Revizuire fraNNNta-Design

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Revizuire fraNNNta-Design Empty Revizuire fraNNNta-Design

Mesaj Scris de mr.franta la data de 04.01.19 10:17

Numele forumului: fraNNNta-Design
Adresa forumului: http://www.frannnta-design.com/
Categoria din care face parte forumul*: Grafica
Data de creare a forumului: Sam 18 Iun 2011 - 10:23
Tipul de analizare dorita**: Complexa
mr.franta

mr.franta
Membru onorific
Membru onorific

Varsta : 31
Localizare : Giurgiu
Data înscrierii : 18/02/2012
Multumiri : 117
Niciun avertisment

Vezi profilul utilizatorului http://www.frannnta-design.com/
mr.franta a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Revizuire fraNNNta-Design Empty Re: Revizuire fraNNNta-Design

Mesaj Scris de Typlo la data de 22.02.19 13:00

Revizuire: fraNNNta-Design

Primele impresii:
La o prima vedere forumul arata destul de bine, se poate observa ca s-a muncit la el si se doreste sa fie cat mai profesional. Imi place ca nu ati renuntat inca la elementele de iarna, desi, nu prea mai este zapada(cel putin la mine). Am observat ca forumul nu se deschide cu numele de domeniu .com, dar cu domeniul de la forumgratuit, ar fi fost foarte placut sa fi functionat numele de domeniu.

Aspectul general al forumului:
Imi place ca ati ales simplitatea, o combinatie de culori predominante, albastru si gri, care nu sunt foarte "incarcate", nu deranjeaza ochiul atat pe timp de zi cat si pe timp de noapte. Doua meniuri elegante. Background-ul este frumos, un peisaj care personal imi place mult, dar banner-ul nu este chiar ok, cred ca un scris de culoare precum iconita de la IPB ar fi fost mult mai dragut. Ceea ce am observat si nu arata deloc bine este numele categoriei, spre exemplu: "Sectiunea Membrilor" care este pozitionat peste acea linie gri, care are rolul de a separa "Sectiunea Membrilor" de "Regulament", daca ati reusi sa pozitionati textul mai in jos sau sa mariti acele spatii la categorii, aspectul ar fi unul foarte bun. De asemenea, daca majoritatea categoriilor au cate o imagine, ar fi ideal sa aiba toate.

Activitate si statistici:
Activitatea vad ca se mentine mai greu, probabil ca membrii deja nu mai sunt foarte interesati de forumuri, avand in vedere ca astazi exista atat de multe, dar eu zic ca un concurs cu premii atractive ar putea rezolva problema sau de ce nu, tutoriale, script-uri pentru forumuri orginiale si publicate exclusiv la dvs pe forum.

Staff-ul şi grupurile forumului:
Echipa forumului este prea mica avand in vedere numarul de membrii. De asemenea, este aveti prea multi administratori, o parte fiind inactivi. Va lipsesc moderatori, designeri. Grupul "Fondator" il consider inutil avand in vedere ca doar dvs sunteti fondator, de asemenea, grupul "Tehnicieni" nu stiu ce scop are mai exact.

Originalitate si calitate:
Marea problema ce tine de un forum de gaming, foarte multe tutoriale si config-uri si alte chestii ce tin de jocuri sunt adesea luate din alte parti si republicate, ar fi ideal daca ati incerca sa oferiti cat mai multe lucruri originale. De asemenea, apreciez faptul ca ati creat o tema exclusiv pentru forumul dvs.

Organizarea forumurilor si a categoriilor:
Din punct de vedere organizatoric stati bine, forumul este aranjat, se vede foarte clar acest lucru, este foarte bine ca se poate gasii cu usurinta ceea ce se cauta.

Modul de scriere corecta in limba romana:
Nu am timp sa vad in detaliu cat de corect este scris deoarece sunt la munca, dar din cate am observat asa in mare, se scrie corect in limba romana.

Atenţie: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b]Revizuire: fraNNNta-Design[/b][/color][/size][/center][hr]
 [size=15][color=#DA9100][b]Primele impresii:[/b][/color][/size]
La o prima vedere forumul arata destul de bine, se poate observa ca s-a muncit la el si se doreste sa fie cat mai profesional. Imi place ca nu ati renuntat inca la elementele de iarna, desi, nu prea mai este zapada(cel putin la mine). Am observat ca forumul nu se deschide cu numele de domeniu .com, dar cu domeniul de la forumgratuit, ar fi fost foarte placut sa fi functionat numele de domeniu.

[size=15][color=#007FFF][b]Aspectul general al forumului:[/b][/color][/size]
Imi place ca ati ales simplitatea, o combinatie de culori predominante, albastru si gri, care nu sunt foarte "incarcate", nu deranjeaza ochiul atat pe timp de zi cat si pe timp de noapte. Doua meniuri elegante. Background-ul este frumos, un peisaj care personal imi place mult, dar banner-ul nu este chiar ok, cred ca un scris de culoare precum iconita de la IPB ar fi fost mult mai dragut. Ceea ce am observat si nu arata deloc bine este numele categoriei, spre exemplu: "Sectiunea Membrilor" care este pozitionat peste acea linie gri, care are rolul de a separa "Sectiunea Membrilor" de "Regulament", daca ati reusi sa pozitionati textul mai in jos sau sa mariti acele spatii la categorii, aspectul ar fi unul foarte bun. De asemenea, daca majoritatea categoriilor au cate o imagine, ar fi ideal sa aiba toate.

[size=15][color=#66B032][b]Activitate si statistici:[/b][/color][/size]
Activitatea vad ca se mentine mai greu, probabil ca membrii deja nu mai sunt foarte interesati de forumuri, avand in vedere ca astazi exista atat de multe, dar eu zic ca un concurs cu premii atractive ar putea rezolva problema sau de ce nu, tutoriale, script-uri pentru forumuri orginiale si publicate exclusiv la dvs pe forum.

[size=15][color=#1034A6][b]Staff-ul şi grupurile forumului:[/b][/color][/size]
Echipa forumului este prea mica avand in vedere numarul de membrii. De asemenea, este aveti prea multi administratori, o parte fiind inactivi. Va lipsesc moderatori, designeri. Grupul "Fondator" il consider inutil avand in vedere ca doar dvs sunteti fondator, de asemenea, grupul "Tehnicieni" nu stiu ce scop are mai exact.

[size=15][color=#5076AF][b]Originalitate si calitate:[/b][/color][/size]
Marea problema ce tine de un forum de gaming, foarte multe tutoriale si config-uri si alte chestii ce tin de jocuri sunt adesea luate din alte parti si republicate, ar fi ideal daca ati incerca sa oferiti cat mai multe lucruri originale. De asemenea, apreciez faptul ca ati creat o tema exclusiv pentru forumul dvs.

[size=15][color=#004225][b]Organizarea forumurilor si a categoriilor:[/b][/color][/size]
Din punct de vedere organizatoric stati bine, forumul este aranjat, se vede foarte clar acest lucru, este foarte bine ca se poate gasii cu usurinta ceea ce se cauta.

[size=15][color=#CC0000][b]Modul de scriere corecta in limba romana:[/b][/color][/size]
Nu am timp sa vad in detaliu cat de corect este scris deoarece sunt la munca, dar din cate am observat asa in mare, se scrie corect in limba romana.

[size=12][color=red][b][color=#E60000]Atenţie:[/color] Aceasta nu a fost o revizuire oficială![/b][/color][/size]
Typlo

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

Varsta : 21
Localizare : Romania
Data înscrierii : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

Vezi profilul utilizatorului https://help.forumgratuit.ro/forum
Typlo a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Revizuire fraNNNta-Design Empty Re: Revizuire fraNNNta-Design

Mesaj Scris de mr.franta la data de 26.02.19 7:33

Multumesc typlo
mr.franta

mr.franta
Membru onorific
Membru onorific

Varsta : 31
Localizare : Giurgiu
Data înscrierii : 18/02/2012
Multumiri : 117
Niciun avertisment

Vezi profilul utilizatorului http://www.frannnta-design.com/
mr.franta a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum