Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Vin Sept 10, 2010 2:05 pm

Rezumarea primului mesaj :

Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS? - Pagina 2 4t1pc2

Buna ziua. Tema forumului este Invision si este dezactivat CSS-ul de baza al forumului. Cum pot modifica din foaia de stil CSS culoarea acelor denumiri (in poza: Role playing game, subiecte) si a link-ului evidentiat in imagine? Nu stiu daca este nevoie sa fac un alt topic, dar voi intreba tot aici: cum pot elimina acel "minus" din poza?

Multumesc! Fericit
Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Sebby. Joi Sept 16, 2010 8:50 am

BlaCk daca nu stii sa raspunzi si sa vorbesti civilizat las-o balta ca tu numai prin postari de astea ai facut 71.

Cum am spus trebuie sa te uiti in css sa vezi unde gasesti codul acelui galben si sa il modifici cu ce vrei sau posteaza css-ul aici si vom vedea, cu toate ca nu e prea "sanatos" sa il postezi pe forum. Cel mai bine este sa iei putin cate putin si unde gasesti acea culoare sa o modifici.

Daca forumul din poza este cel din profilul tau vad ca ai schimbat tema si nu mai apare galbenul ala.
Sebby.

Sebby.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 852
Data înscrierii : 01/02/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Sebby. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de BlaCkMinD Joi Sept 16, 2010 11:49 am

1.Shadowspy, vezi că pentru cineva care este a 5 a ai gură cam mare şi nu prea este sănătos.
2.Vezi că eu am încercat să ajut, dar ce să fac dacă eşti .... , .... , ..... , ..... dacă te aş înjura aşi da dovadă de prostie mai mare decât tine
avatar

BlaCkMinD
Membru Forumgratuit

Mesaje : 110
Data înscrierii : 07/09/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.emworld.forumgratuit.ro
BlaCkMinD a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Sebby. Joi Sept 16, 2010 11:59 am

Eu sunt a 5a? Fericit) Hai ca ma faci sa rad. Mai bine ti-ai vedea de treaba ta ca vad ca vrei sa dai impresia ca esti mare si matur, dar nu iti reuseste A face cu ochiul. Deja ai dat dovada deci nu mai trebuie sa te abtii.

Apropo daca ai fi incercat sa il ajuti i-ai fi spus ceva care sa il ajute, dar tu te-ai luat de el dovedind inca o data numarul de neuroni pe care ii ai. Mai bine ai respecta ce ai spus si nu ai mai scrie nimic in topicul asta, macar sa ii lasi pe altii sa il ajute daca tu nu stii Fericit
Sebby.

Sebby.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 852
Data înscrierii : 01/02/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Sebby. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de BlaCkMinD Joi Sept 16, 2010 12:08 pm

Zau ma? Eu m-am luat de el, i-am aratat cum am eu la CSS si i-am zis sa dezactiveze CSS de baza si el ca sa vezi imi zice renumita vorba a prostiilor Impusca-te si ca sunt praf si astea( astea sau citit printre randuri) . Zi unde stai ca vin si iti dau dictionarul in brate sa vezi ce inseamna cuvantul incerc si propozitia incerc sa il ajut fata de l-am ajutat. Ce zici, vrei sa imi zici unde stai sa vin cu dictionarul sa ti-l rasfoiesc si sa iti dau cu el in cap sa-ti intre cuvintele in cap? Daca mai comentezi ceva de neuronii mei, dai dovada ca te crezi inteligent ca si domnul Wisdom prin anumite vorbe si nu prea cred ca este asa, da bun poate nu esti a 5 a dar a 7 a esti cu siguranta, si nu conteaza varsta ca sa dai dovada de maturitate, conteaza multe altele! Poti sa ai varsta de 20 de ani si sa nu fii matur, poti sa ai varsta de 10 ani si sa fii matur Fericit Deci asa ca pune mana, citeste si informeaza-te despre adevarata semnificatie a cuvantului ala care il scoti din gura fara sa stii ce inseamna si anume matur.

Bafta, sper sa nu ma mai complic pe aici cu tine, ca deja ne complicam, omul a cerut ajutor, am incercat sa-l ajut si in loc sa zica mersi ca ai incercat macar sa ma ajuti, el incepe sa ma trateze ca pe ultimul om de pe pamant, eu l-am tratat cu respect, am incercat sa-l ajut iar tu cu el, doi d-zei va-ti luat-o in cap ca multi au fost buni cu voi si nu vau educat cum trebuie si mi-ati sarit in cap...
avatar

BlaCkMinD
Membru Forumgratuit

Mesaje : 110
Data înscrierii : 07/09/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.emworld.forumgratuit.ro
BlaCkMinD a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Joi Sept 16, 2010 5:10 pm

ShadowSpY, forumul din profil este al meu insa nu pentru acela este acest topic. Fericit Nu imi poti da macar un punct de reper? Unde sa caut codul? La ce titlu din CSS? Ma refer la cele gen:

/* **********************Posting block********************** */
/* *************************Profile************************* */
/* ***************Modules and Portal*************** */

Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Sebby. Joi Sept 16, 2010 8:45 pm

Baiatule vezi-ti de treaba ta si lasa-ne. Si mai subtire cu tonul si atitudinea asta. Intai consulta tu dictionarul ala citind mesajul tau si apoi o sa le dai la altii cu el in cap Fericit.

Brian, spune-mi toate acele nume care sunt in acel css si iti voi spune la care dintre ele sa te uiti.
Sebby.

Sebby.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 852
Data înscrierii : 01/02/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Sebby. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Joi Sept 16, 2010 9:55 pm

Hmmm eu ti le-am dat aproape pe toate, desi la unele este evident ca nu sunt acele coduri. Râset

Poftim:

Cod:
/* Wrap .pun-------------------------------------------------------------*/
/* Main heading (Logo and description)-------------------------------------------------------------*/
/* Main navigation (Menu, information and crumbs)-------------------------------------------------------------*/

/* **************************************************************************Most stable Standards-compliant 3-column layout by Ryan Brillhttp://www.alistapart.com/articles/negativemargins
/************************************************************************** */
/* Announcement Box-------------------------------------------------------------*/
/* Main headings and Pagination-------------------------------------------------------------*/
/* Table-------------------------------------------------------------*/
/* Stats-------------------------------------------------------------*/
/* Legend-------------------------------------------------------------*/
/* Faq-------------------------------------------------------------*/

/* bbCode */
/* Forms-------------------------------------------------------------*/
/* IE hack for buttons */
/* Advanced profile-------------------------------------------------------------*/
/* Spacing between generation dot */
/* Calendar-------------------------------------------------------------*/
/* Gallery-------------------------------------------------------------*/
/* Special effects */
/* Avatar Gallery */
/* Stand-alone classes-------------------------------------------------------------*/
/* Pagination-------------------------------------------------------------*/
/* Post Basic Layout-------------------------------------------------------------*/
/*Posting layouts*/
/* User information general layout-------------------------------------------------------------*/
/* Plus menu-------------------------------------------------------------*/
/* Table forumline-------------------------------------------------------------*/
/* Text editor (quick reply)-------------------------------------------------------------*/
/* Smilies-------------------------------------------------*/
/* Privmsg-------------------------------------------------------------*/
/* Popup-------------------------------------------------------------*/
/* Chatbox-------------------------------------------------------------*/
/* Portal / Modules-------------------------------------------------------------*/
/* Groups-------------------------------------------------------------*/
/* Donate-------------------------------------------------------------*/
/* Report Abuse-------------------------------------------------------------*/
/* RPG-------------------------------------------------------------*/
/* Helpful classes-------------------------------------------------------------*/
/* Footer-------------------------------------------------------------*/
/* Login Popup---------------------------------------------------*/
/* BEGIN TESTING FOR MEDIA PRINT */
/* Header */
/* Posts */
/* Footer */

/* END TESTING FOR MEDIA PRINT */
/* ajax profil */
/* jqModal */
/* First Post */
/* Blog */
/* wysiwyg */
/* resize image */
Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de ezlidor Dum Sept 19, 2010 12:12 am

Ca sa lamurim cateva lucruri, pentru ca vad ca unii dontre voi nu prea cunosc anumite informatii. Dezactivarea css-ului de baza se aplica in urmatorul caz: iti instalezi o tema pe forum si apoi o modifici, pentru a nu mai aparea anumite continuturi din vechea tema si doresti sa apara doar ce ai pus tu (mod de suguranta), dezactivezi css-ul de baza, adica css-ul temei pe care ai prelucrat tu tema ta.
Ca sa iti rezolv problema si sper sa nu mai apara dispute.
Daca spui ca ai o tema pe Invision, minusurile din dreapta, din cate stiu, sunt imagini, deci, tu trebuie sa schimbi o imagine ca sa nu mai ai acele minusuri galbene.
Eu am puc culoarea neagra, tu pui ce doresti
Cod:
div.maintitle h2 {
   color: #000000;
   }
Cod:
table.ipbtable th.topics,table.ipbtable th.replies,table.ipbtable th.views {
   color: #000000;
   }
Cod:
table.ipbtable .last {
   color: #000000;
   }
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 35
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Dum Sept 19, 2010 12:46 pm

Am inlaturat acele minusuri. Fericit

Am pus codurile pe care mi le-ai dat, insa al 3-lea nu stiu ce face.

Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS? - Pagina 2 Ei2o9y

Nu mi s-a modificat culoarea la "Forum" iar titlurile widget-urilor din portal apar tot cu galben. As vrea sa se modifice si culoarea linkurilor de la ultimele subiecte(cand pun mouse-ul pe ele sa fie rosii, nu galbene) dar si numele forumurilor. Fericit
Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de ezlidor Dum Sept 19, 2010 1:26 pm

Link-urile de la forumuri le poti schimba culoarea astfel, acest cod il pui la numele forumului:
Cod:
<span style="color:#XXXXXX"> NUME FORUM </span>
Acelasi cod se aplica si pentru descriere ...

Pentru subtitlu
Cod:
table.ipbtable {
color: #XXXXXX;
}

In partea dreapta, link-urile din Ultimele mesaje sunt definite de culoarea pe care ai setat-o la link-uri
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 35
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Lun Sept 20, 2010 3:48 pm

Am rezolvat cu linkurile. La inceputul foii CSS am codul:

Cod:
a:hover {
    color: #AA0000;
    }
Insa, acolo unde scrie "Forum" tot nu am reusit sa schimb.

Acum... cum fac ca sa schimb si culoarea numelor widget-urilor din portal? Foarte fericit

Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS? - Pagina 2 1zxs8qg

Mai am de shimbat culoarea la "Autor", "Subiecte" si "Optiuni forum".

Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS? - Pagina 2 20htrmt

Promit ca sunt ultimele intrebari dupa care se poate inchide topicul. Noroc
Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot modifica culoarea link-urilor si a categoriilor din foaia de stil CSS?

Mesaj Scris de Brian Dum Noi 14, 2010 3:28 pm

Puteti trimite la cos. ^^
Brian

Brian
Membru activ

Mesaje : 506
Localizare : acasa
Data înscrierii : 04/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://twilight-fans.twilightlegend.net
Brian a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum