Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament footer-josul indexului

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Azael Mier Ian 23, 2013 4:44 pm

Rezumarea primului mesaj :

Pe acest forum (nu este reclama, eu rasfoiesc forumuri in cautare de chestii noi) in footer e ceva gen regulament/anunt scris cu portocaliu, doresc script-ul. Am folosit search dar nu am gasit nimic de genu'.


Ultima editare efectuata de catre Azael in Mier Ian 23, 2013 11:11 pm, editata de 1 ori
Azael

Azael
Membru Forumgratuit

Mesaje : 240
Varsta : 29
Localizare : Galati
Data înscrierii : 24/12/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://legiuneastraina.forumz.ro/
Azael a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Azael Mier Ian 23, 2013 7:08 pm

Merge dar am o problema, daca scriu orice altceva mai mare decat " TEXTUL DUMNEAVOASTRA AICI " nu-mi mai apare, daca sterg si las la fel apare. De ce oare? Am facut un test si am scris si ce este pe acel forum dar nu vrea nici text-ul acela.
Azael

Azael
Membru Forumgratuit

Mesaje : 240
Varsta : 29
Localizare : Galati
Data înscrierii : 24/12/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://legiuneastraina.forumz.ro/
Azael a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Cassius Dio Mier Ian 23, 2013 7:13 pm

Postati codul folosit aici. Probabil ati sters ivoluntar una dintre ghilimele sau vreo paranteza. A face cu ochiul
Cassius Dio

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 10826
Varsta : 26
Localizare : Strawberry Fields
Data înscrierii : 13/07/2012
Mulțumiri : 84
Internet Explorer phpBB3

http://beatles.forummo.com/
Cassius Dio a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Azael Mier Ian 23, 2013 7:18 pm

Nu se poate sa fi sters ptr. ca folosesc codul pe care mi la-ti dat si am schimbat doar text-ul cu cel care era pe forum ptr. test sa vad daca acela merge dar nu.

Cod:
$(document).ready(function(){
$('#picture_legend').before('
<table width="100%" border="0">
<tr>
<td class="row1 nobold genmed" width="100%" valign="middle" style="color: #FF8000; font-weight: bold; background-color: #4A4A4A; border: 1px dashed #FFFF00; padding: 5px; text-shadow: 1px 1px 7px rgb(108, 108, 108);">
Forumul  nu isi asuma raspunderea pentru fisierele care apar pe forum. Link-urile sunt furnizare exclusiv de utilizatorii acestui forum. Echipa '' nu poate fi trasa la raspundere pentru ceea ce utilizatorii posteaza, sau orice alte actiuni ilegale ale acestora. Nu puteti folosi acest forum pentru a distribui sau descarca orice material atunci cand nu aveti dreptul legal de a face acest lucru. Este responsabilitatea dvs. sa aderati la acesti termeni. Daca aveti indoieli cu privire la legalitate de continut sau aveti suspiciuni, nu ezitati sa ne contactati. Administratorii acestei comunitati pot selecta utilizatorii si interzicerea oricui in orice moment, fara nici un anunt prealabil. Drepturile de autor pentru toate creatiile apartin echipei '' si este interzisa reproducerea sau copierea lor. Va rugam sa tratati acest disclainer si sa il tratati cu maxima seriozitate.
</td>
</tr>
</table><br>
');
});
Azael

Azael
Membru Forumgratuit

Mesaje : 240
Varsta : 29
Localizare : Galati
Data înscrierii : 24/12/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://legiuneastraina.forumz.ro/
Azael a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Cassius Dio Mier Ian 23, 2013 7:21 pm

Cod:
$(document).ready(function(){
$('#picture_legend').before('
<table width="100%" border="0">
<tr>
<td class="row1 nobold genmed" width="100%" valign="middle" style="color: #FF8000; font-weight: bold; background-color: #4A4A4A; border: 1px dashed #FFFF00; padding: 5px; text-shadow: 1px 1px 7px rgb(108, 108, 108);">
Forumul  nu isi asuma raspunderea pentru fisierele care apar pe forum. Link-urile sunt furnizare exclusiv de utilizatorii acestui forum. Echipa nu poate fi trasa la raspundere pentru ceea ce utilizatorii posteaza, sau orice alte actiuni ilegale ale acestora. Nu puteti folosi acest forum pentru a distribui sau descarca orice material atunci cand nu aveti dreptul legal de a face acest lucru. Este responsabilitatea dvs. sa aderati la acesti termeni. Daca aveti indoieli cu privire la legalitate de continut sau aveti suspiciuni, nu ezitati sa ne contactati. Administratorii acestei comunitati pot selecta utilizatorii si interzicerea oricui in orice moment, fara nici un anunt prealabil. Drepturile de autor pentru toate creatiile apartin echipei si este interzisa reproducerea sau copierea lor. Va rugam sa tratati acest disclainer si sa il tratati cu maxima seriozitate.
</td>
</tr>
</table><br>
');
});

Acum va functiona. Ghilimelele adaugate de dumneavoastra in cadrul textului trebuiau excluse.
Cassius Dio

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 10826
Varsta : 26
Localizare : Strawberry Fields
Data înscrierii : 13/07/2012
Mulțumiri : 84
Internet Explorer phpBB3

http://beatles.forummo.com/
Cassius Dio a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Regulament footer-josul indexului

Mesaj Scris de Cassius Dio Joi Ian 24, 2013 7:33 am

Topic-ul a fost marcat ca fiind "rezolvat". Voi trimite topicul in arhiva.

topic rezolvat
Cassius Dio

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 10826
Varsta : 26
Localizare : Strawberry Fields
Data înscrierii : 13/07/2012
Mulțumiri : 84
Internet Explorer phpBB3

http://beatles.forummo.com/
Cassius Dio a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum