Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Vero Joi Feb 14, 2013 6:36 pm

buna,

acum m-a anuntat cineva despre ce sa- intamplat cu forumul meu. nu-mi vine a crede...de 4 ani scriem in forum, si avem si pagina de Fb si acum gata, nu se mai poate intra in el. ce s-a intamplat? Am facut cu inima cand am vazut! Fratilor admini vrem forumul inapoi ca era ceva baza de date pe-acolo - 10.000 membrii! Supărat Supărat Supărat Supărat
avatar

Vero
Membru Forumgratuit

Mesaje : 101
Varsta : 65
Data înscrierii : 09/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Vero a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Ina Joi Feb 14, 2013 6:40 pm

Ati avut o avertizare in Panoul de administrare timp de 15 zile, in care aveati timp sa stergeti continutul ilegal.
Forumul dumneavoastra a fost sters datorita incalcarii drepturilor de autor, in urma reclamatiei posesorului acestora.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de D3stro|er Joi Feb 14, 2013 6:45 pm

Auuchhh 10.000 de membri....mare pacat ca s-a sters un astfel de forum populat..
D3stro|er

D3stro|er
Membru Forumgratuit

Mesaje : 94
Varsta : 27
Data înscrierii : 02/01/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://anime-planet.forumz.ro
D3stro|er a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Vero Joi Feb 14, 2013 6:45 pm

eu nu am mai intrat in forum de mult si nu am vazut acel mesaj.si acum ce e de facut?
dar sunt culinarese pe-acolo care erau active. dar se poate sterge forumul asa una doua...la orice sesizare nebuna facuta de altii, asa tac pac? exista dovezi pentru asta. cum se poate sterge asa repede. oricine nebun, de invidie poate cere asa ceva. E inadmisibil. Se poate suspenda, se da avertizare...nu se sterge un forum imediat la cererea unora....
eu habar nu am ce s-a intamplat. si acum ce se intampla cu retetele noastre, imagini, mii de imagini de calitate. Pe Fb avem multi cititori... Chiar nu se poate face nimic?
avatar

Vero
Membru Forumgratuit

Mesaje : 101
Varsta : 65
Data înscrierii : 09/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Vero a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Ina Joi Feb 14, 2013 6:54 pm

Evident ca ati primit o avertizare, asa cum am mentionat, acum 15 zile.
Nici o reclamatie nu este luata in calcul fara sa contina cel putin o dovada si un link spre sectiunea incriminata. Acestea sint verificate de catre tehnicieni, atit inainte de a va trimite instiintarea in PA, cit si la expirarea termenului de avertizare. Nici un forum nu este sters fara un motiv foarte intemeiat.
Dumneavoastra daca lucrati in domeniul legislativ, cum scrie in profil, ar trebui sa cunoasteti problema dreptului de autor precum si implicatiile juridice ale acceptarii Conditiilor Generale de utilizare la infiintarea unui forum.
De altfel, majoritatea postarilor din vina carora ati pierdut forumul le-ati facut chiar dumneavoastra...
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Vero Joi Feb 14, 2013 6:59 pm

Doamne sfinte! nu este asa! Asa ceva nu am mai pomenit! Pana acum totul a fost ok! Dintr-o data nu mai e ok! Bine dragilor mergem in alta parte.
Pai si 3 ani am fost buni? Eu nu cred ca au fost postari de genul care spuneti d-voastra si nu cred ca e vreo legatura cu, "in ce domeniu lucrez eu"!
Oricum ati fost o echipa de nimic dupa ce plecat Lexa. numai ajutor nu ati oferit. echipa de princhidei de 15 ani...care se legau de ortografie si aranjarea postarilor in pagina...in loc sa oferiti suportul necesar celor cu forumuri. Dar asta nu trebuie s-o spun eu, o spun si altii. Ramaneti cu pagini de 2 lei pe care le aveti si ascultati reclamatiile unor incompetenti!
avatar

Vero
Membru Forumgratuit

Mesaje : 101
Varsta : 65
Data înscrierii : 09/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Vero a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Shut Up Joi Feb 14, 2013 7:28 pm

Probabil ca in acesti 4 ani cineva tot a postat ceva care sa nu fi fost un lucru "ok" cu drepturile de autor... Ce s-a intamplat cu forumul meu? Icon_rolleyes
Shut Up

Shut Up
Membru Forumgratuit

Mesaje : 137
Varsta : 28
Localizare : Pe ForumGratuit
Data înscrierii : 11/07/2011
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

Shut Up a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Vizitator Joi Feb 14, 2013 7:41 pm

Vero a scris:Doamne sfinte! nu este asa! Asa ceva nu am mai pomenit! Pana acum totul a fost ok! Dintr-o data nu mai e ok! Bine dragilor mergem in alta parte.
Pai si 3 ani am fost buni? Eu nu cred ca au fost postari de genul care spuneti d-voastra si nu cred ca e vreo legatura cu, "in ce domeniu lucrez eu"!
Oricum ati fost o echipa de nimic dupa ce plecat Lexa. numai ajutor nu ati oferit. echipa de princhidei de 15 ani...care se legau de ortografie si aranjarea postarilor in pagina...in loc sa oferiti suportul necesar celor cu forumuri. Dar asta nu trebuie s-o spun eu, o spun si altii. Ramaneti cu pagini de 2 lei pe care le aveti si ascultati reclamatiile unor incompetenti!
Ai mare grija ce spui. Nu ai nici macar un drept sa faci forumurile "PAGINI DE 2 LEI"... faptul ca forumul v-a fost sters, inseamna ca al dumneavoastra a fost de 2 lei. Habar nu ai de regulament, nu ? Nu l-ai citit ? Duceti-va in alta parte, unde pentru limbajul acesta pe care il aveti in acest moment vi se interzicea de MULT sa mai faceti macar un forum. Spune multumesc ca este echipa buna, ca de nu zburai.
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Empty Re: Ce s-a intamplat cu forumul meu?

Mesaj Scris de Ina Joi Feb 14, 2013 8:03 pm

Va inteleg nervozitatea insa aceasta nu va da dreptul sa discriminati utilizatorii acestui forum pe criterii de virsta si nici sa insultati staff-ul.
Stiti foarte bine ca ati incalcat conditiile impuse de platforma privind respectarea drepturilor de autor prin postarea de materiale fara acordul detinatorilor dreptului de autor pentru acestea, sinteti sigura ca dumneavoastra si membrii forumului erati autorii "bazei de date" pentru "culinarese"? - interesant cuvint, apropo.
Avind in vedere ca acest subiect tinde sa acumuleze postari nepotrivite, il voi inchide pentru ca sint convinsa ca v-ati lamurit pe deplin despre ce este vorba.
Numai bine!

Ce s-a intamplat cu forumul meu? Ic510
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum