Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Left1162%Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Right11 62% 
[ 29 ]
Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Left1138%Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Right11 38% 
[ 18 ]
 
Total voturi : 47
 
 
Sondaj inchis

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Empty Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de CsIosefin Lun Iun 22, 2009 3:22 pm

Rezumarea primului mesaj :

Dupa cum spune si titlul "Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile"
Eu cred, ca toti care detineti un forum aveti si voi probleme cu unii useri care nu sunt activi, nu zic sa ii stresam prin mail-uri, dar sa ii atentionam. Sa setam odata la 20-30 de zile sa trimita mail la useri care nu au vizitat forumul de 1 luna de zile. Acest mail sa fie setat de catre noi, ce vrem sa apara in el. Cat si forumgratuit au membri inactivi cat si alte forumuri. Cand este vorba de automat zic ca e mai bine. Nu cred ca sunt primul care am aceasta problema, sunt sunte de forumuri ce au aceasta problema. Cu aceasta optiune putem aduce useri inapoi, chiar si aici pe forumgratuit sau pe propiile noastre forumurii.
Cine voteaza "Da" sau "Nu" va rog frumos sa va argumentati votul vostru. Sunteti rugati sa nu postati idem ca celalalt de mai sus, nu cred ca e asa greu sa votati "Da" sau "Nu" si sa argumentati prin propiile voastre argumente. Toti am fost la scoala sau mai suntem, nu cred ca nu stiti sa argumentati.
Oricine isi poate sa isi spuna propia parere chiar si sugestiile sau criticile.
Cu stima.
Eu am votat "Da" pentru ca, cred ca e o optiune folositoare + cele spuse mai sus eu.
avatar

CsIosefin
Membru Forumgratuit

Mesaje : 362
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 19/12/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://romania-timisoara.forumh.biz/
CsIosefin a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile - Pagina 4 Empty Re: Sa se trimita automat mail userilor care nu au vizitat forumul de X zile

Mesaj Scris de Ina Lun Feb 11, 2013 12:23 am

Am revizuit aceasta propunere. Daca se va trimite in mod automat mail celor care nu au vizitat forumul de x zile, apar 2 variante;
- se trimite in fiecare zi cite un mail celor care au depasit numarul de zile la data respectiva
- se trimite un mail o data la fiecare x zile.

In ambele cazuri, un utilizator inactiv va fi bombardat cu mailuri, fie zilnic, ceea ce devine exasperant, fie la fiecare x zile. Acest lucru se numeste spam. Mult mai simplu este sa le trimiteti un mail pe luna/an si daca nu va raspund, sa-i stergeti pur si simplu, in loc sa-i innebuniti cu mail-uri? S-ar putea ca un astfel de ins chiar sa vina si sa va faca in toate felurile in forum sau sa va reclame si sa va treziti cu forumul sters.

Sugestie respinsa.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum