Autentificare Arată-mi parola

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Tutorial Autentificare Arată-mi parola

Mesaj Scris de Mihai Joi Mai 20, 2021 12:49 am

 Autentificare Arată-mi parola

Salut tuturor Salut!

Acest truc vă permite să adăugați opțiunea „Afișează parola mea” atunci când un membru dorește să se conecteze la forumul dvs.
Acest sfat este compatibil pentru toate versiunile, inclusiv versiunea mobilă modernă.

Captură de ecran
Autentificare Arată-mi parola Ezgif_58

Autentificare Arată-mi parola N115 Setările panoului de control al administratorului:
Panou de Administrare  HTML și JAVASCRIPT  Module - Gestiunea codurilor JavaScript

Autentificare Arată-mi parola N216Asigurați-vă că gestionarea codului Javascript este activată:Autentificare Arată-mi parola Captu356

Autentificare Arată-mi parola N315Titlu: „Afișează parola”.
Plasare: „În toate paginile”

Autentificare Arată-mi parola N411Introduceți următorul cod pentru versiunea dvs. de forum:

Versiunea phpBB2

Cod:
$(function() {
    $('label[for="autologin"], .block-login label.label, .gen input[name="autologin"]').after('<br />Show My Password <input type="checkbox" class="gen" name="visumdp" id="visumdp"></input><br /><br />');
    $('.box-login-btns-main, .form_login > div:last').before('<label><span class="checkbox"><input type="checkbox" name="visumdp" id="visumdp"></input><span class="checkbox-check"></span></span><span>Show My Password</span></label><br />');
    $("#visumdp").on("click", function() {
        if ($(this).is(":checked")) {
            $('input[name="password"]').prop("type", "text");
        } else {
            $('input[name="password"]').prop("type", "password");
        }
    });
});

phpBB3, PunBB, InVision, și versiunea ModernBB

Cod:
$(function() {
    $('label[for="autologin"], .block-login label.label, .gen input[name="autologin"]').after('<br /><input type="checkbox" name="visumdp" id="visumdp"> Show My Password</input><br />');
    $('.box-login-btns-main, .form_login > div:last').before('<label><span class="checkbox"><input type="checkbox" name="visumdp" id="visumdp"></input><span class="checkbox-check"></span></span><span>Show My Password</span></label><br />');
        } else {
        }
    });
});

Versiunea AwesomeBB

Cod:
$(function() {
    $('label[for="autologin"], .block-login label.label, .gen input[name="autologin"]').after('<input type="checkbox" name="visumdp" id="visumdp">&nbsp;Show My Password</input><br /><br />');
        } else {
        }
    });
});

Autentificare Arată-mi parola N510Nu uita să apeși pe Autentificare Arată-mi parola Captu357

Autentificare Arată-mi parola N610Modificarea limbii

Pentru a schimba textul „Afișează parola mea” în altceva sau în propria limbă, găsește doar cuvintele Afișează parola mea, scoate-o și adaugă-o pe a ta.
 Vă rugăm să rețineți că în unele coduri este posibil să vedeți acest text de două ori, va trebui modificat pe ambele.
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Varsta : 23
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 87
Pachetul Premium Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum