Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sunteti de acord cu aceasta optiune ?

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Left1189%Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Right11 89% 
[ 55 ]
Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Left1111%Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Right11 11% 
[ 7 ]
 
Total voturi : 62
 
 
Sondaj inchis

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Empty Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul

Mesaj Scris de Motanel1 Vin Dec 18, 2009 9:49 am

Rezumarea primului mesaj :

Am deschis acest topic, intrucat vreau sa propun adaugarea unei noi optiuni la forumurile noastre.
Deoarece sunt sute de persoane care au forum facut pe forumgratuit si sunt multi care muncesc si fac ceva original iar alti vin si fura dand page source. Iar optiunile de banare pe user, email si ip nu pare sa-i opreasca sa fure, deoarece ei pot vizualiza grafica forumului paginile htm, cu exceptia topicurilor. Asa ca propun ca in cel mai scurt timp posibil forumgratuit sa adauge urmatoarea optiune la care cred eu ca nu e mult de lucru.
Atunci cand un membru este banat fie pe user, email sau ip, el sa nu mai poata vizuliza forumul sau paginile htm sub nici o forma, ci doar sa-i apara o pagina simpla alba unde scrie centrat ca este banat pana pe data de si de ce motiv.
Consider ca o astfel de optiune ar reduce violarea drepturilor de autor si furturile de pe forum 40-50%, si spun 40-50% deoarece sunt multe persoane care au ip dinamic ce le permite sa vizualizeze forumul dupa o deconectare si reconectare a internetului. Insa cei ce au ip static posibilitatea de a fura ceva de pe forum este de 0%.

Atentie: tin sa mentionez ca daca sa creaza o astfel de optiune membrul banat sa NU poata vizualiza nici paginile htm
Anonymous

Motanel1
Vizitator


Motanel1 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Empty Re: Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul

Mesaj Scris de Y2J Mier Ian 11, 2012 4:53 pm

Eu zic DA. Dar nu cred ca este posibil. Pe forumul unde sunt exista un baiat ******* nu pot zice cum lol! care copiaza tot ,de la semnatura pana la avatar. Intr-un final prin sute de reporturi..forumul lui a fost sters...dar dupa cateva luni..a revenit si si-a facut din nou cont ca sa copieze.
Deci ..de la mine un mega DA. Dar este o problema..forumul nu poate dectecta ip-ul..mai ales daca e dinamic.
Y2J

Y2J
Membru Forumgratuit

Mesaje : 138
Varsta : 27
Localizare : Lost in fg.
Data înscrierii : 05/01/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://www.extrem-tutorials.com
Y2J a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Empty Re: Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul

Mesaj Scris de .Richard Joi Ian 12, 2012 12:57 am

Poi cand il banezi pe Ip nu se intampla acest lucru :-? ma abtin pana primesc un raspuns .
.Richard

.Richard
Membru activ

Mesaje : 657
Localizare :
Data înscrierii : 06/11/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

.Richard a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul - Pagina 4 Empty Re: Atunci cand un membru este banat sa nu mai poata vizualiza forumul

Mesaj Scris de Ina Joi Ian 12, 2012 11:39 am

Daca este banat pe IP, utilizatorul nu mai poate vedea forumul. Insa la IP-ul dinamic oricum n-are valoare acest tip de excludere.
Daca se baneaza numele de utilizator, si acesta vizualizeaza forumul fara sa incerce sa se conecteze, cum ar putea forumul sa stie ca respectivul vizitator este fix un utilizator exclus?

Sugestie respinsa. Inchis si trimis arhiva.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum