Revizuire complexa: Real-Arena România

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire complexa: Real-Arena România

Mesaj Scris de H4cK3R*uL la data de Mar 27 Mai - 0:10

Numele forumului: Real-Arena România
Adresa forumului: www.Real-Arena.com
Categoria din care face parte forumul: Jocuri & RPG
Data de creare a forumului: 07.10.2012
Tipul de analizare dorita: Complexa
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Da

H4cK3R*uL
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 21
Localizare : Împărăția umbrelor.
Data de inscriere : 18/01/2013
Multumiri : 321
Niciun avertisment

http://www.Real-Arena.com

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire complexa: Real-Arena România

Mesaj Scris de EZREAL la data de Vin 30 Mai - 15:33

Revizuire: Real-Arena

Sageată Primele impresii:
Prima impresie a fost una buna deoarece forumul este cat de simplu se poate din cate vad si este bine structurat se intelege cand vrei sa citesti ceva pe el.

Sageată Aspectul general al forumului:
Design-ul imi place mult, aceste culori inchise arata chiar bine la cum lea-ti combinat, tema am vazut ca este originala pentru asta va felicit

Sageată Activitate si statistici:
Din cate am vazut stati cam rau cu activitatea desi Hackerul si alti administratori tot se vede ca forumul duce lipsa de moderatori. La vizitatori si membri conectati in decursul ultimelor 23 de ore stati bine.

Sageată Staff-ul și grupurile forumului:
Aici am vazut ca grupurile sunt foarte bine aranjate exact ce trebuie pe un forumgratuit. In grupurl Graphic Designeri nu aveti niciun membru care este foarte rau, incercati sa atrageti cat mai multi moderatori si designeri pe forum ca fara de ei...

Sageată Originalitate si calitate:
La originalitate nu stati rau, am vazut ca la multe tutoriale, resurse puneti si sursa care este un lucru foarte bun si va felicit pentru ca nu toti fac acest lucru desi ar trebuii.

Sageată Organizarea forumurilor si a categoriilor:
La categorii stati bine, ca la orice forum , dar nu inteleg Biroul administrativ ? pentru ce este pus ? pentru ca la Biroul administrativ se incadreaza doar administrarea nu si dezvoltarea forumului , concursuri si ce mai este acolo.

Sageată Modul de scriere corecta in limba romana:
La acest capitol stati foarte bine. Am vazut ca folositi tastatura in limba romana, bravo!

Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!
EZREAL;

EZREAL
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 18
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/06/2013
Multumiri : 2
1 avertisment

http://inprogres.dust.tv/

Sus In jos

Mesaj Scris de Typlo la data de Dum 1 Iun - 10:02

Revizuire oficiala complexa: Real-Arena România

Spoiler:

Primele impresii:

• M-a deranjat in mod special acel meniu suplimentar pe care il aveti in header, nu numai ca design, dar si ca efect. Tema de care dispuneti utilizeaza foarte mult griul, un meniu albastru nu prea se asorteaza. Cred ca daca ati schimba culoarea intr-un gri putin mai inchis pentru a scoate in evidenta ar fi mult mai bine. Efectul hover este la fel, din punctul meu de vedere ar trebui sa semene cu tema. De asemenea, cred ca daca nu m-ar urmari ar fi excelent. Anunturile din forum m-au dezamagit si ele. Atunci cand aveti un anunt despre buguri, nu trebuie sa adaugati in acelasi loc si anunturile despre concursuri. Eu cred ca ar fi mai bine daca ati separa anunturile.

Aspectul general al forumului:

• Imi place foarte mult design-ul. Nu am mai vazut foarte multe forumuri axandu-se pe o singura culoare, si daca ar fi fost o culoare aceea nu ar fi fost gri. Ma incanta si ideea avatarelor la ultimului postator. Meniul este simplu si elegant, felicitari! Acum, banner-ul este cam ciudat, pe el nu apare deloc numele forumului. Ati incercat ceva diferit sau pur si simplu nu ati putut sa il scrieti? Va intreb asta deoarece este primul forum pe care il vad fara nume pe banner.

Activitate si statistici:

• Se putea si mai bine la acest capitol. Totusi, nu spun ca este rau, avand in vedere ca aveti 13 membrii in decursul a 23 de ore si 9 vizitatori, 1 invizibil si 3 membrii conectati pe forum la aceasta ora, este impresionant! Cred insa ca subiectele unice si resursele utile o sa va ajute sa va mai ridicati in ceea ce priveste activitatea forumului.

Staff-ul si grupurile forumului:

• Vad ca sunteti si genul de forum care prefera o formula standard de aranjare a grupurilor. Este bine sa incercati sa aveti ceva mai diferit decat ceilalti, dar o aranjare nu va rezolva problema intregului forum. Staff-ul este putin cam inactiv. Presupun ca unii dintre ei au si examene anul acesta, fie de evaluare nationala, fie de bacalaureat.

Originalitate si calitate:

• La acest capitol aveti mare noroc cu originalitatea temei, si nu cu aceea a resurselor sau tutorialelor. Am remarcat ca multe tutoriale si resurse sunt preluate de pe alte site-uri si nu este specificata sursa acestora. Cred ca ar fi bine daca ati specifica sursa de unde copiati tutorialul sau resursa respectiva. Totusi, acestea sunt lucruri minore pe langa ce urmeaza, aveti un forum in care comentariile sunt in mare parte din minim 1 cuvant si maxim 7. Cred ca ar fi bine daca ati reusi sa le cereti membriilor un minim de 3 cuvinte. Nu este atat de mult, o mica propozitie in care sa se gaseasca un subiect si un predicat este suficient.

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

• Pot spune ca la acest capitol forumul dumneavoastra se afla printre favoritele mele. Aveti o organizare foarte buna care ofera o navigare usoara si nu numai, se poate folosi extrem de usor functia de cautare. Un alt avantaj il reprezinta si faptul ca daca utilizatorul nu stie sa foloseasca functia de cautare, se poate descurca doar aruncand o privire peste numele categoriei. Felicitari pentru performanta!

Modul de scriere in limba romana:

• Imi pare rau ca trebuie sa va acord o astfel de nota, dar se foloseste mult limbajul sms sau messenger, care are doar prescurtari. Am remarcat ca dumneavoastra, ca administrator, scrieti corect pentru a incuraja utilizatorii, insa acestia nu par deloc interesati de felul in care scrieti. Apreciez faptul ca staff-ul se straduieste sa scrie corect. Totusi, cand am vazut urmatoarea fraza, pe care eu nu o consider fraza deloc, am ramas uimit: "H4cK3R*uL problema e ca toate scripturile de akolo nu mai apar deci orice sccript bag apare pe forum dar in generalitati nu si nu le mai pot sterge plizz va rog sa ma ajutati Multumesc". Daca stau si ma uit bine, nu inteleg nimic din ce vrea acest utilizator sa spuna. O astfel de fraza ar trebui sa fie luata de la 0 si scrisa corect. Cred ca ar fi bine daca nu ati mai lasa membrii sa scrie mesaje cu limbaj de tip sms.

Nota finala a forumului: 8.42

Cod:
[justify]
[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i48.tinypic.com/e6ep1z_th.png[/img][/td]
[td][color=#DA9100][b][size=14]Primele impresii: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2qa5yy10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]M-a deranjat in mod special acel meniu suplimentar pe care il aveti in header, nu numai ca design, dar si ca efect. Tema de care dispuneti utilizeaza foarte mult griul, un meniu albastru nu prea se asorteaza. Cred ca daca ati schimba culoarea intr-un gri putin mai inchis pentru a scoate in evidenta ar fi mult mai bine. Efectul hover este la fel, din punctul meu de vedere ar trebui sa semene cu tema. De asemenea, cred ca daca nu m-ar urmari ar fi excelent. Anunturile din forum m-au dezamagit si ele. Atunci cand aveti un anunt despre buguri, nu trebuie sa adaugati in acelasi loc si anunturile despre concursuri. Eu cred ca ar fi mai bine daca ati separa anunturile.
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2hewumd_th.png[/img][/td]
[td][color=#007FFF][b][size=14]Aspectul general al forumului: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/wvemmo10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Imi place foarte mult design-ul. Nu am mai vazut foarte multe forumuri axandu-se pe o singura culoare, si daca ar fi fost o culoare aceea nu ar fi fost gri. Ma incanta si ideea avatarelor la ultimului postator. Meniul este simplu si elegant, felicitari! Acum, banner-ul este cam ciudat, pe el nu apare deloc numele forumului. Ati incercat ceva diferit sau pur si simplu nu ati putut sa il scrieti? Va intreb asta deoarece este primul forum pe care il vad fara nume pe banner.
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i49.tinypic.com/2vd37sw_th.png[/img][/td]
[td][color=#66B032][b][size=14]Activitate si statistici: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2rcsev10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Se putea si mai bine la acest capitol. Totusi, nu spun ca este rau, avand in vedere ca aveti 13 membrii in decursul a 23 de ore si 9 vizitatori, 1 invizibil si 3 membrii conectati pe forum la aceasta ora, este impresionant! Cred insa ca subiectele unice si resursele utile o sa va ajute sa va mai ridicati in ceea ce priveste activitatea forumului.
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/20iz72e_th.png[/img][/td]
[td][color=#1034A6][b][size=14]Staff-ul si grupurile forumului: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2rcsev10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Vad ca sunteti si genul de forum care prefera o formula standard de aranjare a grupurilor. Este bine sa incercati sa aveti ceva mai diferit decat ceilalti, dar o aranjare nu va rezolva problema intregului forum. Staff-ul este putin cam inactiv. Presupun ca unii dintre ei au si examene anul acesta, fie de evaluare nationala, fie de bacalaureat.
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2na4qb8_th.png[/img][/td]
[td][color=#5076AF][b][size=14]Originalitate si calitate: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/4g2f0310.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]La acest capitol aveti mare noroc cu originalitatea temei, si nu cu aceea a resurselor sau tutorialelor. Am remarcat ca multe tutoriale si resurse sunt preluate de pe alte site-uri si nu este specificata sursa acestora. Cred ca ar fi bine daca ati specifica sursa de unde copiati tutorialul sau resursa respectiva. Totusi, acestea sunt lucruri minore pe langa ce urmeaza, aveti un forum in care comentariile sunt in mare parte din minim 1 cuvant si maxim 7. Cred ca ar fi bine daca ati reusi sa le cereti membriilor un minim de 3 cuvinte. Nu este atat de mult, o mica propozitie in care sa se gaseasca un subiect si un predicat este suficient.
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/35bh8h3_th.png[/img][/td]
[td][color=#004225][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/wvemmo10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Pot spune ca la acest capitol forumul dumneavoastra se afla printre favoritele mele. Aveti o organizare foarte buna care ofera o navigare usoara si nu numai, se poate folosi extrem de usor functia de cautare. Un alt avantaj il reprezinta si faptul ca daca utilizatorul nu stie sa foloseasca functia de cautare, se poate descurca doar aruncand o privire peste numele categoriei. Felicitari pentru performanta!
[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i46.tinypic.com/16hlu6f_th.png[/img][/td]
[td][color=#CC0000][b][size=14]Modul de scriere in limba romana: [/size][/b][/color][/td]
[td style="text-align:right;" align="right" valign="middle"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/bdqhvp10.png[/img][/td]
[/tr]
[/table]
[list]
[*]Imi pare rau ca trebuie sa va acord o astfel de nota, dar se foloseste mult limbajul sms sau messenger, care are doar prescurtari. Am remarcat ca dumneavoastra, ca administrator, scrieti corect pentru a incuraja utilizatorii, insa acestia nu par deloc interesati de felul in care scrieti. Apreciez faptul ca staff-ul se straduieste sa scrie corect. Totusi, cand am vazut urmatoarea fraza, pe care eu nu o consider fraza deloc, am ramas uimit: "H4cK3R*uL problema e ca toate scripturile de akolo nu mai apar deci orice sccript bag apare pe forum dar in generalitati nu si nu le mai pot sterge plizz va rog sa ma ajutati Multumesc". Daca stau si ma uit bine, nu inteleg nimic din ce vrea acest utilizator sa spuna. O astfel de fraza ar trebui sa fie luata de la 0 si scrisa corect. Cred ca ar fi bine daca nu ati mai lasa membrii sa scrie mesaje cu limbaj de tip sms.
[/list]

[hr]
[center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.42[/size][/b][/color][/center]

[hr]
[/justify]

Revizuire realizata de Tecko

Data la care puteti solicita o noua analizare: 02.07.2014

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de H4cK3R*uL la data de Dum 1 Iun - 11:39

Salutari,

Deci, nici nu mai stiu ce sa zic vazand o revizuire "paralela" cu precedenta, desi de la revizuirea trecuta forumul a suferit, cred, 3 modificari minore, si anume: eliminearea banner-ului, schimbarea barii pentru titlurile categoriilor si adaugarea avatarului la "ultimele mesaje".
De asemenea mai am si cateva nelamuriri.
- Daca la revizuirea precedenta, o prima parerea a fost "Meniul suplimentar de sus arata foarte bine, in special efectul hover pe care l-ati adaugat." cum se poate schimba radical ("M-a deranjat in mod special acel meniu suplimentar pe care il aveti in header, nu numai ca design, dar si ca efect.") ?!!!
- Din cate stiu, eu, topic-ul cu bug-uri si cel pentru concursuri nu sunt in acelasi subforum (Daca la asta te refereai), toata treaba este ca un topic cu un concurs este setat ca Anunt Global.
- Nu, nu am banner pe forum, asa-zisul banner este de fapt o imaginea, un background pentru header.
- La activitate spui ca ma ajuta subiecte unice, iar la originalitate, subiectele cu tutoriale si resurse le considereri copiate, bun, chiar asa si este, dar sa vedem si altfel problema, daca intalnesti un tutorial pe 100 de site-uri, tu cand il copiezi ce sursa scrii?! De ce originalitatea trebuie sa se rezume la cateva tutoriale ci nu la intregul forum?!
- Real-Arena este un forum "liber" sa zic asa, nu le pot cere utilizatorilor sa scrie un anumit numar de cuvinte intr-o postare, si mai ales nu ii pot obliga sa scrie cum doresc eu.
- La ultimul capitol ar revizuirii, practic, am ramas socat. Atunci cand un membru al forumului foloseste un limbaj de tip SMS asta nu inseamna ca nu stie sa scrie corect in limba romana, poate fi presat de timp si se grabeste. Iar fraza respectiva, scoasa in evidenta mai sus, chiar asa de gresita sa fie?! Da, este gresita, dar se poate intelege ceea ce doreste sa spuna. Zici ca frazele ca astea sa fie refacute de la zero, daca nu le reface utilizatorul respectiv, cum crezi ca ar putea staff-ul sa refaca toate greselile de ortografie ale membrilor. Daca ai pus accent pe aceasta fraza, pentru tot capitolul acesta, chiar lasa de dorit... "Daca intr-un cos cu mere unul este stricat, nu inseamna ca celelalte nu se pot manca.". Daca, iar daca, forumul acesta a primit nota 6 la modul de folosire al limbii romane, un forum pe care nici macar o descriere pentru categorii si cinci fraze nu sunt scrise corect, ce nota va primi?! 10 cu felicitari, poate si o diploma de simpatie.

Pentru incheiere, nu ma deranjeaza notele sau nota finala, ci modul revizuirii. Sper sa nu imi iei comentarii in nume de rau, Tecko.

H4cK3R*uL
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 1 Iun - 19:49

Prima impresie nu a fost una foarte buna. Nu imi pot da seama foarte usor pe ce se axeaza forumul, cauzele principale fiind numele forumului si lisa unei introduceri de cateva randuri cu ajutorul careia ati atrage foarte multi vizitatori. Tot ca prima impresie negativa a fost meniul suplimentar si culorile subforumurilor: nu ati ales foarte bine culorile cat sa se potriveasca cu celelalte culori ale forumului. In meniul principal nu sunt prezente link-uri importante care sa ma ajute sa navighez mai usor pe forum si sa cunosc mai bine platforma si comunitatea dumneavoastra cum ar fi membri, grupuri sau FAQ. Un lucru destul de deranjant este anuntul din generalitati care nu face decat sa deranjeze, textul avand o dimensiune foarte mica in comparatie cu marimea anuntului in care spuneti ca sunteti in cautare de moderatori.

Cum am spus si la prima impresie: cel mai deranjant element de pe forum este meniul suplimentar care pare total paralel cu restul forumului. Contrastul dintre culori este unul foarte mare si nu numai ca poate deveni deranjant la vedere atunci cand petrecem mai mult timp pe forum insa in acelasi timp arata si foarte urat, v-as recomanda sa incercati sa schimbati culoarea link-urilor din albastru intr-un gri un pic mai deschis. Meniului secundar trebuie sa ii faceti un "redesign" complet, schimbandu-i culoarea chenarului si culoarea atunci cand ducem cursorul deasupra link-urilor. Inafara de asta ati pute sa incercati sa schimbati si culoarea link-urilor meniului secundar in alb sau gri deschis. Meniul principal trebuie refacut si el, ati putea incerca sa faceti hoverul mai placut, la fel ca la cel secundar. Punctul forte la forum este logo-ul: este unul foarte reusit, se potriveste cu continutul forumului si este unul la moda, asa cum gasim pe majoritatea forumurilor de gaming. Inafara de banner mi-a sarit in ochi si partea de jos a forumului care arata foarte bine: simplista si totodata bine organizata si usor de "descifrat".

Activitatea este foarte buna pentru aceasta perioada, sunt examenele, tezele si unii au de dat bac-ul insa dupa venirea vacantei de vara ar trebui ca activitatea sa infloreasca insa nu va asteptati sa vina de la sine. Dumneavoastra trebuie sa incepeti sa deveniti mai activ si sa mobilizati toti membri staff-ului sa postati fiecare in cate o sectiune, astfel, vizitatorii sau membrii forumului vor avea totodata si ei motive sa posteze cat timp si staff-ul isi da interesul. Vad ca aveti pe forum un concurs numit "first reply": o idee foarte buna insa trebuie sa veniti cu lucruri noi de fiecare data deoarece membrii se vor plictisi la un anumit moment si inactivitatea isi va pune amprenta, ceea ce nu cred ca vreti. O alta idee pentru a spori activitatea ar fi sa veniti cu un design total diferit, culori diferite si o structura diferita insa asta tine doar de dumneavoastra si de asteptarile pe care le aveti de la forum si de la membri.

Uitandu-ma in lista cu utilizatorii conectati in ultimele 24h observ ca doar un membru staff mai viziteaza forumul si acela nu sunteti dumneavoastra. Cum se poate ? Imi pot da seama cu usurinta ca este capabil sa fie administrator odata ce l-ati ales insa nu va mai dati deloc interesul si asta este foarte grav! Ceva ce am observat pe multe forumuri, un lucru care va trage foarte mult in jos este interzicerea vizitatorilor sa vada membrii din grupuri. Odata ce nu pot vedea cati membri aveti in staff, lista cu utilizatorii conectati in ultimele 24h fiind foarte scurta si fiind doar un membru staff acolo pot crede ca este un forum parasit de toti, pe care il mai viziteaza din cand in cand cate un membru al echipei sa vada daca mai functioneaza forumul. Observ totodata ca nu a mai aplicat nimeni ca membru staff de foarte mult timp.. asta poate pentru ca nici dumneavoastra nu va mai dati interesul deloc si pentru ca nu ii atrageti in staff. Incercati sa le spuneti beneficiile de care vor avea parte si toate permisiunile pe care le vor avea A face cu ochiul .

Nu pot spune ca stati foarte rau la acest capitol, nu este un forum cum sunt si celelalte, este un pic diferit si diversificat pe el aflandu-se tutoriale si subiecte care acopera mai multe ramuri: gaming, informatica, viata de zi cu zi etc.. insa faptul ca aveti unele tutoriale, unele coduri sau unele noutati care sunt preluate de pe alte site-uri sau forumuri fara sa fie prezenta si sursa va trage in jos foarte mult. Stiu ca nu pare important insa ganditi-va ca nu sunteti singurul forum pe care sunt prezente acele subiecte si poate ca alti vizitatori prefera alte forumuri care sa le ofere tutorialele gratis, fara a necesita un cont insa acum gandindu-ne ca sunteti singurul forum pe care este prezent acel tutorial sunt sigur ca oricine si-ar face un cont daca are nevoie neeparat sa afle ceva, deci, de aici se subintelege ca trebuie sa creati tutoriale proprii, originale si care sa ne ajute la alte lucruri pentru care pana acum nu s-a facut tutorial.

Cand am vizitat forumul am fost pur si simplu uimit. Ati reusit sa micsorati foarte mult forumul cuprinzand in numai cinci categorii atatea subiecte si atat de multe forumuri si subforumuri. Am fost destul de uimit ca pe un forum de gaming se vorbeste despre religie, mancare, sanatate, animale sau despre vedere si stirile din toata lumea. Cu toate astea numele ultimei categorii este un pic pe langa subiect. De regula "general" este numele primei categorii care curpinde doar forumurile care tin de partea administrativa. Un nume mai potrivit ar fi "Diverse"!
Un alt minus ar fi multitudinea subforumurilor care par sa invadeze tot forumul si sa ii schimbe culoarea din gri in albastru. Arata un pic dezordonat iar navigarea este ingreunata, simplul vizitator fiind dezorientat. Ceva destul de ciudat ce am observat de la inceput: nu aveti forum special pentru regulament si echipa forumului. Stiu ca se pot face subiecte separate, globale, insa trebuie sa fie cat mai la indemana regulamentul forumului.

Modul de scriere in limba romana este relativ corect insa unele fraze parca ar fi incomplete cum ar fi „Această secțiune este destinată administrației. Aici găsiți regulamentul, anunțurile importante, producțiile.”. Intre anunturile importante si productiile ar trebuie sa fie conjunctia sau. Fraza de la descrierea forumului Concursuri & Cash, „Participă la concursurile noastre, strânge Puncte & Cash și îți poți cumpara diverse beneficii pe forum.” arata destul de ciudat, suna de parca membrii ar cumpara cu bani beneficiile pe forum, mai degraba pot obtine diverse beneficii pe forum.
M-am uitat si prin mesajele membrilor iar modul de scriere al unora dintre ei lasa de dorit, abuzand de limbajul de tip sms. Nu trebuie sa ii sanctionati pentru asta insa pentru inceput ar fi in regula cateva avertismente pentru membrii care scriu in acest mod.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de mr.franta la data de Mar 3 Iun - 4:57

Primul lucru care ma impresionat este numarul de mesaje scrise tot timpul in crestere,deseori intru doar ca sa vad statisticile dar de ce sa va mint nu ma simt atras sa raman pe forum si motivul o sa il spun ceva mai jos.
Cum a spus si colegul,topbar-ul este total nepotrivit,culoarea acea de albastru nu se potriveste(border),totusi eu va sfatuiesc sa incercati un meniu drop-down cu imagini,sunt jucator de counter-strike si va spun din experienta ca noua ne plac imaginile si meniurile care ne simplifica munca(navigarea) la fel ca si in joc.
Imi pare rau ca a-ti scos border-ul de la mesaje si subiecte,mie unul imi placeau,nu stiu de ceilalti.

Tema imi place,nu este o tema extraordinara dar imi plac culorile care asta ma si atrage,categorile sunt ceva cunoscute dar nu este foarte important.

Activitatea este una impresionanta,mereu in crestere,statisticile imi plac,bine organizate.

Pe mine unul nu ma pasioneaza de obicei grup-urile poate doar cel de administrator,care in general doar administratorii isi da interesu-ul pentru forum,aici numai pot spune nimic.

Am ajuns si aici,unde cum am spus mai sus ca o sa continui de ce nu aleg sa raman pe forum,nu doar eu ci si multi altii.
Sunt un jucator de Counter-Strike,ma joc din Decembrie 2000,nu imi place sa va postari cu cfg aim,script aim,wall absolut orice care duce spre un joc necinstit.
Aveti de ce sa nu spun pe romaneste mare noroc cu aceste topic-uri care atrag copii de sub 16 ani sa descarce un cfg,un cod,un joc cu cod integrat,mie scarba de aceste lucruri,poate ca sunt prea sincer aici dar nu o luati ca pe o insulta,aceasta este doar parerea mea.

Nu am nimic de spus,pentru ca deja am comentat acest lucru.

Meritati o nota mare.

Dupa parerea mea meritati o nota de maxim 8.

Daca v-am fost de ajutor apasati butonul  

mr.franta
Asistent
Asistent

masculin

Varsta : 28
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 18/02/2012
Multumiri : 71
Niciun avertisment

http://www.frannnta-design.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de H4cK3R*uL la data de Sam 7 Iun - 22:10

Multumesc pentru revizuiri, EZREAL, Tecko, Kannon, mr.franta.

H4cK3R*uL
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos