Marirea echipei de designeri

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se mareasca echipei de designeri ?

89% 89% 
[ 24 ]
11% 11% 
[ 3 ]

Total voturi : 27

Rezolvat Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi 24 Sept - 23:59

Ati prins ideea presupun
V-ati axat mai mult pe partea de moderare pe acest forum, avand mai multi moderatori si administratori decat designeri, defapt, daca nu ma insel, grupa de designeri are un singur membru, ezlidor..
Stiu ca aici nu-i ca la forumul englez sau francez care au un catralion de useri, dar totusi poate daca faceti o mica vizita in aceasta sectiune, v-ati da seama de ce unde sunt mai multi puterea creste:
http://help.forumgratuit.ro/cereri-de-imagini-si-teme-f35/
(fara supraveghere, regulamentul din aceea sectiune, nu isi are rostul..)
Da, stiu, designerii nu sunt roboti, defapt aici intervine expresia, nu sunt roboti, au unii viata lor sociala, si nu se pot ocupa singurei de toata sectiunea, avand pe de o parte si alte lucruri de facut in lista lor de facut lucruri (to do list).

Eu propun, sa se axeze acuma mai mult pe gasirea a mai multor designeri (bineinteles, designeri calificati, nu la intamplare A face cu ochiul), deoarece nu cred ca ar mai fi nevoie de mai multi moderatori, avand un numar acceptabil (pe moment).

PS: Sa nu lu-ati asta ca o cerere de a intra in staff, nici de cum.. e doar o sugestie!!
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de taZyk la data de Vin 25 Sept - 0:29

Total de acord , cereri peste cereri si rezolvari mai nimic , ce se mai ajuta membri intre ei...
taZyk
Membru activ

masculin

Varsta : 25
Data înscrierii : 15/01/2009
Multumiri : 0
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 9:25

Aveti deja un responsabil in acea sectiune - Ezlidor.
Dealtfel, acea sectiune, a fost creata la cererea lui expresa, el, fiind un dizainar, s-a hotarit sa ajute pe toata lumea in acea sectiune. Si o si face.
Cind eram coleg cu el in staff ( bine ca nu mai sunt), m-am impotrivit unei asemenea sectiuni, tocmai datorita faptului ca nu va fi capabil sa tina ordine si sa îi faca fata.
M-am inselat.
Totul este ok, acolo.

Deci, datorita faptului ca totul merge struna, nu vad de ce sa mai adaugam alt mare dizainăr ?
Am votat nu.
Eu personal, intru aici pentru informatii utile despre ce s-a mai adaugat, nicidecum sa ma milogesc pentru o imagine, cind netul este superplin de site-uri de creat tot felul de timpenii.
E bine sa lasam cu totii lenea din noi, si sa ne invatam sa facem cite ceva singurei, chiar daca nu stim, incercind si perseverind, invatam.

Ultima editare efectuata de catre 0691 in Vin 25 Sept - 15:43, editata de 1 ori (Motiv : corectare si adaugare litere, ca nu sunt infirm, ca altii.)
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de That Dark la data de Vin 25 Sept - 9:38

imi place idea ta sLg.
Am votat da
That Dark
Membru Forumgratuit

masculin

Data înscrierii : 24/09/2009
Membru exclus

http://wave-club.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 16:48

0691, multe sau schimbat de atunci, sa marit nr de useri pe forum..
Sau hai s-o lu-am asa, cum ar fi sa ramana forumul francez sau englez cu un singur designer responsabil de sectiunea de cereri? Ar iesi ceva bine din asta ?

Poate sa fie chiar foarte ocupat in aceasta perioada sau sa aibe probleme (doamne fereste) designerul, nu ar fi bine sa fie un backup in caz de se intampla asa ceva? Backup in sens de alternativa de rezerva, cu alte cuvinte un designer in plus+
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Kove23 la data de Vin 25 Sept - 16:56

Am votat Da, numarul de cereri e foarte mare iar un singur designer nu se descurca.
Kove23
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 27
Localizare : IASI
Data înscrierii : 30/05/2009
1 avertisment

http://metalulvladeni-forum.clubme.net

Sus In jos

Mesaj Scris de That Dark la data de Vin 25 Sept - 17:07

Ce-ar fi ca sa se faca un concurs intre 1 octombrie - 1 noiembrie, iar cine ia locul 1 si locul 2 la acest concurs vor face parte din echipa designerilor pe forum? Câstigatorii sa ii decida ezlidor si darkspectre
That Dark
Membru Forumgratuit

masculin

Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 17:26

That Dark, faci daca vrei un sondaj al tau pe tema asta ok??
Acum, nu vorbeam de concursuri, aici nu-i vorba de competitie, cei din staff sunt voluntari, nu sunt platiti, o fac din pura placere
Va rog nu va mai abateti de la subiect..
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de That Dark la data de Vin 25 Sept - 17:28

sLg a scris:That Dark, faci daca vrei un sondaj al tau pe tema asta ok??
Acum, nu vorbeam de concursuri, aici nu-i vorba de competitie, cei din staff sunt voluntari, nu sunt platiti, o fac din pura placere
Va rog nu va mai abateti de la subiect..

ok, sLg. Scuze
That Dark
Membru Forumgratuit

masculin

Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de upTime la data de Vin 25 Sept - 18:50

am votat Da , nevoia de imagini creste iar designerul nu poate face fata la toate ( in viitor )
upTime
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 22
Data înscrierii : 01/03/2009
Niciun avertisment

http://www.inca-nu.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 20:07

De ce sa se mareasca daca lumea nu respecta MODELUL? Mai multe cereri sunt inchise decat sa fiu rezolvate. Eu stiu ca echipa Forum Gratuit trimit mesaj privat cand te invita in staff, deci nu cred ca se va aproba vreodata acest sondaj.
Votul meu este "Nu".
Cu stima, RomTimisoara.
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 20:17

Eu stiu ca echipa Forum Gratuit trimit mesaj privat cand te invita in staff, deci nu cred ca se va aproba vreodata acest sondaj.
Nu se aproba daca era o cerere pe forum, dar asta e doar o sugestie A face cu ochiul am precizat asta tare si clar..!

Pai, RomTimisoara, observ ca moderatorii lasa sectiunea de graphic design mai mult pentru ca desginerul(ii) sa se ocupe de ea, find un fel de teritoriu al lor, daca singurul desginer lipseste o perioada, cine mai inchide topic-urile cu cerele anapoda daca moderatorii las asta pe seama desginerului(ilor) ?
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 20:19

sLg - Ajuta oamenii de acolo si cu siguranta o sa primesti mesaj privat din partea lui Luky s-au lexa pentru intrare in staff.
Daca un topic incalca regulamentul, il raportezi si gata.

Cu stima, RomTimisoara.
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 25 Sept - 20:26

.. eu nu vreau in staff ! Am cerut eu asta ? Nu.
Spun doar ca nu ar strica un mic plus pentru singuraticul grup de designeri, daca e sa raportez si topicuri, cu-i sa le raportez daca designerul nu este de gasit? Moderatorilor? Ti-am zis deja cum sta treaba la ei..

Ultima editare efectuata de catre sLg in Dum 11 Oct - 0:30, editata de 1 ori
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de RunY la data de Vin 25 Sept - 21:10

Total de acord!
Ezlidor cred că merită un pic de ajutor din partea celor ce întradevăr se pricep la această meserie.
Așa de corect au fost aleși moderatorii...sper ca la fel de corect să fie aleși și designerii sau doar unu (1) !
Dau și eu în sondaj , un mare DA !
RunY
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 32
Localizare : For extremelybright minds.
Data înscrierii : 25/09/2009
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de MaNkY™ la data de Vin 25 Sept - 21:27

si eu sunt de acord cu aceasta idee .... sunt multe cereri si vad ca ezlidor nu a intrat de ceva timp asa ca ar fi util inca un mic ajutor prin zona !
MaNkY™
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 32
Localizare : Intr-o Romanie distrusa => undeva prin sinaia
Data înscrierii : 12/09/2009
Membru exclus

http://www.mamici-unite.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Louk la data de Dum 11 Oct - 0:06

De 1-2 designeri în plus ar fi nevoie. Se simte asta. Numărul cererilor depășește cu mult puterea unui singur designer, mai ales ca unele creații necesită mai mult timp. În concluzie, votez da, însă, nu prea văd cine ar putea ocupa acest loc, de designer. Nu prea sunt utilizatori devotați acelei secțiuni. Supărat
Louk
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : România - o țară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Multumiri : 171
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 11 Oct - 10:45

@Kegan a scris:
De 1-2 designeri în plus ar fi nevoie. Se simte asta. Numărul cererilor depășește cu mult puterea unui singur designer, mai ales ca unele creații necesită mai mult timp. În concluzie, votez da, însă, nu prea văd cine ar putea ocupa acest loc, de designer. Nu prea sunt utilizatori devotați acelei secțiuni. Supărat
Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii? Nu o puteti face fara sa aveti acel RANG? Eu cred ca o puteti face in caz ca doriti, daca nu doriti, e si normal sa nu ajutati.
Trebuie neaparat RANG pentru a oferi o poza unui utilizator, o mare prostie.

Cu prietenie, RomTimisoara.
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 11 Oct - 10:49

Nu e acelasi lucru.. trebuie o persoana responsabila si buna in materie de design
Nu membri la alegere pe forum...
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 11 Oct - 11:00

sLg a scris:Nu e acelasi lucru.. trebuie o persoana responsabila si buna in materie de design
Nu membri la alegere pe forum...
Domnul ezlidor nu este bun sa inteleg? Mai pe fata, spui ca, domnul ezlidor nu are treaba cu designul si sa fie altcineva in locul lui...
Dragilor, nu va inteleg, ganditi problema in felul urmator.
Ganditi ca domnul ezlidor este profesorul vostru, voi faceti poze, puneti aceste poze utilizatorilor si domnul ezlidor va spune, vezi ca nu ai facut bine acolo, ca acolo ai pus prea multa culoare etc.
Nu cred ca nu se poate sa faceti asa ceva, pana la urma, RANGUL nu e prea nimic, e o culoare si un mic acces.
Bine, pentru unii aceasta problema e in felul urmator, am rang de designer, sunt tare, cine mai e ca mine...
Off: Si eu doresc sa am mai multi presedintii care sunt capabilii! (Dar cu siguranta nu se poate).

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 11 Oct - 11:25

Ok acum chiar ca devii absurd ...

Domnul ezlidor nu este bun sa inteleg? Mai pe fata, spui ca, domnul ezlidor nu are treaba cu designul si sa fie altcineva in locul lui...

Am zis eu asta undeva vreodata ? Nu prea cred..
Spun doar ca nu i-ar strica niste ajutor in plus !
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Louk la data de Dum 11 Oct - 11:29

RomTimisoara a scris:Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii?
Nu am exprimat nici măcar printr-un cuvânt ceea ce afirmați. Gândiți-vă că pentru a fi sub control secțiunea de design, pentru a fi destul de ordonată și bine pusă la punct, e nevoie și de acele mici funcții care te ajută să închizi un topic (pentru a evita comentariile inutile), să trimiți un topic la coș (pentru a nu încărca secțiunea cu subiecte inutile) etc. Vi se pare "un moft" acest lucru? Personal, nu am nicio treabă cu acea secțiune, din punct de vedere al implicării, însă observ că are totuși nevoie de mai mulți voluntari (moderatori) care sa se ocupe de ea.

P.S.: Sper că am fost înțeles și s-au clarificat ideile după acest mesaj. A face cu ochiul
Louk
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum 11 Oct - 11:58

@Kegan a scris:
RomTimisoara a scris:Dumneavoastra s-au altcineva numai daca aveti rangul DESIGNER ajutatii?
Nu am exprimat nici măcar printr-un cuvânt ceea ce afirmați. Gândiți-vă că pentru a fi sub control secțiunea de design, pentru a fi destul de ordonată și bine pusă la punct, e nevoie și de acele mici funcții care te ajută să închizi un topic (pentru a evita comentariile inutile), să trimiți un topic la coș (pentru a nu încărca secțiunea cu subiecte inutile) etc. Vi se pare "un moft" acest lucru? Personal, nu am nicio treabă cu acea secțiune, din punct de vedere al implicării, însă observ că are totuși nevoie de mai mulți voluntari (moderatori) care sa se ocupe de ea.

P.S.: Sper că am fost înțeles și s-au clarificat ideile după acest mesaj. A face cu ochiul
Mie personal nu imi este niciun MOFT. Daca era ceva important, tine cont ca domnul Luky stie ce face la forum gratuit, cauta designeri mai multi daca trebuia, dar pana la urma face bine ce face!
Tot odata vreu sa spun, eu vad ca e forum de suport (pentru forumurile gratuite) nu e forum de suport pentru design (sa isi faca domnul ezlidor s-au altcineva cine doreste forum de suport pentru design si cine doreste poze sa mearga pe acel forum).
Eu de pe acest forum mai intreb cateodata ceva si sa aflu anunturile, chiar daca se poate si din PANOU de la forum, e mai bine sa am cont si sa stiu ce se intampla. Daca vrei o poza, dute la o firma de DESIGN si iti fac cei de acolo.
Pana la urma, nu cred ca nu poti tu s-au altcineva sa faceti o poza, o postati in topicul utilizatorului ce a cerut si cand intra domnul ezlidor inchide topicul si tot odata inchide topicurile ce nu sunt facute bine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Louk la data de Dum 11 Oct - 12:13

RomTimisoara a scris:Tot odata vreu sa spun, eu vad ca e forum de suport (pentru forumurile gratuite) nu e forum de suport pentru design.
Aici sunt de acord cu dvs.. Sunt multe cereri în secțiunea de desing care există deja pe internet. Ar trebui într-un fel stimulată voința de a găsi singur ceea ce cauți. Mai mult, sunt unele cereri făcute din lene de a deschide personal un program și de a o modifica după bunul plac. Foarte trist Un voluntar, fie un simplu utilizator sau chiar moderator, nu este în niciun caz obligat să "rezolve" o cerere de acest gen, după părerea mea.
Louk
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de ezlidor la data de Sam 17 Oct - 17:34

In staff se va adauga un designer nou atunci cand:
* va fi unu capabil sa faca o imagine cat de cat reusita si sa-l multumeasca pe utilizator
* sa aiba o prezenta in aceasta dectiune si sa dovedeasca ca are aptitudini in acest domeniu

Cum a spus-o si RomTimisoara, nu trebuie sa fi designer ca sa creezi o imagine. Poate face oricine sa rezolve o cerere, ulterior, daca doreste el la cererea stafului, va fi adaugat in echipa!
ezlidor
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 28
Localizare : Iasi
Data înscrierii : 07/02/2008
Multumiri : 9
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun 19 Oct - 15:50

Cum a spus-o si RomTimisoara, nu trebuie sa fi designer ca sa creezi o imagine. Poate face oricine sa rezolve o cerere, ulterior, daca doreste el la cererea stafului, va fi adaugat in echipa!

Pai.. din cate am vazut, exista un topic unic la sectiunea de cereri in care de acum inainte se fac cererile acolo cu aprobarea designerului. Daca designerul este absent, cine mai aprobeaza cererile?? Moderatorii??
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun 19 Oct - 19:15

@ezlidor a scris:In staff se va adauga un designer nou atunci cand:
* va fi unu capabil sa faca o imagine cat de cat reusita si sa-l multumeasca pe utilizator
* sa aiba o prezenta in aceasta dectiune si sa dovedeasca ca are aptitudini in acest domeniu

As adauga niste mici intrebari :
Cit de capabil ar trebui sa fie? Mai capabil decit prezentul ( mai repede absentul dizainar?)
Ce este aceea o dectiune?
Spoiler:
Ce aptitudini trebuie sa indeplineasca? Sa se lamenteze ca face eforturi "mărete" ca a cumparat nu stiu ce softuri de sute de euro, special pentru a face aici munca de dizainar, voluntar?
Sa fie prezent odata cu cometa Halley, pe aici, sa nu faca nimic, si sa se vaite , mai rau ca o femeie?
Avem deja unul foarte capabil, de ce ne-ar mai trebui si altul / altii ?
Odata ce deja aici este cam "verde" situatia, un alt mare dizainar, fiti siguri ca ar avea acelasi comportament perfect, ca ar avea de unde sa se inspire.

Da, nu-i nevoie sa fii vreun mare dizainar, ( cum zice CSIosefin ), dar trebuie sa ai educatie, si bun simt, pentru a ocupa un loc in staff.
Ceea ce acum lipseste.

sLg a scris:Pai.. din cate am vazut, exista un topic unic la sectiunea de cereri in care de acum inainte se fac cererile acolo cu aprobarea designerului. Daca designerul este absent, cine mai aprobeaza cererile?? Moderatorii??

Cea mai buna solutie, ar fi urmatoarea:
Fara "dizainari", care dovedesc ca sunt incapabili de a tine o asemenea sectiune, suportul ar fi mult mai curat si ordonat.
Cereri sa faca oricine, si oricine sa dea rezolvarea, creind imaginile.
Si ar merge mai bine ca acum, cind avem un asa mare responsabil de sectiune.

Le-as recomanda sa faca ce am facut eu , de rusine ca stau in acelasi loc cu asa mari personalitati incompetente :
Mi-am dat "demisia", de rusine, ma faceau de ris, cu modul jalnic in care prestau.
Sa iasa usurel din staff, lasind locul liber pentru persoane capabile, care nu au probleme asa de grave, incit intra doar o data la 20 de zile.

Cind votati, ginditi-va bine, situatia aici, nu se va schimba nici cu inca 10 mari dizainari.
Asa ca mai bine, puneti fiecare mina si faceti imagini, pentru altii, fara sa comentati imaginile altora, spunind de ele ca sunt proaste, sau foarte proaste.
Doar faceti imagini pentru cei ce cer.
Bafta!
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun 19 Oct - 19:26

0691 a scris:Cereri sa faca oricine, si oricine sa dea rezolvarea, creind imaginile.

Ca pe forumul englez ? Foarte fericit
Acolo nu exista model de cerere sau topic de aprobare a cererilor.. (sau cel putin cred ca nu este, acolo userii isi fac cereri dupa modelul lor din cate vad eu, fara sa fie avertizati/sanctionati in vre-un fel)
De ce e asa mare diferenta intre romi' si engleji' oare..?

Ultima editare efectuata de catre sLg in Lun 19 Oct - 19:28, editata de 1 ori (Motiv : error)
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun 19 Oct - 22:00

sLg, cred ca si tu, ca si restul celor de aici, observati ca forumul de suport se transforma intr-un loc ciudat, ce seamana mai repede cu un salon de pictura, (mult spus, pictura), de prost gust, si, de asemenea, suportul se transforma , usor, usor, intr-un loc unde oricine cere n imagini, ce li se nazare lor, iar suportul, ramine asa de umplutura, intre doua "creatii proprii", luate de pe net, sau din nu stiu ce aplicatie, si careia i s-au adaugat trei litere.
Ati vazut cit gunoi produce acea sectiune ?
Cit tot restul suportului , la un loc.
Si veti vedea ca situatia va scapa de sub control, mai rau, si toate astea, prin bunavointa unor mari figuri, care au scapat de sub control acea sectiune.
Nu stiu cum este la "engleji", de obicei, nu ma uit decit pentru notele informative ce tin de modificarile ce se aduc in forumuri, in rest, nu imi place sa fiu sluga lor, sau sa stau cu capul plecat, ca prostul, si sa ascult fara cricnire ce imi impun "englejii".
Sunt român, am alt mod de a gindi, nu am tata sau bunic lord, sir, sau mai stiu si eu ce duce, educatia noastra este alta, in general proasta, insa asta, nu ma va pune in inferioritate, fata de "engleji". poe mine, cel putin.
Chiar nu stiam cum sta treaba acolo, nefiind interesat de a cere imagini, acolo, aici, sau aiurea pe net.
As fi de parere, asa cum regulamentul suportului forumotion, a fost impus si aici, fara a tine cont de diferentele culturale si de educatie, la fel, si cel ce s-a inspirat de acolo, ar trebui sa ia si modul designerilor de acolo, si pentru "dizainării" nostrii, trecuti sau viitori.

Poate , cind se va face o restructurare in staff ( zi-i excludere, ori demisie), noi staff-eri alesi de Luky, vor avea sub plete si ceva minte, si, de asemenea, vor acorda ceva mai mult de 5 minute la 24 de ore, ori la 20 de zile, acestui suport, fara a ne "aburi" cu multiplele treburi personale.
Cei ce sunt asa de ocupati, nu ar trebui sa isi piarda din pretiosul lor timp , pe aici, ne simtim vinovati ca, din cauza noastra, nu isi pot realiza visele si destinele.
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MNiko la data de Lun 19 Oct - 22:41

Pe mine sincer va sppunca a inceput sa ma deranjeze mult acea sectiune. De cate ori intru pe forumul de suport si ma uit la nmesajele noi, peste jumatate din ele sunt cereri pentru diferite imagini. In plus au inceput sa tot apara topicuri de genul " vreau si eu o tema cu...." si sunt destui care se grabesc sa tot caute pe hitskin teme care sa-l satisfaca ce cel care sincer, i-a fost prea lene sa-si caute singur.
MNiko
Membru onorific
Membru onorific

feminin

Data înscrierii : 03/07/2008
Niciun avertisment

http://mamicreativ.com

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: