Revizuire simpla: D World Oficial

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire simpla: D World Oficial

Mesaj Scris de VeteraNNN la data de Lun 14 Ian - 19:34

Numele forumului: D World Oficial
Adresa forumului: http://dworld.forumz.ro/
Categoria din care face parte forumul: Calculatoare & Internet
Data de creare a forumului: 28 Oct 2012
Tipul de analizare dorita: Simpla
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Nu

VeteraNNN
Membru activ

masculin

Varsta : 22
Localizare : Undeva in spatele tau !!
Data de inscriere : 28/10/2012
Multumiri : 0
Membru exclus

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire simpla: D World Oficial

Mesaj Scris de Typlo la data de Lun 14 Ian - 20:06

Revizuire: D World Oficial

Primele impresii:
Prima mea impresie a fost una buna. Tema mi s-a parut simpatica si originala.

Design și aspect:
Design-ul este unul classic ce ma surprins la prima vedere. Aspectul este unul placut tema arata bine nu are buguri. Categoriile sunt bine incadrate in context dupa parerea mea si da un aspect placut utilizatorilor de a naviga pe forum.

Activitatea forumului:
Se creeaza destul de multe subiecte noi si activitatea este una buna dupa parerea mea.

Staff-ul și grupurile forumului:
Grupurile sunt bine asezate si organizate. Staff-ul este destul de bun este experimentat dar este prea putin de asemenea.

Originalitate și conținut:
Originalitatea e buna ti-ai folosit imaginatia si ai facut un forum bun si usor de inteles referitor la probleme. Continutul este unul bun si usor de folosit cand cauti ceva.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: D World Oficial[/font][/b][/color][/size][/center]

[font=Trebuchet MS][size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] [/font]
Prima mea impresie a fost una buna. Tema mi s-a parut simpatica si originala.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] [/font]
Design-ul este unul classic ce ma surprins la prima vedere. Aspectul este unul placut tema arata bine nu are buguri. Categoriile sunt bine incadrate in context dupa parerea mea si da un aspect placut utilizatorilor de a naviga pe forum.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Se creeaza destul de multe subiecte noi si activitatea este una buna dupa parerea mea.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Grupurile sunt bine asezate si organizate. Staff-ul este destul de bun este experimentat dar este prea putin de asemenea.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size][/font]
Originalitatea e buna ti-ai folosit imaginatia si ai facut un forum bun si usor de inteles referitor la probleme. Continutul este unul bun si usor de folosit cand cauti ceva.

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Typlo
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 08/01/2013
Multumiri : 69
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Lun 14 Ian - 21:17

Revizuire oficiala simpla: D World Oficial

Design si aspect:

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Activitatea membrilor si a staff-ului:

Originalitate:

Modul de scriere corecta in limba romana:

Concluzii:
Un forum ce vine cu scopul de a le oferi utilzatorilor acestei platforme suport privind problemele pe care acestia le intampina. Un forum cu potential, care poate ajunge departe. Am apreciat tema forumului pe care o folositi, insa fara sa o "aduceti la viata" nu puteti obtine un punctaj maxim din pacate, si aici m-am referit strict la culorile temei. As fi fost surprins sa vad niste culori mai vii decat acestea. Forumurile sunt atasate la categoriile potrivite, iar activitatea nu poate fi una de nota 10 avand in vedere schimbarile survenite ultimul timp pe forum.
Aspect la care trebuie sa mai lucrati pe alocuri este modul de scriere corect si in limba romana.

Succes! Noroc

Nota finala a forumului: 8.80

Cod:
    [justify][color=green][b][size=14]Design si aspect: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=darkred][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=blue][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=orange][b][size=14]Originalitate: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=black][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]
Un forum ce vine cu scopul de a le oferi utilzatorilor acestei platforme suport privind problemele pe care acestia le intampina. Un forum cu potential, care poate ajunge departe. Am apreciat tema forumului pe care o folositi, insa fara sa o "aduceti la viata" nu puteti obtine un punctaj maxim din pacate, si aici m-am referit strict la culorile temei. As fi fost surprins sa vad niste culori mai vii decat acestea. Forumurile sunt atasate la categoriile potrivite, iar activitatea nu poate fi una de nota 10 avand in vedere schimbarile survenite ultimul timp pe forum.
Aspect la care trebuie sa mai lucrati pe alocuri este modul de scriere corect si in [b]limba romana[/b].

Succes! :cheers:

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.80[/size][/b][/color][/center]
    [hr]
    [/justify]

Revizuire realizata de SGSS

Data la care puteti solicita o noua analizare: 30.01.2013

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Ultima editare efectuata de catre SGSS in Joi 17 Ian - 20:39, editata de 1 ori

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de VeteraNNN la data de Mar 15 Ian - 13:52

" Nota finala a forumului: 8.80 "
Mam saturat sa tot iau numai acesta nota x(, eu nu inteleg ce aveti cu temele create de mine ? e o tema foarte greu de convertit pe forum gratuit actuala tema care o am pe forum, dar asta e apreciez ca si tu si Keir ait oferit aceiasi nota.

VeteraNNN
Membru activ

masculin

Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Mar 15 Ian - 15:22

Nici macar nu am verificat ce nota v-a oferit Keir. Foarte fericit

Sa stiti ca suntem cat se poate de obiectivi, nu oferim note mai bune persoanelor pe care le cunostem sau mai rele persoanelor pe care nu le cunoastem. A face cu ochiul

Si nu avem/am nimic cu tema creata de dumneavoastra, chiar din contra, cum am spus si mai sus, - am apreciat-o foarte pozitiv, doar ca m-am asteptat la ceva culori mai vii. Râset

Multumesc.

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de VeteraNNN la data de Mar 15 Ian - 16:03

Tema dupa care e creata este una pusa pe site-ul phpbb. De acea nu am venit cu culori ceva mai vii.
Ori cum multumesc de revizuire.
PS: http://help.forumgratuit.ro/t39269-revizuire-simpla-d-world-oficial Keir mia oferit:
9/10

9/10

Originalitate:
8/10

iar tu:
10/10

8/10

Originalitate:
8/10

Si cum socotiti voi de a dat exact aceiasi nota ?

VeteraNNN
Membru activ

masculin

Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Mar 15 Ian - 16:22

Cu placere. A face cu ochiul

Nu este nici o problema ca tema este convertita de pe site-ul oficial phpbb, dar nu vad cu ce ar strica o mica schimbare. Fericit

Spoiler:
Notele de la "Organizarea forumurilor si a categoriilor" si "Activitatea membrilor si a staff-ului" difera. Râset

Nota finala este oricum destul de bunicica, as spune. Sunt sigur ca daca veti lua in consideratie sfaturile de mai sus, la urmatoarea revizuire ne vom vedea cu note mult mai mari, pentru ca nu aveti prea multe de facut in acest sens. Fericit

P.S.: Sper ca nu a fost mare problema in aceea ca nota finala a fost la fel ca si la Keir, nu m-am uitat la revizuirea lui. Foarte fericit

Succes! Noroc

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos