Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mascare reclama [PUNBB]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

In cos Mascare reclama [PUNBB]

Mesaj Scris de M.Gotze Dum Dec 14, 2014 10:59 am

Buna ziua , am un forum care lucreaza pe platforma PUNBB , acuma 2 saptamani foloseam acest JS
Cod:
jQuery(function(s){
   s('div > iframe[src$="&referrer=forumgratuit.ro"]').replaceWith('<div style="width: 728px; height: 90px">your ads.</div>');
});

Si in loc de reclama imi scria "your ads" , si puteam sa pun un text , o imagine sau un link de la o alta reclama. De 2 saptamani nu am mai intrat pe forum , si ieri cand am intrat am vazut ca JS-ul nu mai are nici un efect asupra forumului , am incercat sa pun un JS care muta reclama in josul forumului .. dar nici acela nu mai functiona , ma poate ajuta cineva cu un JS nou care sa mascheze reclama ?
M.Gotze

M.Gotze
Membru Forumgratuit

Mesaje : 121
Varsta : 25
Data înscrierii : 28/02/2014
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://narutolife.forumz.ro
M.Gotze a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

In cos Re: Mascare reclama [PUNBB]

Mesaj Scris de Vizitator Dum Dec 14, 2014 11:09 am

Mascare reclama [PUNBB] Lock10
Buna ziua,

Nu vă putem acorda suport în acest caz, mascarea anunțurilor publicitare fiind o încălcare a condițiilor de utilizare a serviciului forumgratuit. Singurul mod de a le elimina este prin intermediul gestiunii de credite. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

=>Topic blocat și trimis la coș
Anonymous

Vizitator
Vizitator


Vizitator a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum