Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre mutarea unui topic la coş

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Despre mutarea unui topic la coş

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin Feb 18, 2011 8:37 am

Pe topicul „Sortarea membrilor după reputaţie sau puncte
ezlidor a scris:Avind in vedere ca pentru moment acest topic nu mai prezinta interes pentru autor, va fi inchis si trimis la cos.
Vreau să menţionez faptul că acel topic a fost închis şi mutat la coş fără nicio justificare, căci problema ridicată de mine (privitoare la opţiunea de a sorta membrii după puncte sau reputaţie) nu a fost rezolvată şi nici nu a ieşit din sfera intereselor mele, căci doresc să încep premierea la Paşte şi nu pot sorta manual (în timp real) membrii după reputaţie sau puncte, decât închizând forumul o perioadă, ceea ce este anormal.

Ce trebuie făcut pentru a-mi prezenta interesul faţă de un topic pe care l-am deschis mai demult? Trebuie să sâcâi cititorii mereu cu câte un „bump”? Nu se subînţelege faptul că un topic prezintă interes pentru autor până când autorul menţionează explicit că ar fi altfel?


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin Feb 18, 2011 9:29 am, editata de 1 ori (Motiv : Marcarea topicului ca fiind rezolvat)
Abel Cavaşi

Abel Cavaşi
Membru Forumgratuit

Mesaje : 52
Data înscrierii : 29/02/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://cercetare.forumgratuit.ro/
Abel Cavaşi a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Despre mutarea unui topic la coş

Mesaj Scris de Ina Vin Feb 18, 2011 8:49 am

Nu, nu se subintelege. Aveti posibilitatea sa ne amintiti din cind in cind de topicul dumneavoastra. Cu exceptia topicurilor marcate "in progres" in care de cele mai multe ori sint probleme tehnice in curs de rezolvare, consideram ca daca nu s-a postat intr-un topic timp de 10 zile sau mai mult inseamna ca autorul fie a rezolvat problema fie problema nu mai este de actualitate.
Forumurile se schimba de la o zi la alta, si noi nu avem de unde sti ca miine forumul pentru care s-a solicitat ajutor mai arata la fel sau macar mai exista, ca sa dam raspunsuri in topicuri vechi.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Despre mutarea unui topic la coş

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin Feb 18, 2011 8:56 am

Mulţumesc pentru răspuns, Ina!
Ina a scris:Nu, nu se subintelege. Aveti posibilitatea sa ne amintiti din cind in cind de topicul dumneavoastra.
Posibilitatea sau obligaţia?

Cu exceptia topicurilor marcate "in progres" in care de cele mai multe ori sint probleme tehnice in curs de rezolvare, consideram ca daca nu s-a postat intr-un topic timp de 10 zile sau mai mult inseamna ca autorul fie a rezolvat problema fie problema nu mai este de actualitate.
Asta este o regulă pe care trebuia s-o ştiu şi s-o aplic? Dacă da, atunci cer scuze că nu am ştiut-o şi vă rog să mă iertaţi!
Abel Cavaşi

Abel Cavaşi
Membru Forumgratuit

Mesaje : 52
Data înscrierii : 29/02/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://cercetare.forumgratuit.ro/
Abel Cavaşi a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Despre mutarea unui topic la coş

Mesaj Scris de Ina Vin Feb 18, 2011 9:15 am

Posibilitatea. Problema este a dumneavoastra si doar dumneavoastra decideti daca doriti sa o rezolvati sau nu. Un topic in care nu se posteaza timp indelungat, chiar daca nu este inchis, iese din vizibilitatea imediata asa ca sansele dumneavoastra de a primi raspuns scad cu trecerea timpului. Daca nu va inchidea colegul topicul, aveati de gind sa reveniti vreodata asupra lui? Daca nu, oare chiar era o problema importanta pentru dumneavoastra? Cum am putea sti noi? Noi nu putem citi gindurile, vedem doar din mesajele postate cit de urgenta/importanta este problema fiecaruia.
Daca autorul nu este interesat in rezolvarea problemei, cautam sa facem loc pentru topicurile noi, pentru a acorda fiecaruia sansa de a primi raspuns la intrebari.
Daca aveti inca nevoie de raspuns, va rog sa deschideti un topic nou, in sectiunea corecta.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Despre mutarea unui topic la coş

Mesaj Scris de ezlidor Vin Feb 18, 2011 9:59 am

Abel Cavaşi, imi cer scuze pentru neplacerea cauzata, dar, asa cum fiecare isi face curatenie acasa (prin haine, mai da cu aspiratorul, ect. ) ... am decis acum cateva luni sa facem si noi o mica curatenie in forum, sa trimitem in cos topicurile la care nu s-a raspuns, care incalca regulamentul si care nu au foste rezolvate si autorul nu mai prezinta interes. Sa speram ca ati inteles ideea si daca doriti, asa cum a mai spus si colega mea, puteti sa redeschideti topicul in sectiunea corespunzatoare.

o zi buna sa ai!

*** autorul a marcat topicul ca fiind rezolvat => blocat
ezlidor

ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4045
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Mulțumiri : 9
Internet Explorer punBB

https://help.forumgratuit.ro
ezlidor a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum