Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Luky Joi Mar 25, 2010 2:04 pm

Rezumarea primului mesaj :

Noua actualizare


Buna ziua tuturor!

Din dorinta de a imbunatatii in continuu serviciile pe care vi le oferim si sa va aducem cele mai bune forumuri din lume, va oferim incepand de astazi o noua actualizare care aduce doua noi functionalitati. Foarte fericit

Fara sa va mai facem sa asteptati, acesta este continutul noii actualizari:




1. Anunturi Globale : Intr-adevar, pe langa anuturile si subiectele post-it(sticky), acum veti putea face si anunturi globale pe forumul dumneavoastra
Spre deosebire de un subiect obisnuit, anuturile globale vor aparea automat in toate forumurile si subforumurile forumului dumneavoastra in mod automat. Astfel veti putea salva mult mai mult timp in loc sa deschideti acelasi mesaj de mai multe ori in fiecare forum si subforum
La fel ca si in cazul subiectelor obisnuite, titlul etichetei "Anunturi globale" poate fi modificat in panoul de administrare.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Anunt11

Acesta va fi rezultatul pe forumul dumneavoastra:

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Anunt010

Pentru un tutorial cu privire la aceasta optiune Click aici


2. Atasamente : O functie inovatoare care va permite sa atasati fisiere intr-un subiect pe forumul dumneavoastra.
Administratorul forumului are optiunea de a activa sau dezactiva atasamentele pe forum si de a distribuii spatiul de stocare intre atasamente si galerie, dar si intre membrii si moderatori.
Multe formate de fisiere sunt acceptate si administrarea totala a acestei functionalitati este posibila in panoul de administrare, transformand forumurile in adevarate platforme de schimb pentru fericirea membrilor.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Anunt011


Pentru un tutorial cu privire la aceasta optiune Click aici

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Warning
Important : Administratorii care au template-uri modificate trebuie neaparat sa tina cont de schimbarile in template-uri de mai jos





In final, un mare VA MULTUMIM intregii comunitati Forumgratuit pentru toate ideiile dumneavoastra geniale! Noroc

Vom vedea in curand si alte idei! A face cu ochiul

Numai bine,
Echipa Forumgratuit


Ultima editare efectuata de catre Luky in Joi Mar 25, 2010 3:10 pm, editata de 2 ori
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de JustSpeedy Joi Mar 25, 2010 8:37 pm

eu nu am adaugat nimik am phpbb2(putin moficicat de mine) si imi merg toate... mai trebuie sa adaug acele coduri? sau le pot lasa asa? singura problema este ca nu apare pe fundalul forumului. apare cu fundal alb!

EDIT: am o problema. se incarca foarte greu imaginile din topicuri! desi am pus codu!(gata si`a revenit...)
JustSpeedy

JustSpeedy
Membru Forumgratuit

Mesaje : 166
Varsta : 33
Data înscrierii : 14/03/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://klubzone.forumulmeu.com
JustSpeedy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Luky Joi Mar 25, 2010 11:37 pm

sLg : Da, este un bug care a fost deja inaintat tehnicienilor.
O solutie temporara la aceasta problema ar fi adaugararea link-ului direct pentru editarea avatarelor si anume : http://numele-forumului-dvs/profile.forum?mode=editprofile&page_profil=avatars

Exemplu: Pe acest forum link-ul respectiv ar fi : https://help.forumgratuit.ro/profile.forum?mode=editprofile&page_profil=avatars

Ca sa il adaugati pe forumul dumneavoastra trebuie sa creati un link nou in meniul forumului din Panou de Admin -> Afisare -> Pagina de start -> Antet & Navigare si de acolo adaugati un meniu personalizat cu link-ul pentru forumul dumneavoastra


The ROCK : Da, prin folosirea de credite

valentin000100: Spatiul oferit gratuit pentru fiecare forum este de 20 MB dar poate fi marit prin cumpararea de credite.

kakashi07 : Cititi cu atentie tutorialele care le-am adaugat
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Valybraila Vin Mar 26, 2010 7:08 am

Felicitari pentru aceaste Actualizari , din pacate pentru atasamanete trebuie sa ne cumparam credite multe pentru spatiu Foarte fericit

Sa ne traiesti Luky.
Valybraila

Valybraila
Membru Forumgratuit

Mesaje : 356
Varsta : 35
Localizare : Braila
Data înscrierii : 17/11/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://mamicionline.com
Valybraila a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Matei. Vin Mar 26, 2010 10:26 am

Foarte frumos din partea voastra , e foarte folositor . Sa inteleg ca e un cadou de Pasti ? Foarte fericit
Matei.

Matei.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2326
Varsta : 32
Localizare : Deva - Nu ofer suport prin mesagerie!
Data înscrierii : 13/11/2009
Mulțumiri : 2
Internet Explorer phpBB3

Matei. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Valybraila Vin Mar 26, 2010 11:50 am

Cum spune-a si Slg , a disparut AVATAR din profil.Acum sa asteptam pana se remediaza problema cu aceste mici buguri.
Valybraila

Valybraila
Membru Forumgratuit

Mesaje : 356
Varsta : 35
Localizare : Braila
Data înscrierii : 17/11/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://mamicionline.com
Valybraila a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de raluca08 Vin Mar 26, 2010 12:18 pm

spunetimi si mie cu ce se mananca asta ca nu pricep
raluca08

raluca08
Membru Forumgratuit

Mesaje : 83
Data înscrierii : 03/02/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://mamicisibebelasi.forumgratuit.ro/index.htm
raluca08 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Vizitato Vin Mar 26, 2010 4:10 pm

M.Adrian: Da, se poate spune si asa Râset
raluca08: Aveti doua tutoriale in sectiunea de intrebari frecvente A face cu ochiul
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de B-Real Vin Mar 26, 2010 8:53 pm

Frumos, ideile sunt geniale mai ales ca au fost puse in practica, bravo Luky si desigur toata multumirea tehnicenilor forumuluigratuit .COM Fericit
B-Real

B-Real
Membru Forumgratuit

Mesaje : 296
Varsta : 31
Localizare : Romania / Tg-Jiu
Data înscrierii : 15/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://seawarn.forumz.ro
B-Real a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de Luky Vin Mar 26, 2010 11:27 pm

Nu aveti de ce sa imi multumiti mie deoarece eu nu am facut decat sa traduc si sa postez aceste mesaje. Trebuie sa le multumiti tehnicienilor si celor de la Forumgratuit, nu mie Râset

Inca o mica completare :


Pentru a schimba stilul/aspectul "cutiei" atasamentelor aveti mai jos cateva clase CSS pe care puteti sa le copiati la Sfarsitul codului CSS.

Panou de Administrare -> Afisare -> Imagini si culori -> Culori -> Foaie de still CSS

Mergeti la sfarsitul codului CSS apasati Enter si copiati urmatorul cod :

Cod:
.attachbox {
color: #fff;
background-color: #000;
border: 1px solid #333;
}
.attachbox a:link {
color: #123455;
}
.attachbox a:hover {
color: #123456;}



Explicare:
.attachbox este cutia care inconjoara atasamentele

color: #fff; este culoarea fontului
Schimbati codul hex pentru a modifica culoarea cu oricare doriti.


background-color: #000; - Culoarea de fundal - Daca culoarea de fundal a atasamentelor este la fel cu cea dintr-un mesaj schimbati culoarea de fundal cu alta.

border: 1px solid #333; - Puteti de asemenea sa adaugati si un chenar cutiei de la atasamente si sa ii schimbati culoarea. Daca nu doriti un chenar schimbati 1px in 0px.

Optional puteti ca dupa codul "border: 1px solid #333;" sa apasati Enter si sa adaugati
margin-top: 15px; pentru a marii spatiul dintre mesaj si atasament


Celelalte clase CSS sunt pentru link-uri.
Daca link-urile sunt invizible in mesajele dumneavoastra le puteti schimba astfel :
clasa de culoarea de sub a:link este culoarea link-ului si culoarea a:hover este culoarea in care se va schimba link-ul cand treceti cu mouse-ul peste el.

Puteti modifica codul hex pentru a schimba culorile link-urilor in orice culoare doriti dumneavoastra.


Mesaj scris de Jalokim
Tradus de Luky

Asta pentru cei care doresc sa isi personalizeze putin casuta aceea in care apar atasamentele A face cu ochiul
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de valentin969 Sam Mar 27, 2010 11:36 am

Am si eu o problema .....nu se incarca fisierele pe forum .....aleg fisierele dau sa se incarce si nu imi apare nimic ...... oare ce sa fie de nu merge??? Shocked Nebun scratch scratch Confuz


Ultima editare efectuata de catre valentin969 in Sam Mar 27, 2010 4:09 pm, editata de 1 ori
valentin969

valentin969
Membru Forumgratuit

Mesaje : 50
Varsta : 43
Localizare : CRAIOVA
Data înscrierii : 17/12/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://spiruharet-cv.forumotion.com/forum.htm
valentin969 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de tweety Sam Mar 27, 2010 2:34 pm

am respectat intocmai toti pasii in P.A. si totusi nu-mi apare optiunea ptr atasamente scratch
avatar

tweety
Membru Forumgratuit

Mesaje : 64
Data înscrierii : 24/06/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.eu-si-bebe.com
tweety a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente - Pagina 2 Empty Re: Noua Actualizare: Anunturi globale si atasamente

Mesaj Scris de kakashi07 Sam Mar 27, 2010 7:04 pm

Nici mie nu imi apare.Am facut exact ca in tutorial si nu vad nicaieri optiunea de upload.
kakashi07

kakashi07
Membru Forumgratuit

Mesaje : 352
Data înscrierii : 06/06/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://www.sharinganforum.com
kakashi07 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum