Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

[Sondaj] Nesanctionarea userilorcare dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu "gresit'

Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit - Pagina 3 Left1150%Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit - Pagina 3 Right11 50% 
[ 9 ]
Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit - Pagina 3 Left1150%Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit - Pagina 3 Right11 50% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 18
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit

Mesaj Scris de campionatuldewhist Mier Apr 01, 2009 10:47 am

Rezumarea primului mesaj :

Buna tuturor. Sugestia mea se bazeaza pe logica simpla. Da, stiu ca este un regulament al forumului care prevede ca orice user sa scrie un titlu coerent si concludent, iar ceilalti useri sa nu raspunda in acele subiecte prost denumite. Totusi, eu zic ca e ilogic ca un raspuns dat din bunavointa, care chiar ajuta la rezolvarea problemei si care este bun, sa fie taxat cu sanctionare pt ca titlul este cum este.

E drept ca unii useri habar nu au ce problema au si in consecinta ofera niste titluri de iti vine sa o iei pe camp. Sa nu mai zic de descriere. Dar si in conditiile astea vitrege, daca se gaseste cineva dintre useri sa dea raspuns, eu cred ca subiectul ar trebui doar inchis de moderatori si cel ce a dat raspuns sa nu fie taxat. Inteleg ca moderatorii sa nu raspunda in subiectele incorect denumite, dar nu inteleg ca userii sa fie penalizati. O sa ziceti ca un titlu incorect nu ajuta la folosirea functiei cautare. Pai oricum functia asta e inexistenta pt majoritatea. Uneori e si irelevanta, pt ca eu cautand dupa profil personalizat am gasit tot soiul de subiecte, dar niciunu nu-mi raspundea problemei mele. Alteori apar titluri care noua celorlalti ni se par cat de cat corecte si dam raspuns. Nu stiu prin ce procedeu putem noi, userii, sa calculam care subiect e corect denumit si care nu, dar daca mie imi pare in regula, dau raaspuns. Si va dati seama ce dezamagire traiesc atunci cand doresc sa ajut si sunt taxat.

Asadar, sugestia mea este ca in cazul subiectelor cu titlu incorect, moderatorii sa se rezume la a atentiona autorul prin mesaj in acel subiect, la a-l anunta ca nu va primi rezolvarea din partea echipei de suport pana nu se supune regulilor si taxarea lui. Daca intre timp userul primeste raspuns, atunci subiectul sa fie doar inchis. Asa am mai evita ca unii useri sa faca pe aceeasi tema cate 3 subiecte, toate prost denumite.

Multumesc.
avatar

campionatuldewhist
Membru Forumgratuit

Mesaje : 285
Varsta : 43
Localizare : Dortmund
Data înscrierii : 17/01/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.campionatuldewhist.niceboard.com
campionatuldewhist a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Nesanctionarea userilor care dau raspunsuri bune in topicurile cu titlu gresit

Mesaj Scris de ezlidor Vin Apr 03, 2009 5:27 pm

Daca aveam acces, era deja inchis si ii lasam mesaje lui lexa si Luky ... Supărat ... dar nu am Râset ...

Realizat. Totusi sanctiunile se dau in continuare pentru raspuns in astfel de topicuri dupa mesajul de moderare.
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum