Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Informații: Compania de găzduire de imagini TinyPic își închide ușile !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Important Informații: Compania de găzduire de imagini TinyPic își închide ușile !

Mesaj Scris de Mihai Sam Sept 14, 2019 12:41 am

TinyPic: închiderea serviciului

Dragi utilizatori,

Dorim să vă informăm că compania de găzduire de imagini TinyPic, utilizată pe scară largă de comunitatea noastră, își închide ușile.

Începând cu 09 septembrie 2019, TinyPic a întrerupt accesul la toate imaginile găzduite pe serviciul lor și afișate pe site-urile terță parte. Drept urmare, aceste imagini nu mai sunt afișate pe site-uri externe și sunt înlocuite cu o imagine implicită TinyPic care informează că nu mai există!

Vezi un exemplu:

Prin urmare, și pentru a preveni forumurile Forumgratuit să nu fie teme sau conținut rupte, am făcut o încercare de a recupera și re-găzdui automat toate imaginile TinyPic care sunt pe forumurile Forumgratuit și pot fi încă preluate.

Am făcut tot posibilul de partea noastră pentru a vă evita sarcina de a recupera manual și a găzdui aceste imagini. Cu toate acestea, din moment ce TinyPic este un serviciu extern, nu putem garanta că imaginile dvs. vor fi recuperate complet.

În acest moment, dacă mai aveți imagini TinyPic implicite pe forumul dvs., se datorează faptului că ne-a fost imposibil să recuperăm imaginea originală și să o înlocuim automat.

În acest caz, o căutare de la caz la caz în serviciile de arhivă Google sau în arhivele web te-ar putea ajuta să găsești singur pentru a înlocui manualul. Vă sfătuim, de asemenea, să vă conectați la contul dvs. TinyPic și să salvați / re-găzduiți imaginile înainte de a opri accesul la serviciul lor.

Am dori să profităm de această ocazie pentru a vă reaminti că partenerul nostru Servimg.com rămâne o soluție fiabilă și gratuită de găzduire de imagini pentru care Forumgratuit poate garanta calitatea serviciului și poate participa la întreținerea acestuia, dacă este necesar. A face cu ochiul
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum