Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Statusul serverelor

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Statusul serverelor

Mesaj Scris de Luky Joi Oct 08, 2009 12:45 pm

Rezumarea primului mesaj :

Statusul serverelor



Dragi utilizatori,

Ne cerem scuze pentru incetinirile pe care le-ati intalnit in ultimele zile pe forumurile dumneavoastra.
Speram ca problema sa se rezolve maine.

Va voi tine la curent cu mai multe informatii atunci cand voi afla mai multe,
Va multumim pentru rabdarea pe care o aveti


Numai bine,
Echipa Forumgratuit


Nota: Pentru membrii care au forumuri la care le apare o pagina goala, alba si pot edita template-urile pot face urmatorul lucru:

Intrati pe adresa http://adresaforumuluidvs.ro/admin apoi in Afisare=>Template-uri si navigati in fiecare categorie in care aveti template-urile modificate FARA a le modifica in vreun fel iar problema va fi rezolvata.

Pentru ceilalti utilizatori care au optiunea de a edita template-urile, le pot modifica din nou dupa cum doresc.





Ultima editare efectuata de catre Luky in Mar Oct 20, 2009 11:20 pm, editata de 9 ori
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de micanarcisa Mar Oct 13, 2009 2:49 pm

micanarcisa a scris:dintr-o data se vede asa...continutul forumului imi apare ingramadit in coloana widget din stanga...s-au terminat au ba testele/mentenanta/actualizarile/orice ? ...sincer userii mei s-au cam saturat de imposibilitatea de a intra pe forum o zi intreaga sau de imagini stalcite sau aruncate te miri pe unde sau postari de 2-3 ori pana in sfarsit apare mesajul etc...mi-e teama sa nu pierd useri ...deci:cam cat mai trebuie sa suportam aceste nefunctionalitati?

si ce sa fac eu cu forumul in aceasta forma?...cum il fac inapoi?
aici e partea de sus...pagina goala:
Statusul serverelor - Pagina 7 65178930

iar aici apare continutul tot...
Statusul serverelor - Pagina 7 73766110

ce e de facut?

si totusi eu ce trebuie sa fac sa mearga forumul si cu IE? ...de ieri persista problema...nu s-a rezolvat pana acum..deci?
micanarcisa

micanarcisa
Membru Forumgratuit

Mesaje : 170
Data înscrierii : 21/09/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://forumulroz.com
micanarcisa a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de MaNkY™ Mar Oct 13, 2009 4:22 pm

micanarcisa ai probleme doar pe IE ? eu unul la forumul meu am probleme cu IE nu afiseaza corect continutul , dar in rest merge foarte bine pe alte browshere incearca opera firefox google chrome flock safari etc , IE este destul de demodat !
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de micanarcisa Mier Oct 14, 2009 8:19 am

pe IE sunt problemele da...demodat nedemodat sunt useri care numai asta folosesc si solutia nu ar fi sa-i pierd...

deci imi spune si mie cineva ce sa fac sa-mi revina forumul la forma initiala?
micanarcisa

micanarcisa
Membru Forumgratuit

Mesaje : 170
Data înscrierii : 21/09/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://forumulroz.com
micanarcisa a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de RunY Mier Oct 14, 2009 8:35 am

Aceasta este singura soluţie...

MaNkY™ a scris:Încearca opera , firefox , google chrome , flock , safari etc , IE este destul de demodat !
Acelaşi lucru îţi propun şi eu să faci + când a spus „IE este destul de demodat” a vrut să se refere că nu este în top cu multe părţi ale forumurilor ForumGratuit care este un serviciu "destul de nou"!
RunY

RunY
Membru Forumgratuit

Mesaje : 234
Varsta : 38
Localizare : For extremelybright minds.
Data înscrierii : 25/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

RunY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de misako Mier Oct 14, 2009 6:16 pm

Ma scuzati ca vin iar cu problema . Ce se intampla cu mentenanta asta . Acum 5 minute am incercat sa ma conectez pe forumul meu si iar mi-a aparut pagina cu mentenanta . Sunt iarasi probleme ? Va multumesc anticipat .
misako

misako
Membru Forumgratuit

Mesaje : 16
Localizare : Japonia
Data înscrierii : 09/10/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://japonia-2009.forumgratuit.ro/
misako a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de NiKe Mier Oct 14, 2009 7:25 pm

Ma scuzati ca vin iar cu problema . Ce se intampla cu mentenanta asta . Acum 5 minute am incercat sa ma conectez pe forumul meu si iar mi-a aparut pagina cu mentenanta . Sunt iarasi probleme ? Va multumesc anticipat .

Are dreptate vedem ca a revenit mentenanta si nimeni nu pote lucra pe forumul lor.
NiKe

NiKe
Membru Forumgratuit

Mesaje : 318
Varsta : 27
Data înscrierii : 30/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://codinggfx.forumz.ro
NiKe a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 14, 2009 7:41 pm

Salutare,

Oameni buni, intelegeti si voi ca se lucreaza. Toti sariti pe staful Forum Gratuit, dar pana la urma, ei sunt simpli voluntarii ce putem sa fim si noi. Nu au o functie anume decat un simplu ADMINISTRATOR.
Domnuk Luky a spus mai sus ce si cum, nici el nu stie mai multe, cum nu stim nici noi.
Sa o luam logic, nu cred ca stie ANGAJATU ce stie DIRECTORUL.
Si eu am forum, stiu cum este sa dau REFRESH si sa apara pagina cu MENTENANTA, dar stau si ma gandesc, eu nu ii platesc (nici voi), de ce sa cer mai mult decat ce mi se ofera? Sunt multumit cu ce am.
Rabdare, ca altceva nu avem de facut, chiar daca postati aici nu o sa primiti decat un raspuns de la domnul Luky.

Cu prietenie, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de rechinu07 Mier Oct 14, 2009 9:54 pm

"domnul Luky"... Fericit))) Mai "pupacios" de-atat nu puteai fi... In alta ordine de idei, "domnule" romtimisoara, eu cred ca fiecare e responsabil de ce-i iese din tastatura, nu crezi?! Si daca aia din Anglia il mint si-l amana pe Luky, el ar trebui sa-si puna un pic de ordine in relatiile cu ei... Ca se-apuca sa vorbeasca, apoi se face de mirul lumii... De aproape o luna, forumul imi da erori... De cele mai multe ori apare pagina cu "mentenanta in curs"... Si desi nu am un numar extraodinar de mare de utilizatori, sunt foarte activi... Si ma-ntreaba pe mine si nu stiu ce sa le zic si se enerveaza ca nu pot folosi forumul respectiv... Si peste doua luni cand or sa catadicseasca cei din staff sa rezolve problemele, multi useri (posesori de forumuri gratuite) vor fi mandrii posesori ai unor forumuri moarte, deoarece userii lor vor pleca probabil pe forumuri functionale, fara probleme din acestea...

Iar la faza cu voluntariatul lasati-o mai moale... Eu inca nu am intalnit oameni care sa faca ceva efectiv degeaba, fara nici un fel de castig... Din pacate, toate costa si ma indoiesc ca cei din staff-ul forumgratuit, isi pierd zilnic vremea pe-aici, doar de amorul artei... E parerea mea si mi-o mentin. Pe cale de consecinta, rog pe cineva in masura, sa dea un raspuns concret, prompt si sigur... Nu cu probabil, poate si sa vedem... Seara buna s-aveti!!!
rechinu07

rechinu07
Membru Forumgratuit

Mesaje : 69
Varsta : 42
Data înscrierii : 27/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro
rechinu07 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de MaNkY™ Mier Oct 14, 2009 10:04 pm

rechinu07 a scris:

Iar la faza cu voluntariatul lasati-o mai moale... Eu inca nu am intalnit oameni care sa faca ceva efectiv degeaba, fara nici un fel de castig... Din pacate, toate costa si ma indoiesc ca cei din staff-ul forumgratuit, isi pierd zilnic vremea pe-aici, doar de amorul artei... E parerea mea si mi-o mentin. Pe cale de consecinta, rog pe cineva in masura, sa dea un raspuns concret, prompt si sigur... Nu cu probabil, poate si sa vedem... Seara buna s-aveti!!!

ai impresia ca mai bantuie vreo fantoma a moderatorilor pe aici ? poate unu asa cand bate vantul sa inchida un topic doua si cam atata , offfffffff cum am uitat mai e cate unul care intreaba :"ati rezolvat problema ? " ....... ce ? nu sunteti de acord cu mine , cred ca restul sugestiilor sunt date in mare parte de slg kegan si inca vreo 2 restul , ati rezolvat problema , rezolvat => topic inchis ! am ajuns din rau in si mai rau , nu imi pasa daca sunt banat pentru asta insa aceasta este realitatea si nu cred ca cineva imi poate spune ca nu este adevarat ce spun ! Cat despre ce se intampla sunt chinuit in fiecare zi de aceste mentenante iar in curand o sa imi fac un forum numit mentenanta , nu o sa fie nevoie sa-i mai fac design plus continut o sa vina singur => aici am intrecut masura eu sper sa se rezolve problemele si cred ca se vor rezolva , iar despre ce se intampla pe acest forum , trebuie facuta o analiza si apoi trebuiesc luate niste masuri .....

Cu stima , MaNkY™ !
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de rechinu07 Mier Oct 14, 2009 10:18 pm

Nu le monitorizez eu activitatea Manky, dar daca-i asa cu atat mai rau... Am incercat de cateva ori sa intreb ceva si au aparut cu nereguli (din partea mea)... Ba sa scriu topicul cu un titlu corespunzator, ba ca formularile nu-s explicite (eu zic ca stiu destul de bine limba romana, cat sa dau lectii de exprimare oricui), ba ca nu am cautat ce ma intereseaza in forum, in resul subiectelor pe aceeasi tema (lucru pe care l-as fi facut daca informatiile erau structurate corespunzator), drept pentru care m-am lasat pagubas si in linii mari le-am deslusit singur, desi sunt (zic eu) unul din cei mai afoni posesori de forumuri de aici, in materie de structurare, design si altele... Dar am preferat sa le rezolv singur, decat sa capat raspunsuri plictisite si-n doi peri... P.S.- Nu cred ca te poti gandi ca ai avea de ce sa-ti iei bann... Ar fi o mare tampenie din partea lor, si-ar arata limitele in felul asta si in plus, nu ar avea absolut nici un motiv, drept pentru care ar pica destul de nasol in ochii celorlalti... Fericit Sa speram ca se vor rezolva cat mai repede si nu vor mai aparea alte probleme...
rechinu07

rechinu07
Membru Forumgratuit

Mesaje : 69
Varsta : 42
Data înscrierii : 27/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro
rechinu07 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de NiKe Mier Oct 14, 2009 10:30 pm

Salutare,

Oameni buni, intelegeti si voi ca se lucreaza. Toti sariti pe staful Forum Gratuit, dar pana la urma, ei sunt simpli voluntarii ce putem sa fim si noi. Nu au o functie anume decat un simplu ADMINISTRATOR.
Domnuk Luky a spus mai sus ce si cum, nici el nu stie mai multe, cum nu stim nici noi.
Sa o luam logic, nu cred ca stie ANGAJATU ce stie DIRECTORUL.
Si eu am forum, stiu cum este sa dau REFRESH si sa apara pagina cu MENTENANTA, dar stau si ma gandesc, eu nu ii platesc (nici voi), de ce sa cer mai mult decat ce mi se ofera? Sunt multumit cu ce am.
Rabdare, ca altceva nu avem de facut, chiar daca postati aici nu o sa primiti decat un raspuns de la domnul Luky.

Cu prietenie, RomTimisoara.

Hey nu am spus ca am sarit pe stafful Forum Gratuit...sunt de accord cu tine ca trebiue sa avem rabdare shy alti sun disperati shy dau masuri ca de ce nu merg forumurile asa ca nu avem alta solutie decat sa asteptam pana se termina metenanta, Alti nu se plang asa ar trebui sa facem shy noi la fel
NiKe

NiKe
Membru Forumgratuit

Mesaje : 318
Varsta : 27
Data înscrierii : 30/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://codinggfx.forumz.ro
NiKe a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Statusul serverelor - Pagina 7 Empty Re: Statusul serverelor

Mesaj Scris de Luky Mier Oct 14, 2009 11:07 pm

Cei da la IBM vor fi dati in judecata de firma pentru ceea ce au facut cu aceste servere...

Maine se va incercarea mutarea pe vechile servere pentru a rezolva aceasta situatie si pentru a reveni totul la normal.
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 7 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum