Revizuire simpla: HartexCraft Community

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire simpla: HartexCraft Community

Mesaj Scris de HcBaxAndrei la data de Lun 11 Feb - 21:28

Numele forumului: HartexCraft COmmunity
Adresa forumului: http://hartexcraft.nstars.org/forum
Categoria din care face parte forumul*: Jocuri
Data de creare a forumului: 08/12/2011
Tipul de analizare dorita**: Sinpla
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Da

HcBaxAndrei
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 18
Data de inscriere : 07/09/2012
Multumiri : 0
Membru exclus

http://hartexcraft.nstars.org/forum

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire simpla: HartexCraft Community

Mesaj Scris de Snip3r la data de Lun 11 Feb - 22:08

Revizuire: HartexCraft community

Primele impresii:
Pare un forum sinplu , primitor si destul de dragut!

Design și aspect:
Pare sinplu dar si complex ceva primitor Foarte fericit

Activitatea forumului:
Se pare ca membri posteaza cam rar , dar speram sa se remedieze nu ? Foarte fericit

Staff-ul și grupurile forumului:
Foarte bine zic eu!

Originalitate și conținut:
Cred ca este destul de original am vazut multe chesti in topicuri modificate , coduri css personalizare si chiar si categorii cu cate o poza micuta 48x48 fiecare!

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Snip3r
Membru nou

masculin

Varsta : 20
Localizare : In Rai
Data de inscriere : 10/02/2013
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Emanuel la data de Lun 11 Feb - 22:39

Revizuire: HartexCraft

Primele impresii:
La prima vedera forumul arata bine pentru un forum de genul acesta Foarte fericit Insa un lucru ma deranjeaza, prea multe imagini in generalitati.

Design si aspect:
La design stati destul de bine culorile se potrivesc pentru un astfel de forum insa backgrup-ul este nepotrivit, nici imaginea de la 'Cine este conectat?' nu este potrivita.

Organizarea forumurilor si a categoriilor:
Organizare nu este nici ea una buna, categoriile nu sunt ajezate corespunzator.
Ori unele sunt degeaba pe forum deoarece sunt goale sau inactive de multa vreme.

Activitatea forumului:
Activitatea forumului este una foarte mica..inafara de 4-5 membrii din staff care mai se ocupa si mai posteaza ceva in forum, in rest nimic.
Cum am precizat si mai sus, multe forumuri gole...
Ar trebui deschise subiecte care sa atraga lumea spre forumul dvs.

Staff-ul si grupurile forumului:
Numarul membrilor din cadrul echipei este unul foarte mic.
Grupurile sunt foarte prost organizate, iar multe grupuri inutile.
Fondator si Admin este unul si acelasi lucru, in concluzie grup inutil Foarte fericit, iar grupul 'Banati' ce rost are?

Originalitate:
Originalitatea este foarte mica.. multe lucruri gasite pe acest forum poti gasi si pe alte forumuri despre gaming

Insa ce ma face sa zambesc sunt iconuride din dreptul forumurilor, care nu le-am vazut si pe alte forumuri/site-uri Foarte fericit

Atentie! Aceasta nu a fost o revizuire oficiala iar ce am postat mai sus sunt parerile mele despre forumul dvs.

Emanuel
Administrator
Administrator

masculin

Varsta : -12
Data de inscriere : 06/11/2012
Multumiri : 822
Niciun avertisment

http://www.infinigame.org/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mar 12 Feb - 20:59

Primele impresii:
Nimic impresionant, doar scripturi care deranjeaza simplul vizitator. Scriptul pentru fulgii colorati de la mouse este prost ales, si nu isi are locul.. decat mister, si un forum sumbru..

Design și aspect:
Sunt foarte deranjante culorile alese.. iconurile pentru statusul forumurilor sunt prost alese, si intra violent in contrat cu fundalul forumului. Nici fundalul de la categorii nu ma impresioneaza deloc, ba chiar ma deranjeaza. Nu ii inteleg rostul si din nou, arata foarte urat pe un forum cu o tema intunecata. Ati face bine sa scapati cat mai repede de codul pentru "shadow&glow" la hoverul linkurilor.. nu se intelege ce scrie la hover. Acel cyan de la descrierea forumurilor este unul prost ales si in plus deranjeaza maxim. Nici borderul de la ultimele mesaje nu este unul bun ales. Pentru asta veti pierde foarte multi vizitatori.

Activitatea forumului:
La cati membrii aveti astazi s-a postat doar un mesaj. Nu stati foarte bine la acest capitol..

Aveti extrem de multe grupuri care nu isi au rostul.
Fondator = Admin
Pe cine intereseaza cine este membru banat ? Nu vad rosul acestui grup.. Nici grupurile "Helper" sau "Membri" nu-mi plac.. nu de alta, dar aveti odata Asistent.. ce faceti si cu Helper ? Cat despre grupul "Membri" este normal ca aceia care nu sunt in niciun grup, sunt membri. Puteti sa ascundeti aceste grupuri, facandu-le invizibile.. dar totusi sa existe. Mai ales detinatorii servere... trebuiesc grupuri ascunse acestea, pentru a nu deranja.
Originalitate = 0. Nu prea va place sa fiti originali, si asta va face sa pierdeti membrii.. si va spun, ii pierdeti. Daca aveti subiecte ce se gasesc si pe alte forumuri.. nu mai are rost ca membrul sa isi continuie activitatea.

Mult succes, si sper ca veti lua in considerare cele spuse. Icon salut Noroc

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de HcBaxAndrei la data de Mier 13 Feb - 21:37

Multumesc o sa tin cont de revizuirile si sugestile dvs.!@

Danger a scris:

Primele impresii:
Nimic impresionant, doar scripturi care deranjeaza simplul vizitator. Scriptul pentru fulgii colorati de la mouse este prost ales, si nu isi are locul.. decat mister, si un forum sumbru..

Design și aspect:
Sunt foarte deranjante culorile alese.. iconurile pentru statusul forumurilor sunt prost alese, si intra violent in contrat cu fundalul forumului. Nici fundalul de la categorii nu ma impresioneaza deloc, ba chiar ma deranjeaza. Nu ii inteleg rostul si din nou, arata foarte urat pe un forum cu o tema intunecata. Ati face bine sa scapati cat mai repede de codul pentru "shadow&glow" la hoverul linkurilor.. nu se intelege ce scrie la hover. Acel cyan de la descrierea forumurilor este unul prost ales si in plus deranjeaza maxim. Nici borderul de la ultimele mesaje nu este unul bun ales. Pentru asta veti pierde foarte multi vizitatori.

Activitatea forumului:
La cati membrii aveti astazi s-a postat doar un mesaj. Nu stati foarte bine la acest capitol..

Aveti extrem de multe grupuri care nu isi au rostul.
Fondator = Admin
Pe cine intereseaza cine este membru banat ? Nu vad rosul acestui grup.. Nici grupurile "Helper" sau "Membri" nu-mi plac.. nu de alta, dar aveti odata Asistent.. ce faceti si cu Helper ? Cat despre grupul "Membri" este normal ca aceia care nu sunt in niciun grup, sunt membri. Puteti sa ascundeti aceste grupuri, facandu-le invizibile.. dar totusi sa existe. Mai ales detinatorii servere... trebuiesc grupuri ascunse acestea, pentru a nu deranja.
Originalitate = 0. Nu prea va place sa fiti originali, si asta va face sa pierdeti membrii.. si va spun, ii pierdeti. Daca aveti subiecte ce se gasesc si pe alte forumuri.. nu mai are rost ca membrul sa isi continuie activitatea.

Mult succes, si sper ca veti lua in considerare cele spuse. Icon salut Noroc

AM intrat si eu pe forumul dvs. nu prea ma inpresionat si am gasit niste buguri de fixare....

HcBaxAndrei
Membru Forumgratuit

masculin

Data de inscriere : 07/09/2012
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 13 Feb - 21:46

Ma bucur pentru dumneavoastra, inseamna ca aveti cunostinte. Observ ca abordati aceleasi metoda ca si domnul Max-King, nu-i de mirare. Repet, nu este revizuirea forumului meu, ci al forumului tau. Daca vrei sa spui ceva despre forumul meu, asteapta la urmatoarea revizuire a mea.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Mier 13 Feb - 23:07

Revizuire oficiala simpla: HartexCraft Community

Spoiler:

Design si aspect: 8/10

Organizarea forumurilor si a categoriilor: 8/10

Activitatea membrilor si a staff-ului: 9/10

Originalitate: 8/10

Modul de scriere corecta in limba romana: 8/10

Concluzii:
Cam ciudat ca v-am oferit acelasi punctaj aproape la toate criteriile de analizare. Dar chiar sa fi vrut sa va ofer mai mult, nu puteam face asta. Gaseam tot timpul cate un motiv in plus ca sa nu va maresc puctajul. In primul rand, tema este prea monotona, si pare a fi una "moarta" in culori. Iconitele de tip "(nu) sunt mesaje noi" din stanga fiecarui forum, nu sunt alese corect. Culorile acestora trebuiau sa o continue pe cea secundara, - albastrul. Organizarea categoriilor si a forumurilor este cam slaba, in sensul in care aveti o multime de forumuri si categorii inutile. Deasemenea, unele forumuri nu sunt atasate la categoriile potrivite.
La modul de scriere se mai poate lucra, desi sunteti aproape de nota 9 la acest capitol. Iar activitate, pot spune ca aveti cu siguranta.

Succes! Noroc

Nota finala a forumului: 8.20

Cod:
[center][img]http://i.imgur.com/sGYwbem.png[/img][/center]
[spoiler]http://i.imgur.com/sGYwbem.png[/spoiler]

[justify][color=green][b][size=14]Design si aspect: 8/10[/size][/b][/color]

[color=darkred][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: 8/10[/size][/b][/color]

[color=blue][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: 9/10[/size][/b][/color]

[color=orange][b][size=14]Originalitate: 8/10[/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: 8/10[/size][/b][/color]

[color=black][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]
Cam ciudat ca v-am oferit acelasi punctaj aproape la toate criteriile de analizare. :roll: Dar chiar sa fi vrut sa va ofer mai mult, nu puteam face asta. Gaseam tot timpul cate un motiv in plus ca sa nu va maresc puctajul. In primul rand, tema este prea monotona, si pare a fi una "moarta" in culori. Iconitele de tip "(nu) sunt mesaje noi" din stanga fiecarui forum, nu sunt alese corect. Culorile acestora trebuiau sa o continue pe cea secundara, - albastrul. Organizarea categoriilor si a forumurilor este cam slaba, in sensul in care aveti [b]o multime[/b] de forumuri si categorii [b]inutile[/b]. Deasemenea, unele forumuri nu sunt atasate la categoriile potrivite.
La modul de scriere se mai poate lucra, desi sunteti aproape de nota 9 la acest capitol. Iar activitate, pot spune ca aveti cu siguranta.

Succes! :cheers:

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.20[/size][/b][/color][/center]
[hr]
[/justify]

Revizuire realizata de SGSS

Data la care puteti solicita o noua analizare: 27.02.2013.

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/