Revizuire pe baza unui singur criteriu: Topiked

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire pe baza unui singur criteriu: Topiked

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Sam 11 Oct - 19:51

Numele forumului: Topiked
Adresa acestuia:  ~ link sters - forumul nu mai este gazduit de Forumgratuit
Criteriul de analizare:  Design
Numele dvs. în forum: sH1n

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

Varsta : 18
Data de inscriere : 02/01/2014
Multumiri : 11
1 avertisment

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire pe baza unui singur criteriu: Topiked

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Mar 14 Oct - 18:41

Up?...

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

1 avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Mier 15 Oct - 19:38

Up ? ..

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

1 avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Zeus la data de Joi 16 Oct - 18:34

SageatăAspectul general al forumului:
Nu am fost impresionat de aspectul general al forumului deoarece acesta este unul palid si in acelas timp neinteresant. Alegeti o alta culoare predomianta, culoarea neagra nu este potrivita pentru un astfel de forum. Meniul din partea stanga ar trebui sa contina un buton pentru ascunderea acestuia, acest lucru ar fi util pentru utilizatorii care acceseaza forumul de pe o rezolutie mica. In privinta meniului din partea superioara a forumului, nu am fost multumit de culoarea link-urilor, ar fi aratat mult mai bine culoarea alb spre exemplu, si nu gri cum este la momentul actual. Pentru a imbunatatii aspectul categoriilor si forumurilor nu ar strica sa adaugati cate o imagine pentru fiecare sectiune in parte, acest lucru ar oferi un plus de culoare forumului si l-ar face mai interesant. Acel mesaj cu "0 Vizualizari" din cadrul categoriilor ar trebui eliminat, pe langa faptul ca nu arata bine in forma existenta, utilizatorii forumului nu vor fi interesati de numarul de persoane care acceseaza o sectiune anume. Mesajul de intampinare si butoanele aferente acestuia trebuie amblasate pe prima pagina urmata de o descriere, si nu pe toate paginile forumului. In interiorul subforumurilor am observat un toogle care nu isi are rostul, acesta trebuie eliminat deoarece singura lui functionalitate este aceea de a ascunde subiectele din pagina. In lista membrilor forumului nu mi-a placut culoarea conturului avatarelor, alegeti o nuanta care sa se potriveasca cu elementele existente in forum. Mi-ar fi placut daca ati fi adaugat un plus acestei teme, tinand cont ca aceasta tema este una convertita pentru aceasta platforma si nu creata de la zero, in afara de mesajul "0 Vizualizari" din cadrul categoriilor, nu am observat nimic nou.

Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!

Zeus
Administrator
Administrator

masculin

Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 19/02/2012
Multumiri : 609
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Joi 16 Oct - 19:01

Multumesc pentru review.Fericit Ma voi apuca de edit-uri

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

1 avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Emanuel la data de Sam 18 Oct - 13:09

Revizuire oficiala pe baza unui singur criteriu: Topiked

Aspectul general al forumului:

• De la prima accesare a forumului am fost dezamagit de butoanele sign in si register care sunt foarte mari si sar in evidenta. Observ ca si in bara de instrumente mai exista doua astfel de butoane. In locul primelor butoane ati putea adauga un intro pentru vizitatori. Daca tot am vorbit pana acum de butoane, hai sa trecem si la meniul forumului. Un meniu simplu, dar in acelasi timp si elegant, care cuprinde si banner-ul forumului si numele acestuia. Ma lasa cu impresia ca butonul forum este apasat in permanenta  grin . Culorile forumului sunt alese foarte bine spun eu. Am fost placut surprins de aceasta combinatie de culori, aceste nuante de gri cu alb arata foarte bine, cele doua butoane cu portocaliu ies prea mult in evidenta. De asemenea, si imaginile din descrierea categoriilor sunt bine alese, cu o culoare care se potriveste cu tema.

Cod:
[justify][table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2hewumd_th.png[/img][/td][td] [color=#007FFF][b][size=14]Aspectul general al forumului: [/size][/b][/color][/td][/tr][/table]
[list][*]De la prima accesare a forumului am fost dezamagit de butoanele [i]sign in[/i] si [i]register[/i] care sunt foarte mari si sar in evidenta. Observ ca si in bara de instrumente mai exista doua astfel de butoane. In locul primelor butoane ati putea adauga un intro pentru vizitatori. Daca tot am vorbit pana acum de butoane, hai sa trecem si la meniul forumului. Un meniu simplu, dar in acelasi timp si elegant, care cuprinde si banner-ul forumului si numele acestuia. Ma lasa cu impresia ca butonul [i]forum[/i] este apasat in permanenta   . Culorile forumului sunt alese foarte bine spun eu. Am fost placut surprins de aceasta combinatie de culori, aceste nuante de gri cu alb arata foarte bine, cele doua butoane cu portocaliu ies prea mult in evidenta. De asemenea, si imaginile din descrierea categoriilor sunt bine alese, cu o culoare care se potriveste cu tema.[/list][/justify]

Revizuire realizata de eManuel

Data la care puteti solicita o noua analizare: 28.10.2014

Numai bine,
   Echipa Forumgratuit

Emanuel
Administrator
Administrator

masculin

Varsta : -12
Data de inscriere : 06/11/2012
Multumiri : 822
Niciun avertisment

http://www.infinigame.org/

Sus In jos

Mesaj Scris de Typlo la data de Sam 18 Oct - 17:25

SageatăAspectul general al forumului:
Nu mi-au placut butoanele Sign In si Register care sunt mult prea mari si au un aspect inestetic. La fel sunt si celelalte butoane de langa iconurile de socializare, inestetice. Nu se potriveste deloc textul peste acel fundal portocaliu. Cred ca in locul primelor butoane ar fi fost mai potrivita o descriere. In ceea ce priveste celelalte butoane va sugerez sa scoateti acel efect shadow si sa gasiti o alta culoare pentru text. Am observat ca deasupra meniului de navigare ati adaugat bara de cautare. Acea lupa care este in chenarul portocaliu este mai mica decat bara de cautare si ofera un aspect inestetic forumului. Cred ca ar fi bine sa mai mariti putin acel chenar si o sa arate mult mai bine. A face cu ochiul

Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos