Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Doriti instalarea butonului : 'REPORT ABUSE'

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Left1177%Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Right11 77% 
[ 37 ]
Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Left1123%Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Right11 23% 
[ 11 ]
 
Total voturi : 48
 
 
Sondaj inchis

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Estera Mar Sept 23, 2008 4:27 pm

Rezumarea primului mesaj :

Doresc sa va sugerez sa intalati butonul 'REPORT ABUSE'.De acum multi stiu regulamentul si pot sa acceseze acesta comanda in cazul in care vad ca se incalca regulile.

Am sa dau un exemplu : Eram intr-o seara pe forum si un user nou a facut doua topice:intr-unul era ceva legat ceva legat de o problema tehnica si in altul isi prezenta un site care nu era de la forumgratuit si i-a facut reclama fara bun simt.Eu nu puteam sa atentionez nici un moderator deoarece nu aveam comanda de 'RePORT'Si casuta de mesaje private era inchisa ,deci proctic orice user citea acel subiect.Si pe langa acesta ma deranjat foarte tare ca la profil avea un site care nu apartinea de domeniile noastre.

Deci eu am inteles ca se ofera suport pentru forumurile si blogurile noastre,dar in nici un caz pentru siteurile din afara.Va propun sa blocati accesul celor care isi pun la inregistrare la forum propriu un alt site decat cele care apartin de forumgratuit.


Ultima editare efectuata de catre Estera in Mar Sept 23, 2008 9:56 pm, editata de 1 ori
Estera

Estera
Membru Forumgratuit

Mesaje : 144
Varsta : 28
Localizare : IASI
Data înscrierii : 05/08/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://pink.superforum.fr/
Estera a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de ezlidor Vin Mar 27, 2009 12:46 am

leoiri23 ... privind ca eu si Luky suntem la facultate si Lizzard in ultimul an de liceu ... ne axam mai mult pe invatat ... nu inseamna ca nu intram si ne facem datoria. Consider ca timpul acordat de noi e de ajuns ... in viitor, cand o sa avem mai mult timp liber, o sa intram si o sa va satifacem nevoile mai repede, dar nu cred ca in acest moment e o problema.
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Ina Vin Mar 27, 2009 8:10 am

Ezlidor, ma tem ca ai raspuns mai multor mesaje in acelasi timp. Cumva ai confundat mesajul meu cu urmatorul postat? Pentru mine e totuna cine este moderator si cu ce se ocupa. Am facut o simpla constatare. Nu am competenta sa evaluez activitatea nimanui. Am expus punctul meu de vedere privind sondajul.


Ultima editare efectuata de catre leoiri23 in Vin Mar 27, 2009 8:53 am, editata de 2 ori
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Vizitato Vin Mar 27, 2009 8:50 am

stimate coleg moderator :
Vad ca timp de orasu" va gasiti.
Cred ca si aici e nevoie de voi.
Luky este pardonabil - voi, nu - parerea mea.
Intrind cinci minute, si disparind 24 de ore, asta nu inseamna moderare.
Imi pare rau ca trebuie sa o spun direct, aici, in forum.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Louk Sam Aug 01, 2009 12:31 am

Am votat da. De multe ori am sesizat mesaje care au incalcat regulamentul forumului si nu am avut posibilitatea sa le "reclam". Cred ca si moderatorii ar fi ajutati in acest fel, fiind informati direct de altii cu privire de o incalcare a regulamentului.
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de RaulTheBest Sam Aug 01, 2009 12:15 pm

Am votat Da...Deoarece este o idee buna
RaulTheBest

RaulTheBest
Membru Forumgratuit

Mesaje : 370
Varsta : 26
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 27/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://metin2inferno.forumz.ro
RaulTheBest a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de ragazzo Sam Aug 01, 2009 12:50 pm

Kegan a scris:
Am votat da. De multe ori am sesizat mesaje care au incalcat regulamentul forumului si nu am avut posibilitatea sa le "reclam". Cred ca si moderatorii ar fi ajutati in acest fel, fiind informati direct de altii cu privire de o incalcare a regulamentului.

total de acord....DA A face cu ochiul
avatar

ragazzo
Membru Forumgratuit

Mesaje : 291
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data înscrierii : 29/05/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://lumeata.com/profile.forum?mode=register
ragazzo a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 01, 2009 2:58 pm

La cate mesaje vor fi cu incalcari de regulament noi cei din staff veti da cate un raport pe minut.In ritmul acesta s-ar face niste liste foarte mari de rapoarte.
Noi cand intram luam fiecare mesaj nou in parte si ne uitam atenti peste el.
Iar noi am putea vedea acele incalcari de la regulament imediat daca ne uitam la fiecare mesaj asa cum si facem.
Ar fi usor pentru voi care doar ati trimite un raport si gata dar daca asa face fiecare user, la 4000 si ceva ai nostri am primi multe rapoarte pe zi.
Iar pentru noi este mai greu deoarece un user trimite sa zicem 4-5 rapoarte pe zi, si alt user la fel, si la fel, si la fel pana ni se va umple sectiunea de rapoarte de o sa ne fie groaza sa le citim.
Eu consider ca este mai bine daca am fi noi atenti la fiecare mesaj si la toate sectiunile acestui forum si gata am rezolva mai usor problema.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Instalarea butonului 'REPORT ABUSE' - Pagina 3 Empty Re: Instalarea butonului 'REPORT ABUSE'

Mesaj Scris de Luky Dum Aug 02, 2009 1:32 pm

Am studiat cu atentie aceasta sugestie si am hotarat sa nu activam acest sistem deocamdata. Poate pe viitor cand vor fi mai multi membrii va fi activat dar deocamdata avem suficienti membrii in staff ca sa se ocupe de moderare si cum ar exista membrii care ar face abuz de aceasta optiune daca ar fi activata nu ar face decat mai mult rau si ar crea mai multa treaba pentru cei din staff.

Topic inchis
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum