Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Raportare Forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Raportare Forum

Mesaj Scris de TheReaper Dum Apr 09, 2017 10:54 am

Am depistat un forum ce incurajeaza folosirea si distribuie hack-uri pentru un joc video. Din cate stiu, astfel de forumuri sunt impotriva termenilor si conditiilor. In acest moment, forumul afecteaza major numarul de jucatori de pe acele servere de joc. Totusi, nu am gasit unde pot raporta o astfel de infractiune. Am incercat sa dau mesaj administratorilor acestui forum, dar nu am destule mesaje postate pentru a face acest lucru.

Stiu ca nu este sectiunea potrivita si imi cer scuze. Totusi, nu am putut gasi un raspuns in alta parte.
TheReaper

TheReaper
Membru nou

Mesaje : 1
Varsta : 25
Data înscrierii : 09/04/2017
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

TheReaper a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Raportare Forum

Mesaj Scris de Mihai Dum Apr 09, 2017 2:29 pm

TheReaper a scris:Am depistat un forum ce incurajeaza folosirea si distribuie hack-uri pentru un joc video. Din cate stiu, astfel de forumuri sunt impotriva termenilor si conditiilor. In acest moment, forumul afecteaza major numarul de jucatori de pe acele servere de joc. Totusi, nu am gasit unde pot raporta o astfel de infractiune. Am incercat sa dau mesaj administratorilor acestui forum, dar nu am destule mesaje postate pentru a face acest lucru.

Stiu ca nu este sectiunea potrivita si imi cer scuze. Totusi, nu am putut gasi un raspuns in alta parte.

bună ziua,

pentru a raporta astfel de forumuri: adresa-forumului-raportata/abuse?page=%2F&report=1

înlocuiți adresa-forumului-raportata, cu cel care vreți să îl raportați, și compledați datele.
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Raportare Forum

Mesaj Scris de Zeus Dum Apr 09, 2017 8:34 pm

Buna seara,

Pagina "Semnaleaza un abuz" a fost conceputa pentru a alerta administratorii forumurilor cu privire la continutul neadecvat / ilegal. Acele alerte din pacate nu ajung la tehnicieni.

Daca considerati ca acel forum ar trebui raportat datorita continutului pe care acesta il distribuie, va rog sa imi oferiti in privat adresa URL a forumului precum si paginile in care se regaseste acel continut.

Topic blocat
Zeus

Zeus
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4160
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti, Romania
Data înscrierii : 19/02/2012
Mulțumiri : 644
Google Chrome phpBB3

https://github.com/zeusmaximus
Zeus a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum