Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sunteti de acord ? (CITITI INAINTE DE A VOTA)

Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur) - Pagina 2 Left1178%Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur) - Pagina 2 Right11 78% 
[ 18 ]
Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur) - Pagina 2 Left1122%Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur) - Pagina 2 Right11 22% 
[ 5 ]
 
Total voturi : 23
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 07, 2010 6:31 pm

Rezumarea primului mesaj :

Sugestia e una simpla si nu strica, pentru ca de-o vreme nimeni nu prea mai foloseste optiunea de cautare pe forum, se pare ca pentru unii nu mai exista.

Deseori apar subiecte care sau mai discutat si tot asa continua deoarece lumea nu se mai oboseste sa efectueze o cautare banala, deoarece ii lasa pe alti membri sa caute si sa posteze link-urile catre acele subiecte..

Propun ca moderatorii (si asistentii, designerii) sa ii indemne pe membri sa foloseasca optiunea de cautare ca mesaj de moderare, dar fara vre-o sanctiune desigur.

Nu cred ca ar dauna asa ceva la timpul acordat moderatorilor pe acest forum. Mesajul vi-l "compuneti" voi cum doriti, mie imi e indiferent.

Deci?

Edit: Mda, am scris gresit "CITITI" la sondaj Râset , rog un moderator sa corecteze va rog, caci eu nu am acces la editarea sondajului...

Edit II: Multumesc frumos Foarte fericit
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de Vizitato Vin Mar 26, 2010 11:17 pm

ezlidor a scris:sLg ... cred ca as propune dezactivarea ei Fericit)))))

Spyrex, editeaza-ti mesajul si adauga mai multe informatii

Sa stii, chiar observ ca nu isi are rostul... in link inutil in plus la meniu..
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de Noir Vin Mar 26, 2010 11:49 pm

Nu se pot fuziona acele subiecte? Daca sunt 2-3 deschise ?
avatar

Noir
Membru Forumgratuit

Mesaje : 20
Data înscrierii : 20/03/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.super-parinti.com
Noir a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de ezlidor Vin Mar 26, 2010 11:50 pm

Nu Noir ... astfel se amesteca mesajele intre ele si nu mai stii nimic
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de Luky Lun Apr 05, 2010 11:04 pm

Aceasta sugestioe este refuzata datorita urmatoarelor motive:

1. Nu este de datoria membrilor din staff sa ii anunte/indemne pe membrii sa foloseasca optiunea de cautare. Acest lucru este mentionat in regulile forumului si tine de datorita fiecarui membru sa faca acest lucru ianinte de a deschide un topic nou.

2. Dupa cum au spus deja si ceilalti colegi, chiar si daca am face acest lucru 90% dintre noi membrii tot nu ar face asta si ar deschide in continuare subiecte pe probleme care au fost deja discutate. Numai membrii care sunt mai de mult pe acest forum respecta aceast lucru insa majoritatea celor care vin pe forum nu se obosesc nici macar sa citeasca regulile si incalca reguli mai importante decat aceea de a deschide un topic nou despre un subiect care s-a mai vorbit.

3. Cum ar arata, daca in fiecare mesaj de moderare pe care l-am face am adauga si un mesaj de genul : "Folositi optiunea de cautare inainte de a deschide un subiect nou pentru a va asigura ca problema dumneavoastra nu a mai fost deja discutata?"
Va spun eu ca nu ar arata frumos. Pe langa faptul ca am repeta cu totii acelasi lucru la nesfarsit, ca o moara stricata, nici macar nu am rezolva nimic cu asta si estetica forumului ar avea de suferit.

Sugestie refuzata => Topic inchis
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Indemnarea utilizatorilor de catre moderatori sa foloseasca "cautarea" (fara avertizment desigur)

Mesaj Scris de Ina Vin Feb 08, 2013 4:42 pm

Bineinteles ca incurajam membrii sa foloseasca si Cautarea, acolo unde exista astfel de rezultate, in plus exista si un tutorial privind folosirea acestei functii. Chiar si prin Regulamentul general al forumului sinteti indrumati la fel.
Aceasta incurajare nu trebuie neaparat sa fie explicita, insa puteti constata de nenumarate ori ca primiti ca raspuns linkuri rezultate din cautare...

Sugestie implementata.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum