Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Important Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Teodor Lun Apr 09, 2018 3:00 pm

Rezumarea primului mesaj :

Noutate: Pachete Forumgratuit

Dragi utilizatori Forumgratuit,
Va prezentam astăzi Pachetele Forumgratuit  Da

Prezentarea pachetelor Forumgratuit

Pachetele Forumgratuit reprezintă o modalitate de a vă îmbogăți forumul cu funcții suplimentare. După cum știți, Forumgratuit oferă de mulți ani posibilitatea de a crea un forum gratuit, cu o bogată diversitate de caracteristici.
Datorită sosirii pachetelor Forumgratuit, achiziționarea unui pachet vă va permite să accesați un set de caracteristici suplimentare, lăsându-vă liber să activați sau nu, punct-cu-punct, pentru fiecare dintre aceste opțiuni. Foarte fericit

Aceste pachete intervin în principal ca răspuns la problemele tehnice care perturbe utilizarea generală a serviciului, în special datorită naturii internaționale a Forumactif. Dar ele sunt și manifestarea unei evoluții a web-ului și a forumului. Ei au evoluat în aproape 10 ani, iar Forumgratuit trebuie să evolueze în aceeași direcție, în scopul de a adopta un model de afaceri pentru a asigura calitatea, durabilitatea și continuitatea serviciului nostru.  Neutru


Pachetele Forumgratuit

Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile - Pagina 2 Pachet11

Forumurile Forumgratuit oferă trei pachete, care sunt pachetele gratuite, avansate și Premium. Iată o prezentare neexhaustivă:

  •  Pachetul Gratuit: Acesta este pachetul in care sunt furnizate în mod implicit toate forumurile Forumgratuit  și continuă să ofere caracteristici care permit utilizarea adecvată a forumului. În aceste caracteristici speciale includ accesul la permisiuni avansate, ce gazduieste imagini, optimizarea videoclipurilor pentru SEO, un număr de subiecte, membri și mesaje nelimitate, etc.
  •  Pachetul Avansat : in afara de funcțiile gratuite, pachetul avansat oferă mai mult spațiu de stocare, capacitatea de a activa un certificat SSL sau să cumpărați un nume de domeniu, etc.
  •  Pachetul Premium: este pachetul cel mai complet.  Oferă cele mai multe caracteristici, cum ar fi monetizarea forumului, eliminarea drepturilor de autor, căutarea îmbunătățită care se extinde la conținutul mesajelor, personalizarea Newsletter-ului "Continut popular", etc.

Veți găsi o prezentare mai completă a fiecărui pachet din panoul de administrare din fila  Diverse .

Plată Lunară sau Anuală

Veți putea plăti pachete cu o plată lunară sau anuală:

  • printr-o plată anuală: În acest caz, vă plătiți pachetul într-o singură plată, pe o perioadă de valabilitate de un an.
  • printr-o plată lunară: fără angajament, vă permite să pachete prin plata ratelor lunare. Rețineți că abonamentul anual include 2 luni oferite.

Pachetele, utilizează creditele. Abonarea la un pachet anual necesită, prin urmare, un sold suficient de credite pe forum. În acest sens, nimic nu se schimbă, cumpărarea creditelor se face în același mod ca și în trecut, prin intermediul Allopass, Paypal, Hipay sau Skrill sau Stripe.

Pentru a vă abona la un pachet, accesați:
PDA -> Diverse -> pachete Forumgratuit

Speram ca aceste noi pachete, sa fie de placul dumneavoastră!  A face cu ochiul
Salutari!  La revedere


Ultima editare efectuata de catre Teodor in Mar Apr 10, 2018 6:20 pm, editata de 3 ori
Teodor

Teodor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 371
Varsta : 26
Localizare : Italia
Data înscrierii : 28/03/2016
Mulțumiri : 48
Internet Explorer punBB

http://Lestreghebuone.net
Teodor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Dani David Vin Apr 20, 2018 11:38 am

Salutare ,de ce nu pot folosi creditele pentru plata unui pachet ? am ales un pachet cu plata lunara ,am credite suficiente si imi spune ca trebuie sa platesc prin paypal. Daca nu pot folosi acele credite ce fac cu ele ?Multumesc.
Dani David

Dani David
Membru activ

Mesaje : 551
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/06/2017
Mulțumiri : 9
Google Chrome ModernBB

Dani David a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Teodor Vin Apr 20, 2018 2:28 pm

Salut,

Momentan plata lunară se poate face doar cu PayPal, si va costa cam 8€ pe luna.

Momentan creditele se vor putea folosi pentru o plata anuală, sau rennoirea a domeniului, publicitate săi certificatul SSL.

Salutari! La revedere
Teodor

Teodor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 371
Varsta : 26
Localizare : Italia
Data înscrierii : 28/03/2016
Mulțumiri : 48
Internet Explorer punBB

http://Lestreghebuone.net
Teodor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Dani David Vin Apr 20, 2018 3:25 pm

Ok multumesc mult de raspuns.
Dani David

Dani David
Membru activ

Mesaje : 551
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/06/2017
Mulțumiri : 9
Google Chrome ModernBB

Dani David a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Dani David Mier Apr 25, 2018 7:11 pm

Buna ziua! am achizitionat pachetul premium si vroiam sa iuntreb cand se dezactiveaza dreptul de autor si legat de spatiul de stocare am vazut ca am primit 2gb ,acesti 2gb este pt un an sau lunar ca nu am inteles acest aspect. Legat de publicitate am vazut ca pentru dezactivare
doar pt membri este 1000 pct iar pentru toti 2000 pct. pe ce perioada se dezactiveaza publicitatea ?Multumesc!
Dani David

Dani David
Membru activ

Mesaje : 551
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/06/2017
Mulțumiri : 9
Google Chrome ModernBB

Dani David a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Petronel Mier Apr 25, 2018 7:20 pm

Dani David a scris:Buna ziua! am achizitionat pachetul premium si vroiam sa iuntreb cand se dezactiveaza dreptul de autor si legat de spatiul de stocare am vazut ca am primit 2gb ,acesti 2gb este pt un an sau lunar ca nu am inteles acest aspect.Multumesc!

Salutare , dacă aţi achiziţionat un pachet pe un an , aceste beneficii vor fi pe un an , dacă aţi achiziţionat lunar , spatiul de stocare va fi pe lună (plătiţi rămâneţi cu cei 2 gb dacă nu mai plătiţi pachetul, veţi revenii la stocarea iniţială)

Legat de dezactivarea drepturilor de autor , mai necesită încă o achiziţie dacă doriţi dezactivarea drepturilor de autor FG.

O zi frumoasă în continuare ! Floare
Petronel

Petronel
Moderator
Moderator

Mesaje : 1045
Varsta : 21
Localizare : Constanţa & Calarasi
Data înscrierii : 21/05/2016
Mulțumiri : 113
Google Chrome AwesomeBB

https://www.fgdesign.biz/
Petronel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Dani David Mier Apr 25, 2018 9:05 pm

Lucifer a scris:
Dani David a scris:Buna ziua! am achizitionat pachetul premium si vroiam sa iuntreb cand se dezactiveaza dreptul de autor si legat de spatiul de stocare am vazut ca am primit 2gb ,acesti 2gb este pt un an sau lunar ca nu am inteles acest aspect.Multumesc!

Salutare , dacă aţi achiziţionat un pachet pe un an , aceste beneficii vor fi pe un an , dacă aţi achiziţionat lunar , spatiul de stocare va fi pe lună (plătiţi rămâneţi cu cei 2 gb dacă nu mai plătiţi pachetul, veţi revenii la stocarea iniţială)

Legat de dezactivarea drepturilor de autor , mai necesită încă o achiziţie dacă doriţi dezactivarea drepturilor de autor FG.

O zi frumoasă în continuare ! Floare

Am achizitionat pachetul premium pe un an ,dezactivarea dreptului de autor este inclusa in pachet doar ca trebuia sa mai dezactivez eu din panel .Acum este dezactivata.Legat de publicitate asteptam un raspuns cele 1000 de credite pt dezactivare reclame sunt pentru un an?
Dani David

Dani David
Membru activ

Mesaje : 551
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/06/2017
Mulțumiri : 9
Google Chrome ModernBB

Dani David a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de SSYT Sam Apr 28, 2018 7:52 am

Buna ziua,
Da @Dani David, pentru cele 1000 de credite vei dezactiva publicitatea pentru 12 luni.
Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile - Pagina 2 Nsy8WKv

O zi buna.
SSYT

SSYT
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1424
Varsta : 29
Localizare : Romania, localhost:80
Data înscrierii : 10/08/2015
Mulțumiri : 199
Opera phpBB3

https://help.forumgratuit.ro
SSYT a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Dani David Sam Apr 28, 2018 10:40 am

Isaac a scris:Buna ziua,
Da @Dani David, pentru cele 1000 de credite vei dezactiva publicitatea pentru 12 luni.
Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile - Pagina 2 Nsy8WKv

O zi buna.

Multumesc @Isaac am achizitionat pachetul de 1000pct.
Dani David

Dani David
Membru activ

Mesaje : 551
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 04/06/2017
Mulțumiri : 9
Google Chrome ModernBB

Dani David a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de H4cK3R*uL Sam Apr 28, 2018 10:29 pm

Adica pentru cine vrea numai domeniu la un forum trebuie sa cumpare pachetul Avansat?!!! 3,600 credite... adica inca 2,000 in plus...
H4cK3R*uL

H4cK3R*uL
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2494
Varsta : 28
Localizare : Împărăţia umbrelor.
Data înscrierii : 18/01/2013
Mulțumiri : 322
Internet Explorer phpBB2

http://www.Real-Arena.com
H4cK3R*uL a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de Petronel Sam Apr 28, 2018 11:24 pm

H4cK3R*uL a scris:Adica pentru cine vrea numai domeniu la un forum trebuie sa cumpare pachetul Avansat?!!! 3,600 credite... adica inca 2,000 in plus...

Bună seara , da este necesar să achiziţionaţi un pachet pentru a putea să vă înregistraţi un domeniu şi alte beneficii în funcţie de pachet . Da

Salutări La revedere
Petronel

Petronel
Moderator
Moderator

Mesaje : 1045
Varsta : 21
Localizare : Constanţa & Calarasi
Data înscrierii : 21/05/2016
Mulțumiri : 113
Google Chrome AwesomeBB

https://www.fgdesign.biz/
Petronel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de H4cK3R*uL Lun Apr 30, 2018 3:15 pm

Daa, foarte tare, de doua mai scump comparativ cu un forum IPBoard (Domeniu + WebHost platit) dar beneficii mult mai putine oferite...
H4cK3R*uL

H4cK3R*uL
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2494
Varsta : 28
Localizare : Împărăţia umbrelor.
Data înscrierii : 18/01/2013
Mulțumiri : 322
Internet Explorer phpBB2

http://www.Real-Arena.com
H4cK3R*uL a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Important Re: Noutate: Pachete Forumgratuit Disponibile

Mesaj Scris de SSYT Lun Apr 30, 2018 4:33 pm

Buna ziua,
Intradevar, insa aceasta platforma ofera destul de multe avantaje de cand este lansata, mai exact anul 2004, eu cred ca cei de la firma au procedat destul de corect adaugad aceste pachete.

Mai multe detalii nu va putem oferi in acest moment, asteptam si noi ca toti utilizatori sa vedem ce ne vor mai oferi.

Numai bine, SSYT.
SSYT

SSYT
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1424
Varsta : 29
Localizare : Romania, localhost:80
Data înscrierii : 10/08/2015
Mulțumiri : 199
Opera phpBB3

https://help.forumgratuit.ro
SSYT a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum