Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Left1162%Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Right11 62% 
[ 29 ]
Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Left1138%Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Right11 38% 
[ 18 ]
 
Total voturi : 47
 
 
Sondaj inchis

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de CsIosefin Lun Iun 22, 2009 3:22 pm

Rezumarea primului mesaj :

Dupa cum spune si titlul "Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile"
Eu cred, ca toti care detineti un forum aveti si voi probleme cu unii useri care nu sunt activi, nu zic sa ii stresam prin mail-uri, dar sa ii atentionam. Sa setam odata la 20-30 de zile sa trimita mail la useri care nu au vizitat forumul de 1 luna de zile. Acest mail sa fie setat de catre noi, ce vrem sa apara in el. Cat si forumgratuit au membri inactivi cat si alte forumuri. Cand este vorba de automat zic ca e mai bine. Nu cred ca sunt primul care am aceasta problema, sunt sunte de forumuri ce au aceasta problema. Cu aceasta optiune putem aduce useri inapoi, chiar si aici pe forumgratuit sau pe propiile noastre forumurii.
Cine voteaza "Da" sau "Nu" va rog frumos sa va argumentati votul vostru. Sunteti rugati sa nu postati idem ca celalalt de mai sus, nu cred ca e asa greu sa votati "Da" sau "Nu" si sa argumentati prin propiile voastre argumente. Toti am fost la scoala sau mai suntem, nu cred ca nu stiti sa argumentati.
Oricine isi poate sa isi spuna propia parere chiar si sugestiile sau criticile.
Cu stima.
Eu am votat "Da" pentru ca, cred ca e o optiune folositoare + cele spuse mai sus eu.
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de CsIosefin Lun Iun 22, 2009 11:13 pm

ezlidor spam....haide te rog sa gandim logic. Daca trimiti mail odata la doua luni manual, si automat la doua luni, nu e tot aia?
Draga, zim mie ca e spam. Spam e sa trimit mail din minut in minut, nu din doua luni in doua luni...
Acesta este un avertisment, nu spam...ca nu trimit mail-ul ala din secunda in secunda.
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Vizitato Lun Iun 22, 2009 11:22 pm

Da, dar poate unii vor folosi aceasta optiune pentru spam.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de CsIosefin Lun Iun 22, 2009 11:33 pm

Pai nu e logic ca tehnicienii sa puna o optiune minim o luna jumate...?
Totul trebuie gandit, apoi facut.
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Ina Lun Iun 22, 2009 11:44 pm

Sa stam strimb si sa judecam drept.
1. O data ce un user s-a inscris pe un forum, inseamna ca mesajele primite de la acel forum, cita vreme nu sint publicitate la .. stiu eu ce chestii comerciale, nu sint spam, ci doar corespondenta. Inscriindu-se, a acceptat practic aceasta corespondenta.
2. Asa cum ati observat, mesajul de la "procesare utilizatori" este standard, si chiar daca eu il modific azi intr-un fel, data viitoare trebuie sa il modific din nou. Devine evident ca mesajul trmis automat nu voi avea cum sa il modific, deci va ramine cel implicit. Unde ati sesizat voi spam in acel mesaj?
La ce spuneti voi, ma mir ca nu ati solicitat deja si dezactivarea optiunii deja existente Nu
Mergem si noi inainte, nu in urma Râset
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de CsIosefin Lun Iun 22, 2009 11:48 pm

leoiri23 deci imi dai dreptate in ce priveste sondajul, daca stam si gandim tuturor near prinde bine. Sper sa mai vina si alte voturi.
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de [BaD-BoY]@l3x@nDrU Vin Iun 26, 2009 9:03 pm

Am votat nu... acest lucru nu ar folosi decat celor care le e lene sa trimita un mail o data la cateva zile cum a spus si Kegan!
[BaD-BoY]@l3x@nDrU

[BaD-BoY]@l3x@nDrU
Membru Forumgratuit

Mesaje : 71
Localizare : România
Data înscrierii : 28/03/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://cs-bad-boys.forumz.ro/
[BaD-BoY]@l3x@nDrU a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de naruka_girls Lun Aug 17, 2009 11:47 am

Kegan a scris:
Am votat NU! Exista deja aceasta optiune. De ce sa fie automata? Ca sa produca mult spam si sa favorizeze lenesii? Nu. Nu e greu sa trimiti un mail o data la cateva zile. A face cu ochiul
Pai chiar exista. Da poate el nu stie.


Am votat nu pentruca Kegan are dreptate chiar exista si e buna asa cum e acum acea optiune.


P.A>>Utilizatori & Grupuri>>Procesare Utilizatori
Si de acolo se descurca A face cu ochiul
naruka_girls

naruka_girls
Membru Forumgratuit

Mesaje : 99
Varsta : 26
Localizare : Pe Marte :)))
Data înscrierii : 09/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

http://crazy-area.bforum.biz/
naruka_girls a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Ina Lun Aug 17, 2009 12:33 pm

Daca optiunea exista, acest topic era deja inchis. Cititi mai cu atentie toate postarile din topic, va rog.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Alice L. Lun Aug 17, 2009 4:10 pm

Votez NU!!Dupa parerea mea un membru scrie si viziteaza fourmul daca vrea am incercat si eu de cateva ori metoda asta sa le trimit e-mail si nu a dat rezultate.Daca ar putea sa fie dezactivata ar fi mai bine,dar tot sunt contra!

Sa fim recunoscatori ca s-au inscris!Eu am avut un membru care deabea dupa 3 luni a scris un mesaj si a vizitat forumul si uite ca totusi a facut-o!
Alice L.

Alice L.
Membru Forumgratuit

Mesaje : 122
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/04/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://labrador.forumgratuit.ro
Alice L. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de crystin@ Vin Oct 09, 2009 7:07 pm

Alice L. a scris:Votez NU!!Dupa parerea mea un membru scrie si viziteaza fourmul daca vrea am incercat si eu de cateva ori metoda asta sa le trimit e-mail si nu a dat rezultate.Daca ar putea sa fie dezactivata ar fi mai bine,dar tot sunt contra!

Sa fim recunoscatori ca s-au inscris!Eu am avut un membru care deabea dupa 3 luni a scris un mesaj si a vizitat forumul si uite ca totusi a facut-o!

cam aceeasi problema o am si eu...ce sa le fac?fiecare e liber sa intre sau nu sa scrie in vre-un forum...asta e.
Si eu am incercat sa le trimit e-mail dar se vede o ,,miscare,,doar atunci o zi doua si apoi iarasi pauza scratch
avatar

crystin@
Membru Forumgratuit

Mesaje : 22
Varsta : 51
Localizare : diaspora
Data înscrierii : 09/10/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://club-feminin-sems.home-forums.com/forum.htm
crystin@ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de MaNkY™ Vin Oct 09, 2009 7:13 pm

categoric NU ! nu stau eu sa stresez pe altii intra pe forum ca nu stiu ce , fiecare are viata lui , opiniile sale si nu sta el toata ziua sa-mi viziteze forumul ca asa vreau eu , poate ca are treaba probleme , o viata incarcata , deci nu este o sugestie foarte buna !


Ultima editare efectuata de catre MaNkY™ in Vin Oct 09, 2009 7:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare greseli gramaticale !)
MaNkY™

MaNkY™
Membru Forumgratuit

Mesaje : 211
Varsta : 38
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.mamici-unite.com/
MaNkY™ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 2 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Vizitato Vin Oct 09, 2009 7:17 pm

Nu. Optiune inutila.
Am chef sa stau intr-un forum, o fac de placere, nu am chef, nu trebuie sa ma bombardeze domn' admin al forumului x cu nu stiu cite mesaje de prost gust ca nu am mai intrat acolo de 2zile, de 3zile, de 4zile, de Nzile, asa cum facea dragutul de pad_vlad, ce trimitea userilor sute de mesaje prin mail.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum