Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cerere Logo.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Rezolvat Cerere Logo.

Mesaj Scris de dingdangxd Lun Iun 08, 2015 7:38 pm

Tipul de imagine: Logo
Marimea imaginii (in pixels): 256x256 (marimea poate fi mai mare daca este nevoie, ce-a data de mine ar fi orientativa)
Cu sau fara animatie: Fara
Culoarea de fundal: Transparent
Imagine/i link/s: Doar ca idee: POZA
Textul dorit: qp
Culoare/i font: Ceva nu foarte pretentios
Link-ul forumului dumneavoastra: http://maniacgamers.forumz.ro/
Informatii suplimentare:
Daca se poate si nu este dificil pentru artist:
-un logo sub forma de cerc (ca cel prezent in prima poza) de culoare alba/neagra iar interiorul cercului sa nu fie colorat, ci daca se poate cu spatiu prezent ca in prima poza pentru a permite text.
-in partea de sus a acestui cerc, sa fie scris: quanTum , iar in partea de jos a acestuia: Performance, in spatiul liber ramas, daca se poate, sa fie adaugate orice altceva asemanator ca in prima imagine (cum ar fii niste stelute, insa daca acestea nu ies bine in contrast cu restul logoului, sa fie eliminate/inlocuite cu altceva)
-in final, in centrul textului as vrea sa fie qp, de preferat cu litere mici cu un font care permite ca cele doua litere sa para ca sunt una langa alta, daca se poate, q fiind cu alb/negru iar p sa inceapa intr-un rosu mai inchis si sa se termine intr-un rosu mai deschis (ceva in genul pozei de mai jos). Iar, daca este posibil, logoul si textul din interiorul acestuia sa aiba o textura sa nu para doar culorile simple, ceva in genul acesta.

Sper ca cineva sa fie destul de ingaduitor sa ma ajute cu acest logo, din cauza ca mi-as dorii sa schimb intreaga fata a forumului + nume in functie de acest logo, asa ca inseamna mult pentru mine.

Multumesc mult.
dingdangxd

dingdangxd
Membru Forumgratuit

Mesaje : 128
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 15/05/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://wdzz-tutorials.forumz.ro/
dingdangxd a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de Vizitator Mar Iun 09, 2015 5:19 pm

Bună ziua,

Puteți fi puțin mai explicit, în privintă cu dorința dvs?

Am incercat ceva, dar nu sunt sigur dacă vă este pe plac.

Cerere Logo. 2ch496r

Mulțumesc pentru ințelegere.
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de dingdangxd Mar Iun 09, 2015 5:33 pm

Ceea ce am eu nevoie este de o alta imagine, care sa fie oarecum inspirata din cea cu Razer si ce-a de a doua poza, cu XPC Team, nu ca acestea sa fie editate.
Practic, emblema as vrea sa fie tot un cerc, insa culoarea acestuia sa fie un rosu inchis. Si, asemanator cu emblema Razer, as vrea ca in emblema mea, sa fie scris quantum (sus) si performance (jos).
In centrul cercului as vrea sa fie literele qp si dupa cum vezi in aceasta imagine as vrea acelasi efect pe litera p, si anume felul in care partea de sus a X-ului din poza data de mine dintr-o culoare rosie inchisa, coboara la una mai deschisa mai jos si, dupa cum vezi, aceasta are acele particule pe intregul emblemei, si daca se poate ca si emblema mea sa aiba ceva asemanator.

In concluzie, poza cu Team Razer a fost doar un exemplu cum as vrea textul pozitionat in interiorul cercului iar ceea de a doua poza cum as vrea sa arate culorile pertotal ale imaginii.

Multumesc ca ma ajuti.
dingdangxd

dingdangxd
Membru Forumgratuit

Mesaje : 128
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 15/05/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://wdzz-tutorials.forumz.ro/
dingdangxd a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de Vizitator Mar Iun 09, 2015 6:05 pm

Vă multumesc.

E bine?
Cerere Logo. 14kw1ty
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de Kara Mar Iun 16, 2015 2:00 pm

Cerere Logo. Hju Cerere Logo. Yjuy
Kara

Kara
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 1221
Varsta : 24
Localizare : Gotham
Data înscrierii : 12/12/2013
Mulțumiri : 162
Google Chrome punBB

https://evilsdesign.forumgratuit.ro/
Kara a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de dingdangxd Mier Iun 17, 2015 11:38 pm

Multumesc mult pentru creatiile din partea fiecaruia insa colegii mei de echipa s-au orientat spre altceva, si daca deranjul nu este prea mare, as avea nevoie de o alta emblema.
Nu vreau sa se inteleaga ca aceste creatii au fost degeaba, voi avea grija sa aiba partea lor in forumul nostru pe plan secundar din pacate.
Ceea ce mi-au spus colegii mei este ca emblema sa arate ceva in genul unei embleme a unui club. Cam asa sau asa

Daca se poate, un tot astfel de model sa aiba emblema, un fel de triunghi in interiorul caruia sa se afle un cap de animal (lup, urs, tigru etc.) iar textul "quantum performance" sa fie asezat unul sub altul undeva pe emblema, sau doar literele QP iar intregul nume sub emblema, cu/fara stelute/sageti in interiorul emblemei s.a.m.d .

Pe scurt, emblema sa aiba la baza un aspect vizual la fel ca in imaginile de mai sus (cu acel triunghi in spate), in interior un cap de animal iar apoi orice credeti  voi ca ar face emblema sa arate mai bine (stelute, sageti) sa fie bine venit.
dingdangxd

dingdangxd
Membru Forumgratuit

Mesaje : 128
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data înscrierii : 15/05/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://wdzz-tutorials.forumz.ro/
dingdangxd a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Cerere Logo.

Mesaj Scris de Vizitator Joi Iun 18, 2015 2:08 pm

Bună ziua,

V-am răspuns cererii, după bunul plac și modelului efectuat de dvs. Data viitoare fiți mai sigur de ceea ce vă doriți. Dacă creațiile nu v-au fost de folos, reveniți cu o altă cerere, respectând regulamentul și modelul de cerere al acestei secțiuni.

Vă mulțumesc pentru intelegere.
=> considerat rezolvat.

topic rezolvat
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum