Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Noua functionalitate: posibilitateade a forta afisarea barei de navigare pe un singur rand - doar phpbb2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Noua functionalitate: posibilitateade a forta afisarea barei de navigare pe un singur rand - doar phpbb2 Empty Noua functionalitate: posibilitateade a forta afisarea barei de navigare pe un singur rand - doar phpbb2

Mesaj Scris de Admin Lun Noi 24, 2008 11:15 am

Buna ziua,

In dorinta de a raspunde asteptarilor utilizatorilor si cu scopul de a le oferi alternative in ceea ce priveste afisarea barei de navigare, am adaugat o noua optiune, care priveste doar forumurile phpbb2. De acum inainte aveti de ales intre a permite afisarea barei pe doua randuri in cazul in care aceasta este prea lunga (word wrap) sau afisarea ei fortata pe un singur rand Foarte fericit

Puteti face acest lucru in panou >> Afisare >> Pagina de start >> Antet si navigare >> Afisarea barei de navigare pe un singur rand

Administratorii care utilizeaza templateuri personalizate, trebuie sa ia nota de urmatoarele modificari:

overall_header_new.tpl

=> Inlocuiti :

Cod:
<td align="{MENU_POSITION}">{GENERATED_NAV_BAR}</td>

=> Cu :

Cod:

<td align="{MENU_POSITION}"{MENU_NOWRAP}>{GENERATED_NAV_BAR}</td>

-----------------------------------------------------------------------------------------

Remarca:

Cu scopul de a corecta problema "coloana cu ultimele Mesaje" care era prea stramta, am modificat templateul de baza "index_box.tpl ". Adminitratorii care utilizeaza templateuri personalizate trebuie sa ia nota de urmatoarele modificari:

index_box.tpl

=> Inlocuiti :


Cod:
<th nowrap="nowrap" width="150">{L_LASTPOST}</th>

=> Cu :

Cod:
<th nowrap="nowrap" width="150"><div style="width:150px;">{L_LASTPOST}</div></th>

Numai bine
A face cu ochiul
Admin

Admin
Administrator
Administrator

Mesaje : 886
Data înscrierii : 14/12/2007
Mulțumiri : 18
Google Chrome phpBB3

https://help.forumgratuit.ro
Admin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum