il selectam manual... deci am votat Da
Kiduletz

Kiduletz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 369
Varsta : 28
Localizare : Alba Iulia
Data înscrierii : 13/05/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

http://designs.darkbb.com
Kiduletz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de darkspectre Sam Iun 06, 2009 1:50 pm

Hmmm....
Sunt cam indecis.Pe o parte ar fi folositor in anumite situatii(rare),dar pe de alta parte este un lucru nesemnificativ.
Adica sunt lucruri mult mai importante de atat care merita atentia tehnicienilor.
Asta e un fleac.
Nu votez.Astept parerile altora.
darkspectre

darkspectre
Membru activ

Mesaje : 2542
Varsta : 114
Localizare : auf mein land
Data înscrierii : 29/04/2008
Mulțumiri : 2
Internet Explorer

http://www.fg-coding.net
darkspectre a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Vizitato Sam Iun 06, 2009 1:51 pm

Daca asta e un fleac, nu ar trebui sa fie greu pentru tehnicieni nu darkspectre ? A face cu ochiul
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de taZyk Sam Iun 06, 2009 1:56 pm

Am votat da , e folositor pentru ca ... cum sa spun eu de ex e un script lung intrun cod si nu mai trebuie sa tragi de mouse sa il selectezi si aici intervine imbunatatirea propusa de sLg care zic eu cateodata si are rostul
taZyk

taZyk
Membru activ

Mesaje : 707
Varsta : 32
Data înscrierii : 15/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

taZyk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Quick Silver Sam Iun 06, 2009 2:26 pm

Votez DA.Mi se pare mult mai rapid acest fel de selectare=>copiere.Este o idee foarte buna.Marunta dar foarte buna.
Quick Silver

Quick Silver
Membru Forumgratuit

Mesaje : 223
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data înscrierii : 28/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://tuned-cars.all-up.com
Quick Silver a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Mariko21 Sam Iun 06, 2009 3:00 pm

Pentru mine nu e util. Eu sunt mai paranoica si ma gandesc ca daca nu a functionat bine, daca nu a copiat tot sau ceva de genul. Deci chiar daca se va implementa piticii de pe creierul meu ma vor impiedica sa il folosesc.

In plus, exista ctr+c si ctrl+v... Si un mesaj de forum are un nr limitat de caractere, deci si codul va fi limitat in marime, nu va fi chiar asa de lung...

Nu. Râset
Mariko21

Mariko21
Membru activ

Mesaje : 599
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 08/04/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://zoozez.com
Mariko21 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de CsIosefin Sam Iun 06, 2009 4:51 pm

Votez da.
Eu zic ca e util cam pentru toti, mai ales pentru uni care nu prea stiu, cand e un text si scrie "Pentru a copia textul clik" e mai usor...
Nu cred ca printre noi nu se afla si asemenea oameni...e bine sa avem functi pentru toti, cat si cei care stiu cat si cei care nu stiu!
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Vizitato Sam Iun 06, 2009 4:54 pm

mda... eram sigur de votul tau Mariko21... cred ca sunt multe lucruri care ti se par inutile pe forumgratuit si care ai vrea sa scapi de ele...
alte pareri ?
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Louk Sam Iun 06, 2009 5:18 pm

Am votat NU! Poti numara pe degete cate forumuri au in cod texte de sute de caractere. Prin simpla utilizare a tastaturii si a mouse-ului se poate copia codul. Mariko21 a argumentat foarte bine de ce nu este utila aceasta sugestie.
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de playmax Sam Iun 06, 2009 5:22 pm

Este inutil eu votez NU
playmax

playmax
Membru activ

Mesaje : 573
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/03/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.csdaniel.forumz.ro
playmax a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: La folosirea tagului "CODE" sa se afle langa el un link de copierea continutului din cod

Mesaj Scris de Vizitato Sam Iun 06, 2009 5:55 pm

ce argulentare completa ai adaugat czone A face cu ochiul
Kegan, la alegerile din sondaj, n-am pus NU ci Nu
cand zici asa pare a fi un strigat pentru atentie...
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum