Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Optiune de stergere teme pe HitSkin

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Doriti sa aveti optiunea de a sterge temele propuse de voi de pe HitSkin?

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Left1171%Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Right11 71% 
[ 35 ]
Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Left1129%Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Right11 29% 
[ 14 ]
 
Total voturi : 49
 
 
Sondaj inchis

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de SDdB Vin Oct 24, 2008 6:20 pm

Rezumarea primului mesaj :

Propun ca cei ce au propus teme pe hitskin sa aiba optiunea de a le si sterge!Un buton,ceva acolo care ar duce la stergerea temei respective! Fericit


Sunteti de acord?
avatar

SDdB
Membru Forumgratuit

Mesaje : 108
Localizare : Busteni
Data înscrierii : 28/07/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://pc-addicted.forumer.ro
SDdB a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de Vizitato Dum Oct 11, 2009 1:23 pm

Aici, nu eram decis, încă

Revin, de aceasta data cu un raspuns concret.
Da, ar fi necesara, insa facuta in asa fel incit fiecare sa aiba posibilitatea de a sterge doar ceea ce a pus personal pe hitskin.
Ma aflu in aceasta situatie, dorind sa sterg o ineptie de tema, modificata din una de baza, o ineptie de tema, iar pentru asta, trebuie sa deranjesz citeva persoane, pina la a se sterge acea tema proasta.
De aceea consider ca ar fi buna o asemenea optiune.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de Louk Dum Oct 11, 2009 4:15 pm

Am dorit de multe ori să şterg o temă de pe Hitskin.com, însă am fost împiedicat să fac asta de "birocraţia" din sistem. Dacă nu ar fi chiar utilă o opţiune de ştergere existentă permanent, măcar să fie această opţiune pe o perioadă de câteva săptămâni la o temă, zic. A face cu ochiul
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de MNiko Lun Oct 12, 2009 9:39 am

Eu vad momentan o singura problema la adaugarea acestei optiuni. Eu fiiind doar consumator de tem de pe hitskin, neavand timpul si nici pricepera necesara de a-mi face singura tema proprie, o sa ma trezesc poate ca mi-a disparut tema aleasa de pe forum pt ca autorul ei a sters-o de pe hitskin.
Va dau dreptate ca sunt unele teme cu greseli si autorul doreste sa le corecteze, dar trebuie luat in calcul si acest aspect.
MNiko

MNiko
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2226
Data înscrierii : 03/07/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://mamicreativ.com
MNiko a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 12, 2009 10:20 am

MNiko a scris:Eu vad momentan o singura problema la adaugarea acestei optiuni. Eu fiiind doar consumator de tem de pe hitskin, neavand timpul si nici pricepera necesara de a-mi face singura tema proprie, o sa ma trezesc poate ca mi-a disparut tema aleasa de pe forum pt ca autorul ei a sters-o de pe hitskin.
Va dau dreptate ca sunt unele teme cu greseli si autorul doreste sa le corecteze, dar trebuie luat in calcul si acest aspect.


Logica mea imi spune ca ar putea fi asa :
Cei ce au instalata deja tema, nu vor fi afectati.
Se poate sa ma insel, nu stiu ce legaturi subterane sunt intre hitskin si temele de pe forumuri, insa asa ar fi corect, odata o tema instalata pe un forum, aceasta se depoziteaza alaturi de tot continutul forumului, intr-o baza de date, separat de hitskin, si nu va afecta cu nimic stergerea temei de pe hitskin.
Sau, asa ar trebui sa fie.

Ar mai fi o cale, MNiko :
Odata tema instalata, iti faci o arhiva cu toate imaginile, iconurile, codurile, culorile acelei teme, si, in cazul disparitiei temei, cu putina munca, se poate clona, cu ajutorul arhivei, cele lipsa.
Pentru a avea o ideea cit mai clara despre aspectul temei, e bine sa faceti citeva capturi ale sale, din homepage, si din PA, din culori, din imagini, si din css, cu tot ce se afla acolo.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de MNiko Lun Oct 12, 2009 1:08 pm

Ar fi bine sa fie ca in prima varianta, dar cred ca nu-i asa. Daca imi aduc aminte bine au mai fost cazuri cand unele butoane de la unele teme nu se mai vedeau pt ca autorii temelor stersesera imaginile cin conturile lor de pe site-urile unde incarcasere acele imagini. S-ar putea sa ma insel, dar parca asa imi aduc aminte.

Varianta a doua pica de la sine: daca as putea sa fac o clona a unei teme astfel, atunci mi-as putea face pur si simplu propria tema, nu?
MNiko

MNiko
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2226
Data înscrierii : 03/07/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://mamicreativ.com
MNiko a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de Ina Joi Noi 12, 2009 6:23 am

Au fost multe cazuri in care au disparut butoane. Insa acum imaginile se preiau automat pe illiweb, si nu mai dispar din contul utilizatorului. Aceasta probabil pentru ca multi folosisera photobucket, de unde imaginile dispareau in neant la scurt timp dupa upload.

Pe Hitskin exista o avertizare foarte clara privind incarcarea de teme finalizate. Stergerea lor se face doar din motive intemeiate, cum ar fi lipsa unor elemente, coduri CSS gresite, nici decum pentru ca autorul si-a schimbat gusturile artistice.

Vot impotriva.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune de stergere teme pe HitSkin - Pagina 4 Empty Re: Optiune de stergere teme pe HitSkin

Mesaj Scris de Ina Lun Noi 15, 2010 5:30 pm

Temele se pot sterge de pe Hitskin, la cererea creatorului, pentru motive intemeiate, de exemplu linkuri din subsol ascunse. Puteti solicita prin PM acest lucru unui membru al staff-ului, insa nu este obligatoriu sa fie si aprobata cererea voastra.
Daca ar fi permisa stergerea temelor direct de catre utilizator, s-ar ajunge la o fluctuatie incredibila de teme, mult mai mare decit ar putea suporta bietele servere. Fiecare creator s-ar repezi sa-si stearga tema daca nu-i va conveni ca X forum i-o foloseste sau a modificat-o, etc.
Verificati finalizarea temei inainte de a va grabi s-o faceti publica.
Sugestie respinsa. Inchis si trimis in arhiva.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum