Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Filme

Pagina 1 din 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Unic Filme

Mesaj Scris de Luky Mar Ian 27, 2009 9:07 pm

In acest topic puteti discuta despre filme.

Va rugam sa cititi regulile acestei sectiuni inainte de a scrie un mesaj aici pentru a evita orice incalcare a lor.

Acest topic este Subiect Unic ceea ce inseamna ca acesta este singurul subiect de acest gen permis pe acest forum. Indiferent de genul filmului, actori etc.

Alte topicuri pe aceasta tema vor fi inchise.


Ultima editare efectuata de catre Luky in Joi Dec 10, 2009 11:21 pm, editata de 1 ori
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de crysa Mar Ian 27, 2009 9:15 pm

Eu m-am uitat la TWILIGHT era superbbbb
crysa

crysa
Membru Forumgratuit

Mesaje : 367
Localizare : in you're heart
Data înscrierii : 22/06/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://girls-and-boys.super-forum.net/
crysa a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de taZyk Mar Ian 27, 2009 10:10 pm

va recomand filmul lord of the tings , toate partile mam pus cu un var de al meu sa ne uitam , 9 ore :O , oricum e super filmul Fericit
taZyk

taZyk
Membru activ

Mesaje : 707
Varsta : 32
Data înscrierii : 15/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

taZyk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de iulian13 Mier Ian 28, 2009 8:26 pm

Va recomand:
-Zeitgeist the movie
-Zeitgeist Addendum
- The Big Picture
- Ezoteric Agenda
- End game

Cautati pe google cu subtitrare in limba romana
iulian13

iulian13
Membru Forumgratuit

Mesaje : 25
Varsta : 43
Localizare : roma
Data înscrierii : 27/05/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://artasicreativitate.ativiforum.net/forum
iulian13 a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Vizitato Mier Ian 28, 2009 8:34 pm

iulian13, sper ca nu o vei lua de la inceput, cu politica, credinta, apocalipsa ?

Recomand citirea regulilor nou introduse aici :

https://help.forumgratuit.ro/discutii-generale-f16/regulile-forumului-discutii-generale-t5123.htm#30623

Ok ? spor la postare !

EDIT :

Ce spuneti de un Charlie Chaplin ?
Un Rowan Atkinson ( Mr. Bean ).
De ce nu, vizionarea unui documentar pe posturile dedicate, un safari, viata in salbaticie, tehnici de supravietuire in zonele extreme ?

Sunt multe de vazut, multe din ele aratind viata reala, asa cum este ea traita de semenii nostri in alte zone ale planetei.

Voi, ce preferati ? Sincer , eu, dupa vizionarea unui film dur, simt nevoia relaxarii, urmarind un documentar din viata rudelor noastre din jungla, sau a altor animale.
Extrem de bune, pentru cultura generala , educative , si placute.

Fiecare cu placerile lui.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Silv3r R3x Mier Ian 28, 2009 11:01 pm

Ce spuneti de un Charlie Chaplin ?
foarte frumos filmu

Voi, ce preferati ? Sincer , eu, dupa vizionarea unui film dur, simt nevoia relaxarii, urmarind un documentar din viata rudelor noastre din jungla, sau a altor animale.
Extrem de bune, pentru cultura generala , educative , si placute.

Dupa vizionarea unui film dur prefer unu cu adolescenti de familie sau unu de comedie
Silv3r R3x

Silv3r R3x
Membru Forumgratuit

Mesaje : 21
Varsta : 32
Data înscrierii : 27/02/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://game-movie.1forum.biz
Silv3r R3x a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Vizitato Mier Ian 28, 2009 11:31 pm

Silv3r R3x, se discuta, nu se imita, in acest topic.
Ai o parere despre un film, posteaz-o, dar nu este indicat sa imiti.
Oricine poate spune ceva placut , ce ii place in filmul x, banuiesc ca aveti si voi idei personale, a imita pe altcineva nu este frumos, nu este de bun simt.
Topicurile acestea sunt deschise cu scopul de a face diverse comentarii, legate de un film care va place voua personal, nu trebuie sa iei pe nimeni la "misto"

Iti recomand sa citesti regulile acestei sectiuni, inainte de a te avinta in astfel de postari, ce pot fi considerate o luare in ris a altui user.

Regulile le gasesti aici :

https://help.forumgratuit.ro/discutii-generale-f16/regulile-forumului-discutii-generale-t5123.htm#30623
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de *ellena* Joi Feb 05, 2009 9:28 pm

Si eu am vazut faimosul film "Twilight" si sincer am ramas placut surprinsa de el.Este superb.Pana acum l'am vazut de 2 ori...
Un alt film care imi place foarte mult este "Tin Man" care si el este foarte frumos.Merita vazute amanadoua.
*ellena*

*ellena*
Membru nou

Mesaje : 6
Varsta : 30
Data înscrierii : 07/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.katvond-romania.forumz.ro
*ellena* a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Vizitato Joi Feb 05, 2009 10:23 pm

Apocalypto, spune ceva , cuiva ?
Eun film dur, dar si voi sunteti obisnuiti cu crimele , impuscaturile, de la jocurile pe care le jucati, deci cred ca il puteti vedea cu zimbetul pe buze.

Regia - Mel Gibson .

Puteti afla destule scriind pe google - apocalypto - cautare rezultate doar in limba română, pentru curiosi.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Luky Vin Feb 06, 2009 8:17 pm

Da, am vazut si eu Apocalypto cand a fost lansat parca in urma cu vreo trei sau patru ani parca. Sincer nu prea mi-a placut mi s-a parut , ca si majoritatea filmelor din ziua de azi de altfel, prea exagerat si pe alocuri prea violent.
Daca imi aduc bine aminte Apocalypto a fost al doilea film care l-a avut ca regizor pe Mel Gibson. Primul a fost Patimile lui Hristos daca nu ma insel.
Luky

Luky
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 3467
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 27/12/2007
Mulțumiri : 25
Internet Explorer phpBB3

Luky a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de cristina Vin Feb 06, 2009 10:13 pm

Nu-mi plac filmele in care predomina violenta.....
Imi placeau filmele cu Louis de Funes ( ma amuzam copios in urma cu multi ani ) ....John Wayne, va mai aduce-ti aminte filmele cu cowboy ? ...scenarii simple care intotdeauna se terminau cu happy-end .......Dosarele X, Agentia .....sunt cateva din filmele care le-am urmarit cu mult interes de-a lungul anilor !
cristina

cristina
Membru Forumgratuit

Mesaje : 25
Data înscrierii : 03/02/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.cristina5859.msnyou.com
cristina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Unic Re: Filme

Mesaj Scris de Vizitato Sam Feb 07, 2009 11:51 am

cristina, cine se mai uita la asa ceva in ziua de azi ?
Citiva.
Iar daca le spui, cum am spus eu mai sus :

............Ce spuneti de un Charlie Chaplin ?
Un Rowan Atkinson ( Mr. Bean ).
De ce nu, vizionarea unui documentar pe posturile dedicate, un safari, viata in salbaticie, tehnici de supravietuire in zonele extreme ?..............

Nu gasesc decit sa te imite , in bataie de joc.
Ce, strabunicule, alea sunt filme ?

DA ! va raspund, asa ceva este indicat sa vedeti, artisti mari, ce merita sa le urmariti filmografia, aveti multe de invatat de acolo, lucruri bune, spre deosebire de omorurile, impuscaturile, decapitarile virtuale din jocurile ce ne imbolnavesc copii.

Nu realizati ce pierdeti, si vor veni anii in care veti regreta ca v-ati pierdut ani buni din viata in fata pc-ului, adinciti intr-un joc, din care nu ati ramas decit cu limbajul de cea mai joasa speta si cu firea agresiva, predispusi sa faceti numai rau.


Mie imi plac in general filmele ce au actiune, comediile, sf-urile nu mai uit la filme siropoase, telenovele, seriale de 600000 de episoade.
Singurul serial mamut, ce l-am urmarit cu placere, Dallas.

Filmele dure , gen Apocalypto, sunt doar fictiune, nu vreau sa aduc aici in discutie filme ce sunt in totalitate interzise celor de 12 -14 ani, chiar si mai mari, filme in acelasi gen cu Apocalypto.

Dar, dupa ce vad un asemenea film, ma "dreg", cum am spus mai sus, cu un 'Mister Bean', Charlie Chaplin, Stan si Bran, Louis de Funes, si , de ce nu , desene animate.
Un Chip & Dale, Donald, Duffy, totul vechi, nu ce vedeti voi acum, pline de agresivitate, omoruri, si indecenta.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 1 din 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum