Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Luky Mar Iul 27, 2010 7:09 pm

Rezumarea primului mesaj :

Noua actualizare


Buna seara tuturor!

O noua actualizare tocmai a fost facuta pentru forumurile dumneavoastra.

Iata ce contine aceasta actualizare :

  • Mesaj de alerta atunci cand va apropiati de data de expirarea a uneia dintre optiunile cu plata (Mesajul va aparea in pagina de start a panoului de Administrare):

    Aceasta optiune va permite administratorilor sa fie la curent cu statutul optiunilor cu plata care le au activate pentru forum.



  • Numarul maxim de caractere din semnaturi creste de la 500 la 1.000

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 4li0ax


  • Adaugarea sistemului de editare WYSIWYG in campul de semnatura din profilul membrilor si din panoul de administrare

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 24crszn

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 20r2vsi



  • Adaugarea sistemului de editare WYSIWYG in campul mesajului de intampinare din panoul de administrare

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 9jps8z

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 2j3lk75



  • Adeziunea automata la un grup se va putea face incepand de la 0 mesaje. (limita anterioara era de minim 1 mesaj)


    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Anunt110

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 95rk2s


  • Numarul maxim de pagini HTML care pot fi facute pe forum creste de la 127 la 500

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Akcymq



  • Sistemul Facebook Connect:
    Incepand de acum veti putea sa va atasati contul de pe Facebook forumului dumneavoastra, grabind astfel procesul de inregistrare

    Pentru un tutorial complet al sistemului Facebook Connect click aici


  • Indicator de "putere a parolei" pe pagina de inregistrare, profilul membrului si panoul de administrare

    Acest indicator vă va indica cat de puternica este parola pe care ati ales-o, astfel veti putea sa alegeti parole mai puternice si mai bune pentru forumul dumneavoastra A face cu ochiul

    La inregistrare :

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Anunt210

    Pe pagina profilului unui membru :

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Anunt410

    In panoul de administrare :

    facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Anunt310



Speram sa va bucurati de aceste noi optiuni Foarte fericit

Numai bine,
Echipa Forumgratuit




Ultima editare efectuata de catre Luky in Mar Iul 27, 2010 11:27 pm, editata de 2 ori
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 29, 2010 8:09 pm

Sunt toate activate deja A face cu ochiul
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Csm Vin Iul 30, 2010 10:03 am

Foarte bune aceste actualizari...pacat ca s-au lasat ceva bug-uri in urma acesteia...(template-urile...se modifica foarte greu)
Sper ca tehnicieni sa rezolve...din cate am inteles cei de la Forumotion deja se ocupa cu bug...
Csm

Csm
Membru Forumgratuit

Mesaje : 366
Varsta : 101
Data înscrierii : 01/05/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

Csm a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Vizitato Vin Iul 30, 2010 10:10 am

La orice update apar bug-uri care se rezolva, trebuie doar sa asteptam A face cu ochiul

Doar cine nu munceste, nu greseste.


Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de DuHuLeTz Vin Iul 30, 2010 2:51 pm

Foarte interesante aceste facilitati.Multumim Luky si le multumim si tehnicilor !
DuHuLeTz

DuHuLeTz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 275
Data înscrierii : 05/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.algozone.forumz.ro
DuHuLeTz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de sarbuclau Lun Aug 02, 2010 11:09 am

EU ma tot chinui sa activez chestia cu facebook dar nu merge imi apare intruna pagina aia alba si nu orimesc nici un cod...ce fac?
sarbuclau

sarbuclau
Membru Forumgratuit

Mesaje : 84
Data înscrierii : 13/03/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://www.universul-copiilor.com/
sarbuclau a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Zack. Lun Aug 02, 2010 11:28 am

nici eu nu primesc codul
Zack.

Zack.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4830
Localizare : Sibiu
Data înscrierii : 24/06/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Zack. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de Vizitato Lun Aug 02, 2010 3:34 pm

sarbuclau a scris:EU ma tot chinui sa activez chestia cu facebook dar nu merge imi apare intruna pagina aia alba si nu orimesc nici un cod...ce fac?

Sunt unele bug-uri de la Facebook care trebuiesc rezolvate de catre ei, nu de noi A face cu ochiul
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de ROL Dum Noi 21, 2010 10:49 pm

Cei care au probleme cu pagina alba la Facebook. dezactivati Adblock. el provoaca aceasta problema.
Si eu am patit la fel
avatar

ROL
Membru nou

Mesaje : 7
Data înscrierii : 21/11/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.rol-forum.com/
ROL a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

facebook - Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi  - Pagina 2 Empty Re: Actualizare noua : Facebook Connect + alte optiuni noi

Mesaj Scris de AryssManBoy Mier Dec 01, 2010 9:56 am

okay multumesc ROL
AryssManBoy

AryssManBoy
Membru Forumgratuit

Mesaje : 52
Varsta : 29
Localizare : Cauta si vei gasi!
Data înscrierii : 29/11/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://likegfx.forumz.ro/
AryssManBoy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum