Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vreti un alt host de la care sa cumparati spatiu la costuri mai mici decat cel actual?

Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.  - Pagina 2 Left1184%Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.  - Pagina 2 Right11 84% 
[ 27 ]
Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.  - Pagina 2 Left1116%Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.  - Pagina 2 Right11 16% 
[ 5 ]
 
Total voturi : 32
 
 
Sondaj inchis

Terminat Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de valentin969 Vin Apr 29, 2011 5:35 pm

Rezumarea primului mesaj :

Nu stiu daca voi ati cumparat spatiu pentru atasamente ,dar eu am cumparat si daca stiam ca o sa ajung sa platesc de doua ori pentru acelasi spatiu nu ma bagam sa iau nici 1 MB de spatiu pentru ca nu se merita , dar cred ca si lipsa unui topic care sa explice costurile si supracosturile spatiului furnizat de hostul actual a dus la aceasta problema. Deci sa explic mai bine ....atunci cand vrei spatiu pentru forumul tau trebuie sa cumperi credite pe care le vei folosii pentru a cumpara spatiul. Problema este ca dupa ce dai o gramada de bani ca sa cumperi spatiul ,mai trebuie sa platesti si pe fiecare luna ca sa nu expire spatiul cumparat, deci il mai platesti inca o data altfel dupa o luna pierzi tot spatiul cumparat. Si asta nu este tot ...costul spatiului difera, in prima saptamana cand ai cumparat spatiul este un pret,iar in ultima saptamana inainte de a expira spatiul pretul se tripleaza daca nu chiar mai mult. Trebuie sa se gaseasca un alt host care are costuri mai mici pentru spatiul dat , hostul actual nu ne ajuta cu absolut nimic ,este interesat doar sa ia cat mai multi bani si de mai multe ori pentru acelasi spatiu ,prima data te "momeste" si dupa te "jefuieste". Nu inteleg... daca eu platesc pentru a cumpara spatiul , de ce mai trebuie sa platesc pe fiecare luna pentru a nu expira ,altfel pierd tot spatiul pe care l-am cumparat???
P.S: Rog si ceilalti administratori de forumuri sa isi spuna parerea aici ..fie ca au cumparat spatiu si stiu problemele care au aparut ..fie nu au cumparat dar s-au gandit sa cumpere pe viitor .

Propunere: Gasirea unui alt host care are costuri mai mici si fixe pentru spatiul dat , care nu impune sa platesti de doua ori pentru acelasi spatiu.
valentin969

valentin969
Membru Forumgratuit

Mesaje : 50
Varsta : 43
Localizare : CRAIOVA
Data înscrierii : 17/12/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://spiruharet-cv.forumotion.com/forum.htm
valentin969 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Vizitato Vin Sept 09, 2011 3:44 pm

Eu votez DA, chiar daca posibilitatea adaugari acestei propuneri este scazuta. Pretul actual este foarte scump si cred ca ar necesita unul mai mic. Fericit
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Gassy Vin Sept 09, 2011 3:46 pm

Mr.Sankez a scris:Eu votez DA, chiar daca posibilitatea adaugari acestei propuneri este scazuta. Pretul actual este foarte scump si cred ca ar necesita unul mai mic. Fericit
Sunt de acord putin cu asta... Spatiul costa cam mult, dar, ma rog, nu cred ca se va aplica asa ceva...
Gassy

Gassy
Membru activ

Mesaje : 1255
Varsta : 28
Localizare : Forumgratuit!
Data înscrierii : 11/08/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

Gassy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Mr.DesignART Vin Sept 09, 2011 3:48 pm

Votez DA!Sansele sunt mici,dar la criza asta..trebuie si preturi mai mici!
Mr.DesignART

Mr.DesignART
Membru Forumgratuit

Mesaje : 45
Varsta : 27
Data înscrierii : 06/09/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://designart.forumhit.ro/
Mr.DesignART a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Vizitato Vin Sept 09, 2011 3:49 pm

M-am referit in general. Pretul spatiului de stocare e acceptabil dar dupa o perioada spatiul acela dispare. Mi-e nu mi se pare corect sa beneficiez de acel spatiu cumparat o anumita perioada de timp. Râs
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Gassy Vin Sept 09, 2011 3:51 pm

Asta e punctul slab Mr.Sankez!
Nu e bine pentru ca dispare... De ce sa dispara chiar nu inteleg, unii au platit si s-au trezit fara spatiu...
Gassy

Gassy
Membru activ

Mesaje : 1255
Varsta : 28
Localizare : Forumgratuit!
Data înscrierii : 11/08/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

Gassy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Un alt host de la care sa cumparam spatiu la costuri mai mici decat cel actual.

Mesaj Scris de Ina Joi Ian 12, 2012 12:58 am

Pina la implementarea optiunii, nu se puteau incarca fisiere decit pe hosturi externe. Acum se pot incarca pe forum, dar spatiul nu ajunge sau e scump. Mereu vor exista nemultumiri.
Se presupune ca un forum este dinamic si durata de utilizare a spatiului e limitata in timp. Puteti jongla prin stergerea atasamentelor dupa un anumit timp. Ele ramin stocate insa le puteti restaura doar cind aveti spatiu suficient. Asa ca daca vrea cineva un fisier vechi, stergeti altul si il restaurati pe cel vechi.
De asemenea, se presupune ca nu veti transforma forumul in host de fisiere de mari dimensiuni, sint destule hosturi gratuite.

Din pacate, sugestiile privind pretul diverselor servicii nu pot fi discutate pe acest forum, deoarece ele pot fi moderate doar de angajatii firmei. Puteti incerca eventual pe forumul francez.
Inchis si trimis in arhiva.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum