Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimbarea sistemului de ban permanent

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Alethia Dum Feb 19, 2023 1:23 pm

Înțeleg că fiecare administrator de forum e liber să își facă propriul regulament. Dar s-ar ajuns sa se abuzeze de ban. Adică se da ban din răzbunare fara să fi greșit cu ceva efectiv pe forum. Recent am fost Banat pe Majestic și AnimeLovers doar că am făcut pe Facebook o postare in care incercam sa le aduc membrii noi de pe Facebook și supusesem "cu ajutorul vostru speram să depăsim forumul rival'' fara a specifica insa acel forum rival dar se pare că s-a subînțeles că mă referisem la unul de pe care fusesem exclus.

Eu cred că trebuie de pe aceasta platforma sa fie limitat banul la 6 luni perioada maxima. Sau sa fie înlocuit cu altceva banul permanent. Sau sa existe un sistem în care banul sa nu mai fie la cheremul administratorului ci administratorul sa propună dând și print screen de pe forum unde userul a încălcat regula ca dovada și cineva de la platformă sa baneze efectiv permanent. Administratorul să poată bana doar temporar după mușchii săi.

Îmi pare rau sa o spun dar actualul sistem de ban creează premisa multor abuzuri.


Ultima editare efectuata de catre Alethia in Dum Feb 19, 2023 2:52 pm, editata de 1 ori
avatar

Alethia
Membru Forumgratuit

Mesaje : 132
Data înscrierii : 13/10/2010
Mulțumiri : 4
Internet Explorer

http://anime-stars.forumagic.net/
Alethia a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Re: Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Alethia Dum Feb 19, 2023 1:26 pm

P.S. Rog un moderator sa mute topicul la Sugestii
avatar

Alethia
Membru Forumgratuit

Mesaje : 132
Data înscrierii : 13/10/2010
Mulțumiri : 4
Internet Explorer

http://anime-stars.forumagic.net/
Alethia a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Re: Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Mihai Lun Feb 20, 2023 9:28 pm

Alethia a scris:Înțeleg că fiecare administrator de forum e liber să își facă propriul regulament. Dar s-ar ajuns sa se abuzeze de ban. Adică se da ban din răzbunare fara să fi greșit cu ceva efectiv pe forum. Recent am fost Banat pe Majestic și AnimeLovers doar că am făcut pe Facebook o postare in care incercam sa le aduc membrii noi de pe Facebook și supusesem "cu ajutorul vostru speram să depăsim forumul rival'' fara a specifica insa acel forum rival dar se pare că s-a subînțeles că mă referisem la unul de pe care fusesem exclus.

Eu cred că trebuie de pe aceasta platforma sa fie limitat banul la 6 luni perioada maxima. Sau sa fie înlocuit cu altceva banul permanent. Sau sa existe un sistem în care banul sa nu mai fie la cheremul administratorului ci administratorul sa propună dând și print screen de pe forum unde userul a încălcat regula ca dovada și cineva de la platformă sa baneze efectiv permanent. Administratorul să poată bana doar temporar după mușchii săi.

Îmi pare rau sa o spun dar actualul sistem de ban creează premisa multor abuzuri.
Bună [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link],
Fiecare face ce vrea pe forumului lui personal, poate să dea ban temporar/permanent poate să îți scrie în istoric ce ai făcut și așa mai departe... system-ul de ban nu poate fii modificat, numai pentru că dvs. ați fost banată pe 2 platforme forumgratuit... însă ca să aveți iar pe celălante forumuri forumgratuit trebuie să faceți bypass cu un VPN, sau dacă aveți ip dinamic puteți să dați restart la router, și vă va genera un nou ip!
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Re: Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Alethia Lun Feb 20, 2023 9:49 pm

Ok, am înțeles. Mersi.

Problema nu e că am luat ban ci că se abuzează de ban. Fiecare poate da ban oricui doar că așa are el chef fara că respectivul sa fi încălcat o regulă.

Dar dacă așa vrea forum gratuit să meargă...

Probabil de aia a și plecat multa lume.

Apropo având în vedere la cat de goale sunt forumurile forum gratuit miroase a faliment? Sau poate supraviețui platforma?
avatar

Alethia
Membru Forumgratuit

Mesaje : 132
Data înscrierii : 13/10/2010
Mulțumiri : 4
Internet Explorer

http://anime-stars.forumagic.net/
Alethia a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Re: Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Mihai Lun Feb 20, 2023 10:39 pm

Alethia a scris:Ok, am înțeles. Mersi.

Problema nu e că am luat ban ci că se abuzează de ban. Fiecare poate da ban oricui doar că așa are el chef fara că respectivul sa fi încălcat o regulă.

Dar dacă așa vrea forum gratuit să meargă...

Probabil de aia a și plecat multa lume.

Apropo având în vedere la cat de goale sunt forumurile forum gratuit miroase a faliment? Sau poate supraviețui platforma?
Problema e că nu a plecat lumea din cauza la banuri, asta e total greșit... Însă dacă tu ai luat ban un forum principal, poți să iei și pe alte forumuri partenere cum ai luat tu pe ambele forumuri... un ban când este permanent, acolo va rămâne... poate staff-ul și fondator-ul să uite de acel ban... pe o perioadă nederminată!
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Schimbarea sistemului de ban permanent Empty Re: Schimbarea sistemului de ban permanent

Mesaj Scris de Mihai Dum Mai 07, 2023 4:04 am

Schimbarea sistemului de ban permanent Nvqn34
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum