Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Doriti instalarea butonului : 'REPORT ABUSE'

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Left1177%Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Right11 77% 
[ 37 ]
Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Left1123%Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Right11 23% 
[ 11 ]
 
Total voturi : 48
 
 
Sondaj inchis

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Estera Mar Sept 23, 2008 4:27 pm

Rezumarea primului mesaj :

Doresc sa va sugerez sa intalati butonul 'REPORT ABUSE'.De acum multi stiu regulamentul si pot sa acceseze acesta comanda in cazul in care vad ca se incalca regulile.

Am sa dau un exemplu : Eram intr-o seara pe forum si un user nou a facut doua topice:intr-unul era ceva legat ceva legat de o problema tehnica si in altul isi prezenta un site care nu era de la forumgratuit si i-a facut reclama fara bun simt.Eu nu puteam sa atentionez nici un moderator deoarece nu aveam comanda de 'RePORT'Si casuta de mesaje private era inchisa ,deci proctic orice user citea acel subiect.Si pe langa acesta ma deranjat foarte tare ca la profil avea un site care nu apartinea de domeniile noastre.

Deci eu am inteles ca se ofera suport pentru forumurile si blogurile noastre,dar in nici un caz pentru siteurile din afara.Va propun sa blocati accesul celor care isi pun la inregistrare la forum propriu un alt site decat cele care apartin de forumgratuit.


Ultima editare efectuata de catre Estera in Mar Sept 23, 2008 9:56 pm, editata de 1 ori
Estera

Estera
Membru Forumgratuit

Mesaje : 144
Varsta : 28
Localizare : IASI
Data înscrierii : 05/08/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://pink.superforum.fr/
Estera a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Vizitato Sam Sept 27, 2008 11:27 am

Poate ca spune nu aici si in sondaj nu voteaza si altii care doresc aceasta functie voteaza pe da.
Oricum, daca ei doresc sa fie butonul de raportare, sa spuna si aici motivul, nu sa se faca "voturi ascunse".
Tind sa cred ca unii care voteaza, doar apas pe da asa...fara a citi topicul in intregime.
Cu alte cuvinte, n-au ce face.Asta e lumea in ziua de azi, eu deja m-am obisnuit.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de ezlidor Sam Sept 27, 2008 11:50 am

Nu urmaresc statistica voturilor ... dar cred ca am sa mai uit si eu ... 1960 chiar are dreptate A face cu ochiul)
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Necros Sam Sept 27, 2008 12:45 pm

Sunt de acord cu tine 1960.
Poate ar trebui sa sugeram sa se intorduca la sondaj, ca atunci cand dai trimite vot, sa mai ai si un spatiu care sa se numeasca Motiv si pe care sa-l poti pune, ca obligatoriu sau nu.

LATER EDIT:
Am facut sugestia
Acum mai ramane sa asteptam Sleep
Necros

Necros
Membru activ

Mesaje : 458
Varsta : 32
Data înscrierii : 19/06/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.duelmasters.forumz.ro
Necros a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de kukashi_01 Sam Sept 27, 2008 2:06 pm

este buna sugestia...dar ar fi si mai buna daca s-ar pune si pe forumurile noastre...adik cand apesi pe report abuse sa trimiti un mesaj adminilor si mod in legatura cu o neregula
kukashi_01

kukashi_01
Membru Forumgratuit

Mesaje : 48
Data înscrierii : 14/09/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.naruto-ninja.77forum.com
kukashi_01 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Vizitato Sam Oct 04, 2008 11:41 am

kukashi_01 a scris:este buna sugestia...dar ar fi si mai buna daca s-ar pune si pe forumurile noastre...adik cand apesi pe report abuse sa trimiti un mesaj adminilor si mod in legatura cu o neregula
Poti face acest lucru pe forumul tau.
Oricum, raman la parerea ca doar atunci cand se vor strange mai multi useri sa se "instaleze" acest buton.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Mariko21 Sam Oct 04, 2008 9:57 pm

Am votat da, pentru ca, de exemplu, la sectiunea de Promovare nu avem voie sa scriem de mai multe ori in 24 de ore. Am patit-o de multe ori: se trezeau x si y sa comenteze update-ul anuntat de mine acolo. Eu nu puteam sa ii atentionez, ca imi luam si eu pedeapsa. Cu Report s-ar rezolva mult mai usor problema...
Mariko21

Mariko21
Membru activ

Mesaje : 599
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 08/04/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://zoozez.com
Mariko21 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de crysa Joi Ian 01, 2009 2:57 pm

De acord cu mariko21 am votat DA
crysa

crysa
Membru Forumgratuit

Mesaje : 367
Localizare : in you're heart
Data înscrierii : 22/06/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://girls-and-boys.super-forum.net/
crysa a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de gaby111 Joi Ian 01, 2009 3:03 pm

Deci eu am inteles ca se ofera suport pentru forumurile si blogurile noastre,dar in nici un caz pentru siteurile din afara.Va propun sa blocati accesul celor care isi pun la inregistrare la forum propriu un alt site decat cele care apartin de forumgratuit.

Nu,nu sunt de acord pentru ca acolo ne putem pune ce sait vrem dupa cate stiu!

Si da ,moderatori forumgratuit sunt foarte activi!

Dupa cum a spus si ezlidor, nu e nevoie de asa ceva, deoarece forumul de suport nu are chiar asa de multe posturi si useri incat sa fie nevoie de introducerea acestui buton.

Nu,aici sunt foarte multe topicuri nu sunt putine parerea mea Neutru
avatar

gaby111
Membru Forumgratuit

Mesaje : 71
Data înscrierii : 09/10/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://gabiweb.forumhit.ro/
gaby111 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de campionatuldewhist Mier Ian 21, 2009 11:28 am

Am citit explicatiile moderatorilor care tind spre nu. Momentan asa se pare ca este, moderatorii nostrii sunt des pe forumuri si atenti la abuzuri. Ma intreb insa ce se va intampla cand moderatorii vor avea alte prioritati si vor intra mai rar pe forum si vor sesiza tot mai tarziu abuzurile? Sau ce se va intampla daca numarul userilor de pe forum va creste covarsitor si va suprasolicita numarul de moderatori actuali?

In ipoteza acestor situatii, cred ca nu e nimic rau in a da sansa userilor sa raporteze abuzurile. Moderatorul le va primi si va avea optiunea sa le citeasca, sa actioneze ca atare sau daca au rezolvat cazul, sa stearga raportul.

Totusi, optiunea de a raporta un abuz nu cred ca trebuie data orisicui, pt ca nu toata lumea percepe ce e acela abuz pt administratorii si moderatorii acestui forum. In timp pot sa se adune rapoarte hilare, care vor da de citit moderatorilo.

Ca atare: indecis!
avatar

campionatuldewhist
Membru Forumgratuit

Mesaje : 285
Varsta : 43
Localizare : Dortmund
Data înscrierii : 17/01/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.campionatuldewhist.niceboard.com
campionatuldewhist a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de ezlidor Mier Ian 21, 2009 2:18 pm

Cresterea numarului de utilizatori pe acest forum nu cred ca va fi o problema ... numarul de moderatori pe acest forum este suficient, si nu cred ca se va mai adauga vre-o unu in plus ... parerea mea ... in urmatoarele luni de zile, poate in urmatorul an. Privind in statistica numarul de utilizatori conectati in ultimele 24h este de aproximativ 50, un utilizator scrie maxim (facand media) 8-9 mesaje pe zi ... asta rezultand 400-450 mesaje pe zi ... deja 4 moderatori is suficienti ...

Cum am mai spus si mai sus, adaugarea unei astfeli de optiuni in cadrului forumului de suport roman nu ar ajuta pe nimeni, ci din potriva, ne-ar da mai multe batai de cap, mai alex lui lexa ...
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Ina Mier Mar 25, 2009 4:58 pm

ezlidor a scris:pe cand la noi nu cred ca este de folos ... moderatorii intra aproape in fiecare ora pe forum ... deci orice mesaj este vizualizat la fiecare ora ....
Avind in vedere ca de vreo citeva zile nu prea mai intra asa multi moderatori pe suport, am votat DA lol!
Este in mod cert mult mai elegant decit sa stresezi moderatorii prin PM ori de cite ori descoperi (sau doar ti se pare ca ai descoperit) ceva ce poate constitui o incalcare a regulilor.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 2 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Vizitato Mier Mar 25, 2009 6:41 pm

Mai util ar fi un moderator constient, si care sa ne onoreze cu prezenta lui pe aici, mai mult de cinci minute.
De multe ori se simte nevoia cuiva care sa fie pe aici, ca mod.
Am votat nu , de la bun inceput, un asemenea buton nu ar face decit sa streseze moderatorii care sunt in forum.
Dar, daca ar fi moderatori , atunci nu ar mai avea de ce sa fie un buton de report abuse.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum