Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O solutie pentru servere!

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Luky Vin Oct 16, 2009 2:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Dragi utilizatori,

Am avut de ceva timp, incetiniri sau nefunctionari ale forumurilor dumneavoastra datorita noului furnizor al serverelor noastre. Acest serviciu, care ne-a fost recomandat de catre inginerii de top ai celor de la IBM, a fost menit sa optimizeze si sa anticipeze cresterea de trafic pe forumurile dumneavoastra si pe serverele noastre.

Regretam profund alegerea facuta si faptul ca dupa mai multe zile de cercetare si dezvoltare, nu au fost in stare sa ofere o solutie stabila si fiabila.
De aceea am decis sa parasim serviciul oferit de ei, si sa ne intoarcem la vechiul furnizor. Aceasta schimbare va avea loc in urmatoarele ore si suntem increzatori in rezultate.

Aceste noi servere sunt ultraeficiente si vor oferi ceea ce v-am promis: forumuri mai rapide, mai eficiente, 99,9% timp de functionare si securitate crescuta pentru datele dumneavoastra.

In timpul acestei migratii, forumurile vor suferi incetiniri. Nu va faceti griji, nu exista nici un risc, aceasta manevra este controlata si forumurile dumneavoastra isi vor reveni foarte rapid.

Ne pare in continuare rau pentru inconvenientele create si intelegem foarte bine amaraciunea generata de aceste probleme.
De aceea, de indata ce forumurile vor fi stabilizate pe noile servere, vom face un cadou tuturor utilizatorilor si forumurilor.


Cu respect,
Echipa Forumgratuit


Ultima editare efectuata de catre Luky in Mier Oct 21, 2009 10:34 pm, editata de 2 ori
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de GodKiller Vin Oct 16, 2009 6:18 pm

In timpul acestei migratii, forumurile vor suferi incetiniri. Nu va faceti griji, nu exista nici un risc, aceasta manevra este controlata si forumurile dumneavoastra isi vor reveni foarte rapid.
GodKiller

GodKiller
Membru Forumgratuit

Mesaje : 204
Varsta : 36
Localizare : Bacau
Data înscrierii : 11/10/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://romaniatut.the-up.com/
GodKiller a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Louk Vin Oct 16, 2009 6:19 pm

Mulţumim pentru înştiinţare, Luky! Este bine să ştim toate aceste lucruri pentru a anunţa şi noi mai departe pe forumurile noastre problemele ce urmează să apară. A face cu ochiul

P.S.: Pentru cei ce deja tremură cu gândul la cadou, cel mai posibil este să fie eliminate reclamele din forumuri pe o perioadă de timp (cum s-a mai întâmplat o dată). Râset
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de DuHuLeTz Vin Oct 16, 2009 6:36 pm

Eu nu inteleg se schimba serverele?
DuHuLeTz

DuHuLeTz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 275
Data înscrierii : 05/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.algozone.forumz.ro
DuHuLeTz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Vizitato Vin Oct 16, 2009 6:48 pm

DuHuLeTz - Au vrut sa schimbe, dar cei de la IBM nu au oferit ce au cerut cei de la Forum Gratuit.
Luky eu am avut rabdare, si o sa am, am incredere in tot ce se intampla pe forum gratuit. Cu siguranta o multime de oamenii o sa se bucure cand se termina toata treaba.

Cu prietenie, RomTimisoara.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de RunY Vin Oct 16, 2009 7:06 pm

Serviciul ForumGratuit a încercat să schimbe serverele pe unele de la IBM iar cei de la respectiva firmă (IBM) nu s-au ţinut de cuvânt iar din asta se înţelege că nu am primit respectivele servere iar acum trebuie să se repună forumurile pe vechile servere!

În momentul de faţă serviciul forumgratuit i-au dat în judecată pe cei de la firma IBM din această cauză (serverele)!
RunY

RunY
Membru Forumgratuit

Mesaje : 234
Varsta : 38
Localizare : For extremelybright minds.
Data înscrierii : 25/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

RunY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de DuHuLeTz Vin Oct 16, 2009 8:24 pm

Adica serverele de la IBM vor fi eliminate si vor fi altele?
DuHuLeTz

DuHuLeTz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 275
Data înscrierii : 05/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.algozone.forumz.ro
DuHuLeTz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de MaNkY™ Vin Oct 16, 2009 8:25 pm

am inceput sa ma ingrijorez am erori foarte mari pe forum ce nu intalnesc si pe altele , au aparut doar la mine , nu mai am niciun mesaj cu exceptia a vreo 10 din aproximativ 2000 , imaginile de la categorii majoritatea sunt compromise , tinand cont ca in cazul in care se acceseaza linkul acelei imagini ea este afisata corect dar in interiorul forumului ea pur si simplu apare ca un ochi verde , acest lucru se intampla peste tot in forum !
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Louk Vin Oct 16, 2009 8:27 pm

RunY a scris:În momentul de faţă serviciul forumgratuit i-au dat în judecată pe cei de la firma IBM din această cauză (serverele)!
Acest lucru nu a fost menţionat de administrator. Nu cred ca există această posibilitate dacă înainte nu s-au semnat nişte contracte ce să prevadă nişte clauze. Cred că este cel mai bine să ne limităm la informaţiile lansate de administratori, fără să încercăm să dezvoltăm ideea. A face cu ochiul
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de DuHuLeTz Vin Oct 16, 2009 8:31 pm

Lucrurile devin mai grele ca Lexa a disparut..Luky nu poate face totul de unu singur !
DuHuLeTz

DuHuLeTz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 275
Data înscrierii : 05/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.algozone.forumz.ro
DuHuLeTz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de MaNkY™ Vin Oct 16, 2009 8:32 pm

Kegan a scris:
RunY a scris:În momentul de faţă serviciul forumgratuit i-au dat în judecată pe cei de la firma IBM din această cauză (serverele)!
Acest lucru nu a fost menţionat de administrator. Nu cred ca există această posibilitate dacă înainte nu s-au semnat nişte contracte ce să prevadă nişte clauze. Cred că este cel mai bine să ne limităm la informaţiile lansate de administratori, fără să încercăm să dezvoltăm ideea. A face cu ochiul

te inseli chiar luky a facut aceasta precizare intr-unul din posturile sale !

DuHuLeTz a scris:Lucrurile devin mai grele ca Lexa a disparut..Luky nu poate face totul de unu singur !

lexa nu a disparut ci a plecat , iar luky se descurca foarte bine insa el nu poate face nimic , tehnicienii se ocupa de toate acestea el doar ne comunica noua ultimele noutati pe care le afla si el !
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 21, 2009 4:46 pm

Cadoul a fost dat (mergeti si cititi pe forumul englez...)
Reclamele au fost eliminate pt o perioada de timp + 10Mb spatiu in plus pt galerie


Ultima editare efectuata de catre sLg in Sam Oct 24, 2009 9:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : ceva)
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

O solutie pentru servere! - Pagina 2 Empty Re: O solutie pentru servere!

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 21, 2009 5:35 pm

sLg a scris:Cadoul a fost dat (mergeti si cititi pe forumul englez...)
Reclamele au fost eliminate pt o perioada de timp + 10Mb spatiu in plus pt galerie
Multam, sLg


Dragilor, si voi, ceilalti, toti sunteti experti in suporturile in alte limbi, dar sincer, nu am vazut pe vreunul dintre voi, sa vina cu o traducere, pe aici, prin suportul in limba română, legat de vreo problema, nu neaparat pentru problema de aici.

Ati putea sa dati o mână de ajutor, cei ce sunteti capabili, in acest sens, ( ca sLg, mai sus ), macar pentru noi, "prostimea", ce nu stim nici româna, ca lumea. A face cu ochiul
In acest fel, ati suplini disparitia ( oare definitiva? ), a unor personalitati.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum