Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anturajul

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Anturajul - Pagina 4 Empty Anturajul

Mesaj Scris de Skyzz Dum Feb 14, 2010 12:32 pm

Rezumarea primului mesaj :

De obicei adolescentii, cei peste 15 ani, incep sa guste putin din anturaj (anturaj-ul ne fiind o mancare) prin "guste" m-am referit ca vor sa incerce.
Deci cum am zis anturajul incepe de la 15 ani pana la 25 de obicei, de atunci oamenii incep sa devina maturi.
Ce face anturajul? De exemplu: un adolescent este la scoala, e totul in regula, e totul ok, pana vede un baiat care are mai mult suces la "fete", dar de sigur ca el: fumeaza, se drogeaza, sau alte lucruri care contin din anturaj.
Cum va puteti feri de asa numitul "anturaj": 1: Daca o persoana va ilfluenteaza sa faceti ceva ce contine de anturaj va trebui sa spuneti NU, "NU" dece? pentru ca anturajul va ia o parte foarte frumoasa din viata!
2: Trebuie sa fi tu insusi, fara sa pui urechea la vorbele oameniilor, va fi timpul cand te va placea si pe tine o "fata", deci nu e nevoie sa te iei cu anturajul ca sa fi placut, candva te va placea o fata asa cum esti!

Deci in general nu trebuie sa va luati cu "anturajul" doar sa aratati mai bine, pentru ca atunci cand deveniti "adulti" va dati seama de faptul ca ati gresit si ca va "mancat" ani buni din viata!

Sper ca v-am ajutat pe unii dintre voi ! Fericit
Skyzz

Skyzz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 181
Localizare : Galati, Romania
Data înscrierii : 10/02/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://sintax.the-up.com/
Skyzz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Anturajul - Pagina 4 Empty Re: Anturajul

Mesaj Scris de Duncan Dum Mai 12, 2013 10:47 am

Eu unul sunt cu fumatul, bautura si alte lucruri ilegale.Dar in schimb, multi prieteni de ai mei o fac... Supărat
Duncan

Duncan
Membru activ

Mesaje : 611
Varsta : 26
Localizare : Prahova, Romania
Data înscrierii : 14/11/2012
Mulțumiri : 3
Internet Explorer phpBB3

http://www.extrem-support.forumgratuit.ro
Duncan a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum