Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Mesaj Scris de Emanuel la data de Lun 24 Dec - 15:22

Numele forumului: LLg-Cstrike
Adresa forumului: http://llg-cstrike.forumer.ro/forum
Categoria din care face parte forumul*: Jocuri & RPG
Data de creare a forumului: 08/07/2011
Tipul de analizare dorita**: Complexa
Doriti realizarea insignei de revizuire?: Da

Emanuel
Administrator
Administrator

masculin

Varsta : -12
Data de inscriere : 06/11/2012
Multumiri : 822
Niciun avertisment

http://www.infinigame.org/

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Mesaj Scris de Keir la data de Joi 27 Dec - 21:50

Revizuire oficiala complexa: LLg-Cstrike

Spoiler:

Prima impresie:

Foarte frumos. Am ramas surprins placut sa observ ca prin simplitatea forumului se arata o tema frumoasa, un background simplu si extrem de protrivit pentru un astfel de forum ce promoveaza gaming-ul. Foarte fericit

Aspectul paginii de start:

Pagina de start este in acest caz forumul in sine. Pot spune ca pagina de start este putin cam neinformativa. O astfel de pagina de start ar trebuii sa contina si cateva widget-uri cu scop de informare. Pe langa mesajul de informare din generalitati, pagina nu ofera foarte multe astfel de facilitati. V-as recomanda sa apelati la o pagina de start personalizata unde sa expuneti forumul prin texte si imagini spre a atrage vizitatorii intr-un mod mai placut. Râset

Banner si meniu de navigare:

Destul de frumoase insa le puteati personaliza mult mai mult. Banner-ul este ok, insa puteati sa apelati la un font mai personalizat si la niste efecte mai impresionante si atragatoare. Meniul este si el de asemenea destul de frumos, insa, cum spuneam, il puteti personaliza si mai mult si ii puteti schimba culoarea spre a fi evidentiat mult mai bine.
Daca nu dispundeti de cunostintele necesare crearii a unor imagini pentru meniu, puteti apela la sectiunea grafica a forumului de suport. A face cu ochiul

Imagini si icon-uri:

Forumul detine imagini, insa nu suficiente. Aveti noroc cu background-ul care va salvat foarte mult la nota. Ideal ar fi ca un forum ce promoveaza gaming-ul sa detina o gama foarte variata de imagini, atat pe pagina de start cat si in forum, din diverite jocuri etc...
Pentru a atenua aceste lipsuri puteti apela la adaugarea icon-urilor in dreptul forumurilor, icon-uri ce ar trebui alese in asa fel incat sa se potriveasca si cu tema forumului dar sa inspire si tema categoriei. Fericit

Culori:

Culorile sunt foarte potrivite pentru un astfel de forum. Negrul se impaca foarte bine cu nuantele de albastru din dreptul forumurilor si fac o echipa destul de stralucita. Pot spune ca toate culorile folosite de forum se potrivesc cu categoria acestuia de activitate. Imi place faptul ca nu v-ati axat numai pe negru, ca o culoare predominanta, si ati incercat sa ii oferiti forumului prin banner, prin ultimele mesaje din dreptul forumurilor si prin culoarea numelelor lor o alta culoare care sa genereze si putina luminozitate pe langa umbra deja existenta.

Activitatea forumului:

Activitatea nu este foarte stralucita luand numarul destul de mare de membrii in considerare. Ar trebui sa va preocupe in primul si in primul rand acest aspect al forumului mai inainte de toate. Forumul are potential, insa nu isi poate "gestiona" singur activitatea si tocmai din acest motiv dvs. ca fondator ar trebui sa interveniti si sa ii oferiti un impuls prin organizarea de noi concursuri, oferirerea mai multor facilitati etc...

Staff-ul si grupurile forumului:

Nu inteleg de ce aveti doua grupuri similare, "Moderatori Globali" si "Moderatori". Nu tot cu acelasi lucru se ocupa? Poate ma lamuriti in acest sens. In rest, grupurile sunt asezate destul de ok si nu intrec numarul standard sau limita. Cred ca daca ati asimila aceste doua grupuri intr-unul singur, aspectul grupurilor si organizarea staff-ului ar fi mult mai convenabila.

Originalitatea si calitatea:

Originalitate este, insa nu pot garanta acest lucru, avand in vedere faptul ca anumtie tutoriale de Counter-Strike/Metin2 se pot regasii si pe alte site-uri de gen. Nu garantez acest lucru, insa vorbesc acum dintr-un aspect general.
Calitatea, de asemenea, este insa nu exploatata la maxim. As dorii sa vad acest lucru macar la fondatorul forumului care ar trebui sa "foloseasca" o anumita calitate in mai toate mesajele postate de el pe forum. A face cu ochiul

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Organizarea este foarte buna. Imi place faptul ca fiecare categorie este foarte bine diversificata prin multitudinea de forumuri. De asemenea, va apreciez pentru decizia de a oferii pe langa categorile de gaming si categorii de divertisment, astfel oferindu-le utilizatorilor mai mutle posibilitati de afirmare si de comunicare.

Modul de scriere corecta in limba romana:

Modul de scriere este corect insa nu "perfect". Singurul aspect ce va lipsea spre a obtine nota maxima la acest criteriu a fost folosirea semnelor de punctuatie in propozitie si in fraza. Descrierile forumurilor ar trebui corectate putin in acest sens si verificate daca ar trebui adaugate virgula in interiorul lor. Spre exemplu: "Cauti un gamemod aici il gasesti" ar trebui scris corect "Cauti un gamemod? aici il gasesti!" pentru a reliefa tonalitatea propozitiei. A face cu ochiul

Statistici:

Membrii nostri au postat un numar de 21633 mesaje
Avem 746 membri inregistrati

Statisticile sunt pozitive si frumusele. In ciuda faptului ca forumul nu are un numar extrem de mare de membrii, mesajele sunt foarte imbucuratoare din punct de vedere al numarului lui. Ce pot spune, felicitari pentru toata munca depusa spre a obtine aceasta activitate si succes in continuare! :great:

Concluzii:

Nota finala a forumului: 8.90

Cod:
[center][img]http://i45.tinypic.com/2mmsrqh_th.png[/img][/center]
[spoiler]http://i45.tinypic.com/2mmsrqh_th.png[/spoiler]

[justify][color=#007FFF][b][size=14]Prima impresie: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Foarte frumos. Am ramas surprins placut sa observ ca prin simplitatea forumului se arata o tema frumoasa, un background simplu si extrem de protrivit pentru un astfel de forum ce promoveaza gaming-ul. :D

[color=#3D2B1F][b][size=14]Aspectul paginii de start: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

Pagina de start este in acest caz forumul in sine. Pot spune ca pagina de start este putin cam neinformativa. O astfel de pagina de start ar trebuii sa contina si cateva widget-uri cu scop de informare. Pe langa mesajul de informare din generalitati, pagina nu ofera foarte multe astfel de facilitati. V-as recomanda sa apelati la o pagina de start personalizata unde sa expuneti forumul prin texte si imagini spre a atrage vizitatorii intr-un mod mai placut. :P

[color=#CC0000][b][size=14]Banner si meniu de navigare: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Destul de frumoase insa le puteati personaliza mult mai mult. Banner-ul este ok, insa puteati sa apelati la un font mai personalizat si la niste efecte mai impresionante si atragatoare. Meniul este si el de asemenea destul de frumos, insa, cum spuneam, il puteti personaliza si mai mult si ii puteti schimba culoarea spre a fi evidentiat mult mai bine.
Daca nu dispundeti de cunostintele necesare crearii a unor imagini pentru meniu, puteti apela la [url=http://help.forumgratuit.ro/f35-cereri-de-imagini]sectiunea grafica a forumului de suport[/url]. ;)

[color=#004225][b][size=14]Imagini si icon-uri: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Forumul detine imagini, insa nu suficiente. Aveti noroc cu background-ul care va salvat foarte mult la nota. Ideal ar fi ca un forum ce promoveaza gaming-ul sa detina o gama foarte variata de imagini, atat pe pagina de start cat si in forum, din diverite jocuri etc...
Pentru a atenua aceste lipsuri puteti apela la adaugarea icon-urilor in dreptul forumurilor, icon-uri ce ar trebui alese in asa fel incat sa se potriveasca si cu tema forumului dar sa inspire si tema categoriei. :)

[color=#D73B3E][b][size=14]Culori: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Culorile sunt foarte potrivite pentru un astfel de forum. Negrul se impaca foarte bine cu nuantele de albastru din dreptul forumurilor si fac o echipa destul de stralucita. Pot spune ca toate culorile folosite de forum se potrivesc cu categoria acestuia de activitate. Imi place faptul ca nu v-ati axat numai pe negru, ca o culoare predominanta, si ati incercat sa ii oferiti forumului prin banner, prin ultimele mesaje din dreptul forumurilor si prin culoarea numelelor lor o alta culoare care sa genereze si putina luminozitate pe langa umbra deja existenta.

[color=#DA9100][b][size=14]Activitatea forumului: [hide]7/10[/hide][/size][/b][/color]

Activitatea nu este foarte stralucita luand numarul destul de mare de membrii in considerare. Ar trebui sa va preocupe in primul si in primul rand acest aspect al forumului mai inainte de toate. Forumul are potential, insa nu isi poate "gestiona" singur activitatea si tocmai din acest motiv dvs. ca fondator ar trebui sa interveniti si sa ii oferiti un impuls prin organizarea de noi concursuri, oferirerea mai multor facilitati etc...

[color=#66B032][b][size=14]Staff-ul si grupurile forumului: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

Nu inteleg de ce aveti doua grupuri similare, "Moderatori Globali" si "Moderatori". Nu tot cu acelasi lucru se ocupa? Poate ma lamuriti in acest sens. In rest, grupurile sunt asezate destul de ok si nu intrec numarul standard sau limita. Cred ca daca ati asimila aceste doua grupuri intr-unul singur, aspectul grupurilor si organizarea staff-ului ar fi mult mai convenabila.

[color=#6082B6][b][size=14]Originalitatea si calitatea: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Originalitate este, insa nu pot garanta acest lucru, avand in vedere faptul ca anumtie tutoriale de Counter-Strike/Metin2 se pot regasii si pe alte site-uri de gen. Nu garantez acest lucru, insa vorbesc acum dintr-un aspect general.
Calitatea, de asemenea, este insa nu exploatata la maxim. As dorii sa vad acest lucru macar la fondatorul forumului care ar trebui sa "foloseasca" o anumita calitate in mai toate mesajele postate de el pe forum. ;)

[color=#FF004F][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Organizarea este foarte buna. Imi place faptul ca fiecare categorie este foarte bine diversificata prin multitudinea de forumuri. De asemenea, va apreciez pentru decizia de a oferii pe langa categorile de gaming si categorii de divertisment, astfel oferindu-le utilizatorilor mai mutle posibilitati de afirmare si de comunicare.

[color=#1034A6][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Modul de scriere este corect insa nu "perfect". Singurul aspect ce va lipsea spre a obtine nota maxima la acest criteriu a fost folosirea semnelor de punctuatie in propozitie si in fraza. Descrierile forumurilor ar trebui corectate putin in acest sens si verificate daca ar trebui adaugate virgula in interiorul lor. Spre exemplu: "Cauti un gamemod aici il gasesti" ar trebui scris corect "Cauti un gamemod? aici il gasesti!" pentru a reliefa tonalitatea propozitiei. ;)

[color=#696969][b][size=14]Statistici: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

[quote]Membrii nostri au postat un numar de 21633 mesaje
Avem 746 membri inregistrati[/quote]
Statisticile sunt pozitive si frumusele. In ciuda faptului ca forumul nu are un numar extrem de mare de membrii, mesajele sunt foarte imbucuratoare din punct de vedere al numarului lui. Ce pot spune, felicitari pentru toata munca depusa spre a obtine aceasta activitate si succes in continuare! :great:

[color=#1560BD][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]
    [hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.90[/size][/b][/color][/center]
    [hr]
    [/justify]

Revizuire realizata de Keir

Data la care puteti solicita o noua analizare: 26.01.2013

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Keir
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 28/12/2011
Multumiri : 68
Niciun avertisment

http://neotalk.wikiforum.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Atracción la data de Vin 28 Dec - 19:58

Revizuire complexa: LLg-Cstrike

Prima impresie:

Am avut o parere destul de buna despre forumul dvs. dupa prima accesare . Am observat niste categorii ingrijite care au un aspect frumos, o activitate destul de bogata si foarte multe parteneriate care tin forumul cunoscut . Conteaza si faptul ca aveti icon-uri reprezentative, servere de Counter-Strike care par sa fie accesate si banner original .

Ceea ce nu inteleg este faptul ca aveti o reclama la "Eforie-Cs" in footer-ul forumului . Imaginea aceea strica tot aspectul original si arata foarte urat imediat peste acea reclama obligatorie. Puteati incerca sa le faceti reclama prin alte metode, cum ar fi : Mini banner, Anunt Global etc...

In principiu, am avut o parere buna despre forum la prima accesare. Sunt ici-colo greseli ce trebuiesc corectate, dar, forumul se impune prin propriul sau aspect si prin proria activitate .

Aspectul paginii de start:

Aspectul este unul simplu si inteligent . Observ faptul ca icon-urile sunt bine puse la locul lor si atrag foarte bine atentia utilizatorilor asupra muncii depuse de administrator .

Ati facut si foarte multe greseli copilaresti la descrierile forumurilor . O sa va dau cateva exemple de forumuri ce au descrierea gresita din punct de vedere gramatical si care mi-au sarit in ochi : "Tot ce ?ine de caterinca aici este locul potrivit sa îl postezii " , "Aici va fi puse Videoclipe, si faze de Magie" si "Cauti un gamemod aici il gasesti" . Va recomand sa mai folositi din cand in cand cratima deoarece aceste mici greseli gramaticale dau un aspect urat si nu atrag deloc userii .

Stati aproape bine la acest capitol . Dupa ce o sa faceti mici modificari de limbaj si exprimare, cred ca puteti ajunge la perfectiune .

Banner si meniu de navigare:

Bannerul arata foarte bine si se potriveste perfect cu tema . Efectele aplicate textului se completeaza perfect unul pe altul iar mesajul de sarbatori transmis prin acesta este unul cald si sincer care impresioneaza spiritual utilizatorul . Chiar daca majoritatea utilizatorilor nu apreciaza aceste "mici detalii", eu ador aceste mici aranjamente de sarbatori . Sa aveti grija la alegerea bannerului pentru dupa sarbatori .

Meniul de navigare se potriveste aproximativ cu tema . Chiar daca bannerul este preluat din galerie, putea fi personalizate foarte usor , cu un "gradient map" negru pus pe overlay . Acest efect l-ar fi facut mai compatibil cu tema, dar arata bine si asa .

La acest capitol stati foarte bine .

Imagini si icon-uri:

Cum am spus si la capitolul anterior, icon-urile sunt foarte bine introduse in atmosfera forumului . Reusesc sa creeze o atmosfera vesela si serioasa, care, reuseste sa impresioneze orice vizitator sau utilizator de rand . Totusi, dupa parerea mea, niste icon-uri mai mici ar da mai bine . Nu trebuie neaparat sa va conformati cu aceasta remarca, doar mi-am dat cu parerea .

In principiu, imaginile nu sunt prea bine alese . Imaginile rank-urilor au o culoare rosiatica ce iese mult prea mult in evidenta avand in vedere culoarea de fundal a forumului . O alta imagine ce nu da bine este cea de la grupul Administratori . Daca ati inceput sa adaugati icon-uri utilizatorilor, atunci, ar fi trebuit sa adaugati tuturor .

Recomandarile mele pentru acest capitol ar fi : Redimensionarea icon-urilor intr-unele mai mici si adaugarea de smiliesuri si imagini de rank-uri . In rest, forumul se descurca perfect la acest capitol .

Culori:

Ca intotdeauna, forumurile de gaming folosesc imagini inchise si culori inchise pentru a se descrie si pentru a se evidentia . Mi-ar fi placut sa vad o schimbare macar din acest punct de vedere . Puteati adauga imagini pentru rank-uri Albe si icon-uri albe . Asta ar fi dat un plus de originalitate si aspect .

Va recomand axarea pe o singura culoare secundara . Adica in loc sa puneti icon-urile propriu-zise, puteti adauga un gradient negru sau alb.

Staff-ul si grupurile forumului:

Nu stati foarte rau la acest capitol . In principiu, aveti grupurile strict necesare unui forum normal . Singurul grup adaugat in plus este grupul "Veteran" . In opinia mea puteati adauga rang-ul "Veteran" in loc de grup deoarece membrii veterani sunt utilizatori obisnuiti . Din pacate nu am acces sa vad exact cati membrii are fiecare grup, dar, observ ca duceti lipsa de un moderator si asta este pacat deoarece moderatorul este urmatorul user cu acces complet de moderare dupa Administrator .

Originalitatea si calitatea:

Nu am vazut nici macar un tutorial original pe forumul dvs., ceea ce este dezamagitor avand in vedere statistici superbe pe care le detineti . Nu ar strica niste munca individuala care sa aduca foarte multi vizitatori .

Totusi, chiar daca nu detineti o originalitate iesita din comun calitate se pare ca exista . Forumul detine tutoriale bine explicate si exemplificate de userii care le posteaza. Ar trebui sa incurajati aceste actiuni cu premii si concursuri .

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Nu aveti nici o problema cu organizarea. Forumurile si sub-forumurile se pare ca au destule topicuri si activitate in ele iar diversivitatea este calitatea principala a forumului . Totusi, descrierile scrise gresit strica aspectul forumului . Va recomand refacerea descrierilor .

Modul de scriere corecta in limba romana:

Nu am foarte multe de obiectat aici, inafara de descrierea forumurilor . Membrii par sa posteze corect si sa respecte majoritatea regulilor de punctuatie .

Tot mai multi utilizatori apreciaza un forum bine pus la punct, fara greseli gramaticale sau "stangacii" in stilul de moderare .

Statistici:

Membrii nostri au postat un numar de 21633 mesaje
Cel mai nou utilizator inregistrat este: idealcs
In total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
Recordul de utilizatori conectati a fost de 354, Mar Mar 13, 2012 10:15 pm

Statisticile sunt incredibile pentru un forum de gaming . Nu stiu de ce, dar, se pare ca utilizatorii cauta cat mai multe forumuri de gaming si posteaza pe ele . Nu ramane decat sa va felicit pentru acest lucru si sa va urez succes cu urmatorii membrii ce vor veni .

Cod:
  [justify][color=red][b][size=14]Prima impresie: [/size][/b][/color] Am avut o parere destul de buna despre forumul dvs. dupa prima accesare . Am observat niste categorii ingrijite care au un aspect frumos, o activitate destul de bogata si foarte multe parteneriate care tin forumul cunoscut . Conteaza si faptul ca aveti icon-uri reprezentative, servere de Counter-Strike care par sa fie accesate si banner original .

Ceea ce nu inteleg este faptul ca aveti o reclama la "Eforie-Cs" in footer-ul forumului . Imaginea aceea strica tot aspectul original si arata foarte urat imediat peste acea reclama obligatorie. Puteati incerca sa le faceti reclama prin alte metode, cum ar fi : Mini banner, Anunt Global etc...

In principiu, am avut o parere buna despre forum la prima accesare. Sunt ici-colo greseli ce trebuiesc corectate, dar, forumul se impune prin propriul sau aspect si prin proria activitate .

[color=red][b][size=14]Aspectul paginii de start: [/size][/b][/color] Aspectul este unul simplu si inteligent . Observ faptul ca icon-urile sunt bine puse la locul lor si atrag foarte bine atentia utilizatorilor asupra muncii depuse de administrator .

Ati facut si foarte multe greseli copilaresti la descrierile forumurilor . O sa va dau cateva exemple de forumuri ce au descrierea gresita din punct de vedere gramatical si care mi-au sarit in ochi : "Tot ce ?ine de caterinca aici este locul potrivit sa îl postezii " , "Aici va fi puse Videoclipe, si faze de Magie" si "Cauti un gamemod aici il gasesti" . Va recomand sa mai folositi din cand in cand cratima deoarece aceste mici greseli gramaticale dau un aspect urat si nu atrag deloc userii .

Stati aproape bine la acest capitol . Dupa ce o sa faceti mici modificari de limbaj si exprimare, cred ca puteti ajunge la perfectiune .

[color=red][b][size=14]Banner si meniu de navigare:  [/size][/b][/color] Bannerul arata foarte bine si se potriveste perfect cu tema . Efectele aplicate textului se completeaza perfect unul pe altul iar mesajul de sarbatori transmis prin acesta este unul cald si sincer care impresioneaza spiritual utilizatorul . Chiar daca majoritatea utilizatorilor nu apreciaza aceste "mici detalii", eu ador aceste mici aranjamente de sarbatori . Sa aveti grija la alegerea bannerului pentru dupa sarbatori .

Meniul de navigare se potriveste aproximativ cu tema . Chiar daca bannerul este preluat din galerie, putea fi personalizate foarte usor , cu un "gradient map" negru pus pe overlay . Acest efect l-ar fi facut mai compatibil cu tema, dar arata bine si asa .

La acest capitol stati foarte bine .

[color=red][b][size=14]Imagini si icon-uri:  [/size][/b][/color] Cum am spus si la capitolul anterior, icon-urile sunt foarte bine introduse in atmosfera forumului . Reusesc sa creeze o atmosfera vesela si serioasa, care, reuseste sa impresioneze orice vizitator sau utilizator de rand . Totusi, dupa parerea mea, niste icon-uri mai mici ar da mai bine . Nu trebuie neaparat sa va conformati cu aceasta remarca, doar mi-am dat cu parerea .

In principiu, imaginile nu sunt prea bine alese . Imaginile rank-urilor au o culoare rosiatica ce iese mult prea mult in evidenta avand in vedere culoarea de fundal a forumului . O alta imagine ce nu da bine este cea de la grupul Administratori . Daca ati inceput sa adaugati icon-uri utilizatorilor, atunci, ar fi trebuit sa adaugati tuturor .

Recomandarile mele pentru acest capitol ar fi : Redimensionarea icon-urilor intr-unele mai mici si adaugarea de smiliesuri si imagini de rank-uri . In rest, forumul se descurca perfect la acest capitol .

[color=red][b][size=14]Culori:  [/size][/b][/color] Ca intotdeauna, forumurile de gaming folosesc imagini inchise si culori inchise pentru a se descrie si pentru a se evidentia . Mi-ar fi placut sa vad o schimbare macar din acest punct de vedere . Puteati adauga imagini pentru rank-uri Albe si icon-uri albe . Asta ar fi dat un plus de originalitate si aspect .

Va recomand axarea pe o singura culoare secundara . Adica in loc sa puneti icon-urile propriu-zise, puteti adauga un gradient negru sau alb.

[color=red][b][size=14]Staff-ul si grupurile forumului:  [/size][/b][/color] Nu stati foarte rau la acest capitol . In principiu, aveti grupurile strict necesare unui forum normal . Singurul grup adaugat in plus este grupul "Veteran" . In opinia mea puteati adauga rang-ul "Veteran" in loc de grup deoarece membrii veterani sunt utilizatori obisnuiti . Din pacate nu am acces sa vad exact cati membrii are fiecare grup, dar, observ ca duceti lipsa de un moderator si asta este pacat deoarece moderatorul este urmatorul user cu acces complet de moderare dupa Administrator .

[color=red][b][size=14]Originalitatea si calitatea:  [/size][/b][/color] Nu am vazut nici macar un tutorial original pe forumul dvs., ceea ce este dezamagitor avand in vedere statistici superbe pe care le detineti . Nu ar strica niste munca individuala care sa aduca foarte multi vizitatori .

Totusi, chiar daca nu detineti o originalitate iesita din comun calitate se pare ca exista . Forumul detine tutoriale bine explicate si exemplificate de userii care le posteaza. Ar trebui sa incurajati aceste actiuni cu premii si concursuri .

[color=red][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [/size][/b][/color] Nu aveti nici o problema cu organizarea. Forumurile si sub-forumurile se pare ca au destule topicuri si activitate in ele iar diversivitatea este calitatea principala a forumului . Totusi, descrierile scrise gresit strica aspectul forumului . Va recomand refacerea descrierilor .

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana:  [/size][/b][/color] Nu am foarte multe de obiectat aici, inafara de descrierea forumurilor . Membrii par sa posteze corect si sa respecte majoritatea regulilor de punctuatie .

Tot mai multi utilizatori apreciaza un forum bine pus la punct, fara greseli gramaticale sau "stangacii" in stilul de moderare .

[color=red][b][size=14]Statistici:  [/size][/b][/color] [quote]Membrii nostri au postat un numar de 21633 mesaje
Cel mai nou utilizator inregistrat este: idealcs
In total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
Recordul de utilizatori conectati a fost de 354, Mar Mar 13, 2012 10:15 pm[/quote]

Statisticile sunt incredibile pentru un forum de gaming . Nu stiu de ce, dar, se pare ca utilizatorii cauta cat mai multe forumuri de gaming si posteaza pe ele . Nu ramane decat sa va felicit pentru acest lucru si sa va urez succes cu urmatorii membrii ce vor veni .

Revizuire realizata de Rankezz

Numai bine,
Rankezz

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Sam 29 Dec - 20:22

Revizuire: LLg-Cstrike

Primele impresii:
In principiu, forumul arata foarte bine. Este ok aranjat, si nu gasesc elemente adaugate inutil. Mai mult decat atat, pot spune, am fost placut impresionat de aspectul si design-ul acestuia. Totusi, am observat ca nu prea aveti mesaje informative pe forum, iar pe pagina de start pur si simplu trebuie sa aveti niste informatii utile inclusiv sau exclusiv pentru vizitatori. Anume acestea sporesc inregistrarile pe forum. In cazul dumneavoastra, mesajul din Generalitati nu este tocmai.., informativ, ca sa zic asa. De dorit ar fi sa stergeti acel text si sa adaugati in loc unul "cu cap si cu coada".

Design și aspect:
Dupa cum spuneam si mai sus, am fost placut surprins de aspectul general al forumului dumneavoastra. Acesta este foarte primitor si se potriveste perfect cu subiectul de discutie de baza al forumului. Logo-ul este simplu si intra intr-un acord armonios cu fundalul. Este prezent un Mos Craciun acolo, o caciula de Mos Craciun pe text, si desigur "Sarbatori fericite", insa ati cam uitat de adaugarea a cel putin un element care sa ne aminteasca de Counter-Strike. In rest, nu pot decat sa va aduc laude: categoriile si forumurile sunt bine structurate, au un design dragut; imaginile tip "(Nu) Sunt mesaje noi / Forum blocat" sunt numai bune; iconitele sectiunilor, - la fel. Asadar, la acest capitol forumul nu cere modificari majore.

Activitatea forumului:
Huh, activitatea membrilor pe forum este foarte buna. Am ramas impresionat in sensul bun al cuvantului odata ce am trecut cu ochii peste statisticile forumului. Spun asta pentru ca, in raport cu numarul de membri, aveti un numar foarte mare de mesaje. Chiar din curiozitate am impartit numarul de mesaje la cel de membri, si reiese ca fiecare utilizator inregistrat ar avea 28 de mesaje postate. clap O singura obiectie banala, si totusi: categoria de SAMP a cam ramas abandonata de activitate.

Staff-ul și grupurile forumului:
Aranjarea staff-ului si a grupurilor in cadrul forumului este pe linii mari, una buna. Aveti un staff activ si numeros, ceea ce este foarte bine dar si necesar pentru un forum ca acesta. Cand am spus "numeros" totusi, mi-am muscat putin limba, si asta pentru ca grupul de Designeri ai forumului e gol. Observ ca ati organizat un concurs photoshop "cel mai frumos banner", si imi pun intrebarea: de ce nu ati ales ca "premiu" un loc in staff la rangul de designer? Oare nu era o metoda mai eficienta de spori pe de o parte numarul de participanti, iar pe de alta parte sa completati staff-ul?

Originalitate și conținut:
Originalitatea este prezenta in forum gratie factorilor ce influenteaza aceasta trasatura, si asta se refera cel mai mult la aspectul si design-ul general al forumului. In rest, mai aveti de lucrat la originalitate destul de mult. Ar fi acceptabil daca ati incepe cu crearea unor noi tutoriale pentru Counter Strike, Metin2, SAMP sau pentru alte jocuri video la care va pricepeti dumneavoastra mai mult.
Calitatea sta pe loc aproape din acelasi motiv, iar o schimbare in acest sens ar trebui sa apara anume de la fondatorul forumului si de la restul administratorilor.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: LLg-Cstrike[/font][/b][/color][/size][/center]

[font=Trebuchet MS][size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] [/font]
In principiu, forumul arata foarte bine. Este ok aranjat, si nu gasesc elemente adaugate inutil. Mai mult decat atat, pot spune, am fost placut impresionat de aspectul si design-ul acestuia. Totusi, am observat ca nu prea aveti mesaje informative pe forum, iar pe pagina de start pur si simplu trebuie sa aveti niste informatii utile inclusiv sau exclusiv pentru vizitatori. Anume acestea sporesc inregistrarile pe forum. In cazul dumneavoastra, mesajul din Generalitati nu este tocmai.., informativ, ca sa zic asa. De dorit ar fi sa stergeti acel text si sa adaugati in loc unul "cu cap si cu coada".

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] [/font]
Dupa cum spuneam si mai sus, am fost placut surprins de aspectul general al forumului dumneavoastra. Acesta este foarte primitor si se potriveste perfect cu subiectul de discutie de baza al forumului. Logo-ul este simplu si intra intr-un acord armonios cu fundalul. Este prezent un Mos Craciun acolo, o caciula de Mos Craciun pe text, si desigur "Sarbatori fericite", insa ati cam uitat de adaugarea a cel putin un element care sa ne aminteasca de Counter-Strike. In rest, nu pot decat sa va aduc laude: categoriile si forumurile sunt bine structurate, au un design dragut; imaginile tip "(Nu) Sunt mesaje noi / Forum blocat" sunt numai bune; iconitele sectiunilor, - la fel. Asadar, la acest capitol forumul nu cere modificari majore.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Huh, activitatea membrilor pe forum este foarte buna. Am ramas impresionat in sensul bun al cuvantului odata ce am trecut cu ochii peste statisticile forumului. Spun asta pentru ca, in raport cu numarul de membri, aveti un numar foarte mare de mesaje. Chiar din curiozitate am impartit numarul de mesaje la cel de membri, si reiese ca fiecare utilizator inregistrat ar avea 28 de mesaje postate. :clap: O singura obiectie banala, si totusi: categoria de SAMP a cam ramas abandonata de activitate.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Aranjarea staff-ului si a grupurilor in cadrul forumului este pe linii mari, una buna. Aveti un staff activ si numeros, ceea ce este foarte bine dar si necesar pentru un forum ca acesta. Cand am spus "numeros" totusi, mi-am muscat putin limba, si asta pentru ca grupul de Designeri ai forumului e gol. Observ ca ati organizat un concurs photoshop "cel mai frumos banner", si imi pun intrebarea: de ce nu ati ales ca "premiu" un loc in staff la rangul de designer? Oare nu era o metoda mai eficienta de spori pe de o parte numarul de participanti, iar pe de alta parte sa completati staff-ul? :roll:

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size][/font]
Originalitatea este prezenta in forum gratie factorilor ce influenteaza aceasta trasatura, si asta se refera cel mai mult la aspectul si design-ul general al forumului. In rest, mai aveti de lucrat la originalitate destul de mult. Ar fi acceptabil daca ati incepe cu crearea unor noi tutoriale pentru Counter Strike, Metin2, SAMP sau pentru alte jocuri video la care va pricepeti dumneavoastra mai mult.
Calitatea sta pe loc aproape din acelasi motiv, iar o schimbare in acest sens ar trebui sa apara anume de la fondatorul forumului si de la restul administratorilor.

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Sarbatori fericite! santa

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos