Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Probleme de conectare

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Probleme de conectare

Mesaj Scris de roccambolle Joi Noi 09, 2017 11:12 am

Rezumarea primului mesaj :

sunt inscris pe un forum si nu ma pot conecta, imi apare astfel:
Probleme de conectare - Pagina 3 Screen10

cand am dat prima data ignora, m am putut conecta dar apoi n-am mai reusit! care este cauza?


Ultima editare efectuata de catre roccambolle in Joi Noi 09, 2017 1:46 pm, editata de 1 ori
roccambolle

roccambolle
Membru Forumgratuit

Mesaje : 27
Varsta : 54
Data înscrierii : 03/06/2017
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://roccforum.forumgratuit.ro/
roccambolle a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de vasilica51 Joi Noi 09, 2017 11:59 pm

Vă salut cu respect .
Sunt administrator al forumului Sporttable1.forumhit.ro  .
De trei zile  membrii care vor să se conecteze pe forum ,cu chrome sau mozilla au  intampinat un mesaj prin care le restricţionează conectarea , chiar  mai mult de atât , le spune ca ar fi un site  înşelător . Ce se întâmplă şi de ce . Cât timp va dura acest fapt injositor ?
Aştept răspuns.
Cu rerspect .

___________
Probleme de conectare - Pagina 3 55555510
________
Această pagină web la sporttable1.forumhit.ro a fost raportată ca fiind un site înșelător și a fost blocată pe baza preferințelor de securitate.

Site-urile înșelătoare sunt concepute pentru a vă înșela să faceți ceva periculos, cum ar fi instalarea de software sau dezvăluirea informațiilor dvs. personale, cum ar fi parolele, numerele de telefon sau cardurile de credit.

Introducerea oricăror informații pe această pagină web poate duce la furt de identitate sau la alte fraude.

Consultanță oferită de navigarea sigură Google.
vasilica51

vasilica51
Membru Forumgratuit

Mesaje : 23
Varsta : 56
Data înscrierii : 09/11/2017
Mulțumiri : 0
Google Chrome phpBB2

http://sporttable1.forumz.ro
vasilica51 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de roccambolle Vin Noi 10, 2017 1:20 am

a revenit numai pentru noi adminii, dar membrii nu se pot conecta
roccambolle

roccambolle
Membru Forumgratuit

Mesaje : 27
Varsta : 54
Data înscrierii : 03/06/2017
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://roccforum.forumgratuit.ro/
roccambolle a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de roccambolle Vin Noi 10, 2017 1:30 am

deci, am admin care pe forumul meu se poate conecta, dar ca si membru, pe alt forum nu se poate conecta!
sunt membrii care vin zi de zi pe forum! ce sa le spunem?

roccambolle

roccambolle
Membru Forumgratuit

Mesaje : 27
Varsta : 54
Data înscrierii : 03/06/2017
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://roccforum.forumgratuit.ro/
roccambolle a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Petronel Vin Noi 10, 2017 10:43 am

vasilica51 a scris:Vă salut cu respect .
Sunt administrator al forumului Sporttable1.forumhit.ro  .
De trei zile  membrii care vor să se conecteze pe forum ,cu chrome sau mozilla au  intampinat un mesaj prin care le restricţionează conectarea , chiar  mai mult de atât , le spune ca ar fi un site  înşelător . Ce se întâmplă şi de ce . Cât timp va dura acest fapt injositor ?
Aştept răspuns.
Cu rerspect .

___________
Probleme de conectare - Pagina 3 55555510
________
Această pagină web la sporttable1.forumhit.ro a fost raportată ca fiind un site înșelător și a fost blocată pe baza preferințelor de securitate.

Site-urile înșelătoare sunt concepute pentru a vă înșela să faceți ceva periculos, cum ar fi instalarea de software sau dezvăluirea informațiilor dvs. personale, cum ar fi parolele, numerele de telefon sau cardurile de credit.

Introducerea oricăror informații pe această pagină web poate duce la furt de identitate sau la alte fraude.

Consultanță oferită de navigarea sigură Google.

Buna ziua , aveti detaliile necesare in acest topic : https://help.forumgratuit.ro/t54088-probleme-cu-hhtps#378959
Petronel

Petronel
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1045
Varsta : 21
Localizare : Constanţa & Calarasi
Data înscrierii : 21/05/2016
Mulțumiri : 113
Google Chrome AwesomeBB

https://www.fgdesign.biz/
Petronel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Petronel Vin Noi 10, 2017 10:48 am

roccambolle a scris:deci, am admin care pe forumul meu se poate conecta, dar ca si membru, pe alt forum nu se poate conecta!
sunt membrii care vin zi de zi pe forum! ce sa le spunem?


Cum am spus si mai sus si in alte topicuri , problemele nu le putem rezolva noi ci doar Francezii si Englezii care ei detin aceasta platforma .

Din cate am inteles toata treaba cu SSL-ul este ca au picat serverele , si acum merge in Cloud .
Petronel

Petronel
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1045
Varsta : 21
Localizare : Constanţa & Calarasi
Data înscrierii : 21/05/2016
Mulțumiri : 113
Google Chrome AwesomeBB

https://www.fgdesign.biz/
Petronel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Zachary Vin Noi 10, 2017 2:10 pm

Bună ziua,

@roccambolle,  vă rugăm să readuceți în atenție întrebarea dumneavoastră doar dacă au trecut cel puțin 24 de ore de la ultimul răspuns. Pentru actualizarea mesajului anterior (în cazul unor completări), folosiți butonul "Editeaza".

-----------

În altă ordine de idei, această problemă (sau mai bine spus, alerta de securitate) este cauzată de o campanie a unei noi agenții de publicitate lansată într-una din nopțile trecute (un anunț cu butonul "Descărcați"). Tocmai a fost eliminat acest furnizor din rețea, prin urmare, cauza a fost soluționată.

Am adăugat forumurile dvs. în contul Search Console al companiei Forumgratuit pentru a solicita o examinare a site-ului. Acest avertisment ar trebui să dispară în zilele următoare.

Dacă în continuare alte forum-uri au aceeași problemă cu alertele roșii, adăugați-vă forumul în Consola de căutare Google (https://www.google.com/webmasters/tools/home) și solicitați o revizuire:
Probleme de conectare - Pagina 3 Gsc10

Ne cerem scuze pentru neplăcerile create! Probleme de conectare - Pagina 3 1f615

Edit: => Topic mutat în secțiunea corespunzătoare.
Zachary

Zachary
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2394
Localizare : România
Data înscrierii : 08/05/2013
Mulțumiri : 196
Google Chrome phpBB3

https://www.forumgratuit.ro
Zachary a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de vasilica51 Sam Noi 11, 2017 8:40 pm

Bună seara .


Din păcate trebuie să revin cu o nouă postare .
Domnilor Administratori ai Forumgratuit:
Am aşteptat un răspuns din partea dv. din care să pot înţelege care este motivul pt. care  in continuare îmi apare aceeaşi restricţie la conectare , atât mie cât şi celorlalti membri ai forumului [url=Sporttable1.forumhit.ro]Sporttable1.forumhit.ro[/url].
Nu am primit un răspuns evident , de aceea am să vă adresez cateva întrebări la care vă rog să raspundeti :
1. Pe forumul ce-l administrez eu ( fiind tot al dv.) am câteva sute de utilizatori , foarte mulţi dintre aceştia întâmpină această problemă la conectare şi mă întreabă de ce este un site înşelător, de ce li se întâmplă lor asta dar mai ales faptul că  unii îmi spun  şi că noi vrem să le facem rău , că vrem să le furăm datele de identitate şi chiar cred că aşa am face . 
Ce ne sfătuiţi să le spunem ?
2. Nu pot inţelege de ce doar pt forumul sporttable1.forumhit.ro apare această restricţie , aşa cum vă scria si un coleg al nostru , sunt mai multe forumuri ce aparţin forumului gratuit ,de ce doar la mine ?
3.Citeam m-ai sus în postarea domnului Administrator Zachary, cum că problema respectivă sa rezolvat .
Păi dacă sa rezolvat , de ce tot mai apare acea restricţie ?
Tot în acea postare am citit că ati  trecut pe o listă forumurile cu această problemă şi că in câteva zile ar trebui să se rezolve această problemă. De aceea vă întreb:
Aţi luat legătura cu cei ce au introdus forumurile noastre pe acea listă ca fiind înşelătoare ? Ce v-au răspuns ?

- edit by @Zachary - bold eliminat
vasilica51

vasilica51
Membru Forumgratuit

Mesaje : 23
Varsta : 56
Data înscrierii : 09/11/2017
Mulțumiri : 0
Google Chrome phpBB2

http://sporttable1.forumz.ro
vasilica51 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Zachary Sam Noi 11, 2017 9:02 pm

Bună seara,

@vasilica51, bold-ul și culorile sunt rezervate pentru moderare. Vă rog să folosiți font-ul de origine al forumului.

Mulțumesc pentru înțelegere!

-----------

Cât despre problema propriu-zisă, am specificat concludent în post-ul anterior, următorul aspect:
Zachary a scris:Dacă în continuare alte forum-uri au aceeași problemă cu alertele roșii, adăugați-vă forumul în Consola de căutare Google (https://www.google.com/webmasters/tools/home) și solicitați o revizuire:
Probleme de conectare - Pagina 3 Gsc10
Zachary

Zachary
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2394
Localizare : România
Data înscrierii : 08/05/2013
Mulțumiri : 196
Google Chrome phpBB3

https://www.forumgratuit.ro
Zachary a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de roccambolle Dum Noi 12, 2017 2:42 am

si eu am un forum, nu am probleme! dar sunt membru la respectivul forum, [url=Sporttable1.forumhit.ro]Sporttable1.forumhit.ro[/url].
nu vad explicatia ca eu, ca si membru fondator al forumului meu, pot intra, iar ceilalti membri nu pot intra! are dretate colegul vasilica! deci, ce cred membrii de pe forum, cand vad site inselator? nu credeti ca forumul gratuit trebuie sa ia atitudine si sa se implice mai mult? eu nu am probleme dar trebuie sa fim solidari cu totii! altfel, mergem si gasim gazduire in alta parte! cred ca ar trebui realizat ca multi nu stiu cand le apare acea pagina cu site inselator! ar fi cazul sa fiti si voi mai implicati si sa explicati cauza aparitiei acestei pagini, pentru ca noi, ca si voi, avem membrii, care trebuie sa stie!
am vazut nenumarate explicatii a ceea ce se intampla! spuneti-mi una plauzibila pe care sa o impartasim si noi la membrii! multumesc!
roccambolle

roccambolle
Membru Forumgratuit

Mesaje : 27
Varsta : 54
Data înscrierii : 03/06/2017
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://roccforum.forumgratuit.ro/
roccambolle a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Zachary Mar Noi 14, 2017 11:05 am

roccambolle a scris:si eu am un forum, nu am probleme! dar sunt membru la respectivul forum, [url=Sporttable1.forumhit.ro]Sporttable1.forumhit.ro[/url].
nu vad explicatia ca eu, ca si membru fondator al forumului meu, pot intra, iar ceilalti membri nu pot intra! are dretate colegul vasilica! deci, ce cred membrii de pe forum, cand vad site inselator? nu credeti ca forumul gratuit trebuie sa ia atitudine si sa se implice mai mult? eu nu am probleme dar trebuie sa fim solidari cu totii! altfel, mergem si gasim gazduire in alta parte! cred ca ar trebui realizat ca multi nu stiu cand le apare acea pagina cu site inselator! ar fi cazul sa fiti si voi mai implicati si sa explicati cauza aparitiei acestei pagini, pentru ca noi, ca si voi, avem membrii, care trebuie sa stie!
am vazut nenumarate explicatii a ceea ce se intampla! spuneti-mi una plauzibila pe care sa o impartasim si noi la membrii! multumesc!
Bună dimineața,

Tocmai am evidențiat mai sus motivul pentru care există această problemă. Sunt convins că e deajuns să împărtășiți acest fragment cu utilizatorii dumneavoastră:
Zachary a scris:În altă ordine de idei, această problemă (sau mai bine spus, alerta de securitate) este cauzată de o campanie a unei noi agenții de publicitate lansată într-una din nopțile trecute (un anunț cu butonul "Descărcați"). Tocmai a fost eliminat acest furnizor din rețea, prin urmare, cauza a fost soluționată.

Am adăugat forumurile dvs. în contul Search Console al companiei Forumgratuit pentru a solicita o examinare a site-ului. Acest avertisment ar trebui să dispară în zilele următoare.

---------

După cum bine știm, în mare parte, problema a fost soluționată.  Așadar, în cazul persistenței problemei, sunt rugați să urmeze instrucțiunile specificate mai sus; și anume:
Zachary a scris:Dacă în continuare alte forum-uri au aceeași problemă cu alertele roșii, adăugați-vă forumul în Consola de căutare Google (https://www.google.com/webmasters/tools/home) și solicitați o revizuire:
Probleme de conectare - Pagina 3 Gsc10
Zachary

Zachary
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2394
Localizare : România
Data înscrierii : 08/05/2013
Mulțumiri : 196
Google Chrome phpBB3

https://www.forumgratuit.ro
Zachary a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat PROBLEME DE ATITUDINE

Mesaj Scris de vasilica51 Mier Noi 15, 2017 11:48 am

Bună ziua .
                         Domnilor  Administratori ai Forumgratuit .
       Citesc  postările dumneavostră , referitoare la RESTRICŢIA de conectare pe forum ,care incă continuă să aibe efect ,sunt total dezamăgit de Atitudinea dv. faţă de noi ,cei care întâmpinăm această problemă . 
       Vă este mai uşor să închideţi Topicul de Probleme la conectare ,ca fiind rezolvat deşi acest fapt nu s-a întâmplat.
      În postările anterioare v-am adresat 3 întrebări şi v-am rugat să-mi răspundeţi ,desigur că nu aţi binevoit a răspunde .
      Din experienţa de viaţă ştiu că atunci când intervine o problemă se arată şi motivarea acelei decizii , ei bine  asta vă cerusem eu să spuneţi , dacă dv. aţi luat legătura cu cei care au creeat această problemă şi ce v-au răspuns .
De ce v-am cerut asta ? E simplu . Noi când avem o problemă a cărei rezolvare nu ţine de noi , vă intrebăm pe dv. De altfel , activitatea noastră se desfăşoară in cadrul FORUMGRATUIT şi mi se pare a fi logic , ca noi să vă cerem să ne daţi nişte informaţii pt o mai bună activitate pe forumurile  administrate de noi. 
    Tot pe acest forum ,citeam ,cu surprindere ,un topic unde se cere a se spune , câţi membri avem pe forumul administrat de noi ( nu obligatoriu ) .Mi-aş permite să vă adresez o altă întrebare : În situaţia de azi , aceasta cu restricţionare la conectare Cum şi ce pot face eu ,ca să conving şi alti utilizatori şi pasionaţi de jocul de table să vină pe forumul nostru ? Dar mai ales ce să fac ca cei existenţi să nu părăsească forumul , având în vedere traducerea acelei restricţii care pur şi simplu spun despre noi că  dorim să le furăm datele personale chiar şi conturi bancare.Dacă dv. aţi fi in situaţia noastră , ce aţi face ?  Sau puneţi-vă în locul lor , ce aţi crede ?
   Referitor la rezolvarea problemei ,ştiu că atunci când se solicită o  rezolvare a unei probleme ,se acordă un timp pt a se rezolva . Aveţi dv. această solicitare si timpul rezolvării ei ?
Nu
vasilica51

vasilica51
Membru Forumgratuit

Mesaje : 23
Varsta : 56
Data înscrierii : 09/11/2017
Mulțumiri : 0
Google Chrome phpBB2

http://sporttable1.forumz.ro
vasilica51 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Probleme de conectare

Mesaj Scris de Petronel Mier Noi 15, 2017 12:11 pm

vasilica51 a scris:Bună ziua .
                         Domnilor  Administratori ai Forumgratuit .
       Citesc  postările dumneavostră , referitoare la RESTRICŢIA de conectare pe forum ,care incă continuă să aibe efect ,sunt total dezamăgit de Atitudinea dv. faţă de noi ,cei care întâmpinăm această problemă . 
       Vă este mai uşor să închideţi Topicul de Probleme la conectare ,ca fiind rezolvat deşi acest fapt nu s-a întâmplat.
      În postările anterioare v-am adresat 3 întrebări şi v-am rugat să-mi răspundeţi ,desigur că nu aţi binevoit a răspunde .
      Din experienţa de viaţă ştiu că atunci când intervine o problemă se arată şi motivarea acelei decizii , ei bine  asta vă cerusem eu să spuneţi , dacă dv. aţi luat legătura cu cei care au creeat această problemă şi ce v-au răspuns .
De ce v-am cerut asta ? E simplu . Noi când avem o problemă a cărei rezolvare nu ţine de noi , vă intrebăm pe dv. De altfel , activitatea noastră se desfăşoară in cadrul FORUMGRATUIT şi mi se pare a fi logic , ca noi să vă cerem să ne daţi nişte informaţii pt o mai bună activitate pe forumurile  administrate de noi. 
    Tot pe acest forum ,citeam ,cu surprindere ,un topic unde se cere a se spune , câţi membri avem pe forumul administrat de noi ( nu obligatoriu ) .Mi-aş permite să vă adresez o altă întrebare : În situaţia de azi , aceasta cu restricţionare la conectare Cum şi ce pot face eu ,ca să conving şi alti utilizatori şi pasionaţi de jocul de table să vină pe forumul nostru ? Dar mai ales ce să fac ca cei existenţi să nu părăsească forumul , având în vedere traducerea acelei restricţii care pur şi simplu spun despre noi că  dorim să le furăm datele personale chiar şi conturi bancare.Dacă dv. aţi fi in situaţia noastră , ce aţi face ?  Sau puneţi-vă în locul lor , ce aţi crede ?
   Referitor la rezolvarea problemei ,ştiu că atunci când se solicită o  rezolvare a unei probleme ,se acordă un timp pt a se rezolva . Aveţi dv. această solicitare si timpul rezolvării ei ?
Nu




Buna ziua , problema a fost trimisa mai departe la tehnicieni din cate stiu  , forumul de suport roman nu poate rezolva problema ci doar Tehnicienii platformei !


Numai bine ! La revedere
Petronel

Petronel
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1045
Varsta : 21
Localizare : Constanţa & Calarasi
Data înscrierii : 21/05/2016
Mulțumiri : 113
Google Chrome AwesomeBB

https://www.fgdesign.biz/
Petronel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum