Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scoaterea auto-refresh-ului din PA

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vreau eliminarea refresh-ului din PA

Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Left1171%Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Right11 71% 
[ 10 ]
Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Left1129%Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Right11 29% 
[ 4 ]
 
Total voturi : 14
 
 
Sondaj inchis

Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Empty Scoaterea auto-refresh-ului din PA

Mesaj Scris de Mariko21 Lun Mai 24, 2010 10:08 pm

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori stau in PA la o anumita pagina mai mult decat e cazul (de exemplu, ca sa editez CSS-ul sau ca sa scriu codul la o pagina html). Si cand sa dau click pe valideaza/inregistrare, sunt redirectionata automat pe prima pagina a PA. Atfel, pierd tot ce am muncit in acel interval.

Nu gasesc rostul acestui redirect/refresh. Mi-e greu sa cred ca cineva poate sta atat de mult pe o pagina incat sa uite ce facea, iar acesta masura il ajuta pe acela sa nu isi strice forumul...
Mariko21

Mariko21
Membru activ

Mesaje : 599
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 08/04/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://zoozez.com
Mariko21 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Scoaterea auto-refresh-ului din PA - Pagina 2 Empty Re: Scoaterea auto-refresh-ului din PA

Mesaj Scris de Ina Joi Ian 12, 2012 10:55 am

Doua aspecte sint aici: unul este durata in care un utilizator se considera conectat, asa cum ati setat-o din PA. Al doilea este pentru siguranta, daca ati lucrat de la un PC pe care il impartiti cu alte persoane, dupa un timp sa nu mai poata fi accesat panoul daca ati lasat un tab deschis.

Sugestie respinsa. Inchis si trimis in arhiva.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum