Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclame forum

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Reclame forum

Mesaj Scris de Django Lun Apr 01, 2013 4:42 pm

Rezumarea primului mesaj :

Ce se intampla, nu ajung reclamele care apar? De ieri cand intru pe forum imi tot apar o groaza de reclame de la voi cu redirect catre un site ce zice: "Felicitari ai castigat un ipad, raspunde la intrebare in 4 minute. Cine a fabricat ipad-ul, nokia sau apple?" Curios e ca stie si de unde sunt, imi zice pe nume. dupa ce raspund ma trimite sa dau un sms cu da la un numar tot in 4 minute. pe urma pe un chat unii se lauda ca au castigat... dar stiu ca e sto, nu va mai ajunge, cate reclame mai puneti? si au si sonor, adica el vorbeste cu mine. daca nu apare aia apare alta si tot asa.

eu nu am bagat niciun cod care sa contina asa ceva, forumul e simplu, deci e de la voi.


Ultima editare efectuata de catre Django in Mar Apr 02, 2013 12:21 am, editata de 1 ori
Django

Django
Membru Forumgratuit

Mesaje : 161
Varsta : 53
Data înscrierii : 09/02/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.legiuneastraina.forumz.ro
Django a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Reclame forum

Mesaj Scris de 3mY Mar Apr 02, 2013 1:14 pm

Tin sa spun si eu ceva:
Eu folosesc Mozilla si de cand activez pe Forum Gratuit nu mi-a aparut nici un fel de reclama inafara de cele de la promovare care le pun administratorii (66 si eu mai stiu care) .

De asemenea am administrat zeci de forumuri si pe nici care nu a intalnit acesta problema, si inca activez pe cateva.

Si SGSS are dreptate:
Astfel de reclame pot fi generate si de browser-ul pe care il folositi sau extensiile acestuia.

Apropo, Quartinus, tu crezi ca FG (Forum Gratuit) are nevoie de asemenea reclame, crezi ca ar castiga cine stie ce din asta?
-Raspunsul meu este NU. Forum Gratuit castiga bani din altele si nu este deschis pentru reclame de 2 lei (nu sunt copii distrusi care pun redirecte catre site-uri si primesc 1 euro pe luna si sunt fericiti :-J ).

Oricum, imi face mare placere ca vin unii sa comenteze fara sa aiba macar habar de ceva. Credeti-ma, copii ca voi ii full pamantul.

Cam atat am avut de spus, si desigur, asta este parerea si doar parerea mea.
3mY

3mY
Membru activ

Mesaje : 489
Varsta : 27
Localizare : Nu ofer suport prin PM
Data înscrierii : 25/06/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://lemakdesign.forum.st/
3mY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Reclame forum

Mesaj Scris de Django Mar Apr 02, 2013 2:09 pm

Bravo, sa fii sanatos!

Am instalat windows-ul si iar imi apar. Am fost la un amic intru la el apar... Deci problema este de de la ei. Parca stiu cand sa apara Râs.
Django

Django
Membru Forumgratuit

Mesaje : 161
Varsta : 53
Data înscrierii : 09/02/2013
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.legiuneastraina.forumz.ro
Django a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Reclame forum

Mesaj Scris de 3mY Mar Apr 02, 2013 2:25 pm

Dar te rog, fa-mi si mie un print cu reclamele care apar ca eu unul la tine pe forum nu vad nimic... Nu este bine

Totusi, incerca sa instalezi Mozilla sa vezi daca mai apar, eu folosesc mozilla si nu vad nici o reclama... Tot de la ei sa fie :-?
3mY

3mY
Membru activ

Mesaje : 489
Varsta : 27
Localizare : Nu ofer suport prin PM
Data înscrierii : 25/06/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://lemakdesign.forum.st/
3mY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Reclame forum

Mesaj Scris de Adi. Mar Apr 02, 2013 7:31 pm

Subiectul a fost marcat ca fiind rezolvat, deci il voi trimite in arhiva.
Adi.

Adi.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3738
Localizare : Forumgratuit
Data înscrierii : 01/08/2012
Mulțumiri : 30
Google Chrome phpBB3

Adi. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum