Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sunteti de acord cu ideea de implementare a unui widget cititor de RSS feed?

Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Left1192%Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Right11 92% 
[ 55 ]
Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Left118%Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Right11 8% 
[ 5 ]
 
Total voturi : 60
 
 
Sondaj inchis

Terminat Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Louk Joi Iul 23, 2009 2:22 pm

Rezumarea primului mesaj :

Pentru inceput, va rog sa cititi cu atentie mesajul, si apoi, daca doriti sa votati, sa o faceti in conditii normale: sa argumentati fiecare vot!

Ce este un RSS feed? RSS este o familie de formate de fluxuri web, specificate în XML şi folosite pentru Web syndication. RSS este folosit (printre altele) pentru ştiri, webblog-uri şi podcasting (definitie oferita de Wikipedia).

De ce ar fi util un astfel de widget? Utilitatea acestuia ar consta in faptul ca utilizatorii ar putea afisa in forum sau portal ultimele articole aparute pe un anumit forum / blog sau site, astfel urmarind in permanenta articolele postate de acel autor. In plus, recomanda si cititorilor acele articole prin afisarea link-urilor catre acestea. A face cu ochiul

Cum arata mai exact un astfel de cititor de RSS feed? Pentru a va da seama mai exact, luam exemplele evidente din Forumgratuit.ro:

1. Modelul din pagina de start a Forumgratuit.ro:
Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Rgerf10
Se poate observa clar ca aici apar ultimele actualizari postate in sectiunea din forum, "Anunturi si Actualizari".

2. Modelul din panourile de administrare ale noastre:
Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem - Pagina 3 Hdhd10
Si aici se vede ca imediat ce se posteaza un subiect in forumul "Anunturi si actualizari" din forumul de suport, titlurile insotite de link-uri apar afisate in pagina de start a panoului de administrare. A face cu ochiul

Ce fel de site-uri ar accepta un astfel de "cititor de articole recente"? Sunt acceptate orice site-uri care au in dotare o optiune de RSS Feed. Astfel (in cazul forumurilor noastre), un utilizator va putea urmari chiar pe forumul personal ultimele subiecte postate pe forumul X. Foarte fericit

In concluzie, va multumesc anticipat pentru ca ati citit intregul mesaj si ca veti vota argumentand concret optiunea aleasa. A face cu ochiul
Noroc

Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de bOOn. Sam Ian 02, 2010 3:56 pm

am votat da
avatar

bOOn.
Membru Forumgratuit

Mesaje : 46
Data înscrierii : 06/11/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

http://fifa-challange.getgoo.net/index.htm
bOOn. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de valentin000100 Mar Apr 06, 2010 11:02 am

am votat da , dar oare o sa se ia in considerare toate aceste propuneri?
avatar

valentin000100
Membru Forumgratuit

Mesaje : 152
Varsta : 29
Localizare : Craiova
Data înscrierii : 12/03/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://www.trasnitii.com/
valentin000100 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Vizitato Mar Apr 06, 2010 11:58 am

greekman si valentin000100:Va rog sa dati edit si sa va argumentati voturile A face cu ochiul
Nu noi decidem cand vor fi implementate aceste sugestii, ci tehnicienii forum-canada.comnd vor considera ca o sugestie merita a fi adaugata, fiti siguri de faptul ca o vor implementa Foarte fericit
Noroc
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de crystin@ Mar Apr 06, 2010 12:08 pm

am votat da,imi place ideea A face cu ochiul
avatar

crystin@
Membru Forumgratuit

Mesaje : 22
Varsta : 51
Localizare : diaspora
Data înscrierii : 09/10/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://club-feminin-sems.home-forums.com/forum.htm
crystin@ a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Madutzza Joi Apr 08, 2010 11:28 pm

Am votat da, interesanta ideea!
avatar

Madutzza
Membru Forumgratuit

Mesaje : 233
Data înscrierii : 05/04/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://forumgratuit.ro
Madutzza a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Zack. Mar Aug 02, 2011 8:38 pm

Se poate realiza asa ceva, insa ai nevoie de ceva cunostiinte de coding, insa ar fi mai interesant ca totul sa fie automat, din panou. Am votat da
Zack.

Zack.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4830
Localizare : Sibiu
Data înscrierii : 24/06/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Zack. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Gassy Dum Sept 18, 2011 10:41 pm

Sincer, are avantaje, dar nu pare de a fi foarte utila, ma abtin de la vot! Foarte fericit
Gassy

Gassy
Membru activ

Mesaje : 1255
Varsta : 28
Localizare : Forumgratuit!
Data înscrierii : 11/08/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

Gassy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de deathFX Dum Sept 18, 2011 11:09 pm

Eu votez da .Ideea chiar este inteligenta
deathFX

deathFX
Membru Forumgratuit

Mesaje : 118
Varsta : 28
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată!
Data înscrierii : 17/09/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://graphicarhive.forumhit.ro/
deathFX a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Emanuel. Lun Sept 19, 2011 9:23 am

Am sa votez si eu DA, dar cred ca nu se va si aplica aceasta "optiune"....
avatar

Emanuel.
Membru Forumgratuit

Mesaje : 367
Varsta : 18
Data înscrierii : 24/04/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://onlinesupport.wikiforum.net
Emanuel. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Vizitato Vin Ian 06, 2012 8:04 pm

Foarte buna ideea Kegan. Nu am nimic de adaugat in legatura cu aceasta propunere. Fericit
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Coddy Sam Ian 07, 2012 6:22 pm

Zack. a scris:Se poate realiza asa ceva, insa ai nevoie de ceva cunostiinte de coding, insa ar fi mai interesant ca totul sa fie automat, din panou. Am votat da
Probabil, dar ar ai avea nevoe de multe batai de cap. Am votat DA! Fericit
Coddy

Coddy
Membru activ

Mesaje : 1348
Varsta : 74
Localizare : ...
Data înscrierii : 07/01/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

Coddy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Terminat Re: Adaugare widget care sa citeasca fluxurile RSS Feed de pe diverse site-uri ce au o astfel de optiune implementata in sistem

Mesaj Scris de Magic Viv Sam Ian 07, 2012 6:26 pm

Nu este nevoie neapărată,mai bine s-ar folosii timpul pentru ceva mai util,dar mă rog ,votez DA.
Magic Viv

Magic Viv
Membru activ

Mesaje : 632
Varsta : 29
Localizare : Nu ofer suport prin Mesaj Privat sau pe messenger.
Data înscrierii : 31/03/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://code.forumgratuit.ro/
Magic Viv a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum