Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ați dat click pe bannerul cu publicitate

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Left1147%Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Right11 47% 
[ 7 ]
Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Left1153%Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Right11 53% 
[ 8 ]
 
Total voturi : 15
 
 

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Lun Mai 14, 2012 1:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Buna,
Recent, m-am gândit sa adaug sistemul de monetizare Adsens oferit de Google forum-ului ce-l administrez, dar inainte sa adaug aceasta sursa, vreau sa cunosc și părea dvs. atâta administratori/staff/owner...etc dar mai ales membrilor acestei comunități.
Ce ma interesează?:
  • V-ar conveni (membrilor) sa vedeți bannere de publicitatea într-un forum ce-l vizitați ?
  • Daca răspunsul este Nu va rog frumos sa argumentați, chiar contează enorm părerea dvs.
  • Daca răspunsul este DA la prima întrebare, v-ar deranja locul acestora în forum ? -locuri posibile ale ad-sens în FG : (header, footer, banner vertical slide lateral, intre subiecte ?
  • Ma interesează în mod deosebit răspunsul la : suportați bannere ad-sens intre subiecte ? maxim 3 bannere intre subiecte (dacă-i posibil)!
  • Sa zicem ca nu va deranjează deloc ad-sens într-un forum indiferent de poziție, Aveți vreo preferințe de tipuri de bannere ?
    Bannere posibile : Orizontal 720px, orizontal 460px, vertical 720px.
  • Preferați bannere ce rulează text sau imagini (este o întrebare extrem de importanta )
  • Câți dintre voi ați dat click pe bannerul cu publicitate (ad-sens în cazul de fata) atunci când le-ați sesizat undeva (forum, blog, site) - voi face un Poll din asta !!!
  • Întrebare dedicata celor ce dau click pe bannere: ați dat click din următoarele motive: ca un omagiu pentru comunitatea ce-o vizitați sau pur și simplu ați citit ceva ce v-o interesat sau imagine ce va atras atenția ?



Acestea or fost totalitatea întrebărilor, deși sunt multe... sunt sigur ca cel mult va ia 20 minute sa răspundeți în serios acestora .
Știu ca ar fi fost mult mai atractiv dacă făceam un chestionar (cu butoane de răspuns cu toate aceste întrebări) dar pe FG nu avem posibilitatea codării php nici acces la baza de date.
Administratori forum-ului în cauza, va rog sa luați în serios acest topic (s-ar putea sa va ajute în viitor aceste informații)...
Toate cele bune,
ali.

Titlu modificat si tabel sters
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Pagnel Mar Mai 29, 2012 10:31 pm

Google Adsens este un serviciu bun care merita incercat, nu am apucat sa lucrez cu el, dar va spun din ce am auzit de la alti...
Poti face bani cu iel, din care sa iti iei domeniu si toate cele...
Eu sunt de acord cu acest program.
Pagnel

Pagnel
Membru Forumgratuit

Mesaje : 306
Localizare : Ramnicu Valcea
Data înscrierii : 08/11/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Pagnel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Kevin Mar Mai 29, 2012 10:34 pm

Sunt de acord. Am auzit multi vorbind despre Google Adsense si zicea ca se merita sa lucrezi cu el fiindca poti face bani din program.
Am votat DA
Kevin

Kevin
Membru activ

Mesaje : 1451
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Data înscrierii : 20/05/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://inedit-gfx.wikiforum.net/
Kevin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Pagnel Mar Mai 29, 2012 10:40 pm

Partea proasta e ca poti sa iti blocheze contul daca un membru staff da click pe ele, deci inainte de a te apuca de aceasta mica afacere iti propun sa citesti regulamentul ei.
Pagnel

Pagnel
Membru Forumgratuit

Mesaje : 306
Localizare : Ramnicu Valcea
Data înscrierii : 08/11/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Pagnel a fost mulțumit de autorul acestui subiect.
  • 0

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Ina Vin Dec 27, 2013 12:19 am

Exista mai multe servicii oferite de Google pentru a instala publicitate in forumurile voastre. De altfel, probabil ca multi doresc sa dezactiveze reclamele de la Forumgratuit pentru a le  inlocui cu Google Adsense.

Pacat ca "Ad-sense" nu se refera la "adauga intelesuri" ci la "publicitate senzitiva" adica publicitate care se adapteaza functie de beneficiar.
Nu stiu cine mai face click pe astfel de reclame.
La un moment dat erau site-uri comerciale pe care erai tentat sa le vizitezi, insa de cind reclamele sint din ce in ce mai aberante, iar oamenii mai satui de a fi bombardati cu astfel de mesaje imperative care doresc doar sa le ia banii din buzunar, pur si simplu a instala asa ceva pe un forum echivaleaza cu a-ti pierde membrii. Poate nu in citeva luni, dar ei vor pleca la un moment dat.

Din alt punct de vedere, pentru ca astfel de reclame sa va aduca un venit minim, cel putin cel necesar pentru a plati dezactivarea reclamelor platformei, trebuie sa va bazati pe un numar ridicat de utilizatori unici si pe o vizibilitate mare in motoarele de cautare. Nu va imaginati ca veti putea instala asa ceva pe un forum cu 3 membri, deschis ieri.

Nu mai are sens cred sa mentionez ca nu vom permite ca membrii acestui forum sa devina victimele cuiva doritor de imbogatire rapida, care vrea sa faca un studiu de piata gratuit. Asa ceva puteti incerca pe forumurile voastre, sondaje, intrebari capcana, etc, nu aici. In acest forum, publicitatea legata de bani este strict interzisa.

Pe scurt, daca doriti bani pentru forum, alegeti donatiile de credite din partea membrilor, este un mod mult mai elegant si mai apreciat de ei decit umplerea forumului de reclame.
Daca doriti bani pentru dumneavoastra, ginditi-va bine la traficul forumului si la numarul de membri, apoi ginditi-va si la a va cauta un loc de munca...
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Dan Vin Oct 09, 2015 11:44 pm

Sincer numi place deloc ideea, oricum reclamele de pe fg mereu sunt sterse si puse altele.
Dan

Dan
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 811
Varsta : 23
Localizare : Slatina -Nu ofer support prin Mesagerie privată
Data înscrierii : 02/11/2014
Mulțumiri : 117
Google Chrome punBB

https://help.forumgratuit.ro/
Dan a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de zmeu Mier Oct 14, 2015 9:09 pm

buna seara,
cum se pot sa sterg aceste banere, publicitati?
zmeu

zmeu
Membru nou

Mesaje : 1
Varsta : 39
Data înscrierii : 14/10/2015
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://Forum.detectieromania.com
zmeu a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. - Pagina 2 Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Vizitator Mier Oct 14, 2015 9:24 pm

Poti folosi credite pentru a le sterge. A.C.P.->Diverse->Consum credit->Publicitate
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum