Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de ZeroCode Sam Mar 14, 2009 6:23 pm

Rezumarea primului mesaj :

Titlu reeditat, 26.03.2009 - 1960

As dori sa imi fac si eu pe forumul meu exact cum este in poza.Va rog sa ma ajutati.
Imagine stearsa din cauza redirectionarii.


text care urmareste curosul - Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R] - Pagina 2 Mariopg


Ultima editare efectuata de catre ZeroCode in Sam Mar 14, 2009 7:05 pm, editata de 1 ori
ZeroCode

ZeroCode
Membru Forumgratuit

Mesaje : 68
Varsta : 37
Data înscrierii : 15/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://zerocode.forumz.ro
ZeroCode a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Mar 26, 2009 7:56 am

Bine, domnule, atunci, sa explici cum trebuie, altadata, intreg, ca nu suntem fii lu' Omida, sau ai lui Nostradamus.
Si eu am servici, dar cind ma "maninca" o problema, ma ocup de ea, daca chiar ma intereseaza, incercind sa dau cit mai multe date, si explicatii.
Nu aveti slugi, sa editeze in urma voastra, fiindca domniilor voastre vi se pare rusinos acest lucru sau prea obositor.
Poti face cum ti-am scris mai sus , eu , in acel link, si ar aparea in acest caz, ca butoane suplimentare in meniu, eventual pe o a doua bara, sub cele deja existente.
Sau, in cadrul unui forum, in descrierea sa.
02 .PA / General - Forum - Categorii si forumuri - alegi forumul , - text care urmareste curosul - Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R] - Pagina 2 Editer - in câmpul de descriere (HTML), adaugi codul cu datele dorite - Înregistrare.

03. Ar mai fi o varianta, insa cred totusi ca am inteles corect, din explicatiile tale savante , ce doresti.
Aceasta varianta este :
Dupa ce ai adaugat intr-o categorie un subforum ( ca forum este el, in intregul sau, chestia aia , pe care ati creat-o voi , cind ati devenit administratori ! ), in acel subforum, poti adauga, alte subforumuri, si in ele altele, s.a.m.d ( si asa mai departe ).
Iar ca sa arate ca acolo, trebuie sa intri in :
PA / Afisare - Pagina de start - Structura si ierarhie - Pastrarea categoriilor in index : - Mediu sau Complet - Înregistrare


Asta-i tot.
Nu-i nevoie sa multumesti, aici nu se obisnuieste.

Am avut "obraznicia" de a edita din nou titlul, peste Lizzard, punind unul pe intelesul tuturor, cel care era ( mai multe forumuri intr-un forum ), ducind cu gindul la crearea unor noi subforumuri intr-un subforum deja existent
Sper sa mi se treaca cu vederea reeditarea, si sa fiu iertat de autorul topicului. A face cu ochiul


Ultima editare efectuata de catre 1960 in Joi Mar 26, 2009 1:39 pm, editata de 1 ori
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de Ina Joi Mar 26, 2009 11:03 am

Este posibil sa nu fie o categorie, ci un forum cu mai multe subforumuri. Si ce doreste ZeroCode se poate realiza foarte simplu selectind optiunea
04. PA / Afisare - Pagina de start - Structura si ierarhie - Ierarhie - Link catre nivelele inferioare : - Da. (cu sau fara imagine)
Astfel apar in mod automat acele linkuri catre subforumurile create in interiorul forumului respectiv. Nu stiu daca apar si patratelele din fata denumirii subforumurilor, ca nu am testat optiunea. Functionalitatea insa este cea dorita de el.
Dezavantajul optiunii: nu se poate restringe doar la un forum, ci se aplica peste tot.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de nick Joi Mar 26, 2009 12:58 pm

leoiri23 a scris:PA / Afisare - Pagina de start - Structura si ierarhie - Ierarhie - Link catre nivelele inferioare : - Da. (cu sau fara imagine)
tot.

Acest lucru e valabil si pentru versiunea phpBB2 ?
Eu am activat dar nu apare nimic
nick

nick
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1934
Varsta : 43
Data înscrierii : 01/08/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://forumulandrei.com/
nick a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de nick Joi Mar 26, 2009 12:58 pm

nick a scris:
leoiri23 a scris:PA / Afisare - Pagina de start - Structura si ierarhie - Ierarhie - Link catre nivelele inferioare : - Da. (cu sau fara imagine)

Acest lucru e valabil si pentru versiunea phpBB2 ?
Eu am activat dar nu apare nimic
nick

nick
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1934
Varsta : 43
Data înscrierii : 01/08/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://forumulandrei.com/
nick a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de Ina Joi Mar 26, 2009 1:17 pm

Eu folosesc versiunea phpBB3, dar nu cred ca are vreo importanta. Asa cum am spus, nu am testat. Daca ai toate forumurile de nivel ierarhic egal, cred ca nu se va vedea nimic, sigur ca nu. Asa cum am specificat, trebuie sa ai subforumuri atasate la forumul principal, o structura arborescenta precum vezi afisarea tree in Windows Explorer.
In imagine, daca structura ta e asa cum am notat cu 1 nu va merge, daca e asa cum am notat cu 2, in descrierea forumului "parinte"(notat cu a) vei avea linkuri catre forumurile de nivel inferior (notat cu b)
Titlurile nu erau semnificative Jenat
text care urmareste curosul - Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R] - Pagina 2 2gwaj9v
Structura arborescenta o vezi din PA - Avansat - General - Categorii si forumuri.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de MNiko Joi Mar 26, 2009 1:24 pm

Cand am avut versiunea phpbb2 aceas structura ierarhica cu linkurile catre nivele inferioare mi-a mers foarte bine.
MNiko

MNiko
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2226
Data înscrierii : 03/07/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://mamicreativ.com
MNiko a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cum pot pune intr-un subforum, ceva asemanator unui meniu, care sa ma directioneze catre alte forumuri [R]

Mesaj Scris de Vizitato Joi Mar 26, 2009 1:36 pm

Da, asta am omis sa ii specific, domnului.
Multumesc de completare.
Totusi cred in continuare ca el doreste un gen de "meniu flash", care sa il redirectioneze in alte site-uri, din acel loc.
Sunt curios ce varianta alege dumnealui, cind va intra aici ( banuiesc , peste alte 12 zile , daca ne uitam cit de des a intrat pina acum )

1, 2, 3 sau 4 ?
Te rog, ZeroCode, cind intri si citesti, sa ne lasi un raspuns sa stim si noi ce ai ales din raspunsuri.
Multumesc anticipat.


EDIT - Am adaugat un numar in fata fiecarei variante , ca sa ii simplific raspunsul.
Poate sa scrie doar o cifra, intelegem noi.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum