Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Problema Search-cautare

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Django Vin Feb 22, 2013 11:07 am

Rezumarea primului mesaj :

am vrut sa caut ceva pe forum dar search-ul nu mi-a gasit dar era, am facut un topic sa testez si tot nu mi-a dat rezultatul dorit, mi-a dat altceva, am folosit si search-ul avansat si cel din meniu dar la fel...

de ce?


Ultima editare efectuata de catre Django in Vin Feb 22, 2013 10:23 pm, editata de 1 ori
Django

Django
Membru Forumgratuit

Mesaje : 161
Varsta : 53
Data înscrierii : 09/02/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.legiuneastraina.forumz.ro
Django a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Vizitator Vin Feb 22, 2013 9:34 pm

Sincer sa fiu, gandeste-te. Dumneavoastra aveti doar 119 mesaje pe forum, cand FG are 148029. Este si normal sa dea foarte multe cand folosesti search, deoarece sunt si foarte multe subiecte deschise. Cu cat aveti mai multe subiecte, cu atat mai repede se gaseste ceva.
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Django Vin Feb 22, 2013 9:54 pm

Danger, nu vorbi ca nu ai inteles nimic. Nu ma intereseaza ce imi da forum gratuit cand dau cautare, ci ce-mi da mie forumul cand dau eu cautare.

Ina,

Nu intelegeti ca nu-mi da nici daca pun amaratul de *? Ce este greu de priceput? Eu vreau sa-mi apara cum am spus mai sus:

Am un topic "Regimentele/diferente/profile/salarii", am scris la search "regimente" nu-mi da, daca pun * imi da, asta nu inteleg eu, ce e cu prostia asta? Ar trebui sa-mi dea tot ceea ce are numele 'regiment' sau 'regimente' nu sa scriu tot titlul.

O repet din nou, cautarea pe forum gratuit este facuta prost, foarte prost, nu am mai intalnit niciunde o asa functie de cautare. Nu inteleg de ce atatea complicatii la o cautare.

In legatura cu ajutorul oferi de catre membrii fg, ii apreciez ptr. ceea ce fac.
Django

Django
Membru Forumgratuit

Mesaje : 161
Varsta : 53
Data înscrierii : 09/02/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.legiuneastraina.forumz.ro
Django a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Vizitator Vin Feb 22, 2013 9:58 pm

Ina a scris:Cautarea intr-un forum nu este totuna cu o cautare Google, trebuie sa folositi instrumentul asa cum este el facut. Daca nu il folositi corect, nu primiti rezultate. Nu cred ce va este atit de greu sa screti o * cind cautati, va purtati de parca ati avea un telefon mobil si nu va convine ca sim-ul va cere pinul pentru activare. * arata softului ca dumneavoastra doriti sa gasiti toate cuvintele care contin cel putin literele scrise de dumneavoastra. Softul de cautare nu e om ca sa ghiceasca ce vreti, el are un algoritm si daca algoritmul ii spune ca fara * trebuie sa dea cuvintele exacte, el asa face.
Pe scurt, reiese ca de fapt nu cautarea are o problema in forumul dumneavoastra ci dumneavoastra aveti o problema pentru ca nu doriti sa folositi cautarea in mod corect.
Ati primit raspunsurile si explicatiile solicitate, de acum depinde doar de dumneavoastra sa folositi acest instrument.
Mai aveti alte intrebari concrete referitoare la subiect?

Off topic Nu cred ca face obiectul acestui topic analizarea calitatii forumurilor din platforma. Sa stiti ca ajutorul il primiti tot de la administratorii unor forumuri, asa "jalnice" cum sint ele.
Cititi cu mare atentie ce a spus Ina si nu va mai fi nevoie sa spuneti ca este foarte prost, deoarece nu-i asa. Nu difera cu nimic acesta de la FG cu cel dupa forumurile noastre, difera numarul de mesaje.. si fara "*" nu iti da toate titlurile care incep cu "X"..
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Django Vin Feb 22, 2013 10:22 pm

Am citit tot, si nu ma sfiesc sa o spun din nou, forum gratuit are o functie de cautare foarte proasta si punct. Ma voi multumi cu ce am.

Danger, raspunsul dvs. este total pe langa, pe mine ma interesa altceva nu cum este functia la Forum Gratuit pe forumul de suport.

Ii multumesc d-nei Ina ca nu a inchis topicul cum (mi-) o facea de obicei.

Rezolvat.
Django

Django
Membru Forumgratuit

Mesaje : 161
Varsta : 53
Data înscrierii : 09/02/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.legiuneastraina.forumz.ro
Django a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Problema Search-cautare

Mesaj Scris de Keir Vin Feb 22, 2013 10:42 pm

topic rezolvat
Keir

Keir
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 6632
Varsta : 26
Localizare : Buzau
Data înscrierii : 28/12/2011
Mulțumiri : 68
Internet Explorer phpBB3

http://neotalk.wikiforum.ro/
Keir a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum