Revizuire pe baza unui singur criteriu: Board4Metin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire pe baza unui singur criteriu: Board4Metin

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Sam 07 Iun 2014, 13:18

Numele forumului: Board4Metin
Adresa acestuia: http://board4metin.all-up.com/
Criteriul de analizare: Design
Numele dvs. în forum: Mikez

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

Varsta : 18
Data de inscriere : 02/01/2014
Multumiri : 11
1 avertisment

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire pe baza unui singur criteriu: Board4Metin

Mesaj Scris de EZREAL la data de Sam 07 Iun 2014, 22:08

Revizuire: Board4Metin

Sageată Aspectul general al forumului:
Cand am intrat pe acest forum am ramas uimit. Designul pare bun , culorile albastru spre gri arata bine pe fundalul alb. Va felicit

Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!
EZREAL;

EZREAL
Membru Forumgratuit

masculin

Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/06/2013
Multumiri : 2
1 avertisment

http://inprogres.dust.tv/

Sus In jos

Mesaj Scris de CiprianIulian la data de Lun 09 Iun 2014, 00:33

Multumesc.
Up?

CiprianIulian
Membru Forumgratuit

Data de inscriere : 02/01/2014
Multumiri : 11
1 avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Typlo la data de Mar 10 Iun 2014, 16:05

Revizuire oficiala pe baza unui singur criteriu: Board4Metin

Aspectul general al forumului:

• Nu imi place opacitatea pe care ati ales sa o adaugati la ultimul postator si mesaje/posturi. Cred ca ar fi bine daca ati lasa o opacitate putin mai mare, nu o sa reuseasca toti sa vada ce scrie. Banner-ul nu se asorteaza deloc cu tema. Cred ca un banner de culoare alba ar merge mult mai bine decat cel actual. Mai aveti de lucrat la meniu, atat ca efect cat si ca design. Cred ca ar fi bine daca nu ati mai lasa textul "Forums" tot timpul in efect, arata inestetic. Sa nu mai aduc vorba si de fontul folosit, puteti sa folositi acelasi font ca in restul meniului sau cum il aveti in descrierea forumurilor, daca doriti ceva special la acel text.

Cod:
[justify][table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2hewumd_th.png[/img][/td]
[td][color=#007FFF][b][size=14]Aspectul general al forumului: [/size][/b][/color][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Nu imi place opacitatea pe care ati ales sa o adaugati la ultimul postator si mesaje/posturi. Cred ca ar fi bine daca ati lasa o opacitate putin mai mare, nu o sa reuseasca toti sa vada ce scrie. Banner-ul nu se asorteaza deloc cu tema. Cred ca un banner de culoare alba ar merge mult mai bine decat cel actual. Mai aveti de lucrat la meniu, atat ca efect cat si ca design. Cred ca ar fi bine daca nu ati mai lasa textul "Forums" tot timpul in efect, arata inestetic. Sa nu mai aduc vorba si de fontul folosit, puteti sa folositi acelasi font ca in restul meniului sau cum il aveti in descrierea forumurilor, daca doriti ceva special la acel text.
[/list]

[hr]
[/justify]

Revizuire realizata de Tecko

Data la care puteti solicita o noua analizare: 20.06.2014

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de QuickDuck la data de Mier 11 Iun 2014, 14:59

Revizuire pe baza unui singur criteriu: Board4Metin

SageatăAspectul general al forumului:
La prima mea accesare a forumului dvs. , am fost destul de surprins. Sunteți una din puținele comunități românești ce folosește culori deschise și o tema albă la origine. Pentru asta, primiți un + pentru aspect de la mine încă din start. Header-ul are mici disfuncționalități ce aduc o experiență neplăcută atât pentru membrii cât și pentru vizitatori. Prima eroare este acea căsuță de căutare. Problema este că orice ai încerca sa cauți rapid, in momentul în care apeși pe icon-ul acela cu lupa, te redirecționează către funcția de căutare avansată. Trebuie să aveți in vedere această problemă la următoarea actualizare a comunității . Meniul principal nu este tradus din engleză in română iar orice buton ai apăsa, te redirecționează către funcția de căutare avansată. Textul banner-ului nu este bine centrat in acel chenar iar culoarea respectivă nu se potrivește cu restul temei. Recomand schimbarea culorii textului in alb. S-ar potrivi mult mai bine cu tema în sine. Un alt aspect negativ observat la prima accesare, este acea imagine din colțul din stânga sus, și anume :
Spoiler:
. Este cea mai mare problemă din aspectul general al comunității. Eliminați-o cât mai curând posibil.

In concluzie, mai aveți mult de lucrat la temă dar nu vă ingrijorați ! Timpul le rezolvă pe toate !
Vă aștept la următoarea revizuire !

Cod revizuire :
Cod:
:arrow:[size=15][color=#007FFF][b]Aspectul general al forumului:[/b][/color][/size]
La prima mea accesare a forumului dvs. , am fost destul de surprins. Sunteți una din puținele comunități românești ce folosește culori deschise și o tema albă la origine. Pentru asta, primiți un + pentru aspect de la mine încă din start. Header-ul are mici disfuncționalități ce aduc o experiență neplăcută atât pentru membrii cât și pentru vizitatori. Prima eroare este acea căsuță de căutare. Problema este că orice ai încerca sa cauți rapid, in momentul în care apeși pe icon-ul acela cu lupa, te redirecționează către funcția de căutare avansată. Trebuie să aveți in vedere această problemă la următoarea actualizare a comunității . Meniul principal nu este tradus din engleză in română iar orice buton ai apăsa, te redirecționează către funcția de căutare avansată. Textul banner-ului nu este bine centrat in acel chenar iar culoarea respectivă nu se potrivește cu restul temei. Recomand schimbarea culorii textului in alb. S-ar potrivi mult mai bine cu tema în sine. Un alt aspect negativ observat la prima accesare, este acea imagine din colțul din stânga sus, și anume :[spoiler]http://images.webestools.com/ribbon.png?texte=Gzone&style=18&color=%23209EB7&font=designer-block&pos=left&size=30[/spoiler] . Este cea mai mare problemă din aspectul general al comunității. Eliminați-o cât mai curând posibil.

In concluzie, mai aveți mult de lucrat la temă dar nu vă ingrijorați ! Timpul le rezolvă pe toate !
Vă aștept la următoarea revizuire !

Numai bine,
QuickDuck

Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!

QuickDuck
Membru Forumgratuit

Localizare : București
Data de inscriere : 08/06/2014
Multumiri : 0
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Typlo la data de Mar 17 Iun 2014, 12:25

Typlo