Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Respectarea opiniilor altora

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Empty Respectarea opiniilor altora

Mesaj Scris de Mariko21 Lun Sept 13, 2010 2:55 pm

Rezumarea primului mesaj :

Nu am mai intrat de mult timp pe forum, iar acum rasfoiesc (dau click) pe mai multe chestii, sa vad ce s-a mai vorbit. Si am ramas surprinsa ca le permiteti userilor (chiar si membrilor din staff) sa ia la misto sugestiile altora. Credeam ca acesta este un spatiu de brainstorming, de hai sa vedem cum putem face forumul mai bun. Bine, unele idei sunt mai bune, altele mai putin bune. Dar nu este cazul sa se atace ideea cuiva prin altceva decat chestii legate de acea idee.

Drept exemplu, va ofer un topic in care eu inca nu am votat. Ma refer la "Robotei pe forum"

Si iata cateva reactii/raspunsuri la acea sugestie:

DuHuLeTz a scris:Si chiar daca are exista asa ceva ideea este "proasta" Votez NU daca acei "robotei" are exista si altii care vor sa isi faca un nou forum si pana munceste la el toata munca depusa este distrusa.

Kegan a scris:
Robotei, ghirlande, globulete, ceva braduti si cateva jucarioare micute si frumos colorate ar fi perfecte, nu? Haideti sa nu exageram cu sugestiile. Dupa cum spunea si Ezlidor, Forumgratuit.ro este un serviciu serios si nu un forum personal in care adaugam ce dorim fiecare. Maine voi auzi ca doriti si niste papusele care sa vorbeasca si sa va citeasca mesajele scrise. Râset

ShadowSpY a scris:Ai avut mintea tare odihnita de ai putut scorni asa ceva. Presupunand ca s-ar putea face, te-ai gandit ca unii poate au si forumuri de teste unde testeaza codurile si apoi le pun pe forumul principal? Nu prea cred.

Mai exista cateva neregularitati si la modul in care se raspunde la probleme. Si pentru ca staff-ul a inceput cu "ti-era lene sa cauti" si altele de genul, sunt foarte multi care au copiat stilul si le raspund in acelasi stil altor useri, egali cu ei. Mult mai elegant ar fi "uite un link de unde poti invata sa cauti pe forum ceea ce ai nevoie" (sau ceva de genul). Si ok, poate nu va asculta si isi repeta greseala. Il intrebi frumos: "nu ai inteles tutorialul?" Si poate omul chiar nu a inteles tot. Poate poti sa il ajuti. Si daca l-a inteles si iti tranteste un "nu imi pasa" un membru al staff-ului il poate pedepsi printr-un warn. Si daca observa acest lucru un membru, ii spune unui membru al staff-ului. Oricum, renuntati la stilul romanesc si daca tot vreti sa faceti ceva, faceti bine, nu in sila. Nu sunteti in stare, poate pot altii. (Si aici nu este un fel de lasati-ma pe mine, ca am avut ocazia candva si am preferat sa nu.)


Propun sa existe iar respect fata de ceilalti pe acest forum. Exemplul demn de urmat ar trebui sa fie oferit in primul rand de membrii staff-ului.

Propun sa se ia masuri, sa construim si sa pastram un anumit nivel de profesionalism. In fond, este vorba despre un serviciu care ni se ofera, unora doar gratuit, altora si pe bani. Este afectata si imaginea bunului oferit, in acest fel.

Ideea aceasta am mai exprimat-o tot aici, dar intr-un mod mai personal. Acum nu mai este referitor la sugestia mea, dar problema ramane si isi asteapta rezolvarea.

Mariko21

Mariko21
Membru activ

Mesaje : 599
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 08/04/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://zoozez.com
Mariko21 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Empty Re: Respectarea opiniilor altora

Mesaj Scris de Mihai Vin Iul 21, 2017 9:44 pm

indiferent dacă părerea utilizatorului este de bună sau rea, trebuie să o acceptăm dacă vrem să avem utilizatorii Foarte fericit.


Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Untit104
Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 KmYIBDv
Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Scre1015 Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 398 Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 2209 Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Scre1016 Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 Portoq16
Mesaje: 22934 ● Utilizatori: 18243 ● Ultimul membru: » sokardax «
Respectarea opiniilor altora - Pagina 2 887435_logo_512x512 Server de Discord: Forum gratuit
Mihai

Mihai
Administrator
Administrator

Mesaje : 1551
Varsta : 26
Localizare : București, România
Data înscrierii : 25/09/2014
Mulțumiri : 101
Google Chrome phpBB3

http://fgsuport.forumgratuit.ro
Mihai a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum