Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nou pe Forum Gratuit!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

In cos Nou pe Forum Gratuit!

Mesaj Scris de Vizitator Lun Mar 30, 2015 11:05 am

Salut! Eu sunt Der0z. Pot spune că sunt nou pe Forum Gratuit, dar am înțeles repede ce este acest site și cât de util este. Vreau să înțeleg aproape tot. Acum îmi fac și eu un forum. Sunt la început. Sper să găsesc pe cineva care știe să îmi răspundă la întrebările :
1. Pot face necesară înregistrarea pentru a putea vedea forumul meu ?
2. Pot scoate tab-uri din forum (cum ar fi Membri etc) ?

Sunt doar două. Îmi cer scuze dacă apar și la Întrebări Frecvente. Mulțumesc pentru timpul și atenția acordată. Forumul este versiunea Invision.
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

In cos Re: Nou pe Forum Gratuit!

Mesaj Scris de Zeus Lun Mar 30, 2015 1:26 pm

Bine ai venit pe Forumgratuit! La revedere

Raspunsul primei intrebari il puteti gasi aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fiecare sectiune in parte trebuie sa aiba debifata optiunea de vizualizare a continutului pentru vizitatori. Aceasta operatiune va avea ca efect fortarea utilizatorilor sa se autentifice pentru a vedea categoriile, forumurile si subiectele din interiorul acestora.

Raspunsul celei de-a doua intrebari este adaugarea urmatorului cod CSS in:
Panou => Afisare => Imagini si culori => Culori => Foaie de stil css

Cod:
a.mainmenu[href="/memberlist"] {
      display: none;
}

Pentru a ascunde si alte taburi din meniu, repetati operatiunea pentru fiecare link in parte modificand doar terminatia /memberlist cu cea corespunzatoare paginii spre care face redirectionare link-ul in cauza.

Recomandat ar fi ca pe viitor sa postati problemele dumneavoastra in una din [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], nu de alta dar aceasta sectiune este dedicata in mare parte discutiilor libere si nu suportului pentru utilizatori.

Mult noroc cu forumul!
Zeus

Zeus
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4160
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti, Romania
Data înscrierii : 19/02/2012
Mulțumiri : 644
Google Chrome phpBB3

https://github.com/zeusmaximus
Zeus a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

In cos Re: Nou pe Forum Gratuit!

Mesaj Scris de Vizitator Lun Mar 30, 2015 3:18 pm

Salutări și bine ai venit,

Pentru o ședere cât mai plăcută și lungă, vă sugerez să citiți regulamentul forumului, aveți un link către acesta în semnătura mea. A face cu ochiul

Pe viitor vă rog să deschideți câte un subiect diferit pentru fiecare întrebare în parte (ajută la o organizare mai bună a problemelor rezolvate din arhivă, să fie de ajutor și altor persoane pe viitor), cu un titlu corespunzător problemei descrise în subiect, și în secțiunea de suport a forumului, indicată de Zeus mai sus.

Acest subiect fiind deschis în Discuții generale, mă fac nevoit să-l trimit la coș.

Trimis in cos
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum