Revizuire simpla: Comunitatea Deluxe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire simpla: Comunitatea Deluxe

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mar 1 Ian - 17:09

1. Numele forumului: Comunitatea Deluxe
2. Adresa forumului: http://deluxe.hitforum.ro
3. Categoria din care face parte forumul: Diverse
4. Data de creare a forumului: 19 Oct 2012
5. Tipul de analizare dorita: Simpla
6. Doriti realizarea insignei de revizuire?: [/i] da[/i]

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire simpla: Comunitatea Deluxe

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Mar 1 Ian - 23:45

Revizuire: Comunitatea Deluxe

Primele impresii:
In prim-plan, am fost placut surprins de subiectul de disctuie al acestui forum. Imi place ca este un forum mai.. liber, relaxant, ceea ce imi trezeste curiozitatea de a naviga pe el, de a citi topic-urile acestuia. Mult mai bine era daca gaseam mai multe sectiuni in care sa se vorbesasca despre viata reala, stiri sau articole despre viata de zi cu zi, filme, calculatoare si mai putin despre subiecte concrete si banale: counter strike, metin etc.. Aici v-as recomanda o reorganizare a cateogriilor si forumurilor. Puteti sa va inspirati de pe cele mai mari forumuri romanesti de discutii generale.

Design și aspect:
Aspectul general al forumului este unul placut, insa doar atat. Râset Spun asta pentru ca asteptarile mele erau de fapt, mai mari. Intr-adevar, culorile imi creaza niste impresii pozitive. Le-ati ales foarte bine. Insa, ma cam deranjeaza pustiitatea partii de sus a forumului. Meniul si spatiul de mai sus, e prea monoton. V-as recomanda sa personalizati nitel header-ul. Nu ar strica nici schimbarea culorii de fundal in alba, sau doar mai deschisa a categoriilor, statisticilor si altor casete gri din forum. O alta obiectie, si spun cu toata gura, este ca ati ales cat se poate de rau imaginile/iconitele pentru forumuri.

Activitatea forumului:
Activitatea cam franeaaza pe forumul dumneavoastra. think Spun asta cu mare ingrijorare, deoarece singurul utilizator care mai posteaza cate ceva prin subiectele forumului este chiar fondatorul.
Membrii conectati in decursul ultimelor 48 ore: Alexut, KatheliNNe, MicutzaRuxi, Nesquik
Membrii conectati in decursul ultimelor 48 ore => Iata inca un element care ma nelinisteste in legatura cu activitatea pe forum. As putea exemplifica cu multe aici, insa concluzia e tot aceeasi: activitatea forumului e 0, iar asta trebuie de oprit. Daca ati posta niste subiecte mai interesante (iar aici nu ma refer la "fazan", "ce incape intr-o valiza" etc..), acesta ar fi un pas bun la reducerea activitatii forumului.

Staff-ul și grupurile forumului:
Despre aceest aspect pot spune multe, atat laude cat si critici. Insa as vrea sa vorbesc numai despre ce e mai esential in cazul dumneavoastra. Vad ca aveti 3 moderatori, destul de activi, dar nu este de mirare avand in vedere ca acestia "isi castiga" sansa de a-si mari numarul de mesaje in sectiunea "Discutii generale/Spam", care este plina de jocuri frumistice, ceea ce este echivalent cu spamul. Vad ca mai aveti si criza de designeri, ar trebuie sa gasiti macar unul pentru a face fata sectiunilor destinate design-ului, si, de ce nu, un administrator care sa va ajute serios la administrarea forumului.

Originalitate și conținut:
Nu stiu ce sa zic despre originalitate.. pe de o parte as vrea sa spun "aveti un forum interesant, original", dar ceva ma opreste sa fac acest lucru, si cred ca stiu ce: criticile aduse anterior la celelalte aspecte. Mai aveti de muncit intai de toate la cele de mai sus, apoi vom putea clarifica si problema originalitatii. grin
Cat despre continutul forumului, nu as putea spune nici aici prea multe, insa as vrea sa adaug faptul ca prin munca si efort veti ajunge departe, asta in cazul in care aveti si dorinta de a indrepta forumul spre calea cea dreapta. Continutul nu este prea mare si nici calitativ, si asta din cauza numarului de mesaje, care 85% sunt este mai degraba spam.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: Comunitatea Deluxe[/font][/b][/color][/size][/center]

[font=Trebuchet MS][size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] [/font]
In prim-plan, am fost placut surprins de subiectul de disctuie al acestui forum. Imi place ca este un forum mai.. liber, relaxant, ceea ce imi trezeste curiozitatea de a naviga pe el, de a citi topic-urile acestuia. Mult mai bine era daca gaseam mai multe sectiuni in care sa se vorbesasca despre viata reala, stiri sau articole despre viata de zi cu zi, filme, calculatoare si mai putin despre subiecte concrete si banale: counter strike, metin etc.. Aici v-as recomanda o reorganizare a cateogriilor si forumurilor. Puteti sa va inspirati de pe cele mai mari forumuri romanesti de discutii generale.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] [/font]
Aspectul general al forumului este unul placut, insa doar atat. :P Spun asta pentru ca asteptarile mele erau de fapt, mai mari. Intr-adevar, culorile imi creaza niste impresii pozitive. Le-ati ales foarte bine. Insa, ma cam deranjeaza pustiitatea partii de sus a forumului. Meniul si spatiul de mai sus, e prea monoton. V-as recomanda sa personalizati nitel header-ul. Nu ar strica nici schimbarea culorii de fundal in alba, sau doar mai deschisa a categoriilor, statisticilor si altor casete gri din forum. O alta obiectie, si spun cu toata gura, este ca ati ales cat se poate de rau imaginile/iconitele pentru forumuri.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Activitatea cam franeaaza pe forumul dumneavoastra. :think: Spun asta cu mare ingrijorare, deoarece singurul utilizator care mai posteaza cate ceva prin subiectele forumului este chiar fondatorul.
[quote]Membrii conectati in decursul ultimelor 48 ore: Alexut, KatheliNNe, MicutzaRuxi, Nesquik[/quote][i]Membrii conectati in decursul ultimelor 48 ore[/i] => Iata inca un element care ma nelinisteste in legatura cu activitatea pe forum. As putea exemplifica cu multe aici, insa concluzia e tot aceeasi: activitatea forumului e 0, iar asta trebuie de oprit. Daca ati posta niste subiecte mai interesante (iar aici nu ma refer la "fazan", "ce incape intr-o valiza" etc..), acesta ar fi un pas bun la reducerea activitatii forumului.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Despre aceest aspect pot spune multe, atat laude cat si critici. Insa as vrea sa vorbesc numai despre ce e mai esential in cazul dumneavoastra. Vad ca aveti 3 moderatori, destul de activi, dar nu este de mirare avand in vedere ca acestia "isi castiga" sansa de a-si mari numarul de mesaje in sectiunea "Discutii generale/Spam", care este plina de jocuri frumistice, ceea ce este echivalent cu spamul. Vad ca mai aveti si criza de designeri, ar trebuie sa gasiti macar unul pentru a face fata sectiunilor destinate design-ului, si, de ce nu, un administrator care sa va ajute serios la administrarea forumului.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size][/font]
Nu stiu ce sa zic despre originalitate.. pe de o parte as vrea sa spun "aveti un forum interesant, original", dar ceva ma opreste sa fac acest lucru, si cred ca stiu ce: criticile aduse anterior la celelalte aspecte. Mai aveti de muncit intai de toate la cele de mai sus, apoi vom putea clarifica si problema originalitatii. :grin:
Cat despre continutul forumului, nu as putea spune nici aici prea multe, insa as vrea sa adaug faptul ca prin munca si efort veti ajunge departe, asta in cazul in care aveti si dorinta de a indrepta forumul spre calea cea dreapta. Continutul nu este prea mare si nici calitativ, si asta din cauza numarului de mesaje, care 85% sunt este mai degraba spam.

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Keir la data de Mier 2 Ian - 13:08

Revizuire oficiala simpla: Comunitatea Deluxe

Spoiler:

Design si aspect:

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Activitatea membrilor si a staff-ului:

Originalitate:

Modul de scriere corecta in limba romana:

Concluzii:

Nu este rau. Asta este o concluzie subiectiva in urma analizarii oferite. Pot spune ca forumul are un design frumos si cat se poate de unic. Modul de scriere este relativ corect, insa cu putine greseli de exprimare in zona descrierilor din dreptul forumurilor.
Apreciez faptul ca forumurile sunt repartizate corect in categorii mama si ca totul este simplu si la locul lui. Daca ar fi sa scriu si greselile care v-au depunctat la nota ar trebui sa va spun ca fundalul temei este cam simplu si puteati integra in locul lui un altul mult mai plin de viata. A face cu ochiul
Din punctul meu de vedere ar trebui sa lucrati la activitatea si gradul de implicare al membrilor staff si al membrilor(in general) in subiectele forumului. Fara activitate, forumul nu exista.

Mult succes! Noroc

Nota finala a forumului: 8.80

Cod:
[center][img]http://i49.tinypic.com/2pz0mcz_th.png[/img][/center]
[spoiler]http://i49.tinypic.com/2pz0mcz_th.png[/spoiler]

[justify][color=green][b][size=14]Design si aspect: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=darkred][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=blue][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [hide]7/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=orange][b][size=14]Originalitate: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=black][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]

Nu este rau. Asta este o concluzie subiectiva in urma analizarii oferite. Pot spune ca forumul are un design frumos si cat se poate de unic. Modul de scriere este relativ corect, insa cu putine greseli de exprimare in zona descrierilor din dreptul forumurilor.
Apreciez faptul ca forumurile sunt repartizate corect in categorii mama si ca totul este simplu si la locul lui. Daca ar fi sa scriu si greselile care v-au depunctat la nota ar trebui sa va spun ca fondalul temei este cam simplu si puteati integra in locul lui un altul mult mai plin de viata.
Din punctul meu de vedere ar trebui sa lucrati la activitatea si gradul de implicare al membrilor staff si al membrilor(in general) in subiectele forumului. Fara activitate, forumul nu exista.

Mult succes! :cheers:

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.80[/size][/b][/color][/center]
    [hr]
    [/justify]

Revizuire realizata de Keir

Data la care puteti solicita o noua analizare: 17.01.2013

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Ultima editare efectuata de catre Keir in Sam 12 Ian - 14:07, editata de 1 ori

Keir
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Buzau
Data de inscriere : 28/12/2011
Multumiri : 68
Niciun avertisment

http://neotalk.wikiforum.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 2 Ian - 15:40

Va multumesc. Am incercat sa mai stimulez putin si activitatea lor, creand mai multe topicuri, tutoriale, subiecte care sa-i atraga..

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Joi 3 Ian - 14:09

Cu placere. A face cu ochiul Sa ne vedem la urmatoare revizuire, cu rezultate mai mari. :great:

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 3 Ian - 14:24

Sa speram ! Dupa cum vad la note, ma trage rau in jos activitatea.. cateva rectificari si la categorii, si poate am 10 si la Modul de scriere corect in limba romana ^^... mai am sa fac si un LOGO atractiv Foarte fericit

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Joi 3 Ian - 14:26

@Nesquik a scris:Sa speram ! Dupa cum vad la note, ma trage rau in jos activitatea.. cateva rectificari si la categorii, si poate am 10 si la Modul de scriere corect in limba romana ^^... mai am sa fac si un LOGO atractiv Foarte fericit
Desigur, puteti apela la sectiunea Graphic Design oricand. A face cu ochiul Multu succes cu forumul! Noroc

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 3 Ian - 21:22

SGSS a scris:
@Nesquik a scris:Sa speram ! Dupa cum vad la note, ma trage rau in jos activitatea.. cateva rectificari si la categorii, si poate am 10 si la Modul de scriere corect in limba romana ^^... mai am sa fac si un LOGO atractiv Foarte fericit
Desigur, puteti apela la sectiunea Graphic Design oricand. A face cu ochiul Multu succes cu forumul! Noroc
Statistici 3 ian 2013
21:21 pm Râset

Cod:

Membrii nostri au postat un numar de 1071 mesaje
Avem 33 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: D World <3
In total este 1 utilizator conectat: 1 Inregistrati, 0 Invizibil si 0 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
Recordul de utilizatori conectati a fost de 13, Sam 20 Oct 2012 - 13:15

Utilizatori inregistrati: Nesquik
Motoare de cautare: Google
Membrii conectati in decursul ultimelor 48 ore: Alexut, D World <3, Emaaa:] , KatheliNNe, MicutzaRuxi, Nesquik, xĐaÿane ™
Niciun membru nu-si sarbatoreste ziua de nastere astazi
Membri care isi sarbatoresc ziua de nastere in urmatoarele 7 zile: ***Toni*** (19)
I-am trezit putin, cu cateva mailuri Foarte fericit Iubesc functia aia

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de R#D4 la data de Joi 3 Ian - 21:33

Un forum interesant, cu o tematica interesanta. Design-ul e dragut, dar mai aveti putin de lucrat la el. Imaginea "Topicuri" nu se vede, probabil a expirat imaginea de pe host sau a fost stearsa. Activitate nu post sa spun ca aveti multa, dar vad ca ati trezit putin forumul la acest capitol. Incercati sa strangeti o echipa(staff), si nu ar fi rau ca fiecare grup din staff sa aiba cate cel putin 2 membri(acestia sa fie numaidecat activi).
Succes.

R#D4
Membru Forumgratuit

Varsta : 22
Data de inscriere : 03/01/2013
Multumiri : 0
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 4 Ian - 12:48

@R#D4 a scris:Un forum interesant, cu o tematica interesanta. Design-ul e dragut, dar mai aveti putin de lucrat la el. Imaginea "Topicuri" nu se vede, probabil a expirat imaginea de pe host sau a fost stearsa. Activitate nu post sa spun ca aveti multa, dar vad ca ati trezit putin forumul la acest capitol. Incercati sa strangeti o echipa(staff), si nu ar fi rau ca fiecare grup din staff sa aiba cate cel putin 2 membri(acestia sa fie numaidecat activi).
Succes.

Explica-mi ... care imagine ?

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Atracción la data de Vin 4 Ian - 13:09

Design si aspect:
In opinia mea, designul forumului este unul atractiv ( prin culorile folosite ) dar si greoi si obositor . Am fost socat sa aflu ca forumul dvs. foloseste scriptul pentru fulgi . Nu cred ca mai este cazul sa il tineti, mai ales ca sarbatorile s-au incheiat, dar si ingreuneaza incarcarea imaginilor prezente pe site . Observ faptul ca nu aveti imagini deloc originale, iar bannerul nu este facut pentru forumul dvs ( de altfel nu este pozitionat bine ) . Scriptul pentru imagini din stanga se potriveste ( zic eu ) acestui gen de forum si totodata se completeaza perfect cu culorile folosite la forumuri . Meniul de navigare este mult prea simplu . Puteati adauga un efect sau doua pe butoane, sau le puteati lasa text . In orice caz, meniul trebuie schimbat .

Chiar daca forumul mi-a dat senzatia ca este unul dezordonat, exista elemente care au reusit sa ma impresioneze prin simplul lor aspect si prin culorile impunatoare care le completeaza . De exemplu, am fost placut impresionat de imaginile folosite la forumuri dar si de aspectul sub-forumurilor . Am mai fost impresionat si de subsolul forumului care impune seriozitate . ( Singurele elemente care strica subsolul sunt : Chat-ul ce nu tine de forumgratuit si care da un aspect urat structurii si Pozitionarea grupurilor prea in stanga ).

Cu mici retusuri, forumul poate deveni superb si la acest capitol . Va recomand serviciul graphic design pentru remedierea problemelor .

Forumul reuseste sa acopere majoritatea subiectelor pentru un forum tehnic . Ceea ce m-a impresionat este faptul ca forumurile si categoriile sunt si pentru un forum de discutii . In principiu, forumurile sunt puse inteligent si sunt foarte ordonate. Am ramas placut surprins de descrierea forumurilor care au si o varianta in limba engleza . Personal, nu am mai vazut aceasta initiativa, si o sustin din toata inima .

Chiar daca exista foarte multe forumuri, asta nu inseamna ca toate au un rost . Forumurile : "Relaxare si Timp liber" , "Bancuri si Glume" , "Music & Videoclips" si "Bine ai venit !" puteau fi incluse in : "Discutii generale/Spam" . Nu numarul forumurilor conteaza, ci modul in care le folositi .

Aveti o echipa formata se pare ( Buna, rea, numai dvs. stiti cum se descurca ) . Ceea ce m-a impresionat la acest capitol a fost faptul ca nu detineti foarte multe grupuri inutile . Unul singur este de prisos, si anume "Test Moderator" . Daca vroiati sa existe un criteriu de sortare puteati adauga rangul "Test Moderator" in niciun caz grupul . Ceea ce mi-a mai atras atentia a fost si lipsa unui designer . Din propria experienta va pot spune ca un designer este vital pentru buna functionare a forumului . Incercati sa cautati cat mai multi designeri ( Este singurul grup in care se accepta cat mai multi membrii ) .

Originalitate:
Nu pot vorbi de Originalitate, deoarece nu stiu daca subiectele se mai gasesc undeva, dar, pot vorbi de calitate . Se pare ca forumul dvs. ofera tutoriale simple si pe intelesul tuturor despre aproape orice subiect . Deranjant este faptul ca majoritatea tutorialelor le oferiti dvs. Incercati sa mai puneti staff-ul la treaba . Trebuie sa le dati de inteles ca un grad nu este numai un Privilegiu, este si o Responsabilitate .

In principiu, tutorialele si subiectele sunt scrise corect, dar, exista membrii care posteaza la Discutii libere si care incalca regulile de scriere . Nu este o drama sa aveti cativa utilizatori incoerenti, dar, mai grav este sa aveti membrii ai staff-ului ce posteaza gresit . Este si cazul moderatorului "MicutzaRuxi" . Am observat ca are cateva greseli de scriere si nu se poate exprima coerent .

Repet, nu trebuie sa faceti o drama din asta . Pana la urma, orice forum are "micile" lui greseli .

Concluzii:
Aveti un forum ce trebuie total revizuit la aspect . Moderatorii se tin de treaba in principiu si vad ca detineti tutoriale atragatoare si bine explicate . Aveti mici greseli in partea exprimarii, dar, organizarea si seriozitatea compenseaza aceste greseli . Sper ca imi veti tine cont de sfaturi si va astept la urmatoarea revizuire !

Cod:
[center][img]http://i45.tinypic.com/34dnzo9.png[/img][/center]

[justify][color=red][b][size=14]Design si aspect: [/size][/b][/color]
In opinia mea, designul forumului este unul atractiv ( prin culorile folosite ) dar si greoi si obositor . Am fost socat sa aflu ca forumul dvs. foloseste scriptul pentru fulgi . Nu cred ca mai este cazul sa il tineti, mai ales ca sarbatorile s-au incheiat, dar si ingreuneaza incarcarea imaginilor prezente pe site . Observ faptul ca nu aveti imagini deloc originale, iar bannerul nu este facut pentru forumul dvs ( de altfel nu este pozitionat bine ) . Scriptul pentru imagini din stanga se potriveste ( zic eu ) acestui gen de forum si totodata se completeaza perfect cu culorile folosite la forumuri . Meniul de navigare este mult prea simplu . Puteati adauga un efect sau doua pe butoane, sau le puteati lasa text . In orice caz, meniul trebuie schimbat .

Chiar daca forumul mi-a dat senzatia ca este unul dezordonat, exista elemente care au reusit sa ma impresioneze prin simplul lor aspect si prin culorile impunatoare care le completeaza . De exemplu, am fost placut impresionat de imaginile folosite la forumuri dar si de aspectul sub-forumurilor . Am mai fost impresionat si de subsolul forumului care impune seriozitate . ( Singurele elemente care strica subsolul sunt : Chat-ul ce nu tine de forumgratuit si care da un aspect urat structurii si Pozitionarea grupurilor prea in stanga ).

Cu mici retusuri, forumul poate deveni superb si la acest capitol . Va recomand serviciul graphic design pentru remedierea problemelor .

[color=red][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [/size][/b][/color]
Forumul reuseste sa acopere majoritatea subiectelor pentru un forum tehnic . Ceea ce m-a impresionat este faptul ca forumurile si categoriile sunt si pentru un forum de discutii . In principiu, forumurile sunt puse inteligent si sunt foarte ordonate. Am ramas placut surprins de descrierea forumurilor care au si o varianta in limba engleza . Personal, nu am mai vazut aceasta initiativa, si o sustin din toata inima .

Chiar daca exista foarte multe forumuri, asta nu inseamna ca toate au un rost . Forumurile : "Relaxare si Timp liber" , "Bancuri si Glume" , "Music & Videoclips" si "Bine ai venit !" puteau fi incluse in : "Discutii generale/Spam" . Nu numarul forumurilor conteaza, ci modul in care le folositi .

[color=red][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [/size][/b][/color]
Aveti o echipa formata se pare ( Buna, rea, numai dvs. stiti cum se descurca ) . Ceea ce m-a impresionat la acest capitol a fost faptul ca nu detineti foarte multe grupuri inutile . Unul singur este de prisos, si anume "Test Moderator" . Daca vroiati sa existe un criteriu de sortare puteati adauga rangul "Test Moderator" in niciun caz grupul . Ceea ce mi-a mai atras atentia a fost si lipsa unui designer . Din propria experienta va pot spune ca un designer este vital pentru buna functionare a forumului . Incercati sa cautati cat mai multi designeri ( Este singurul grup in care se accepta cat mai multi membrii ) .

[color=red][b][size=14]Originalitate: [/size][/b][/color]
Nu pot vorbi de Originalitate, deoarece nu stiu daca subiectele se mai gasesc undeva, dar, pot vorbi de calitate . Se pare ca forumul dvs. ofera tutoriale simple si pe intelesul tuturor despre aproape orice subiect . Deranjant este faptul ca majoritatea tutorialelor le oferiti dvs. Incercati sa mai puneti staff-ul la treaba . Trebuie sa le dati de inteles ca un grad nu este numai un Privilegiu, este si o Responsabilitate .

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [/size][/b][/color]
In principiu, tutorialele si subiectele sunt scrise corect, dar, exista membrii care posteaza la Discutii libere si care incalca regulile de scriere . Nu este o drama sa aveti cativa utilizatori incoerenti, dar, mai grav este sa aveti membrii ai staff-ului ce posteaza gresit . Este si cazul moderatorului "MicutzaRuxi" . Am observat ca are cateva greseli de scriere si nu se poate exprima coerent .

Repet, nu trebuie sa faceti o drama din asta . Pana la urma, orice forum are "micile" lui greseli .

[color=red][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]
Aveti un forum ce trebuie total revizuit la aspect . Moderatorii se tin de treaba in principiu si vad ca detineti tutoriale atragatoare si bine explicate . Aveti mici greseli in partea exprimarii, dar, organizarea si seriozitatea compenseaza aceste greseli . Sper ca imi veti tine cont de sfaturi si va astept la urmatoarea revizuire !

Revizuire realizata de Rankezz

Numai bine,
Rankezz

Am facut revizuirea forumului acesta deoarece forumul pus in topic de catre el ma redirectiona pe Pro-Zone .

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 4 Ian - 13:45

Rankezz a scris:

Design si aspect:

Originalitate:

Concluzii:

Cod:
[center][img]http://i45.tinypic.com/34dnzo9.png[/img][/center]

[justify][color=red][b][size=14]Design si aspect: [/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Originalitate: [/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]

Revizuire realizata de Rankezz

Numai bine,
Rankezz

Am facut revizuirea forumului acesta deoarece forumul pus in topic de catre el ma redirectiona pe Pro-Zone .

Singurul lucru care-mi pare rau, e ca deja intrasei pe forum, si incepusei sa scrii.. fulgii si xat-ul au fost scoase, pana sa raspunzi ^^.
In orice caz.. din cate vad de la ultima revizuire.. in care nu mi-ai fi dat nici nota 1, asta-i mai in regula.Multumesc, o sa tin cont

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Atracción la data de Vin 4 Ian - 13:50

Forumul tau are potential . Nu sunt in masura sa dau note, insa nu stai foarte rau . Continua sa perseverezi si sa muncesti, si o sa ajungi foarte sus cu comunitatea .

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos