Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Mesaj Scris de Emanuel la data de Sam 7 Dec - 12:39

Numele forumului: LLg-Cstrike
Adresa forumului: llg-cstrike.forumer.ro
Categoria din care face parte forumul*: Jocuri & RPG
Data de creare a forumului: 08/07/2011
Tipul de analizare dorita**: Complexa
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Da

Emanuel
Administrator
Administrator

masculin

Varsta : -12
Data de inscriere : 06/11/2012
Multumiri : 822
Niciun avertisment

http://www.infinigame.org/

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Mesaj Scris de mindlock la data de Dum 15 Dec - 20:44

Revizuire: LLg-Cstrike

SageatăPrimele impresii:
M-ați uimit , în mintea mea zburau numai cuvinte frumoase , cel mai dez se întâlnea "nou" , deoarece tema nu este prea folosită mai ales de comunitățile dedicate jocurilor.

Sageată Aspectul general al forumului:
Cum am spus și mai sus , aspectul este unul excepțional , nu pot să spun nimica rău despre temă , este foarte bine aleasă. Ar arăta mai bine și cu câteva iconițe la categorii , dar asta discutăm mai jos , momentan discutăm despre temă.
Văd că nu v-ați chinuit foarte mult cu adăugarea tuturor codurilor pentru sărbătorile de iarnă , decât la banner ceea ce este drăguț și simplu.

Sageată Activitate si statistici:
Ca și la capitolu precedent ,m-ați dat chiar pe spate , statisticile sunt unele foarte bune , am observat că sunteți online de 2 ani , mă bucur să văd astfel de comunități active pe forumgratuit. Ca o mică paranteză , pe mine nu m-au ținut niciodată comunitățile atâta .
Ultimele 95 de ore sunt superbe , activitatea este una perfectă , mă bucur chiar dacă este comunitate dedicată jocurilor

Sageată Staff-ul și grupurile forumului:
Stați foarte bine și la acest capitol , aveți doar 3 grupuri speciale , ceea ce este foarte bine și sunt pline , în fiecare grup există minim 2 membrii ceea ce este foarte bine , vă recomand să le păstrați cum sunt acuma , poate doar la desingneri dacă vă doriți dvs. să mai vină cineva.

Sageată Originalitate si calitate:
Originalitatea este foarte mare , mai ales în privința aspectului , sunteți simplii și pricepuți , calitatea este la fel ca originaliteatea , una excepțională , altceva nu pot să spun.

Sageată Organizarea forumurilor si a categoriilor:
Cum am spus mai sus , o să discutăm puțin și despre niște iconițe la categorii. În primul rând , categoriile sunt foarte bune ,începeți cu cea general , după pe ce vă bazați , adică gaming-ul , puțin photoshop , diverse resurse și într-un final terminați cu Divertismentul. [/b]
În privința iconițelor , vă recomand să folosiți unele vectoriale ( doar în culoarea negru ) , asta va face ceva mult mai drăguț , vă recomand să fie de 24x24 sau 32x32 , care vă doriți dvs. Dacă vă doriți anumite linkuri pentru iconuri frumoase , îmi puteți oricând trimite un mesaj privat

Sageată Modul de scriere corecta in limba romana:
Nu văd că folosiți limbajul de tip SMS ceea ce este foarte important , mai ales că dvs. vă axacți pe jocuri , iar deobicei de aici pleacă limbajul SMS , cu k , sh ,mz , npk ș.a.m.d
Exclamare Atenție: Aceasta nu a fost o revizuire oficială!

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b]Revizuire: LLg-Cstrike[/b][/color][/size][/center]
[hr]
:arrow:[size=15][color=#DA9100][b]Primele impresii:[/b][/color][/size]
M-ați uimit , în mintea mea zburau numai cuvinte frumoase , cel mai dez se întâlnea "nou" , deoarece tema nu este prea folosită mai ales de comunitățile dedicate jocurilor.

:arrow: [size=15][color=#007FFF][b]Aspectul general al forumului:[/b][/color][/size]
Cum am spus și mai sus , aspectul este unul excepțional , nu pot să spun nimica rău despre temă , este foarte bine aleasă. Ar arăta mai bine și cu câteva iconițe la categorii , dar asta discutăm mai jos , momentan discutăm despre temă.
Văd că nu v-ați chinuit foarte mult cu adăugarea tuturor codurilor pentru sărbătorile de iarnă , decât la banner ceea ce este drăguț și simplu.

:arrow: [size=15][color=#66B032][b]Activitate si statistici:[/b][/color][/size]
Ca și la capitolu precedent ,m-ați dat chiar pe spate , statisticile sunt unele foarte bune , am observat că sunteți online de 2 ani , mă bucur să văd astfel de comunități active pe forumgratuit. Ca o mică paranteză , pe mine nu m-au ținut niciodată comunitățile atâta .
Ultimele 95 de ore sunt superbe , activitatea este una perfectă , mă bucur chiar dacă este comunitate dedicată jocurilor

:arrow: [size=15][color=#1034A6][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size]
Stați foarte bine și la acest capitol , aveți doar 3 grupuri speciale , ceea ce este foarte bine și sunt pline , în fiecare grup există minim 2 membrii ceea ce este foarte bine , vă recomand să le păstrați cum sunt acuma , poate doar la desingneri dacă vă doriți dvs. să mai vină cineva.

:arrow: [size=15][color=#5076AF][b]Originalitate si calitate:[/b][/color][/size]
Originalitatea este foarte mare , mai ales în privința aspectului , sunteți simplii și pricepuți , calitatea este la fel ca originaliteatea , una excepțională , altceva nu pot să spun.

:arrow: [size=15][color=#004225][b]Organizarea forumurilor si a categoriilor:[/b][/color][/size]
Cum am spus mai sus , o să discutăm puțin și despre niște iconițe la categorii. În primul rând , categoriile sunt foarte bune ,începeți cu cea general , după pe ce vă bazați , adică gaming-ul , puțin photoshop , diverse resurse și într-un final terminați cu Divertismentul. [/b]
[b]În privința iconițelor , vă recomand să folosiți unele vectoriale ( doar în culoarea negru ) , asta va face ceva mult mai drăguț , vă recomand să fie de 24x24 sau 32x32 , care vă doriți dvs. Dacă vă doriți anumite linkuri pentru iconuri frumoase , îmi puteți oricând trimite un mesaj privat

:arrow: [size=15][color=#CC0000][b]Modul de scriere corecta in limba romana:[/b][/color][/size]
Nu văd că folosiți limbajul de tip SMS ceea ce este foarte important , mai ales că dvs. vă axacți pe jocuri , iar deobicei de aici pleacă limbajul SMS , cu k , sh ,mz , npk ș.a.m.d
:!: [size=12][color=red][b][color=#E60000]Atenție:[/color] Aceasta nu a fost o revizuire oficială![/b][/color][/size][/b]

mindlock
Membru activ

masculin

Varsta : 19
Localizare : România
Data de inscriere : 27/07/2013
Multumiri : 45
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Typlo la data de Vin 20 Dec - 10:39

Sageată Primele impresii:
La o primă impresie nu mi-a plăcut ce am văzut. Meniul îți lasă impresia că este suspendat în aer. Butonul " Forums " îți lasă impresia că este deja selectat, astfel el provoacă o " piedică " atunci cînd căutăm să intrăm pe forum. ( ex. Mă aflu pe portal și vreau să ajung pe forum, eu am deja impresia că mă aflu pe forum cînd văd portalul deoarece butonul " Forums " este alb. ) Banner-ul nu se potrivește deloc cu tema, este de culoare albastru închis iar forumul dumneavoastră de culoare albastru deschis.

V-ați ales o temă frumoasă totuși mai trebuie să modificați unele template-uri. Ca să vă ajut puțin mai mult, trebuie să modificați templa-urile care au în ele meniul și bara de navigare a utilizatorilor " bara gri cu Sign In si Create Account ".

Activitatea este una sporită pentru un forum de gaming, dar tot nu mai e cea de mai demult.

Ca și grupuri am observat că ați ales doar grupurile de bază pentru orice forum. Staff-ul este mult și activ cea ce este foarte important.

La capitolul originalitate stați bine. Însă la capitolul calitate nu pot spune puține lucruri. Aveți multe resurse și tutoriale, dintre care multe sunt postate doar să fie la numărul de mesaje. Resursele de config-uri counter-strike
care conțin no-recoil, aim, wall și multe alte coduri, nu sunt de o calitate foarte mare. Jocurile se joacă de plăcere și relaxare nu pentru a testa o mulțime de " hack-uri " care strică plăcerea celorlalți.

Aranjarea este corect făcută. Totuși nu văd rostul secțiunii " LLg-cstrike | Photoshop ", din moment ce sunteți un forum de gaming corect ar fi să nu aveți astfel de categorii pe forum.

Nu înțeleg de ce vă apare limba engleză si franceză pe forum. Limba engleză în meniu, iar limba franceză în " Prezentare membri ". Cel mai corect într-un subiect de prezentare ar trebui și un titlu pe înțeles " Prezentare Gheorghe ", nu ca și la dumneavoastră pe forum unde un titlul este " Bonjour ! ". Nu zic asta în nume de rău să nu mă înțelegeți greșit, doar că există și necunoscători de limbă franceză sau engleză.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b]Revizuire: LLg-Cstrike[/b][/color][/size][/center][hr]
:arrow: [size=15][color=#DA9100][b]Primele impresii:[/b][/color][/size]
La o primă impresie nu mi-a plăcut ce am văzut. Meniul îți lasă impresia că este suspendat în aer. Butonul " Forums " îți lasă impresia că este deja selectat, astfel el provoacă o " piedică " atunci cînd căutăm să intrăm pe forum. ( ex. Mă aflu pe portal și vreau să ajung pe forum, eu am deja impresia că mă aflu pe forum cînd văd portalul deoarece butonul " Forums " este alb. ) Banner-ul nu se potrivește deloc cu tema, este de culoare albastru închis iar forumul dumneavoastră de culoare albastru deschis.

:arrow: [size=15][color=#007FFF][b]Aspectul general al forumului:[/b][/color][/size]
V-ați ales o temă frumoasă totuși mai trebuie să modificați unele template-uri. Ca să vă ajut puțin mai mult, trebuie să modificați templa-urile care au în ele meniul și bara de navigare a utilizatorilor " bara gri cu Sign In si Create Account ".

:arrow: [size=15][color=#66B032][b]Activitate si statistici:[/b][/color][/size]
Activitatea este una sporită pentru un forum de gaming, dar tot nu mai e cea de mai demult.

:arrow: [size=15][color=#1034A6][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size]
Ca și grupuri am observat că ați ales doar grupurile de bază pentru orice forum. Staff-ul este mult și activ cea ce este foarte important.

:arrow: [size=15][color=#5076AF][b]Originalitate si calitate:[/b][/color][/size]
La capitolul originalitate stați bine. Însă la capitolul calitate nu pot spune puține lucruri. Aveți multe resurse și tutoriale, dintre care multe sunt postate doar să fie la numărul de mesaje. Resursele de config-uri counter-strike
care conțin no-recoil, aim, wall și multe alte coduri, nu sunt de o calitate foarte mare. Jocurile se joacă de plăcere și relaxare nu pentru a testa o mulțime de " hack-uri " care strică plăcerea celorlalți.

:arrow: [size=15][color=#004225][b]Organizarea forumurilor si a categoriilor:[/b][/color][/size]
Aranjarea este corect făcută. Totuși nu văd rostul secțiunii " LLg-cstrike | Photoshop ", din moment ce sunteți un forum de gaming corect ar fi să nu aveți astfel de categorii pe forum.

:arrow: [size=15][color=#CC0000][b]Modul de scriere corecta in limba romana:[/b][/color][/size]
Nu înțeleg de ce vă apare limba engleză si franceză pe forum. Limba engleză în meniu, iar limba franceză în " Prezentare membri ". Cel mai corect într-un subiect de prezentare ar trebui și un titlu pe înțeles " Prezentare Gheorghe ", nu ca și la dumneavoastră pe forum unde un titlul este " Bonjour ! ". Nu zic asta în nume de rău să nu mă înțelegeți greșit, doar că există și necunoscători de limbă franceză sau engleză.

:!: [size=12][color=red][b][color=#E60000]Atenție:[/color] Aceasta nu a fost o revizuire oficială![/b][/color][/size]

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Zachary la data de Vin 20 Dec - 12:05

SageatăPrimele impresii:
Când am intrat pentru prima dată pe forumul dvs. am observat ca totul este pus la punct si cum trebuie, categoriile aranjate cum trebuie, forumurile categorizate cum trebuie, statisticile forumului fiind foarte bune, va felicit pentru aceste criterii.

SageatăAspectul general al forumului:
Tema forumului este una frumoasă, elegantă, simplă care vă aduce forumul la o infațișare destul de placută. Ceea ce nu mi-a placut la această temă sunt statisticile default, la care nu ați aplicat nimic nou doar acele 2 imagini atașate. Pentru a acoperi acel "gol" din partea stângă, ați putea adauga 2-3 widget-uri. În rest aspectul general este unul OK, ceea ce dați-mi voie sa vă felicit pentru acest criteriu.

La capitolul "activitate" mai aveți putin de lucrat, mai exact la activitatea membrilor, deoarece în mare parte observ că o mare parte din subiecte/mesaje sunt postate de către membrii staff, ceea ce nu e prea in regula. Vă propun să deschideți subiecte interesante, gen: știri, jocuri, tutoriale noi, pentru a mai mării activitatea membrilor in secțiunile actuale ale forumului. Referitor la capitolul "statistici" stați foarte bine, d.p.d.v (din punct de vedere) a numărului de membrii înregistrați si la numărul de mesaje/subiecte postate dealungul timpului, ceea ce vă felicit.

În mare parte grupurile sunt ok, totuși dacă aveți o secțiune de suport ar fi bine-venit și grupul de Asistenți pentru a se ocupa de secțiunea respectivă. Din câte observ staff-ul iși rezervă timp pentru a modera forumul, ceea ce este foarte bine. Felicitări pentru aceste criterii.

La capitolul "originalitate" nu prea stați așa bine, majoritatea temelor postate la dvs. pe forum sunt copiate de pe alte forumuri care aparțin acestei platforme, la fel si la capitolul template-uri. V-aș sugera să incepeți sa creați dvs. teme simple si elegante, postându-le in locul celor actuale, dupa aceea se va simți si vizitele/vizitatorii dvs. pe forum, ceea ce vă v-a aduce noi membrii pe forumul dvs.

La acest criteriu stați foarte bine, mai exact aveti forumuri precise care se caracterizează in categoriile forumului.

Din câte am observat prin unele subiecte/mesaje mai aveți mici scapări, ceea ce vă sugerez sa verificați subiectul/mesajul dupa ce l-ati postat.

Cod:
[center][color=#1675BC][b]Revizuire: LLg-Cstrike[/b][/color][/center]
[hr]
:arrow:[color=#DA9100][b]Primele impresii:[/b][/color]
Când am intrat pentru prima dată pe forumul dvs. am observat ca totul este pus la punct si cum trebuie, categoriile aranjate cum trebuie, forumurile categorizate cum trebuie, statisticile forumului fiind foarte bune, va felicit pentru aceste criterii.

:arrow:[color=#007FFF][b]Aspectul general al forumului:[/b][/color]
Tema forumului este una frumoasă, elegantă, simplă care vă aduce forumul la o infațișare destul de placută. Ceea ce nu mi-a placut la această temă sunt statisticile default, la care nu ați aplicat nimic nou doar acele 2 imagini atașate. Pentru a acoperi acel "gol" din partea stângă, ați putea adauga 2-3 widget-uri. În rest aspectul general este unul OK, ceea ce dați-mi voie sa vă felicit pentru acest criteriu.

[color=#66B032][b]Activitate si statistici:[/b][/color]
La capitolul "activitate" mai aveți putin de lucrat, mai exact la activitatea membrilor, deoarece în mare parte observ că o mare parte din subiecte/mesaje sunt postate de către membrii staff, ceea ce nu e prea in regula. Vă propun să deschideți subiecte interesante, gen: știri, jocuri, tutoriale noi, pentru a mai mării activitatea membrilor in secțiunile actuale ale forumului. Referitor la capitolul "statistici" stați foarte bine, d.p.d.v (din punct de vedere) a numărului de membrii înregistrați si la numărul de mesaje/subiecte postate dealungul timpului, ceea ce vă felicit.

[color=#1034A6][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color]
În mare parte grupurile sunt ok, totuși dacă aveți o secțiune de suport ar fi bine-venit și grupul de Asistenți pentru a se ocupa de secțiunea respectivă. Din câte observ staff-ul iși rezervă timp pentru a modera forumul, ceea ce este foarte bine. Felicitări pentru aceste criterii.

[color=#5076AF][b]Originalitate si calitate:[/b][/color]
La capitolul "originalitate" nu prea stați așa bine, majoritatea temelor postate la dvs. pe forum sunt copiate de pe alte forumuri care aparțin acestei platforme, la fel si la capitolul template-uri. V-aș sugera să incepeți sa creați dvs. teme simple si elegante, postându-le in locul celor actuale, dupa aceea se va simți si vizitele/vizitatorii dvs. pe forum, ceea ce vă v-a aduce noi membrii pe forumul dvs.

[color=#004225][b]Organizarea forumurilor si a categoriilor:[/b][/color]
La acest criteriu stați foarte bine, mai exact aveti forumuri precise care se caracterizează in categoriile forumului.

[color=#CC0000][b]Modul de scriere corecta in limba romana:[/b][/color]
Din câte am observat prin unele subiecte/mesaje mai aveți mici scapări, ceea ce vă sugerez sa verificați subiectul/mesajul dupa ce l-ati postat.

[color=red][b][color=#E60000]Atenție:[/color] Aceasta nu a fost o revizuire oficială![/b][/color]

Zachary
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 36
Localizare : România
Data de inscriere : 08/05/2013
Multumiri : 153
Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 20 Dec - 13:23

Sageată Primele impresii:
Foarte frumos! Am fost foarte surprins sa vad ca ati decis intr-un final sa schimbati tema in una mai moderna. Imi place foarte mult sa vad ca incercati sa induceti toti vizitatorii si membrii in spiritul sarbatorilor, si ati reusit asta de minune, fara sa incarcati pagina cu decoratiuni nefolositoare, doar un pic de zapada si un logo care arata clar venirea iernii si a sarbatorilor de iarna.

Arata foarte bine! Am fost placut surprins sa vad o alta tema, unica pe forumurile gratuite de gaming! Sunt uimit ca ati reusit sa imbinati aceste doua culori, care la prima vedere ar prea ca nu s-ar prea potrivi. Logo-ul se potriveste de minune cu fundalul negru spre gri, foarte bine ati facut ca ati ales un albastru mai inchis pentru a nu fi prea extravagant. Meniul de navigare este superb si foarte finut, dar ar fi trebuit sa nu adaugati alte proprietati grafice la link-ul care duce spre forum, ar fi aratat mult mai profesional. Totodata, va felicit pentru folosirea a 3 culori, care sunt obligatorii pentru o tema "perfecta".

Din fericire observ ca activitatea incepe sa creasca de la ultima revizuire, ceea ce este foarte bine! A venit vacanta si ar trebui sa organizati si cateva concursuri care au legatura cu sarbatorile de iarna pentru a face ca membrii sa fie mai activi si mai interesati de forum. Odata ce dumneavoastra va interesati de forum, si ei vor fi la fel de interesati.

Cu grupurile stati excelent. Stiu ca pana acum criticam folosirea grupului "Membri", dar de la o vreme mi se pare in regula, tinand cont ca poate doriti ca membri sa aiba alta culoare fata de culoarea link-urilor. Va felicit pentru ca aveti in fiecare grup cel putin 2 membri staff, dar unii par sa fi luat vacanta si pe forum. Ar fi in regula sa excludeti toti membrii inactivi din staff, mai ales ca este un forum de gaming activ, care are nevoie si de o echipa a forumului la fel de activa!

Tema este una originala, nemaiîntalnita, insa aveti si tutoriale, si resurse preluate de pe alte forumuri. Nu spun sa le stergeti, dar adaugarea sursei "iarta" aproape pe toti, totodata adaugarea unor tutoriale originale, facute de dumneavoastra va vor duce printre primele locuri in motoarele de cautare!

Arata foarte bine asa cum este, am fost placut impresionat sa vad ca aveti diversitate, chiar daca este forum de gaming. Aveti o organizare corecta, perfecta chiar pentru un asemenea forum si veti face foarte multi vizitatori sa isi creeze un cont pe forum.

Va adresati foarte frumos membrilor si observ ca ati folosit si diacriticele la descrierilor forumurilor, ceea ce este in regula pentru un forum roman, chiar daca pentru Google nu prea este, tinand cont ca atunci cand cautati ceva o faceti fara diacritice.

Felicitari pentru un forum reusit si pentru munca depusa!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Louk la data de Dum 22 Dec - 15:48

Revizuire oficiala complexa: LLg-Cstrike

Spoiler:

Primele impresii:
  • La o prima accesare a forumului dvs. am ramas placut surprins de aspectul acestuia, in special cel al antetului. Pot spune fara rezerve ca forumul confera acel aspect de care se bucura site-urile profesioniste, cel putin din punct de vedere al design-ului. Ceea ce m-a dezamagit la prima impresie au fost mini-bannerele din footer cu partenerii. In mod cert, un forum incarcat cu astfel de mini-bannere denota lipsa de incredere.

Aspectul general al forumului:
  • Culorile utilizate sunt potrivite pentru un forum cu o tema ca cea a dvs., combinatia folosita este una la fel de potrivita, iar faptul ca nu ati scapat din vedere sa lasati si cate "o pata" de culoare, in afara celei predominante, este de laudat. V-as recomanda sa va modificati tema astfel incat sa va permita si afisarea widget-urilor. Ar fi un loc mult mai potrivit pentru parteneri, iar diversele elemente ce le-ati putea afisa acolo ar face forumul mai atractiv, cel putin pentru vizitatorii din afara platformei Forumgratuit care privesc un forum ca pe un site la o prima vedere.

Activitate si statistici:
  • Am acordat nota 7 la acest criteriu pentru ca observ, din pacate, ca activitatea este intretinuta in mare masura de catre staff, iar utilizatorii simpli se implica mai putin in sustinerea activitatii. De asemenea, aveti afisati membrii conectati in ultimele 95 de ore, adica membrii conectati in ultimele aproximativ 4 zile. Imi dau seama ca ati luat aceasta decizie pentru ca in ultimele 24 de ore ar fi fost afisati mult mai putini utilizatori. Va recomand sa nu depasiti cifra de 48 de ore la ultimii conectati, tocmai pentru ca cei ce va vor vizita forumul vor avea aceeasi impresie pe care am avut-o si eu acum. Lucrati la activitatea membrilor si incurajati-i sa devina activi. Acordati atentie continutului si nu cantitatii.

Staff-ul si grupurile forumului:
  • Am apreciat inca de la punctul anterior faptul ca staff-ul este activ in cadrul forumului. Faptul ca exista membri in fiecare grup al forumului, ca toti au mesaje postate constant si ca se observa faptul ca se implica in crearea de continut reprezinta un plus la acest criteriu. Incercati sa nu mai mariti numarul administratorilor, sa-l mentineti pe cel al moderatorilor si, eventual, sa mai adaugati un asistent. In rest totul depinde de comunicare la nivel de staff pentru ca lucrurile sa fie ok. Mai urmariti si ca membrii unui grup sa se implice cat de cat uniform in cadrul forumului (in cadrul sectiunilor pe care le modereaza).

Originalitate si calitate:
  • Sincer, nu am fost multumit de calitatea continutului. Din pacate acesta nu aduce nimic nou fata de ceea ce suntem obisnuiti sa intalnim pe un forum (jocuri, suport, tutoriale) si va sfatuiesc sa lucrati la asta. De asemenea, mesajele telegrafice si raspunsurile la fel de rezumative m-au determinat sa acord o nota mai mica originalitatii si continutului. M-as bucura ca la urmatoarea vizita sa observ cel putin o sectiune noua ca si concept, mai rar intalnita pe alte forumuri. Generati subiecte de discutie care sa trezeasca interes utilizatorilor si sa-i determine sa compuna mesaje de cateva cuvinte, cel putin.

Organizarea forumurilor si a categoriilor:
  • Aveti o organizare in general buna. Cele 5 categorii mari includ forumuri potrivite, iar subforumurile se potrivesc locurilor in care le-ati amplasat. Incercati insa ca partea administrativa ce cuprinde regulamentul, anunturile si toate aspectele organizatorice ale forumului sa ocupe o pozitie fruntasa in cadrul forumului. Consider ca o astfel de sectiune este de interes maxim pentru utilizatori, iar atentia lor ar trebui focusata, in primul rand, spre aceasta.

Modul de scriere in limba romana:
  • Atentia cea mai mare, fara sa gresesc cand spun asta, trebuie sa o acordati felului in care sunt scrise mesajele. Din pacate am fost dezamagit din acest punct de vedere. Atat membrii cat si staff-ul au greseli majore de exprimare, de ortografie. Un astfel de continut nu va fi niciodata apreciat de un vizitator matur care pune accent in mod deosebit pe modul de scriere. Mai multa atentie asadar la felul cum pregatiti mesajele, mai ales cele oficiale, de interes general.

Chiar daca primul gand va fi unul de genul "asta-i nota?" cu siguranta imi veti multumi la urmatoarea revizuire. A face cu ochiul Nu am facut decat sa evaluez obiectiv fiecare criteriu la modul cum se prezinta acum. Va felicit pentru design si structura! Va recomand sa luati masuri urgente in ceea ce priveste corectitudinea mesajelor din punct de vedere ortografic si in ceea ce priveste originalitatea continutului.

Nota finala a forumului: 7.85

Cod:
[justify][table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i48.tinypic.com/e6ep1z_th.png[/img][/td][td] [color=#DA9100][b][size=14]Primele impresii: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2qa5yy10.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]La o prima accesare a forumului dvs. am ramas placut surprins de aspectul acestuia, in special cel al antetului. Pot spune fara rezerve ca forumul confera acel aspect de care se bucura site-urile profesioniste, cel putin din punct de vedere al design-ului. Ceea ce m-a dezamagit la prima impresie au fost mini-bannerele din footer cu partenerii. In mod cert, un forum incarcat cu astfel de mini-bannere denota lipsa de incredere.[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2hewumd_th.png[/img][/td][td] [color=#007FFF][b][size=14]Aspectul general al forumului: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2rcsev10.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Culorile utilizate sunt potrivite pentru un forum cu o tema ca cea a dvs., combinatia folosita este una la fel de potrivita, iar faptul ca nu ati scapat din vedere sa lasati si cate "o pata" de culoare, in afara celei predominante, este de laudat. V-as recomanda sa va modificati tema astfel incat sa va permita si afisarea widget-urilor. Ar fi un loc mult mai potrivit pentru parteneri, iar diversele elemente ce le-ati putea afisa acolo ar face forumul mai atractiv, cel putin pentru vizitatorii din afara platformei Forumgratuit care privesc un forum ca pe un site la o prima vedere.[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i49.tinypic.com/2vd37sw_th.png[/img][/td][td] [color=#66B032][b][size=14]Activitate si statistici: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/4g2f0310.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Am acordat nota 7 la acest criteriu pentru ca observ, din pacate, ca activitatea este intretinuta in mare masura de catre staff, iar utilizatorii simpli se implica mai putin in sustinerea activitatii. De asemenea, aveti afisati membrii conectati in ultimele 95 de ore, adica membrii conectati in ultimele aproximativ 4 zile. Imi dau seama ca ati luat aceasta decizie pentru ca in ultimele 24 de ore ar fi fost afisati mult mai putini utilizatori. Va recomand sa nu depasiti cifra de 48 de ore la ultimii conectati, tocmai pentru ca cei ce va vor vizita forumul vor avea aceeasi impresie pe care am avut-o si eu acum. Lucrati la activitatea membrilor si incurajati-i sa devina activi. Acordati atentie continutului si nu cantitatii.[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/20iz72e_th.png[/img][/td][td] [color=#1034A6][b][size=14]Staff-ul si grupurile forumului: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2rcsev10.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Am apreciat inca de la punctul anterior faptul ca staff-ul este activ in cadrul forumului. Faptul ca exista membri in fiecare grup al forumului, ca toti au mesaje postate constant si ca se observa faptul ca se implica in crearea de continut reprezinta un plus la acest criteriu. Incercati sa nu mai mariti numarul administratorilor, sa-l mentineti pe cel al moderatorilor si, eventual, sa mai adaugati un asistent. In rest totul depinde de comunicare la nivel de staff pentru ca lucrurile sa fie ok. Mai urmariti si ca membrii unui grup sa se implice cat de cat uniform in cadrul forumului (in cadrul sectiunilor pe care le modereaza).[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/2na4qb8_th.png[/img][/td][td] [color=#5076AF][b][size=14]Originalitate si calitate: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/4g2f0310.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Sincer, nu am fost multumit de calitatea continutului. Din pacate acesta nu aduce nimic nou fata de ceea ce suntem obisnuiti sa intalnim pe un forum (jocuri, suport, tutoriale) si va sfatuiesc sa lucrati la asta. De asemenea, mesajele telegrafice si raspunsurile la fel de [i]rezumative [/i]m-au determinat sa acord o nota mai mica originalitatii si continutului. M-as bucura ca la urmatoarea vizita sa observ cel putin o sectiune noua ca si concept, mai rar intalnita pe alte forumuri. Generati subiecte de discutie care sa trezeasca interes utilizatorilor si sa-i determine sa compuna mesaje de cateva cuvinte, cel putin.[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i50.tinypic.com/35bh8h3_th.png[/img][/td][td] [color=#004225][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/2rcsev10.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Aveti o organizare in general buna. Cele 5 categorii mari includ forumuri potrivite, iar subforumurile se potrivesc locurilor in care le-ati amplasat. Incercati insa ca partea administrativa ce cuprinde regulamentul, anunturile si toate aspectele organizatorice ale forumului sa ocupe o pozitie fruntasa in cadrul forumului. Consider ca o astfel de sectiune este de interes maxim pentru utilizatori, iar atentia lor ar trebui focusata, in primul rand, spre aceasta.[/list]

[table width="100%;"][tr][td valign="middle" width="50px"][img]http://i46.tinypic.com/16hlu6f_th.png[/img][/td][td] [color=#CC0000][b][size=14]Modul de scriere in limba romana: [/size][/b][/color][/td][td valign="middle" align="right" style="text-align:right;"][img]http://i55.servimg.com/u/f55/12/51/77/36/bdqhvp10.png[/img][/td][/tr][/table]
    [list][*]Atentia cea mai mare, fara sa gresesc cand spun asta, trebuie sa o acordati felului in care sunt scrise mesajele. Din pacate am fost dezamagit din acest punct de vedere. Atat membrii cat si staff-ul au greseli majore de exprimare, de ortografie. Un astfel de continut nu va fi niciodata apreciat de un vizitator matur care pune accent in mod deosebit pe modul de scriere. Mai multa atentie asadar la felul cum pregatiti mesajele, mai ales cele oficiale, de interes general.[/list]

Chiar daca primul gand va fi unul de genul "asta-i nota?" cu siguranta imi veti multumi la urmatoarea revizuire.  ;) Nu am facut decat sa evaluez obiectiv fiecare criteriu la modul cum se prezinta acum. Va felicit pentru design si structura! Va recomand sa luati masuri urgente in ceea ce priveste corectitudinea mesajelor din punct de vedere ortografic si in ceea ce priveste originalitatea continutului.

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 7.85[/size][/b][/color][/center]
        [hr][/justify]

Revizuire realizata de Louk

Data la care puteti solicita o noua analizare: 21 ianuarie 2014.

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Louk
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : România - o țară din ce în ce mai ocupată.
Data de inscriere : 25/04/2009
Multumiri : 171
Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Emanuel la data de Dum 22 Dec - 18:22

Multumesc pentru revizuire, chiar acesta a fost primul cuvant , asta-i nota? Dar dupa ce am citit si am observat greselile facute mi-am dat seama ca totusi este o nota rezonabila. O seara placuta ! Salut! 

Emanuel
Administrator
Administrator

masculin

Varsta : -12
Data de inscriere : 06/11/2012
Multumiri : 822
Niciun avertisment

http://www.infinigame.org/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 29 Dec - 19:33