Revizuire complexa: GameFactor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire complexa: GameFactor

Mesaj Scris de Rullez la data de Lun 28 Ian - 15:11

Numele forumului: GameFactor
Adresa forumului: http://gamefactor.forum.st
Categoria din care face parte forumul: Jocuri si RPG
Data de creare a forumului: 5-4-2011
Tipul de analizare dorita: Complexa
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Da

Ultima editare efectuata de catre Rullez in Dum 17 Feb - 20:19, editata de 2 ori

Rullez
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 21
Localizare : Romania !
Data de inscriere : 03/12/2011
Multumiri : 1
2 avertismente

http://lanenicu.forum.st

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire complexa: GameFactor

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 31 Ian - 20:56

Revizuire: GameFactor

Primele impresii:
Primul sentiment a fost unul placut, la prima vedere arata foarte bine forumul, bine organizat, categoriile sunt la locul lor, si aspectul stil IPB pe care i l-ati dat este foarte primitor, si atrage simplul utilizator sa se inregistreze.

Design și aspect:
Designul este unul nemaiîntalnit si placut la vede. Imi plac foarte mult culorile alese, si felul cum ati reusit sa le combinati, v-au iesit foarte bine. Tot ce strica, este logoul. Este nepotrivit, si micut. As fi ales ceva de dimensiuni mai mari, care sa arate profesionalism, ca restul forumului.

Activitatea forumului:
Activitatea nu este una tocmai buna..nu prea sunt interesati membrii, dar apreciez foarte mult ca incercati sa ii atrageti, creati topicuri interesante si aveti categorii interesante, care incearca sa atraga. Tare pacat, activitatea minima incepe sa "infecteze" toate forumurile..

Staff-ul și grupurile forumului:
Stafful este activ, si apreciez. Grupurile nu le pot vizualiza, deci utilizatorul nu stie ce poate deveni sau ce nu. Va recomand sa le expuneti, sa stie toti despre ce este vorba. Este un "-" pentru forum.

Originalitate și conținut:
Nu am mai intalnit subiectele acestea pe niciun forum, nici icon-urile. Din punctul meu de vedere este o tema originala, si va respect pentru asta.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Rullez la data de Joi 31 Ian - 21:33

Multumesc Danger , o sa punem in aplicare sfaturile tale .

Rullez
Membru Forumgratuit

masculin

2 avertismente

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 31 Ian - 21:57

Cu placere. Sa te vedem la urmatoarea revizuire Fericit
Mult noroc !

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Rullez la data de Sam 9 Feb - 20:07

Imi cer scuze ca scriu acest mesaj , dar imi puteti spune un termen limita pentru efecturarea revizuirii ?

Rullez
Membru Forumgratuit

masculin

2 avertismente

Sus In jos

Terminat Revizuire oficiala complexa: GameFactor

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Sam 9 Feb - 23:53

Revizuire oficiala complexa: GameFactor

Spoiler:

Primele impresii: 9/10
Primele impresii mi-au fost generate, pe linii mari, de tema forumului. Imi place ca ati ales o tema foarte frumoasa, cei-i drept, cred ca este o tema folosita si de alte forumuri, motiv pentru care nu am putut sa va acord o nota maxima la acest capitol. Dar nu numai din acest motiv, mai lipseste un mesaj introductiv pentru vizitatori. Aveti nevoie de asa ceva pentru a le face o introducere cu privire la subiectul de baza al forumului, si pentru a-i atrage sa-si faca si cont. Un vizitator care a pasit prima data pe pragul forumului dumneavoastra se va orienta mai greu si nu va putea fi motivat sa se inregistreze.

Aspectul paginii de start: 9/10
Este foarte ok ca ati ales o tema potrivita pentru sarbatorile de iarna, dar nu si pentru subiectul pe care se axeaza forumul - jocurile video. Palid Incercati sa alegeti o tema care sa se incadreze in ambele criterii, pentru ca doar astfel utilizatorii vor cunoaste "unde se afla".

Banner si meniu de navigare: 10/10
Initial m-am gandit sa va acord si aici 9 puncte. Dar am analizat mai cu atentie logo-ul forumului, si am zis ca este unul foarte interesant ca structura. Punctajul de aici, totusi, oscileaza intre 9 si 10. Ceea ce vreau sa spun este ca.. se putea si mai mult. Puteti sa apelati la sectiunea de Cereri grafice oricand. Este pusa la dispozitie inclusiv si exclusiv pentru dumneavoastra.

Imagini si icon-uri: 8/10
Iconitele care arata statutul forumului (mesaje noi, nu sunt mesaje noi) sunt foarte ok. Dar nu si iconitele adaugate in unele forumuri din unele categorii. Acestea sunt total nepotrivite si nu au nici cea mai mica legatura cu descrierea sectiunii in care se afla. Va recomand sa folositi alte iconite, dar si sa completati celelalte categorii, - goale, care nu au nici o iconita atasata.

Culori: 10/10
Culorile sunt la locul lor! Si spun asta cu toata gura. Foarte fericit Acest ansamblu de culori bine definit i se datoreaza in totalitate temei alese, cei drept, care nu prea are elemente comune cu jocurile video... Totusi, nu putem sa "amestecam borcanele" si sa vorbim despre alte capitole in interiorul acestuia.

Activitatea forumului: 9/10
Am acordat nota 9 si cred ca este un punctaj destul de bun pentru capitolul activitate, mai ales avand in vedere ca multe forumuri Forumgratuit.ro se descurca cu greu la acest capitol. Totusi, din colonita "ultimele mesaje" vad ca nu se mai posteaza atat de des pe forum. Multi administratori de forumuri "s-au trezit" prea tarziu ca sa-si readuca forumurile le activitate, de aceea pentru a evita astfel de neplaceri, ar fi foarte recomandabil sa readuceti la viata cat mai urgent posibil activitatea pe forum.

Originalitatea si calitatea: 9/10
Vad ca forumul are ceva subiecte interesante. Mai mult am atras atentia la sectiunea de tutoriale pentru Counter Strike 1.6, si pot spune ca am fost putin impresionat de calitatea acestora. V-a ramas sa lucrati si la modul de scriere si organizare a acestor tutoriale. Puteti de exemplu sa le creati o structura anumita. Sa-i capitulati, si sa-i notati in pasi.

Organizarea forumurilor si a categoriilor: 10/10
In mare parte, forumurile sunt atasate la categoriile potrivite. Imi place modul lor de organizare, desi unele forumuri au cam multe subforumuri. Nu am scazut puncte din acest motiv, pentru ca nu este un criteriu obligatoriu de aplicat. Totusi, ca o parere personala, se poate reorganiza putin categoria "Comunitate".

Modul de scriere corect in limba romana: 9/10
Modul de scriere este foarte bun. Mai putin la folosirea cratimeai in unele cazuri poate, dar acestea sunt cazuri rare si minore pe langa scrierea de care dati dovada in mesajele oficiale precum regulamentul, modelele de postare etc. Motivul pentru care nu ati reusit sa atingeti punctajul maxim este acela ca de multe ori apelati la limba engleza. Chiar statisticile forumului, link-urile "The moderating team" si restul...

Statistici: 10/10
Bineinteles ca ati primit punctajul maxim. Nici nu vad de ce am vorbi despre asta, avand in vedere statisticile imense. La mai mari!

Nota finala a forumului: 9.3

Cod:
[center][img]http://i.imgur.com/qX1HnzP.png[/img][/center]
[spoiler]http://i.imgur.com/qX1HnzP.png[/spoiler]

[justify][color=#007FFF][b][size=14]Primele impresii: 9/10[/size][/b][/color]
Primele impresii mi-au fost generate, pe linii mari, de tema forumului. Imi place ca ati ales o tema foarte frumoasa, cei-i drept, cred ca este o tema folosita si de alte forumuri, motiv pentru care nu am putut sa va acord o nota maxima la acest capitol. Dar nu numai din acest motiv, mai lipseste un mesaj introductiv pentru vizitatori. Aveti nevoie de asa ceva pentru a le face o introducere cu privire la subiectul de baza al forumului, si pentru a-i atrage sa-si faca si cont. Un vizitator care a pasit prima data pe pragul forumului dumneavoastra se va orienta mai greu si nu va putea fi motivat sa se inregistreze.

[color=#3D2B1F][b][size=14]Aspectul paginii de start: 9/10[/size][/b][/color]
Este foarte ok ca ati ales o tema potrivita pentru sarbatorile de iarna, dar nu si pentru subiectul pe care se axeaza forumul - jocurile video. :pale: Incercati sa alegeti o tema care sa se incadreze in ambele criterii, pentru ca doar astfel utilizatorii vor cunoaste "unde se afla".

[color=#CC0000][b][size=14]Banner si meniu de navigare: 10/10[/size][/b][/color]
Initial m-am gandit sa va acord si aici 9 puncte. Dar am analizat mai cu atentie logo-ul forumului, si am zis ca este unul foarte interesant ca structura. Punctajul de aici, totusi, oscileaza intre 9 si 10. Ceea ce vreau sa spun este ca.. se putea si mai mult. Puteti sa apelati la sectiunea de Cereri grafice oricand. Este pusa la dispozitie inclusiv si exclusiv pentru dumneavoastra.

[color=#004225][b][size=14]Imagini si icon-uri: 8/10[/size][/b][/color]
Iconitele care arata statutul forumului (mesaje noi, nu sunt mesaje noi) sunt foarte ok. Dar nu si iconitele adaugate in unele forumuri din unele categorii. Acestea sunt total nepotrivite si nu au nici cea mai mica legatura cu descrierea sectiunii in care se afla. Va recomand sa folositi alte iconite, dar si sa completati celelalte categorii, - goale, care nu au nici o iconita atasata.

[color=#D73B3E][b][size=14]Culori: 10/10[/size][/b][/color]
Culorile sunt la locul lor! Si spun asta cu toata gura. :D Acest ansamblu de culori bine definit i se datoreaza in totalitate temei alese, cei drept, care nu prea are elemente comune cu jocurile video... Totusi, nu putem sa "amestecam borcanele" si sa vorbim despre alte capitole in interiorul acestuia.

[color=#DA9100][b][size=14]Activitatea forumului: 9/10[/size][/b][/color]
Am acordat nota 9 si cred ca este un punctaj destul de bun pentru capitolul activitate, mai ales avand in vedere ca multe forumuri Forumgratuit.ro se descurca cu greu la acest capitol. Totusi, din colonita "ultimele mesaje" vad ca nu se mai posteaza atat de des pe forum. Multi administratori de forumuri "s-au trezit" prea tarziu ca sa-si readuca forumurile le activitate, de aceea pentru a evita astfel de neplaceri, ar fi foarte recomandabil sa readuceti la viata cat mai urgent posibil activitatea pe forum.

[color=#6082B6][b][size=14]Originalitatea si calitatea: 9/10[/size][/b][/color]
Vad ca forumul are ceva subiecte interesante. Mai mult am atras atentia la sectiunea de tutoriale pentru Counter Strike 1.6, si pot spune ca am fost putin impresionat de calitatea acestora. V-a ramas sa lucrati si la modul de scriere si organizare a acestor tutoriale. Puteti de exemplu sa le creati o structura anumita. Sa-i capitulati, si sa-i notati in pasi.

[color=#FF004F][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: 10/10[/size][/b][/color]
In mare parte, forumurile sunt atasate la categoriile potrivite. Imi place modul lor de organizare, desi unele forumuri au cam multe subforumuri. Nu am scazut puncte din acest motiv, pentru ca nu este un criteriu obligatoriu de aplicat. Totusi, ca o parere personala, se poate reorganiza putin categoria "Comunitate".

[color=#1034A6][b][size=14]Modul de scriere corect in limba romana: 9/10[/size][/b][/color]
Modul de scriere este foarte bun. Mai putin la folosirea cratimeai in unele cazuri poate, dar acestea sunt cazuri rare si minore pe langa scrierea de care dati dovada in mesajele oficiale precum regulamentul, modelele de postare etc. Motivul pentru care nu ati reusit sa atingeti punctajul maxim este acela ca de multe ori apelati la limba engleza. Chiar statisticile forumului, link-urile "The moderating team" si restul...

[color=#696969][b][size=14]Statistici: 10/10[/size][/b][/color]
Bineinteles ca ati primit punctajul maxim. Nici nu vad de ce am vorbi despre asta, avand in vedere statisticile imense. La mai mari!

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 9.3[/size][/b][/color][/center]
[/justify]

Revizuire realizata de SGSS

Data la care puteti solicita o noua analizare: 11.03.2013.

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Rullez la data de Lun 11 Feb - 20:28

Daca se poate sa isi dea si altcineva cu parerea ? Foarte fericit
PS : Dorim mai multe sfaturi pentru a avea o nota mult mai buna pe viitor .

Rullez
Membru Forumgratuit

masculin

2 avertismente

Sus In jos

Mesaj Scris de Ina la data de Lun 18 Feb - 20:13